Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 703
1
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 11:20:07 pm »
Prawdopodobnie inaczej rozumiemy słowo merytoryczny. Mniejsza. Nie powiem po łacinie bo brzydko wyjdzie choć łacina nie podwórkowa tylko klasyczna - ale im głośniej ktoś krzyczy tym prawdopodobnie mniej ma racji. Racja jest natomiast taka - jest stan nadzwyczajny - czy nie jest? W końcu każdy tu przytomny żyje już minimum ze 20 roków na tym łez padole, to jest - czy nie? Ja ogólnokrajowe ograniczenia co do przebywania przypominam sobie z roku 1981 po 13 grudnia ostatnio... Ale wówczas to był stan wojenny, to się nie liczy.


PS liv - ja już chyba stępiałem. Ja mówiąc klasykiem w nic już nie wierzę i żadne g. mi już ciśnienia nie podnosi. Chyba.

2
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 10:43:59 pm »
Liv - Paanie. Nie bądź Pan mniętki. Pamiętam, że jak niejaki Barcikowski (Kazimierz) powiedział do TVP1 (w latach 80-tych XX w.), żeby się skończyły te "cholerne kolejki" - to ja aż podskoczyłem jak skonfudowana niewiasta (widząc to raz jeden w życiu i na żywo w chwili emisji), że jaki cham i prostak, żeby "cholerne" w eter puścić. Choć miałem te 18 lat i ten tego... A teraz... nie ma takiego Vegi, żebym podskoczył, choćby nawet jako dziewica a nie tylko niewiasta w ogólności.

3
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 09:44:48 pm »
Nawet zabawnie gada, ten Ziemkiewcz, ale grzeczny to on nie jest, więc... chyba może...napić się powinien?
Po flaszce* nie miałby słuchaczy, gdyż oni nie treści, a formy łakną. Treść jest tylko nagłówkiem, wstępnym kwantyfikatorem. Całkiem jak u Michałkiewicza. IMO rzecz jasna.

*Różnie to bywa, nie do Ziemkiewicza, bo osobiście nie znam i nie piłem, tylko konstatując ogólnie, bo z różnymi się piło, nawet w trupa. Ziemkiewicz celebryta, jak Magda Gessler. Nie wiadomo jaki jest sam w sobie. Gessler sądząc po obrazie jaki sama kreuje w tv wykopałbym 1 s po przekroczeniu mego progu (oczywiście elegancko, puchowymi papuciami, pani pozwoli, tu są drzwi...).

Po flaszce chamy chamieją a szlachetni szlachetnieją. Ot co. I dlaczego tak prosty związek jest tak wspaniałym wywoływaczem, lepszym niż ORWO R09?

Nawiasem Ziemkiewicza rzadko czytam, ale kiedyś wpadł mi jego tekst w oko, który polegał na tym, że jakiś internauta zapytał się Zienkiewicza, dlaczego udaje, że jest rolnikiem i płaci CRUS, zamiast jak uczciwi ludzie ZUS. Ziemkiewicz poświęcił temu bezbożnemu zapytaniu cały felieton, w którym udowadniał (<eufemizm>błędnie, jak sądzę, </eufemizm>), że on jako wolny strzelec-redaktor inaczej nie może, bo to pieprzone państwo jest tak źle (wiadomo przez kogo) urządzone, że on by chciał, ale mu inaczej niż na CRUS nie wychodzi (i to wina Tuska). Nie śledzę tematu a zwłaszcza nie chcę tą sprawą przykrywać meritum - ale czy 5 lat po dobrej zmianie Ziemkiewicz może już płacić ZUS? Czy dalej biedaczyna łoży na rolnictwo?

4
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 08:37:34 pm »
Czy o to pytałem?

5
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 07:12:34 pm »
Ależ oczywiście, że ma wiele racji. Wszyscy studenci twierdzą, że na studiach uczą się całej masy zupełnie nieprzydatnych rzeczy, które im się nigdy nie przydadzą (przy założeniu, że będą robić to, co sądzą, że będą robić, kiedy to mówią :) ). Ja natomiast od bardzo dawana twierdzę, że studia to rodzaj długotrwałego testu na inteligencję, zdolność do pracy w stresie i radzenia sobie z nagłymi niespodziankami. To oczywiście trochę przesada, bo gość po matematyce raczej dużo czasu będzie potrzebował, aby przyswoić sobie chemię - ale prawdopodobnie jakby chciał albo musiał - to by mu się udało. Tym niemniej trzymam Twoją stronę, że pewne rzeczy trzeba zrozumieć. Sprawa jest prosta - można zrozumieć znacznie więcej, niż wykuć na pamięć. Ponadto o ile masę rzeczy zapominam, o tyle jeszcze nie zdarzyło mi się zapomnieć, że coś rozumiem :) .

