Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - liv

Strony: [1] 2 3 ... 367
1
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Dzisiaj o 08:58:07 pm »
Nie wiem, czy ta istota ma jednoznaczną płeć - dla mnie to facet. Przynajmniej ręce i nogi a zwłaszcza stopy - ewidentnie męskie.
Wiem, wysunięte szuflady oraz długie włosy odpalają silne skojarzenie i narzucają kobietę, ale dla mnie to niejednoznaczne.

Co do krzyża, ja go nie widzę, ale przy Dalim wyobrazić można sobie wszystko. Natomiast faktycznie wygląda na amulet co ma ochronić przed tym skrzydlatym - czy aniołem? A może tym upadłym z Madrytu? Czy też jakimkolwiek cherubinem?


2
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Dzisiaj o 01:36:11 pm »
Cytuj
Zaszufladkowana kobieta, pod uciemiezeniem patriarchatu, wyciąga rękę dzierżąca procę by strzaskac szklany sufit kamieniem sprawiedliwości społecznej. Niestety guma i kamień z procy zostały jej podstępnie odebrane przez szowinistyczne świnie już w zarodku. Stąd pusta proca, jako pusty gest. A jak zarodek to i protest kobiałek. Czyli Szuflandia. Koło się zamyka, wąż z raju (Satan, czyli Seth, a więc znowu Egipt) zjada własny ogon. Ying i Yang. Chyba czas przestać pić, ale jak? Jak żyć?
Chyba jednak kulą w płot, albo bardziej -  wylałeś z kapielą za kołnierz...dziecka  ;)
Dali wyjątkowo był konserwatystą, wręcz szowinistycznomęskąesią. Choć bardziej by... knurem?
 Przynajmniej tak stoi w wiki
Dalí, w przeciwieństwie do wielu innych artystów swych czasów (np. komunisty Picassa) był zwolennikiem konserwatyzmu, elitaryzmu i monarchii. Buntował się przeciwko kultowi przeciętności, typowemu dla demokracji. Krytykował także pacyfizm i anarchię. Również w odniesieniu do sztuki cechowała go postawa antymodernistyczna. W swych „Myślach i anegdotach” wyraził między innymi myśl, że „od 1900 roku nie powstało nic wielkiego”.
Poza tym, wyciąłeś smutnego anioła  :D i wcale nie wiadomo, czy to kobieta
Cytuj
Mnie gdzieś nie opuszcza ten trop egzorcysty
no jest coś na rzeczy, choć mi od razu jak rzeczone zoczyłem, skojarzył inny horror. dużo poźniejszy

3
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Dzisiaj o 10:46:05 am »
Cytuj
Zakładając, że nie machnęli się w opisie, musi to być nowsza odbitka litografii datowanej zwykle na rok 1965*:
O, to zmienia postać rzeczy, choć trzeba pamiętać, że przepływ informacji, zwłaszcza grafik z Zachodu do PRL, był cokolwiek wolniejszy niż dzisiaj. Tym bardziej w druga stronę, zresztą.
Cytuj
Jak na moje oko, najbardziej przypomina to tradycyjny rosyjski ухват, inaczej рогач - narzędzie kuchenne do wkładania do pieca żeliwnych garnków:
Najpewniej masz rację, choć spodziewałbym się czegoś bardziej mistycznego...np. rogów Izydy?  :)

Ale chyba za długi trzonek względem elementów obłych. Inna sprawa, że śiurealizm zniekształca z definicji. Gdyby nie obłości, rzekłbym - klucz do dużej mutry.

4
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 29, 2020, 10:58:16 pm »
Jak dobrze przeczytałem, te konkretne "szuflady pamięci" są z 1976
http://www.artnet.com/artists/salvador-dal%C3%AD/drawers-of-memory-2jhQ--ypl7QEyBtGqZQrFg2
Więc jeśli już, to raczej inspiracja Mrozem.
A najpewniej sobą, gdyż miasto szuflad z 1936 wielce podobne. Tak, też Beksiński.
Ale co ono trzyma w ręku?

