Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - liv

Strony: 1 ... 422 423 [424] 425 426 ... 429
6346
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwiec 24, 2009, 01:15:03 am »
Cytuj
Z tą damą to chodzi od miasta do miasta...
Nie mogę się powstrzymać z ta damą (ale przestałem pić). Na imię jej Ewa i była z Kunowa (tak ebaut, miedzy Maźkiem a Smokiem wawelskim). Była miejska nierządnicą w onym Kunowie, ale też bywała na gościnnych występach w Krakowie (to podobno) Za: Kracik, Rożek, "Hultaje, złoczyńcy, wszetecznice w dawnym Krakowie",WL Kraków 1986,s.158.
Tylko tak sobie myślę, co z Lemem ma to wspólnego...aaaa, już wiem  - Kraków!
P.S. Twoje zdrowie Q ;) (czepialski jesteś, ale i tak wyglądasz na fajnego gościa)
Hgwh

6347
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwiec 24, 2009, 12:07:16 am »
Maziek ,nie pijmy już.
P.S. Głowę bym dał, że dama Pierdolonką zwana, była bardziej z Krakowa, niż Gdańska. Jutro wygrzebię źródła.
Hgwh

6348
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwiec 23, 2009, 11:16:14 pm »
Maziek Rozjemca :)
Skąd u ciebie takie pokłady...no sam wiesz czego? Na dodatek Horacym zacijągający.Tak czy siak,  Q bardzo porządkuje moje roztrzepanie, za co dzięki wielkie Muuuu (bez podtekstów).
Kurnia, rym wyszedł :D

6349
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwiec 23, 2009, 09:36:51 pm »
Cytuj
Primo: Anglika (po staropolsku zwanego też Angielczykiem Wink).

Secundo: Clarke.

Jak się pisze, wypada wiedzieć co się pisze.
Primo: zgoda
sekundo: Co piszę - wiem. Kwestia jak, rzeczywiście , do dyskusji ;). Chodzi o apostrof i literkę e?
 Kiuuuu... (z akcentem na przeciągnięte iuuuu ) :)

6350
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Czerwiec 23, 2009, 02:11:26 pm »
A ja z kolei przeczytałem właśnie A.C. Clarka "Koniec dzieciństwa" z 1953r.(piękny rok, stalin umarł i wojna koreańska się skończyła).
W sumie inspirująca, choć zakończenie nieco rozczarowało. Rzecz o inwazji "dobrych " kosmitów (w kształcie biesów), którzy jako nadzorcy wymuszają na ludzkości zjednoczenie ,koniec wojen, pełny dobrobyt i inne fajne utopie. Ale ten stan ma swoje minusy (z ducha Snerga). Kilka ciekawostek. Część pierwsza bardzo przypomina koncept Sołowiowa z 1899 r zawarty w "Krótkiej opowieści o antychryście".http://www.dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=805&Itemid=46 Pewna zgodność  niektórych szczegółów, wskazywałaby, że autor znał utwór tego zapomnianego rosyjskiego mistyka i cokolwiek się na nim wzorował. Jest też ciekawe "polonicum". Porywacz szefa zjednoczonej ludzkości, jedynego,który widuje nadzorców ,to Polak. Przy czym, jest spory wywód na temat cech polskości, co dziwi u Amerykanina od SF. Może Clark zanotował w pamięci, że jest to jedyna nacja, mająca na kilerskim koncie prezydenta USA i cara Wszechrosji. No, krótko mówiąc, robi z nas genetycznych terrorystów (ale z sympatią). Jest też fragmencik opisujący ideę wirtualnej rzeczywistości (przed Lemem?). A, no i jest idea Snerga. Nadzorcy mają swoich nadzorców itd. Ci jeszcze wyżej, to właściwie układy gwiezdne nieomal (skojarzenia z Golemem XIV i ewolucją rozumów same się narzucają.
 To tyle. Zabieram się za grubaśną "Historię kanibalizmu".
Mniam ;)