6
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 06:57:05 pm »
I rura zmiękła... Amebowców... upośledzeniu... totalniactwa ... kwiczą... kwik... kwilić... nadadzą odpowiednia formę błagalną a nie drą ryja...
I chcesz rozmawiać? Czy głosisz ex cathedra?

7
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 06:38:23 pm »
Szczerze powiedziawszy nie wiem po co cały ten wywód?
Zapewne najbliższa prawdy jest teza, że po wierszówkę :) .

8
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 02:51:04 pm »
Z kompa z którego obecnie lecę nie mam wejścia na GW, ale racjonalna teza brzmi: jeśli PKB znacznie spadnie umrą (dziesiątki?) milionów, nawet bez zarazy. Jakoś tak się porobiło, że cały świat jest na wielkiej pożyczce. Kiedyś każdy miał jakieś zapasy (finansowe), a w każdym razie nie miał nad głową topora rat od pożyczki. Każda firma mogła się zachować mniej więcej tak jak tulipan na wiosnę: za zimno, to siedzę sobie w cebuli pod ziemią i czekam, kiedy się ociepli. A teraz nagle po miesiącu firmy plajtują jak klocki domina, bo mają wszystko na raty. Dlaczego plajtują kawiarnie? Bo nie mają własnych lokali ani nawet nie mają naskładane na kilka rat wynajmu. Taki przykład, bo na zdrowy rozum (zdrowy za króla Ćwieczka) jak kawiarnia może splajtować? Jest klient - robię kawę. Nie ma - nie robię i czekam aż przyjdzie. Tak więc nie znając tekstu Orlińskiego nie oceniam, ale główna teza powinna raczej brzmieć jak wyżej, albo coś w rodzaju, że ochrona PKB warta jest każdych wyrzeczeń. Oczywiście w miarę rozumna, żeby nie do końca wyszło na to, na co zwykle wychodzi - że bogaci się bogacą, a biedni biednieją.

9
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 12:28:37 pm »
Nie wierzę, aby to zadanie sprawiło kłopot studentom. Czy to nie cytat z literatury z gatunku fantasy??


PS a tym bardziej (teraz doczytałem), aby wykładowcy nie potrafili i trzeba im było robić ściągę. Ani w to, że przez dwa tygodnie trwała dyskusja nad jednym zadaniem na jekieś kolokwium. Prędzej uwierzę, że student nie wnikając w jeometrię poleci z 2(v*t)cos30 - co nie byłoby błędne, chyba że zabronione w warunkach zadania.


PS2 - @Rem - wynik zależy jak patrzeć, w połowie zły, albo w połowie dobry :) .

10
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Kwiecień 04, 2020, 09:21:38 am »
O, Terminus, to roboty też chorują? Co mam na 2 miesiące to mam na 2 miesiące, ale jeść to można i przez 6 obniżając dzienne zapotrzebowanie na kalorie (wy, roboty, macie z tym łatwiej, przyznaję, tzn. z tym obniżaniem zapotrzebowania - wtyczkę z gniazdka pyk i spoko, a rozum na bateryjce biosu). Wczoraj poszedłem jako kurier-wysłannik rodziny kupić jajec na święta - pełna kultura. W gazetach piszą o dantejskich scenach w sklepach, walkach o kolejność na bramce i wyrywaniu sobie koszyków - a u nas ludzie jakby zgrzecznieli w obliczu (zarazy), nieznajomi mówią sobie dzień dobry w kolejce, ależ proszę, pani wejdzie, bo może pani ciężko stać... Byłem szósty, stałem 15 minut, więc ujdzie. Miasto puste, nieliczni przemykają jak pod ogniem km-ów. Ja od wczoraj wszędzie chodzę z teczką (ja służbowo! - patrz Rejs), żeby w razie kontroli uprawdopodobnić, iż jestem w pracy. Psy są na wagę złota. Pies to przepustka do życia. Co bardziej przedsiębiorczy już wynajmują, a eksperymentatorzy próbują wyprowadzać koty, węże i kanarki. Pod urzędami, gdzie zawsze są znane miejsca przy bocznych wejściach, w których gromadzą się nałogowi urzędnicy na dymka, omawiając przy okazji w prostych, żołnierskich słowach ostatnie zarządzenie zwierzchnika - wszyscy stoją te 2 m od siebie, co jest o tyle bez sensu, że za chwilę idą do jednego pokoju i tam siedzą bok w bok :) . No ale jakby patrol się napatoczył to są kryci. Naród jest niepokonany :) .