5
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 29, 2020, 10:06:13 pm »
A co to za grafika?

6
Lemosfera / Odp: 2021: Rok Lema
« dnia: Listopad 28, 2020, 10:22:53 am »
Cytuj
Czyli ta pani (poniekąd krajanka maźka ;) ):
No tak... ten-tego..eghm...tja...

I podobne, choć ranga bardziej lokalna - przybyła kolejna szkoła patronacka. I wygląda, decyzją uczniów, co cieszy szczególnie.UCZNIOWIE
Stanisław Lem to polski pisarz science – fiction, filozof i futurolog oraz krytyk. Do nas, jako młodzieży, przemawiają jego utwory, w których pokazuje postawę człowieka ciekawego świata. My też tacy chcemy być. Jego bohaterowie wiele czasu spędzają w bibliotece, rozwiązują niesamowite zagadki czy próbują stworzyć maszyny mające ulepszyć ludzkie życie. Pan Lem pisał książki, w których opowiadał o dziwnych planetach, niesamowitych eksperymentach. Wprowadził do tekstów wiele neologizmów. Jego świat uczy spojrzenia na nas samych, wyrabia poczucie ciekawości. A my chcemy być ciekawi świata.
       To postać niesamowicie interesująca. Stanisław Lem uważał, że nauka to wielka przygoda człowieka, podczas której powinniśmy odkrywać nasze niedoskonałości i postępować tak, by je naprawiać.  Uważał, że trzeba szukać w sobie nadziei, by realizować marzenia, by nie narzekać.

http://lostanislawow.legionowski.pl/rok-szkolny-2019-2020/

7
Lemosfera / Odp: 2021: Rok Lema
« dnia: Listopad 28, 2020, 01:05:12 am »
Dorzucę, bo nie każdy ma wykupiony abonament Wyborczej.
Rok Stanisława Lema

Sejm przyjął też uchwałę ws. ustanowienia roku 2021 Rokiem Stanisława Lema. Sejm, doceniając poczesne miejsce pisarstwa Stanisława Lema w literaturze XX wieku i jego znaczenie dla rozwoju kultury polskiej i światowej, ustanawia rok 2021 Rokiem Stanisława Lema - głosi uchwała.

Za uchwałą głosowało 447 posłów, 1 był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu.

"We wrześniu 2021 roku przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie. Jego powieści i opowiadania, zaliczane do kanonu literatury światowej, przetłumaczono na ponad czterdzieści języków i wydano — jak dotąd — w nakładzie 30 milionów egzemplarzy"

- przypomniano w uchwale.

https://niezalezna.pl/366251-rok-2021-rokiem-konstytucji-3-maja-kard-stefana-wyszynskiego-i-cypriana-kamila-norwida
Ciekawe, który był przeciw?

Tu cała uchwała
http://orka.sejm.gov.pl/Druki9ka.nsf/Projekty/9-021-103-2020/$file/9-021-103-2020.pdf

8
Lemosfera / Odp: Wiersze Lema
« dnia: Listopad 15, 2020, 12:13:40 pm »
Cytuj
I oto tutaj mam pytanko.
https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/idzie-zolnierz-borem-lasem.html
Pewnie mix różnych.
A co do tego;
Cytuj
Apentuła niewdziosek, te będy gruwaśne" - o tym juz nawet nie pytam :-)
To raczej twórczy wkład Lema wedle recept Leśmiana (ulubionego poety).
szczegółów można szukać tutaj
https://ispan.waw.pl/ireteslaw/bitstream/handle/20.500.12528/226/doktorat.pdf?sequence=1&isAllowed=y
I jeden przykład przeróbki ludowizny z tegoż - Żądny mięciny brądnej
ta mięcina...może przeróbka staropolskiej miękiny z dodatkowymi konotacjami?
https://sjp.pl/mi%C4%99kina
Te będy - iść w "te pędy"
https://pl.wiktionary.org/wiki/w_te_p%C4%99dy
etc - dużo ubawy w szukaniu by, a czasozwieracz zżęty

