Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 739
2
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« dnia: Wrzesień 27, 2020, 04:42:14 pm »
Od dawna mówię, że treść świętych ksiąg nie liczy się zupełnie, a tylko ich interpretacja.

3
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Wrzesień 26, 2020, 10:58:09 am »
A co powiesz o Arabach, Hindusach, Persach i Chińczykach?

4
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Wrzesień 25, 2020, 02:24:48 pm »
Czy niniejszy przykład tezy, że za pomocą układu ptolemejskiego, dodając mu deferenty i epicykle, można z dowolną dokładnością odtworzyć każdą zamkniętą orbitę - mówi nam o autorze coś więcej ponad to, że sprawnie posługuje się jeometrią i komputrem ;) ?
&ab_channel=SantiagoGinnobili

5
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Wrzesień 25, 2020, 02:05:27 pm »
Dobre, choć, jakoś wątpię, że prawdziwe ;) .

6
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Wrzesień 25, 2020, 07:52:40 am »
Zdajesz sobie sprawę, że termin "Sprawiedliwość Społeczna" jest ideologiczny i polityczny?
Czy nie sądzisz że nauka powinna być wolna od polityki i ideologii? Zwłaszcza nauki przyrodnicze?
Czy gromadzenie wiedzy lub badanie jakiegokolwiek zjawiska samo w sobie jest czynnym i podmiotowym uczestniczeniem w tym zjawisku? Czy prowadzenie badań religioznawczych oznacza wiarę prowadzącego je badacza? Czy rozwój religioznawstwa sam w sobie jest ważnym aspektem wiary w Boga?

7
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Wrzesień 17, 2020, 07:56:07 pm »
Tak znienacka, oglądając to
&ab_channel=mahaffe - co oglądam co jakiś czas aby poprawić sobie humor i ogarnąć wszechobecną bufonadę, nie wyłączyłem na czas i odegrał mi się ten teledysk
&ab_channel=JohnnyCashVEVO ... Czas to jednak wróg nr 1.

8
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Wrzesień 17, 2020, 07:17:04 pm »
Masz rację, że jak jest faza ciekła (wykroplona), to musi być i gazowa, nie pomyślałem o tym ;) . Chociaż oni jakoś o tym kwasie w ogóle nie piszą, ale mam za mały rozumek, aby zrozumieć, dlaczego.

9
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Wrzesień 16, 2020, 03:58:24 pm »
Pewnie bot, ale nie chcę zranić ludzkich uczuć. Zwłaszcza, że nieustraszenie występuje pod własnym imieniem i nazwiskiem ;) .

10
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Wrzesień 16, 2020, 03:09:19 pm »
Weź pod uwagę, że szacowane z pomiarów stężenie to jest zaledwie ok. 20 ppb czyli 0,000002%, czyli wielce śladowe. O którym badacze piszą, że nawet tak małe stężenie jest (wg nich) całkowicie nie do wyjaśnienia ze względu na oksydacyjne właściwości atmosfery i brak nieorganicznych mechanizmów produkcji. Przy czym oni wymieniają jako mechanizm ubywania fosfiny oksydację przez samą atmosferę a nie kwas. Chyba myślę dlatego, że kwas występuje w postaci kropelek, zajmuje więc (przypuszczam) ułamek objętości atmosfery i pewnie (głośno myślę) przy tak znikomym stężeniu prawdopodobieństwo, że cząsteczka fosfiny trafi na kropelkę kwasu jest znikome wobec jej otoczenia reaktywnymi molekułami atmosfery. Jeśli fosfina jest stale produkowana to zapewne z tego śladowego stężenia można wyliczyć, ile jej musi powstawać w jednostce czasu, aby uwzględniając oksydacyjną atmosferę takie stałe stężenie się utrzymywało. Biorąc pod uwagę Twoje ostatnie porównanie, to nie jest szukanie raz wsypanej sody do beczki z octem, ale szukanie sody stale wsypywanej. Żadne reakcje nie przebiegają natychmiastowo.

11
Hyde Park / Odp: Fakty medialne
« dnia: Wrzesień 16, 2020, 01:07:01 pm »
Kolego Sienkiewicz (jeśli nie jesteś botem) - przestań reklamować zewnętrzne strony internetowe. W innym przypadku zostaniesz skasowany.

