Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 702
1
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 01, 2020, 10:16:33 pm »
LA ja wysiadam. Ja to sobie kojarzę przez pierwiastkowanie. Pierwiastek stopnia odwrotność 1 (czyli 1) z a to oczywiście a. Pierwiastek stopnia odwrotność zero czyli nieskończoność (rozpatrując jako granicę ciągu) - to 1, co łatwo w zbliżeniu sprawdzić znacznie szybciej niż w nieskończoności pierwiastkując wielokrotnie jakąś liczbę i kolejno uzyskane wyniki. Jak właśnie sprawdziłem na kalkulatorze liczba 99 999 999 już po 30 wciśnięciach przycisku pierwiastka kwadratowego daje 1. Ale nie sądzę jakoś, abyś to miał na myśli.


Liv - to jeszcze ciężej. Ale jeśli "nie takie błędy widziałeś" jak że (+)*(-)=(+) - to jakie :) ?

2
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 01, 2020, 08:28:35 pm »
No liv, chyba nie chcę, abyś to tak tłumaczył, że to "prawdziwa szkoła", bo wynik dodatni z mnożenia ujemnej przez dodatnią to błąd tak podstawowy, że trudno go do czegoś porównać, to postąpienie wbrew bezwarunkowemu odruchowi. To nie jest jakieś "weźmy dwie kolejne liczby niewymierne". Ja rozumiem... znaczy nie, nie rozumiem, to w końcu narodowa telewizja polska a nie jakaś osiedlowa - ich nie stać na dobór pracowników? Może to rzeczywiście szło na żywo, tym gorzej dla nich. Przecież wystarczyło to zarejestrować i obejrzeć przed emisją. Chyba ktoś w polskiej telewizji połapałby się, że coś tu nie gra? Zwłaszcza po pierwszej wtopie chyba się powinny lampki zapalić?

3
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 01, 2020, 07:12:58 pm »
Tak, jest tego więcej. Chyba jakaś pandemia :)
Dzisus, uszczypnijcie mnie, to są fejki wrzucane przez totalną opozycję? Chciałem właśnie wrzucić panią z potęgowaniem, która popełnia dwa kardynalne błędy w dwóch kolejnych linijkach, i o ile w pierwszej pominięty ostatecznie minus mógł być kiksem, o tyle stwierdzenie, że iloczyn plus x minus to OCZYWIŚCIE liczba dodatnia - to już niestety niczym nie da się wytłumaczyć poza ignorancją sięgającą szkoły podstawowej i to klas młodszych.


https://www.wykop.pl/link/5422233/o-o-o-o-szok-szkola-tvp-nie-umie-w-potegowanie-o-o/


Za młodych lat czasami z nudów słuchałem w komunistycznej telewizji rozmaitych "szkół" jak np. Telewizyjnego Technikum Rolniczego - poziom merytoryczny i reżyseria niedościgła jak się po czasie okazuje...
https://www.youtube.com/watch?v=L5hplx031eA

4
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Kwiecień 01, 2020, 07:00:27 pm »
Wódkę.

5
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Kwiecień 01, 2020, 04:00:29 pm »
Słyszałem, że w Iranie jest epidemia zatruć ze zgonami włącznie z powodu zatruć alkoholem - bo wierzą, że alkohol jest lekarstwem. Słuszna to wiara i w całym rozciągu ją popieram - ale pytanie zachodzi, skąd mianowicie w Iranie takie ilości alkoholu, żeby choć jeden wierny mógł się zatruć, i to na śmierć? Toż to z pół litra trzeba duszkiem obalić.

6
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 01, 2020, 09:30:02 am »
Wiecie, co to jest średnica? Jak nie, oglądajcie TVP i uczcie się.
Co się czepiasz, babka pragnie założyć gniazdo i żeby jeszcze kogoś zmieścić (biorąc pod uwagę wiek adresatów - czy to nie pedofila?).

7
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 31, 2020, 06:40:10 pm »
Olka, pan Sośnierz mówi, że zamiast podejścia masowego "brute force" powinno być podejście punktowe, w miejscach wykrytych i uznanych za wyjątkowo wrażliwe - że na dłuższą metę totalne zamykanie wszystkiego nie ma sensu, trzeba się skupić na rzeczywistych "gorących punktach", bo o nich już sporo wiadomo z doświadczeń krajów, które wcześniej weszły w pandemię. Przede wszystkim pieniądze na ochronę personelu i masowe testowanie, bo wg niego liczba testów wprost się przekłada na liczbę zgonów (z powodu możliwości separacji roznosicieli). Tak w skrócie. Natomiast w art. o statystyce jest ogólnie tyle, że zależnie od założeń (krajowego sposobu "zaliczania" do zarażonych/zmarłych na koronę) te statystyki się różnią i nie można porównywać wykresów z jednego kraju z wykresami z drugiego. Przykładowo takie zdanie: "Francja liczy tylko tych, którzy zmarli w szpitalach, Hiszpania nie rejestruje niepotwierdzonych zgonów w domach spokojnej starości, a w Anglii aż do 5 marca nie przewidywano takiej kategorii jak śmierć z powodu COVID-19".