9
Lemosfera / Odp: Wokół Lema się dzieje
« dnia: Listopad 10, 2020, 02:43:15 pm »
Agnieszka Tkaczyk, studentka inżynierii biomedycznej na PK nad swoim wynalazkiem pracowała przez 9 miesięcy, a sam pomysł narodził się dawno. Jedną z inspiracji były powieści Stanisława Lema. Jak mówi autorka rozwiązania pn. „Elektroniczna proteza ręki sterowana impulsami mięśniowymi”, projektowanie tego typu urządzeń daje ogromną satysfakcję, ponieważ będą one mogły pomóc w powrocie do normalnego życia osobom po amputacji.
https://www.pk.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3263:studentka-pk-zaprojektowala-elektroniczna-proteze-reki&catid=49&lang=pl&Itemid=944

https://suski.dlawas.info/wiadomosci/elektroniczna-proteza-dloni-z-politechniki-krakowskiej-najlepszym-studenckim-projektem-roku-w-polsce-w-konkursie-pro-juvenes/cid,20570,a

10
DyLEMaty / Odp: Re: Kobiety
« dnia: Listopad 07, 2020, 09:22:25 pm »
Cytuj
Mam wrażenie, że dopiero w toku naszej rozmowy uporządkowałeś sobie dane o składach TK.
Oczywiście, podejrzewam, że jak wszyscy tu.
Czy to zarzut?... że gromadzę wiedzę w trakcie rozmowy? Chociaż, niektóre składy znałem wcześniej, bo ich decyzje osobiście mnie dotknęły.
Cytuj
Nie, tylko 1997 jest dyskusyjny.
Wystarczy ten jeden - system prawny to piramidka, w tym orzeczeniu są odniesienia do wielu innych aktów prawnych - i ono jest kluczowe.
Życie człowieka  jest chronione konstytucuyjnie, a człowiek zaczyna się od poczęcia - to jest element obecnego systemu prawnego i nikt tego nie podważył.. prawników mam na myśli. Ja na przykład też się z nim nie zgadzam - i co z tego?
Podobnie jak z tym, które zajumało mi środki z OFE, przykładowo. I wieloma innymi - Po prostu TK jest instytucją polityczną od zawsze, czego nie chcesz uznać.
Cytuj
Wnioskuję, że najbardziej zainteresowany Pan nie powiedziałby czegoś takiego - tamto orzeczenie TK dotyczyło czegoś innego: przerywania ciąży z powodów społecznych czyli de facto "na życzenie" - tylko powoływałby się na nie jako list żelazny.
To nie ma znaczenia, pisałem na początku, że sprawa jest tylko podobna - liczy się uzasadnienie.
 Nie można od niego abstrahować w dalszych wyrokach,  taka jest logika procesu prawnego. I żaden prawnik tego nie podważa. Nawet ten od zdania odrębnego.
Cytuj
Kryteriów ulicznych...ta sprawa absolutnie nie powinna zostać rozstrzygnięta przez żaden TK - wymaga dialogu na wielu płaszczyznach. A już orzekana teraz - bez komentarza.