11
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 03, 2020, 12:30:15 pm »
Ale to nieładnie śmiać się, że ktoś jest gruby czy ma krzywe nogi, natomiast pani, która jest nauczycielem matematyki i twierdzi że (+)*(-)=(+) i idzie to na całą Polskę - jest śmieszna - i co można na to poradzić? Jak kto te śmieszność artykułuje i czy posuwa się do hejtu to inna sprawa - ale akurat narodowa TVP ma na tym polu olbrzymie doświadczenie - więc skąd zdziwienie? Że naród się uczy? Możliwe że od pań niewiele zależało, a zwłaszcza ich obsadzenie w tej roli (ale z drugiej strony przymusu pracy chyba wobec nich nie zastosowano, zwłaszcza w tak patriotycznej i praworządnej jednostce jak TVP narodowa?). Zasadnicze pytanie - czy to szło na żywo? Bo jeśli szło na żywo to jest to smieszny kiks. Ale jeśli było nagrane i puszczone to jest to granda, lekceważenie odbiorcy i brak profesjonalizmu itd. (i śmiech na sali przy okazji). Po drugie, czy ukazało się sprostowanie?


PS o widzę olka sądzi podobnie co do przymusu pracy :) .

12
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 03, 2020, 09:03:46 am »
- Spadaj Dziadu!
Wg zachowanych źródeł historycznych powinno być "spieprzaj" (i Irasiad).

13
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 02, 2020, 01:28:58 pm »
LA, tak, znam ten argument, ale wystarczy ograniczyć dziedzinę, tak jak dajmy na to "że nie dzieli się przez zero" i już będzie OK. Jest wiele "naturalnych" funkcji, w których ogranicza się dziedzinę i nikogo to nie razi. Mnie się zdaje, że ogólnie prościej jest jeśli zdefiniować naturalne jak całkowite > 0, tylko chodzi o to, że matematycy nie mają podbudowy "filozoficznej" czy 0 miałoby być liczbą naturalną, czy nie. Mają problem na innym poziomie niż sama matematyka. Jest np. taki argument, że jeśli protoplastą liczb naturalnych są liczebniki używane u zarania do policzenia ile się czego ma, to zero jest jak najbardziej naturalne (nie mam nic). Ale inni mówią, że całkiem naturalne jest też coś komuś pożyczyć, czyli mieć minus ileś czegoś :) .

14
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 02, 2020, 12:16:21 pm »
No właśnie, to podstaw ojcu że (-)*(+)=(+)  - to zobaczysz co będzie. Tylko ostrożnie. Może sobie oprócz matmy przypomnieć także metody, którymi u Was ją ugruntowywał. Co tam przy tym, że chrzest Polski był w 1966...


A co do wnuków, to po pierwsze nie mam armat (znaczy wnuków)... tak tylko gderam. Wiadomo że poślę, nawet jak to będą tajne komplety.

15
Hyde Park / Odp: Zapaść polskiej Edukacji Narodowej
« dnia: Kwiecień 02, 2020, 11:57:39 am »
A czyżby zero to liczba naturalna dodatnia? Czyli zero po prostu nie należy do dziedziny tej funkcji.
Rzecz dyskusyjna, jak sama wiki przyznaje https://pl.wikipedia.org/wiki/Liczby_naturalne . Z odmętów pamięci wyciągam lekcję matematyki, na której prof stwierdził, że kwestia zaliczenia bądź nie zera do liczb naturalnych nie ma żadnych konsekwencji dla matematyki, jest więc czysto umowna.

Strony: [1] 2 3 ... 703