6351
DyLEMaty / Re: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Czerwiec 21, 2009, 12:14:02 am »
Zgadzam się z opinią przedmówcy Maźka, co do ciekawości artykułu ;)
Tyle, że coś mi się nie widzi w opisanym eksperymencie. Miał on potwierdzać wpływ emocji na podejmowanie racjonalnych decyzji i nierozłączność tych sfer. Ale te, niby racjonalne, decyzje dotyczyły wyboru, który znaczek się podoba, który nie. Toż podobalność, to sfera emocji właśnie. Więc eksperyment wykazał wpływ uczucia na podejmowanie emocjonalnego wyboru czyli, że jednymi emocjami można wpływać na inne. Lubo, że języczki skowronków w auszpiku smakują lepiej w dobrym towarzystwie, niż w złym. ;)

A to wszak główne danie z menu Karmazynowego Króla ;)

6352
DyLEMaty / Re: Religijna Rzeźba
« dnia: Czerwiec 17, 2009, 11:27:09 am »

Cytuj
Ateizm - jak potrzeba autohamulca.
A dlaczego nie alkoholizm ,automobilizm,astygmatyzm, awiacja, antropologia kultury, autolustracja ,analfabetyzm,alpaga i antycypacja wsteczna?
Cytuj
zachodnie elity intelektualne, zwłaszcza lewicowe, są otwarcie antychrześcijańskie i równocześnie otwarcie proislamskie,
Wygląda na to, że dla Smoka ateiści to wszyscy niechrześcijania (np. muzułmanie). Pewnikiem za ateistów uważa też protestantów, prawosławnych, zielonoświątkowców, mormonów itp. W tej sytuacji teza, iż "ateizm się szerzy" jest uprawdopodobniona.

6353
DyLEMaty / Re: AI - przerażająca (?) wizja
« dnia: Czerwiec 15, 2009, 09:48:29 pm »
Cytuj
To dochodzę do wniosku, że dłuuugo jeszcze SI z prawdziwego zdarzenia nie powstanie
Kiu, powinieneś to pamiętać. Sztuczna inteligencja powstała już dawno, w Polsce ludowej. W dużych ilościach i na dodatek pracująca. Pełniła funkcje usługowe wobec tych w sojuszu eRChło. Tylko burżuazyjna nauka ma z tym problem :)

6354
DyLEMaty / Re: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Czerwiec 08, 2009, 02:28:56 pm »
Cytuj
Czyli stoisz na stanowisku, że Grecy byli materialistami? Ktoś tu twierdził, że ja to twierdzę. Jakieś życie pozagrobowe było, więc dystansuję się od tego.
Ty twierdzisz, że krzewił się ateizm. Bycie materialistą i ateistą ,to nie tożsamość. Większość bogów starożytnych, także dusze,  miała materialistyczny charakter. Dlatego zmarłym wkładano do grobu jedzonko, ubranko, uzbrojenie itp. Grecy dorzucali pieniążek( bo to kupiecki narodek był ;)). Znaczy to tyle, że zmarli musieli jeść, pić i na dodatek czasami płacić. A mimo to byli religijni, bo taka właśnie była ich religia. Pomijając oczywiście grupkę filozofów bardziej wysublimowanych, tych od pneumy, apeironu i logosu.
Mały cytacik z Gravesa - "Jedyną ich przyjemnością (dusz w Tatrarze)są libacje z krwi, którą wylewają żywi. Przed pałacem (Hadesa i Persefony)znajduje się jeziorko Lete, do którego przybywają zwyczajne dusze aby napić się wody. W Elizjum (dla lepszych dusz) nigdy nie ustają gry, muzyka i zabawa a mieszkańcy w każdej chwili mogą wrócić na ziemię, przychodząc ponownie na świat." Taka religia ,typowa zresztą dla większości cywilizacji starożytnych. Zresztą zaryzykuję tezę, że dzisiejsi wyznawcy życia pozagrobowego, wyobrażają je sobie podobnie.
Sorry Dzi. Faktycznie do rzeźby to przenieść. W każdym razie ja już, w tym wątku, o religii milknę. :-X

