Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 726
1
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Lipiec 10, 2020, 10:30:52 pm »
Zęzy sensu stricto?
Nie no, jak żyć bez zęzy? Nawet usiąść się nie da, nie mówiąc o wypompowywaniu.

2
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Lipiec 10, 2020, 09:45:29 pm »
Przekazuję Ci uroczyście moje majątkowe prawa autorskie do zęzy!

3
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Lipiec 10, 2020, 09:26:58 pm »
Jeżeli zapłacili do ZAIKSu zanim (z)użyli, to artysta może się wypchać. Nie trzeba było dawać pełnonocnictwa ZAIKSowi. Jeśli tak było to protest jest śmieszny. Nie powinieneś pytać przed użyciem, tylko oglądać, coby zęzy nie porysować dennie.

4
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Lipiec 10, 2020, 08:39:47 pm »
Generalnie od praw autorskich jeżą mi się włosy w rozmaitych miejscach. Ale tu sprawa jest prosta. Aby emitować na publikę trzeba zapłacić stwórcy za jego trud. Jak ktoś wykorzysta, emituje publicznie a nie zapłaci stwórcy, to podpada. Jedne rzeczy podpadają pod prawa autorskie (piosenki, obrazy i inne utwory) a inne nie (kiełbasa czy papier toaletowy). Te drugie mogą jednak podpadać pod ochronę znaku np. Choć przyznam parę razy używałem papieru toaletowego, który był istnym arcydziełem i nie mam na myśli koloru czy nadruku. Ale nie wchodźmy zbyt głęboko w szczegóły.

5
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 10, 2020, 04:12:00 pm »
Z tej serii to mój kolega startował i otrzymał 1 głos - swój własny. Potem wiele osób witając się z nim żałowało, że się "nie dostał", choć nań głosowali ;) . Można więc być nie dość że jednoosobowym elektoratem, to nawet jednoosobowym auto-elektoratem :) . Choć tak do końca mu nie wierzę, bo gawędziarz straszny.

6
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 10, 2020, 11:29:13 am »
Współmałżonka. Przepraszam - partnera.

7
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 08, 2020, 05:29:59 pm »
Doprawdy nie wiem co powiedzieć. Czasem sądzę, że jesteśmy z innych planet. Tłumaczenie komuś ironii jest równie pożyteczne jak tłumaczenie kawałów. Ironia jest oczywiście moja a nie prezydenta, że wstawiłem ten list jako fejk, choć oczywiście jest prawdziwy, to znaczy taki list prezydent napisał, natomiast jego treść jest nieprawdziwa w tym znaczeniu, że prezydent deklaracji z listu nie tylko nie zrealizował czy nawet nie próbował realizować, co wręcz się wielu z nich sprzeniewierzył (to znaczy postępował wręcz odwrotnie, niż deklarował). To jest ironia, ironiczna sytuacja, paradoks - i budzi mój uśmiech.


Czy dlatego nie próbował nawet ich realizować, bo od początku nie miał takiego zamiaru (więc z jego punktu widzenia list był fejkiem), czy szczerze chciał, ale mu nie pozwolili a nawet kazali postępować odwrotnie (czyli był chciejstwem) - to już każdy musi sam ocenić.

8
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 08, 2020, 03:32:34 pm »
Nie umiem odpowiedzieć na Twoje pytanie. Ale podrzucę trop, który być może naświetli Ci ogólną sytuację: https://tinyurl.com/odwedfq .

9
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 08, 2020, 03:18:07 pm »
Faktycznie masz rację, sprawdziłem, jest okrągła. To teraz sprostuję fałszywą tezę zawartą w Twoim pytaniu - kolor czcionki jest brązowy.

10
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 08, 2020, 02:38:06 pm »
Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytanie, ale naprzód Ty odpowiedz na moje.

11
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 08, 2020, 01:22:23 pm »
Nie no, fejk to jest, gdyż prezydent niczego takiego nie napisał - to wymyślili przecież w GW. A w kogo godzi fejk, że Ziemia jest okrągła (skoro zawsze ma godzić)?

12
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 08, 2020, 09:56:57 am »
O, jeszcze taki, gruby fejk na urzędującego prezydenta (ulepiony z widocznym wysiłkiem w redakcji GW, bo gdzie?) wszedł mi w oczy:Andrzej Duda, 5 sierpnia 2015.
DO CZYTELNIKÓW „WYBORCZEJ”
SZANOWNI PAŃSTWO,
Wiem, że są wśród Państwa moi wyborcy, jak również ci, którzy głosowali na mojego konkurenta. Jednym i drugim chcę oświadczyć, że obejmując zaszczytny Urząd Prezydenta RP, staję gotowy do udziału w wielkim dziele naprawy Rzeczypospolitej.