Mam wrażenie totalnego nieporozumienia - TK nie jest od rozstrzygania tak/siak, inaczej; dobrze/źle.
On tylko stwierdza zdolność lub nie A z B, czasem z cde - i tyle.
Skutki orzecznictwa go nie interesują (acz był wyjątek, może dwa)
Cytuj
Poza tym myślałeś, że w tym składzie są sędziowie z poprzednich nominacji:
To prawda, nikt nie zna mnie lepiej niż Ty  :D
Cytuj
Ty byś się nie wk***, gdyby uznano za oficjalną taką wykładnię prawa, że w pewnych szczególnych okolicznościach można poddawać Cię torturom?
Oczywiście,  :D Już nawet bylem w podobnym stanie i szukałem nagana na pewnego członka.
Tylko że te dalsze przepisy konstytucji co podajesz... po orzeczeniu z 1997, roku prawnik nie widzi kobiety z "paznokciem" w macicy.
Widzi dwie istoty żyjące i rozważy co jest większą torturą donoszenie ciąży i ewentualne oddanie dziecka (bo można i tak)? Czy rozszarpanie go w procesie aborcji.
Przynajmniej z tego co wiem, tak to działa. Marginesem, sensowne stwierdzenie Zespołu Dawna, dopiero po 3 miesiącu - zatem nie mówimy o "zlepku kilku komórek". W sumie, każdy z nas takim zlepkiem.
Cytuj
Właśnie tak, zwłaszcza że TK już rzecz rozpatrywał i należy sobie zadać pytanie, dlaczego mimo rozstrzygnięcia o ochronie prenatalnej dziecka nie stwierdził w tym zakresie (możliwości aborcji płodu uszkodzonego) niezgodności ustawy z konstytucją.
Bo nie było takiego pytania - widziałem, że któryś z nich, bodaj czy nie sam Zoll powiedział, ze gdyby było pytanie o wady i uszkodzenia etc - odpowiedź byłaby podobna - niezgodne. Zostawili bombę z opóźnionym...
TK nie może wychodzić poza zakres pytań. Natomiast uzasadnienia, jak w tym wypadku i owszem... bywają blokujące.
 I teraz, do ostatniego Oli - podobnie. To nie odpowiedź była blokująca, ale uzasadnienie - by wyjść z impasu, trzeba by je podważyć i wyznaczyć inne kryterium początku życia człowieka - spróbuje ktoś?
Nie starczy, to musi zrobić TK lub zapis w Konstytucji.
To, żę wiki ma zastrzeżenia, i może my wszyscy, i nawet prawnicy w wywiadzie dla gazet i tygodników - to nie ma najmniejszego znaczenia prawnego, tym bardziej manifestacje.
Nie mniecie do mnie pretensji, że tak jest. Że tak działa "państwo prawa".
Nie jest to moja ulubiona formułka.
Tym niemniej nic już więcej nie dodam, zważywszy też na potężny deficyt czasu, kończę udział w tym aspekcie wątku - kobiety.
Choć po prawdzie gadamy o czymś zupełnie innym.
Dzięki za wymianę myśli, i choć pewnie każdy zostanie przy swoim, pożytki widzę.

