Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - maziek

Strony: [1] 2 3 ... 822
1
DyLEMaty / Odp: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Maj 30, 2023, 04:30:42 pm »

2
Hyde Park / Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« dnia: Maj 30, 2023, 03:02:51 pm »
Dlatego nie daję się i żrę kiełbę potajemnie ;) .

3
Hyde Park / Odp: Co jeść? - wątek kulinarny
« dnia: Maj 30, 2023, 11:57:34 am »
No cóż, jem od dawna, bo dzieci próbują tym wyprzeć u mnie kiełbasę (słabo im to idzie). Szczerze nic specjalnego, tzn. dobre, ale wole kiełbasę. Chmielu dzikiego ci u mnie dostatek. Teraz już za późno, jest już za żylasty. Z takich ciekawostek to każą też mi wpieprzać smażone pąki mlecza (wg mnie gorsze od chmielu, one twierdzą, że jeszcze lepsze) - na szczęście też już sezon minął no i jest jeszcze czosnek niedźwiedzi ale to już oklepane (choć ten akurat lubię). A, jeszcze żarliśmy płatki fiołków ale to trzeba mieć hektary żeby na obiad nazbierać, choć dobre na odchudzanie, bo pół dnia zbiera się fijołki na klęczkach a potem dostaje się garstkę papki koloru sraczkowato-buraczkowego (ze wskazaniem jednak na sraczkowaty) i chęć na żarcie odchodzi.

4
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« dnia: Maj 30, 2023, 08:37:59 am »
Też dokładnie tak sadzę :) . Woda uszczelnia kulkę do tłoka a jednocześnie jak to woda przecieka pod spód wypierając powietrze, które z kolei unosi kulkę. Ciekawe, że powietrze jako rzadsze nie "przecieka" do góry. Czy to w związku z uszczelnienia "gęstszą" wodą, czy raczej z powodu, że woda płynąc w dół a mając większą masę właściwą wciąż porywa powietrze swoim strumieniem w dół?

6
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Maj 29, 2023, 12:23:41 pm »
Problem w tym, że on akurat może mówić zupełnie co chce a naród i tak miłować go będzie na zabój ;) .

7
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Maj 29, 2023, 09:06:16 am »
Pikanterii dodaje fakt, że w cudzysłowie, który nie wiadomo po co jest, skoro to nazwisko ;) .


A ja przypadkiem trafiłem na szczerego polityka, który powiedział co myśli. Niestety nie nasz ci on tylko z kraju bratanków. Niestety za uczciwość zapłacił ;) :

Gyurcsány na naradzie, powiedział, że rząd po 18 miesiącach kłamstw, gdy on był premierem powinien przeprowadzić niepopularne reformy. Premier powiedział wówczas między innymi: „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem”, „I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?”, „Nie ma wielu opcji. Nie ma dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo”.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Protesty_w_Budapeszcie

8
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Maj 26, 2023, 02:04:34 pm »
Dobry kawał słyszałem, na temat ruskiej armii. Pilot ruski się katapultuje i leci w dół, ale nie wie jak otworzyć spadochron. Nagle widzi jak drugi po katapultowaniu leci w górę. Kiedy się mijają krzyczy do niego:


- Tawariszcz, skaży, kak razkryt' paraszut?!
- Ja nie znaju tawariszcz, ja sapior!

9
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Eden]
« dnia: Maj 24, 2023, 08:41:29 am »
Cetarian dobrze daje :) . Jakbym swoje myśli słyszał :) .

10
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Maj 23, 2023, 02:21:57 pm »
To tyłek zajęca. Zające to świnie. Zresztą - poniżej to ślady zająca, które kiedyś sfotografowałem w świeżym śniegu. Pytanie: czym je odcisnął?11
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 23, 2023, 08:12:15 am »
Dobre, Tobie dać patyka rozdwojonego to teorię nadmnogości stworzysz ;) .

12
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 22, 2023, 03:58:00 pm »
Dostałem dziś taki pin do przelewu: 46355968. Jakie ciągi/regularności szanowne zbiegowisko widzi?

13
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 22, 2023, 09:02:19 am »
To jest logiczne, z tą śmiercią dla przykładu. Popsuł 3 radzieckie samoloty a sam się cwaniak wywinął. W tego szczupaka to ani chwili nie wierzę.


PS a tak z nawiasa, bo chyba tu najbardziej pasuje. Europe czeka zalew syntetycznych opiatów, m.in. fentanylu, który jest 50x silniejszy w działaniu niż hera (!). Na razie dotknęło to USA - fentanyl jest tam główną przyczyną zgonów w przedziale wieku 18-45 lat. Kto za to odpowiada? Talibowie z Afganistanu. Dlaczego? Bo radykalnie zakazali uprawy maku. Teraz będzie się uprawiać szafran. Pojawiła się więc dziura w łańcuchu dostaw opiatów, którą zapycha się syntetykami. Czyli tak źle, i tak niedobrze. USA wydały morze kasy a nawet wywołały częściowo z tego powodu wojnę, aby tylko zniszczyć produkcję opium. Talibowie załatwili to od ręki (a konkretnie od ostatniego zbioru, zasianego jeszcze przed przejęciem przez nich władzy, bo ten można było jeszcze zebrać - od przejęcia przez nich władzy sianie maku karane jest na gardle). I to się okazało najskuteczniejszym być może ciosem wymierzonym przez radykałów światowemu mocarstwu. Czyli jak zwykle - nie módl się, bo możesz zostać wysłuchany...

14
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 19, 2023, 02:15:06 pm »
It is a number if so.

15
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Maj 19, 2023, 11:55:13 am »
Jeśli "poniższe jest prawdą" (m. in. że 6=?) to nie wiadomo, jaka jest wartość 6 ;) .

Strony: [1] 2 3 ... 822