8
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 31, 2020, 02:51:44 pm »
Apropos dlaczego porównywanie statystyk z różnych krajów jest do d... https://wyborcza.pl/7,75399,25833114,kazde-panstwo-liczy-zgony-inaczej-i-zadne-nie-robi-tego-prawidlowo.html .

9
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 31, 2020, 12:29:00 pm »
Ogólnie to prawdopodobnie jest słuszne, podobnie mówi niejaki Sośnierz https://wyborcza.pl/7,75398,25830878,posel-pis-walka-z-koronawirusem-jest-niekonsekwentna-i-nieudolna.html .


Natomiast o ile wiem, to hiszpanka wybitnie była niesprawiedliwa (a może sprawiedliwa?) społecznie, bo wykres był nietypowo połamany i zdecydowanie największą szansę śmierci miały młode osoby w wieku 20-30 lat i dopiero osoby po 70-80-tce dorównywały im w tym względzie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_hiszpanki#/media/Plik:W_curve.png

10
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 30, 2020, 07:17:14 pm »
Mają :) . Nie wiem jak teraz, tzn. od jakiegoś czasu jest inna metoda. Ach co to był za ból jak się tłukąc z kolegami "dostało w szczepionkę" jeszcze niezagojoną :) .

11
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 30, 2020, 12:16:18 am »
Ech, ze Sztaudyngera mam kilka najmilszych ale taka najmilsza-najmilsza to nie ta o zapylaniu tylko:


para ud
godna ód


Tym niemniej dziękuję za zaufanie :) .


PS apropos noszenia to właśnie chciałem napisać, że proponowałem Ci podszycie się pod Ciebie w celu noszenia Hawkinga jak nie chciałeś - a teraz zaproponowałbym podszycie się pod Ciebie w celu pocieszania strwożonych studentek w dormitory - no ale wyjdę na zboczeńca...

12
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 29, 2020, 10:26:27 pm »
Boże, co za człowiek, biedne studentki zostają same w pokojach - a ten na chorobowe idzie...
https://www.youtube.com/watch?v=Tizjq_Ux_zQ

13
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 29, 2020, 07:32:53 pm »
Nie wiem jak jest (w sensie: nie zaglądałem do tych danych) ale:


- primo ludzie nie umierają w równym tempie przez cały rok - statystycznie najczęściej w okresie jesienno-zimowym (w kwestii dzielenia całorocznych zejść na dni),
- po drugie primo - wypadków komunikacyjnych nie ma, ale trudniej się dobić do szpitala czy lekarza - nie wiadomo, czy w segmencie 60+ splendid isolation nie jest killing isolation.


PS - to miało być pod postem LA :) .

14
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Marzec 28, 2020, 08:59:47 am »
Pachnie mi to sączeniem rasizmu, bo biały wygrywa, chyba że jest tuż przed zdublowaniem (a to w porządku).

15
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Marzec 28, 2020, 08:54:38 am »

No co poradzę, że Państwowy Zakład Higieny tak podaje, że w Polsze koło 4 mln choruje a koło 200 osób kituje rocznie na grypę?

W UK muszą jakoś zdecydowanie inaczej liczyć niż u nas, bo jest taka strona: https://www.gov.uk/government/statistics/annual-flu-reports
W niej przykładowo ten raport: https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/839350/Surveillance_of_influenza_and_other_respiratory_viruses_in_the_UK_2018_to_2019-FINAL.pdf
a w nim tabela 7 na str. 51, z której wynika, że "liczba zgonów związanych z influenzą" w UK rok w 4 kolejnych sezonach od 2014 do 2018 zamyka się między 11 a 28 tysięcy rocznie. Co ciekawe za diabła nie mogę na szybko znaleźć na tej stronie UK-rządowej dedykowanej grypie zbiorczej informacji, ilu UK-manów zapada rocznie.

Zaś WHO https://www.who.int/influenza/surveillance_monitoring/bod/FAQsInfluenzaMortalityEstimate.pdf?ua=1
ocenia że na świecie takich zejść jest rocznie od 290-650 tysięcy - heloł?! Na całym świecie tylko rząd wielkości więcej niż w samym UK? Rzeczywiście w UK maja zabagnioną służbę zdrowia ;) . Co prawda WHO zastrzega, że to są przypadki śmierci z grypy "na płuca", i że doliczając zgony związane z grypą ale nie z powodu płuc byłoby tego więcej.

Sprawa, jest prosta, a mianowicie tak skomplikowana, że jako laicy pewnie mieszamy wszystko jak groch z kapustą. Gdzieś tam w tych tekstach poukrywane są słowa-klucze jak np. ILI (influenza-like-ilness - to grypa? Paragrypa - czyli nie-grypa? Prawdopodobnie grypa?) itd. których nie dostrzegamy i porównujemy produkcję parasoli z paralaksą słoneczną, przy czym jedno w jednostkach metrycznych a drugie imperialnych.

Strony: [1] 2 3 ... 702