Jeszcze tylko to.. teraz patrzę, że było jeszcze jedno wyjście;
art. 190/ 3 Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, jednak Trybunał Konstytucyjny może określić inny termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego. Termin ten nie może przekroczyć osiemnastu miesięcy, gdy chodzi o ustawę, a gdy chodzi o inny akt normatywny dwunastu miesięcy. W przypadku orzeczeń, które wiążą się z nakładami finansowymi nie przewidzianymi w ustawie budżetowej, Trybunał Konstytucyjny określa termin utraty mocy obowiązującej aktu normatywnego po zapoznaniu się z opinią Rady Ministrów.
Cóż, Morawiecki (chyba on?) pracuje na TS
Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Jeżeli akt nie był ogłoszony, orzeczenie ogłasza się w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".

11
DyLEMaty / Odp: Re: Kobiety
« dnia: Listopad 05, 2020, 11:57:14 pm »
Cytuj
Mówimy o jego decyzji, a nie o TK w ogóle.
A, to nie - ja pisałem o TK w całej rozciągłości. Bo omawiana decyzja jest spadkiem po wcześniejszych decyzjach.
Cytuj
Następnie to Ty postawiłeś tezę o niepisowskim TK z 2008, który wydał z się coś w dyskutowanej sprawie - a nie jest tak do końca.
Czyli nie uznałaś mego wyjaśnienia? Lub nie przeczytałaś  ;)
Cytuj
Nie dam, bo się pomyliłem  :D  Miałem na myśli te wyjściowe, w którym powiązano z ochronę życia z życiem płodowym. To było kluczowe orzeczenie i już je dawałem, powtórzę zatem
Te wyjście, dodam teraz, z 1997. Chyba bardzo po łebkach czytasz, co napisałem  :-[ Albo, co gorsza, masz już koleinę w którą wpadam. Tym bardziej  :-[
Marginesem, skład to jedno, a Prezes to drugie, on wyznacza składy, a podstawowy sklad to 3 sędziów - czytaj prezes i trzech sędziów-kumpli, może przy piwku nazwać się Składem Orzekającym.
A pozostałych sędziów wyznaczać do sporów o pietruszkę, choć są tu pewne ograniczenia, rzecz jasna.
Cytuj
Dodajmy, że przeleżał 3 lata i nikt go nie tykał.
Tak, aż tknął.
Raczej należy mieć zastrzeżenia do przetrzymywania przez taki czas ...skoro ta niezgodność jest ewidentna. Nawet Kieres nie twierdzi, że nie - tylko proponował unik. Jak nazwać taką postawę, gdzie wszyscy widzą, że król (w tym wypadku konstytucja) jest nagi, ale uciekają oczami?
Cytuj
Kompromisowo tego się będę trzymała.
Bo ja jednak trochę inaczej rozumiem "mieli prawo"
No ok, ja to rozumiem, ale to już trochę uważamrze. Tak to i ja uważam. Myślę, że prawnicy są innego zdania.
Trzeba zmienić Konstytucję i tyle, to jedyna rada by zachować kompromis aborcyjny - ale do tego trzeba właśnie, kompromisu i rozmów a nie kryteriów ulicznych.

12
DyLEMaty / Odp: Re: Kobiety
« dnia: Listopad 05, 2020, 10:56:38 pm »
Tylko do tego
Cytuj
a jednak! 4 sędziów z rekomendacji PiS w 2008:
Ok czyli wtedy było 11/4. Pisząc o upolitycznieniu TK ma na myśli cały okres jego działalności 1982/1986-2020
https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_Konstytucyjny_(Polska)
Dlaczego wyłączasz 2000, albo 1990?
Mniejsza, bardziej mi o to
Cytuj
Fajny argument - nie ma co;)
Zwłaszcza, że powtarzałeś iż owe orzeczenie wydał niepisowski (a jednak! 4 sędziów z rekomendacji PiS w 2008:) TK i miał to być argument na wtórność tego orzeczenia z 2020.
Wtórność nie była wobec tego z 2008, tylko wobec tego z 1997 - to w nim stwierdzono że ochrona życia obejmuje okres prenatalny.
 Przypomnę
Wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana. Brak jest bowiem dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów pozwalających na dokonanie takiego zróżnicowania w zależności od fazy rozwojowej ludzkiego życia. Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej.

Objęcie tej fazy życia ludzkiego ochroną konstytucyjną znajduje zresztą potwierdzenie w ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską 30 września 1991 r. Konwencji Praw Dziecka, której preambuła deklaruje w akapicie dziesiątym, nawiązując do Deklaracji Praw Dziecka, iż dziecko z uwagi na swą niedojrzałość fizyczną oraz umysłową, wymaga szczególnej opieki i troski, a zwłaszcza właściwej ochrony prawnej, zarówno przed, jak i po urodzeniu. Ujęcie tej reguły w preambule Konwencji musi prowadzić do wniosku, iż zawarte w Konwencji gwarancje odnoszą się również do prenatalnej fazy ludzkiego życia.

Uznanie, iż ochrona życia przysługuje istocie ludzkiej od chwili poczęcia, znalazło wyraz także w ustawodawstwie zwykłym. 