Zobowiązuję się, że moja prezydentura będzie aktywna w prowadzeniu polskich spraw i otwarta na inicjatywy obywateli. Będę niezłomnie realizował wszystkie zobowiązania, które złożyłem Polakom. W najbliższym czasie chcę przedstawić projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Jestem zwolennikiem otwarcia debaty nad nową Konstytucją i zaproszenia do niej wszystkich obywateli Rzeczypospolitej. Obowiązująca Konstytucja z 1997 r. została napisana w innych politycznych realiach. Jesteśmy dzisiaj w NATO i w Unii Europejskiej. Musimy lepiej zabezpieczyć naszą suwerenność, zadbać o zachowanie tożsamości kulturowej, a także naszych interesów ekonomicznych. Mocniejszych gwarancji wymagają również prawa obywatelskie.

Będę prezydentem dialogu i porozumienia, a celem mojej prezydentury będzie praca na rzecz odbudowy wspólnoty Polaków. Polityczne spory, które są częścią demokratycznej debaty, nie mogą wzmacniać istniejących podziałów społecznych, osłabiać naszej wspólnoty ani działać destrukcyjnie na instytucje państwa. Szczególnie liczę na pomoc Waszego środowiska w osiągnięciu tego zamierzenia. Rozwarstwienie społeczeństwa gwałtownie pogłębiło się w ostatnich latach, dlatego polityka, którą będę prowadzić, będzie opierać się na zasadzie zrównoważonego rozwoju. W podejmowaniu strategicznych decyzji będę korzystał z programu wypracowanego przez powołaną wkrótce przy Urzędzie Prezydenta RP Narodową Radę Rozwoju. Niektóre zamierzenia należy rozłożyć w czasie, ale ja chcę zapoczątkować konieczne zmiany dla Polski. Chcę być prezydentem dobrych zmian.

Niech uroczystość zaprzysiężenia będzie niezależnie od różnic naszym wspólnym świętem. Niech ten dzień będzie świętem całej naszej polskiej wspólnoty, której nieodłączną częścią są również Państwo, czytelnicy „Gazety Wyborczej”. Niech rozpoczynająca się prezydentura dobrze przysłuży się naszej Ojczyźnie.

13
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Lipiec 08, 2020, 09:16:21 am »

Ciekawe, czy Lem wygrał (to jest rzeczywiście nie płacił składek), nie wiem jak to było w 1981, ale po 1992 to było niemożliwe.

Rykoszetem:

Realizacja „Wszystko na sprzedaż” (1968) - filmu o Zbyszku Cybulskim, ale bez Cybulskiego - nie układała się tak, jak planowano („Wszystko jest tylko brakuje treści” – mówił Wajda), więc Wajda i Pec-Ślesicka przerwali zdjęcia i wyszukawszy opowiadanie Stanisława Lema, zrealizowali dla TVP komedię „Przekładaniec” z Bogumiłem Kobielą. To Wajdę odprężyło: wróciwszy do „Wszystko na sprzedaż”, zrobił niezbędne dokrętki (kawałki dialogów na tle białej ściany w gabinecie Pec-Ślesickiej, scenę na nasypie kolejowym, z pianą udającą śnieg), ratując znakomity film.

https://wyborcza.pl/7,75410,26104893,barbara-pec-slecicka-jedna-z-najblizszych-wspolpracowniczek.html#S.kultura-K.C-B.5-L.1.maly

Nawiasem Kobiela w "Przekładańcu" grał kierowcę rajdowego, któremu wskutek licznych obrażeń odnoszonych w wypadkach przezeń powodowanych przeszczepiano narządy i rozmaite części ciała pobrane od ofiar tychże wypadków (w tym psa) - co w zgniłym imperializmie rodziło zabawne wątpliwości prawne co do jego tożsamości w perspektywie finansowej (prawa do honorariów, spadku etc.). Prawdziwy Kobiela natomiast zmarł na skutek prawdziwego wypadku po tym, jak prowadzone przez niego białe BMW wbiło się czołowo w autobus. "Przekładaniec" nakręcono w roku 1968, a Kobiela zginął skracając skomplikowany scenariusz "Przekładańca" w 1969... Już po premierze "Wszystkiego na sprzedaż".

14
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Lipiec 07, 2020, 09:02:25 pm »
Jakby przeczytali, to by zrobili (zrobią?) jeszcze większą, bo choć zawiera ona treści antysemickich w sensie treści nieprawdziwych, a szkalujących - to zawiera treści niemiłe dla Żydów.

15
Lemosfera / Odp: Szkice genealogiczne
« dnia: Lipiec 07, 2020, 12:27:42 pm »
Myślę, że jak się zakręcisz to przybiją mu honoriskauzę, to miniecie te biurokratyczne rafy ;)

Strony: [1] 2 3 ... 726