6355
Lemosfera / Re: Dobra, przyznać się - kto wygrał "Recenzje"?
« dnia: Czerwiec 06, 2009, 01:37:34 am »
Gratulacje.
Ze względu na specyfikę forum, nagroda zostanie pewnikiem przesłana tunelem czasoprzestrzennym, wprost na twoją półkę. ;)

6356
DyLEMaty / Re: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Czerwiec 04, 2009, 09:12:17 am »
Cytuj
Zasadniczo nikt nie jest w stanie obalić tezy, że ateizm pojawił się w starożytności - ten Demokryt itp.
A dlaczego nie prehistorii?
Odczep się wreszcie od biednego Demokryta. Poczytaj sobie trochę o religiach grecko-rzymskich. Ich bogowie byli na wskroś materialistyczni. Żarli, chlali itp. Więc wyznawanie materializmu wcale nie przeszkadzało Grekom wierzyć w takowych. No bo niby do kogo modlił się Demokryt o powodzenie w życiu - do atomów? Jeżeli już, to lekkie powątpiewanie wyraził Protagoras. Ale raczej w możliwości poznawcze człowieka a nie w bogów (tyle,że to agnostycyzm, nie ateizm).

6357
DyLEMaty / Re: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Czerwiec 03, 2009, 06:42:41 pm »
Cytuj
Np. chrześcijanie byli zabijani za ateizm i jakoś to nie powstrzymało chrześcijaństwa.
Cytuj
Normalne! Ateistyczne liturgie mają bogatą historię i są zróżnicowane
Po polsku i jednoznacznie. :)
 Skoro tak, to wreszcie zrozumiałem. Dlaczego w Polsce (też niedawno oficjalnie ateistycznej), budowano najwięcej kościołów na świecie. Coby ateiści mieli gdzie odprawiać te swoje ulubione liturgie. ;)
A -  jeszcze dodam, że krasnoludków było siedmiu plus jedna sierotka, przynajmniej na początku. Ale nie wiem, co krzewili (choć ta sierotka...?) ;D
A może to nowe wcielenie pewnej furtianki? ???

6358
Lemosfera / Re: Dobra, przyznać się - kto wygrał "Recenzje"?
« dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:09:22 am »
Ja też bez sukcesu, aleć nie dziwota, bom nie brał udziału.
Za to  „zycliwy”, jakoś mi do „ukłony maziek” pasuje ;)

6359
DyLEMaty / Re: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Czerwiec 03, 2009, 10:01:39 am »
Jeżeli dla ciebie starożytność to tylko Grecja i Rzym, to cóż.
 Jeżeli paru filozofów, których można policzyć na palcach jednej ręki, to "krzewiący się ateizm”, nic nie poradzę. Zwłaszcza, że zbyt mało o nich wiemy, by tak jednoznacznie ich określać. Demokryt na ten przykład, modlił się. Doprawdy, dziwne zachowanie jak na ateistę. Jednak cywilizacje, w których żyli, raczej tych postaw nie wspierały. Zresztą, takich pojedynczych znajdziesz w każdej epoce, łącznie z średniowieczem. Tylko zależnie od poziomu wolności ujawniali się lub nie. Co z tego wyindukujesz o tych cywilizacjach? Krzewiace ateizm? :)
A  z tą Albanią przesadziłeś. Jeżeli już, pierwsza była Rosja Radziecka, jako państwo antyreligijne i to tylko do 1941 r. Wtedy w Albanii aż kipiało od Islamu. Tak jak zresztą i dzisiaj.

6360
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Czerwiec 02, 2009, 09:30:54 pm »
Tak jakoś, zawinięte chmury przypomniały mi, jeden z moich ulubionych obrazów pana Zdzisława Be.

Strony: 1 ... 422 423 [424] 425 426 ... 429