I może wyjaśnię, ja nigdzie nie napisałem, że się z tym zgadzam.
Opisałem tylko stan prawny. Jest wiele tematów, gdzie moje poglądy i prawo rozchodzą się - i tak - używam słowa sprawiedliwość. Tyle jednak, że paragrafy traktują je mgliście, a bardziej liczy się lokalizacja przecinka - i to też mi się nie podoba..
Cytuj
Nawiasem - gdyby TK wydał już takie orzeczenie i zostałoby ono opublikowane, to od 2008 nie mielibyśmy żadnej legalnej aborcji. Więc coś tu nie pasuje.
To nie było orzeczenie, to był wniosek o zbadanie - umorzony ze względu na koniec kadencji sejmu.
Cytuj
Jasne, mieli prawo, TK miał prawo - tylko sprawiedliwości w tym brak.
W sumie, to właśnie staram się cały czas pisać.
Nigdzie nie twierdziłem, ze to dobre, czy sprawiedliwe. I prosiłbym z mego pisanego, nie wnioskować o moich poglądach na życie. Ja piałem o stronie prawnej. Oczywiście, na ile potrafiłem - prawnikiem nie jestem.

13
DyLEMaty / Odp: Re: Kobiety
« dnia: Listopad 05, 2020, 10:02:24 pm »
Cytuj
To co? Teraz Ty zakończysz dyskusję, bo ja już to robiłam 2 razy;)
Znów na mnie krzyczysz   ;)
Tym razem dam ikonkę, bo potraktujesz poważnie.
Nie za dużo emocji?
Chyba nie rozumiemy się  na poziomie pojęć, znaczy rozumiemy inaczej. Trudno, dla mnie słowo kompromis kojarzy się z mniejszym złem - i tak często słyszę przy tym aborcyjnym. Czyli zadowolenie ograniczone, bo walory praktyczne - może być?
Kompromisowo?
Cytuj
Dawaj je tu.
Nie dam, bo się pomyliłem  :D  Miałem na myśli te wyjściowe, w którym powiązano z ochronę życia z życiem płodowym. To było kluczowe orzeczenie i już je dawałem, powtórzę zatem
https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/orzeczenia-sadow/k-26-96-orzeczenie-trybunalu-konstytucyjnego-520122839
Pomyliło mi się chyba z wnioskiem z 2018 w podobnej sprawie
http://orka.sejm.gov.pl/stanowiskaTK.nsf/nazwa/Stanowisko_K_13_17/$file/Stanowisko_K_13_17.pdf
Które zresztą zostało umorzone, ponieważ (było zdanie odrębne)
3. Stosownie do treści art. 59 ust. 1 pkt 5 u.o.t.p.TK, obligatoryjną przesłanką umorzenia przez Trybunał postępowania w niezakończonych sprawach wszczętych m.in. na podstawie wniosku grupy posłów, jest zakończenie kadencji Sejmu. W związku z powyższym, postępowanie w niniejszej sprawie należało umorzyć w następstwie zaistnienia przewidzianych ustawą okoliczności.
I zdaje się to punkt wyjścia obecnego,orzeczenia - wznowionego przez nowy sejm.
https://ipo.trybunal.gov.pl/ipo/view/sprawa.xhtml?&pokaz=dokumenty&sygnatura=K%2013/17
Hmmm...dziwne te daty, ale nie mam czasu rozkminiać.
Cytuj
Dodam tylko, że poprzednich sędziów TK wybierał również PiS - oczywiście nie jednogłośnie. Ale głosowali i przechodzili także kandydaci zgłaszani przez PiS.
Ale czy ja się z tym kłócę?
Taka sytuacja w sejmie jak obecnie jest ewenementem.
Ale przykładowo, przejrzałem skład TK w 2000 roku.
Przedłożony materiał stanowi wykonanie tych norm. Zawiera on bowiem informację o istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2000 r. W roku tym Trybunał Konstytucyjny działał w 15 osobowym składzie: Jerzy Ciemniewski, Zdzisław Czeszejko-Sochacki, Teresa Dębowska-Romanowska, Lech Garlicki, Stefan J. Jaworski, Wiesław Johann, Krzysztof Kolasiński, Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, Andrzej Mączyński, Ferdynand Rymarz, Marek Safjan - Prezes TK, Jadwiga Skórzewska-Łosiak, Jerzy Stępień Janusz Trzciński - Wiceprezes TK, Marian Zdyb.
Sprawdziłem pierwszych czterech... nie będę kontynuował... Zacząłem od Zdzisława Czeszejko Sochackiego. Przy okazji zobaczyłem, jak w wiki są wyczyszczone życiorysy tuzów temidy. Nie mam ochoty ciągnąć tego lustracyjnego wątku. Po prostu podtrzymuję to co nex zacytował.
Cytuj
Poza tym chyba jesteś niedoinformowany - np. Kaja Godek naciska na publikację.
Dlaczego sugerujesz mi niedoinformowanie? Wiedziałem o tym. Nie pisałem o pojedynczych osobach tylko ruchach politycznych (cyt. - "Za to pis się domaga opublikowania"), choć ta osoba raczej z pisu nie jest.
Cytuj
A skąd ta reprezentacja? Hmm...oj!:)
Ale po co te wykrzykniki i onomatopeje?
Przecież nie negowałem nigdy, że inicjatywa do TK wyszła z pisu. Nie mieli prawa pytać?