12
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Wrzesień 15, 2020, 07:57:34 pm »
Mam pytanie, pewnie bylo omawiane, ale chyba dawno: Tarkowskiego Stalker i Solaris. Zbieram się i zbieram...
Dobre, ruskie filmy. Trochę starodawne, ale obejrzyj.

13
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Wrzesień 15, 2020, 07:28:29 pm »
Skoro na podstawie sytuacji pomiędzy Szwecja i sąsiadami wysnuwasz taki ewidentny (jak napisałeś) wniosek, to jaki ewidentny wniosek Ci się nasuwa na podstawie sytuacji Polski i sąsiada - Bialorusi, skoro mają podobny poziom zgonów przy 2 różnych strategiach lockdownu?
Primo, na łeb, nie podobny, tylko półtora raza większy. Wtóro, śmiejesz się z danych chińskich - a dlaczego nie z białoruskich? Ta sama sytuacja, brak jakiejkowlwiek dywersyfikacji źródeł informacji. Ostatnie czytałem też, że Białoruś, zmuszona wysłać dane do ONZ, wykazała znacznie większą śmiertelność "z danych Biełstatu wynika, że w kwietniu, maju i czerwcu zmarło (łącznie) o 5605 osób (o 18,5 proc.) więcej niż w tym samym okresie 2019". Krótko mówiąc zestawiając dane ze Szwecji, w której podobno "'szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie" z Białorusią, gdzie źródłem danych jest wielikij patriot białoruskij Łukaszenka, plus, że naturalną tendencją polityków raczej byłoby zaniżać, niż zawyżać - nie bardzo wierzę, że traktory i ręczna praca w polu zwalczyły koronę na Białorusi.
Cytuj
I drugie pytanie: Skąd wiadomo że zgony z Sars-cov2 to zgony od covida, skoro 94% miało inne poważne choroby?
Nie czuje się na siłach odpowiedzieć inaczej niż plebejsko-swojsko, jako, że ani lekarzem, ani statystykiem nie jestem. Większość ludzi po 50 czy po 60 ma jakieś choroby, przeważnie dotyczące płuc, lub serca 32 (32 to sprawka nowego kota). Takie osoby, z tymi chorobami, generalnie poważnymi, dożywają przeważnie długich lat. Chyba że. Jak zaliczyć "chyba że" to ja nie wiem, ale na ogół, jak ktoś ma 99 lat, podagrę, refluks, krwiomocz i atopowe zapalenie skóry oraz chorobę obturacyjną płuc - ale prócz tego wszystkiego zapadnie jeszcze na nowotwór - to ludzie będą gadać, że zmarł na raka. 


Cytuj
Nie wydaje Ci się bardzo dziwne, że przy wprowadzeniu lockdownu ZUPELNIE pominięto zgony tego rodzaju?
Stawiasz tezę, że zupełnie pominięto, to jest rozumiem założono, że tacy chorzy w ogóle nie będą leczeni i umrą na raka (?). czy faktycznie tak jest w UK to nie wiem, możliwe, że chorzy na raka są zupełnie nie leczeni od momentu wprowadzenia lockdownu, ale np. w Polsce taka teza jest fałszywa. W Polsce, w którymś tam momencie wyszło, że śmiertelność jest niższa, niż w zeszłym roku (z tym, że to w granicach fluktuacji).

14
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Wrzesień 15, 2020, 06:03:48 pm »
Zapamietać: nie wkurzać guźca, niezależnie jak szybko biegasz! :)  I wężykiem.

15
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Wrzesień 15, 2020, 11:06:33 am »
Gdybym został zapytany, powiedziałbym, że obecność fosforowodoru w chmurach Wenus, składających się w 85% z kwasu siarkowego, wydaje się nonsensem.
Obecność tlenu w ziemskiej atmosferze też jest chemicznym nonsensem. Tlen jest silnym utleniaczem i powinien zostać związany, gdyby był obecny w stanie wolnym w atmosferze. A tak w ogóle  w postaci gazowej nie powinien się wcale w atmosferze pojawić, poza znikomą (choć niezwykle istotną dla przyszłości związków organicznych) ilością ozonu z fotolizy wody oceanów. Jednak tlen się w atmosferze Ziemi znajduje w dość wysokim stężeniu, gdyż...

Strony: [1] 2 3 ... 739