Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 685
1
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 17, 2019, 10:15:16 pm »
Wszystko robi się ulotne i w razie jakiegoś "pierdut" nie zostanie nic - nawet tabliczki - chyba, że te znamionowe.
To mnie rozwaliło :) . To może to nie takie głupie, co dowcipnisie piszą na fabrycznych metkach wszywanych w ciuchy (w stylu prać w temp. 30 st. - albo daj swojej mamie) :) . Tabliczki znamionowe...

PS - Hornet - bo to na kacu ;) .

2
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 17, 2019, 09:32:43 pm »
Taka nieco kontrowersyjna teza: ogólna ilość głupoty – rozumie się, w przeliczeniu per capita – maleje.
No nie wiem. To odważna teza. Fakt, że ludzie robią rozmaite bardzo nowoczesne rzeczy w porównaniu z naszymi przodkami, to jest jeżdżą autobusem, wchodzą na fejsa, potrafią czytać i pisać i tak dalej. Z drugiej strony testy zrozumienia tekstu pokazują, że ludzie generalnie nie rozumieją czytanych tekstów, jeśli wychodzą one poza kto komu dowalił albo kto z kim spał. Homo sapiens i Homo stultus. Ewentualnie Homo sapiens "właściwy" - tylko nie wiem, jak jest "właściwy po łacinie w tym znaczeniu. Albo - Homo inteligentnyj i bywszyj inteligentnyj ;) .

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 17, 2019, 07:13:37 pm »
hipoteza o kolektywnym autorstwie dzieł Lema, może zostać odrzucona nie inaczej jak z powodu braku potwierdzających faktów i argumentów
Nie można odrzucić hipotezy z braku potwierdzających faktów ;) .

4
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 17, 2019, 06:05:17 pm »
Ryzykowna teza - nie sądzę by en masse w starożytności ludzie byli mądrzejsi.
Ale może trudniej było utrwalić myśl i z tego powodu dochodzą do nas przeważnie te, świadczące (jednak) o mądrości. Zresztą tylko pozornie dziś łatwiej utrwalić myśl - te wszystkie fejsbuki i inne blogi oraz fora delikatne są jak jak szadź na ostach - gdzieś tam spali się serwerownia albo ktoś będzie miał zły czas - i to wszystko nieodwołalnie poleci w kosmos, a w zasadzie nigdzie nie poleci, bo to by było jeszcze niezłe, tylko sczeźnie. Znów zostanie papier i kamień. Przez jakiś czas. Podobno najdłużej brązowe posągi mają szansę (gdyby zalało nas). Gdyby nie zalało - wypalana glina jest wciąż OK. Kto dziś kładzie swoje myśli w te materiały?

5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 15, 2019, 12:28:19 pm »
Ale z drugiej strony mawia się, że "taka głupota, to już karalne" ;) .

6
Wyszalnia / Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« dnia: Listopad 14, 2019, 10:41:58 am »
Q, to nie jest wątek po to, żebyś mógł tu się produkować i edytować wielokrotnie swoje posty i sam sobie odpowiadać. Uwagi do działania forum zamieszczaj w organizacji forum. Ponadto scalaj swoje posty. To jest uwaga ogólna dotycząca Twych postów. Przyjmij do wiadomości bez dalszej dyskusji.

7
Lemosfera / Odp: LEM-100. Bibliografia Non-fiction S.Lema
« dnia: Listopad 14, 2019, 10:35:06 am »
No to trudny wybór lemologu, arbitralny bardzo. Moim zdaniem opis ewolucji nekrosfery z Niezwyciężonego jest zastosowaniem wprost zasad neodarwinizmu i jest całkiem zgrabną hipotezą, którą dałoby się naukowo postawić, podpada to pod wykład Golema o ewolucji. Tylko że z dowolnego utworu, najbardziej fantastycznego, a nawet z fantasy da się wyjąć całkiem długie fragmenty non-fiction. Nie wiem, czy o to Ci lemologu chodzi.

8
Lemosfera / Odp: LEM-100. Bibliografia Non-fiction S.Lema
« dnia: Listopad 14, 2019, 08:57:30 am »
A czy istnieje gdzieś owa Lema rozprawa o mózgu, którą tak zjechał dr Choynowski?

PS - i co z Dialogami? Jaka jest pozycja Szpitala przemienienia? W zasadzie fiction, ale... jak się to ujmuje "powieść oparta na faktach". Listy? Dyktanda? (Literatura "praktyczna").