14
DyLEMaty / Odp: Re: Kobiety
« dnia: Listopad 05, 2020, 09:02:25 pm »
Cytuj
Nie kłam, że nikogo nie zadowalał
Dlaczego tak ostro  ???
Kompromis mam za niezadowalający  z definicji. Każda strona z czegoś rezygnuje i to jest główny walor praktyczny. I to ta praktyczność jest zadowoleniem.
 Spora grupa o tych sprawach nie myśli zatem walorem jest święty spokój i chyba do niej się zaliczam, acz jakieś poglądy w temacie mam.
Cytuj
Wiesz liv - nie można walnąć orzeczenia, że obcinamy lewą rękę, bo my jesteśmy praworęczni.
Jeszcze raz powtórzę, takie orzeczenie wydał TK zupełnie niepisowski w 2008.
Ten powtórzył, owszem, być może mógł nie odpowiadać i udawać, że nie widzi tego braku zgodności. Chyba przeceniasz rolę światopoglądu członków TK, ale to tylko moje zdanie.
Zresztą skutki są naprawdę przedziwne, bo chyba nikt tego orzeczenia nie chce. Nie czepiałbym się Przyłębskiej - kobita chowa się po Berlinie bo ścigają ją jakieś bojówki " tamtejszych "dziewuch". Już zaatakowały dom.
Ale że nie opublikowano?
Podzielam zdumienie maźka. Ale chyba bardziej, że to opozycja nie wykorzystuje takiego kiksa by wykazać "zło pisu" - cisza tam jak makiem zasiał od Jachiry po Budkę. Za to pis się domaga opublikowania (od kogo?) - chyba prezydent jest teraz czarnym ludem - pisu, nie opozycji.
No, istny kocioł bałkański.
Cytuj
Nie można tak działać. W imię niczego. Po prostu.
Zgadzam się, ze to źle, ale często tak jest - mechanizm odpalony wcześniej trudno zatrzymać.
Jeśli już jednak - to miałbym pretensje to sejmowej reprezentacji, która zapytała, niż do TK, który rzecz ocenił.

15
DyLEMaty / Odp: Re: Kobiety
« dnia: Listopad 05, 2020, 08:25:51 pm »
Ola racja - sedna sporu w tym wątku nie widać.
Ale sprawa naprawdę do łatwych nie należy, skoro ten "kompromis", nikogo nie zadowalający tak długo trwał.
Niestety w sporach ideowych - kompromis ideowy jest raczej niemożliwy.
Jest możliwy kompromis praktyczny.
Cytuj
Tak się dzieje kiedy zamkną Ci klub fitness;)
A to tak  ;D
Sam mam ochotę poskakać. Tylko w szczególnych wypadkach od "ci zamkną", do "ciebie zamkną" droga niedaleka.
Np. 5 lat  8)
https://www.youtube.com/watch?v=4UZ6yYT9nyY

Strony: [1] 2 3 ... 367