9
Organizacja forum / Odp: Usunięcie konta na forum
« dnia: Listopad 14, 2019, 08:39:57 am »
Tytułem wyjaśnienia - z Cetarianem popełniłem błąd, nie powinienem był tego robić. Cetarian po tym życzył sobie także usunięcia postów, którymi założył sam nowe wątki (było tego kilka, czy kilkanaście). Tej prośbie odmówiłem. Następnie ze skrzatem zostało to tak ustalone, że nie usuwamy postów. Wynika to wprost z prawa prasowego, że nie można się tego domagać po publikacji. Ale nie chodzi tu o jakieś "nie bo nie" dla zasady, tylko to niszczy tkankę forum, psuje wątki, w dyskusji pojawiają się "dziury" a zresztą i tak osoba jest nadal widoczna w cytatach.

10
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Listopad 14, 2019, 08:25:55 am »
Ale to DO MNIE wcześniej pisano o fiutologii...
A to przepraszam, nie zauważyłem, gdzie? Ogólnie to chodzi mi po prostu o obniżenie temperatury.

12
Wyszalnia / Odp: Kaganajama
« dnia: Listopad 13, 2019, 09:48:43 pm »
Stanisław Lem, którego znałem osobiście, nie mógł być autorem np. „Solaris”, że ‎te i inne najlepsze książki, wydane jako dzieła Stanisława Lema. musiał napisać ktoś inny, ‎znacznie bardziej inteligentny i znacznie lepiej wykształcony niż ten Stanisław Lem poznany ‎przeze mnie w Krakowie w lecie roku 1996 i z którym Remuszko prowadził korespondencję.
Prawdopodobnie niejaki JK vel Kagan. Rysuje się to coraz wyraźniej.

Natomiast moja cierpliwość się kończy i niescalone posty zaczną prócz pierwszego w serii wędrować do kosza.

13
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Listopad 13, 2019, 09:21:21 pm »
Kuzynko, czy zachowując treść nie mogłabyś nieco uładzić formy? Pisanie komuś o bełkocie, fiutologii i innych takich być może jest z Twego punktu widzenia szczere ale nieco wychodzi poza zakres stoickiej dysputy i nie wnosi nic do meritum poza eskalacją nastrojów.

14
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Listopad 13, 2019, 05:55:10 pm »
Ja mam wrażenie, że egzegeza prześcignęła badany tekst. Może o tyle mam skrzywione spojrzenie, że mnie specjalnie kim był Lem i jakie miał nastawienie do ZSRR, PRL czy cenzury nie interesuje. Nie wiem czy Lem istotnie chciał w tej treści przemycić jakaś prowokację, czy tylko mu się to przypisuje (albo jednocześnie i przypisuje, i krytykuje jej poziom zarazem). Myślę, że można w taki sposób rozebrać każdy tekst i wykazać co się chce. Żadnych dowodów, czy to zrobiła cenzura czy co innego się stało nie ma i przypuszczam nie będzie, każdy więc powinien opatrywać swoje domniemania słowem "prawdopodobnie". Mnie osobiście najbardziej z oficjalnego życiorysu Lema nie pasuje ten fragment, kiedy to Lem szeł, szeł po górach, a obok szeł jakiś gość i tak sobie gadali i się okazało, że ten gość czy raczej obywatel to zupełnie przypadkowo PRL-owski wydawca - i że ponieważ nie było akurat na rynku podaży pozycji s-f to on przypadkowo zaproponował, przypadkowo poznanemu przed momentem Lemowi, który przypadkowo wcale nie był pisarzem, żeby taką książkę napisał, to on wyda. Mogę tylko po starogruzińsku zakrzyknąć "Anichwilitegoniełykam!!!".

Cóż jednak z tego, jakim sposobem Lem zdobył to zlecenie? Ważne że zdobył, bo może jakby nie zdobył, to świat nigdy by o Lemie nie posłyszał.

15
Organizacja forum / Odp: Usunięcie konta na forum
« dnia: Listopad 12, 2019, 08:42:36 pm »
Naprawdę chcesz, żebym napisała, dlaczego wolałabym, żeby po mnie na tym forum nie został ślad?
Ja nic nie chcę. Ty chciałaś napisać, że odchodzisz a Twoje posty zostają wbrew Twej woli - możesz to uczynić w takim "pożegnalnym" poście.

Strony: [1] 2 3 ... 685