Autor Wątek: Korone zawirrowania  (Przeczytany 175991 razy)

NEXUS6

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 2788
 • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #645 dnia: Czerwiec 23, 2020, 05:44:33 am »
Co za ciekawa reklama(?) Pandemia jako swietna szansa dla korporacjonizmu (ekonomicznego aspektu faszyzmu, jakby ktos pytal), do zrobienia Czwartej Rewolucji Przemyslowej i zglobalizowania krajow regionu Zatoki.


Q, Ty tak wrzucasz wszystkie linki jakie Ci wpadna pod reke? ;D Chce Ci sie ciagle sledzic te sprzecznosci?  Jakbys sie cofnal w czasie to wiesci byly takie (takze z WHO i jej szefa):
Wirus jest niegrozny, nie przechodzi ze zwierzat na ludzi. Mozna utrzymac staly ruch miedzygraniczny z Wuhan.
Wirus przechodzi, ale jest niegrozny.
Wirus zaraza, ale Chinczycy go opanowali i sa wzorem dla swiata. Mozna dalej latac. O moj Boze, pandemia! Niebo sie wali, zamknac wszystko, wszedzie!
Zamknac ruch miedzynarodowy! A nie, jednak mozna sciagac do UK 15k pracownikow sezonowych tygodniowo i koszarowac ich na farmach po 20 w pokoju na pietrowych lozkach.
Smiertelnosc to jakies 15%...12%...10%...7%...5%...
Dzieci sa bezpieczne. Oh nie! Dzieci sa w niebezpieczenstwie! Nie, jednak dzieci sa bezpieczne. Ale szkoly musza byc zamkniete. O moj Boze, w Pcimiu Dolnym umarla 18-stolatka! A nie, jednak prawie wylacznie starzy i chorzy. Dzieci nie choruja, ale zarazaja jako nosiciele! Oj, chyba jednak nie zarazaja...
Wirus zyje do kilku godzin na powierzchniach. A, nie, jednak 24h, Nie, zaraz... do 2 dni. Ojejej, moze byc i 3 dni! O rety,  na zarazonym statku zyl ponad 3 tygodnie! A nie, jednak zyje kilka godzin!Ale na kartonie i papierze dluzej. Nie...jednak na metalu dluzej. Ale na roznych metalach roznie zyje.
Maski sa potrzebne. Nie, jednak nie sa i nikomu poza lekarzami nic nie daja. Nie, jednak maski sa pomocne. Nie, jednak maski sa szkodliwe, bo sie na nich gromadza bakterie i wirus. A, jednak sa potrzebne, ale tylko w transporcie publicznym. Nie, jednak potrzebne wszedzie, poza domem. Nie, jednak niepotrzebne.
Nie wolno wychodzic z domu! Jednak wolno, ale tylko jak trzeba. Trzeba unikac ludzi! Ale jednak najniebezpieczniej jest byc w lesie, z dala od ludzi!
Wirus przenosi sie kropelkowo. A, nie, jednak przez dotyk. O, cholera, przenosi sie przez zwykle oddychanie! A nie, jednak przenosi sie przez kichanie i kaszlenie. A nie, jednak przez dotyk i kropelkowo, ale nie przez zwykle oddychanie.
Odpornosc stadna! Nie, jednak lockdown. Juz, wygasa, mozna luzowac lockdown.
Bezobjawowi zarazaja. Nie, jednak nie zarazaja. Och, jednak zarazaja.
Ci co przeszli maja przeciwciala. Och, jednak nie maja! A, jednak maja, sa bezpieczni na zawsze. Oj, nie maja. Oj, maja, ale chyba tylko na 3 miesiace. Ale ci bezobjawowi nie wytwarzaja przeciwcial. Ach, jednak wytwarzaja.
To zobaczylem dopiero, ale chyba nienajnowsze  ;D ;D ;D Tak u Niemcow trzymaja dystans. Nowa wersja foliowej czapeczki:« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2020, 07:12:32 am wysłana przez NEXUS6 »

maziek

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 12413
 • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #646 dnia: Czerwiec 23, 2020, 08:07:06 am »
Ty się Nex nie czepiaj Q, to co wrzuca jest podglądem na działanie nauki. Ustalone prawdy są tylko w podręcznikach, a na froncie nikt nic nie wie i rzuca się granaty na oślep, nieraz trafiając niechcący do własnego okopu. Ty zaś nie wytykając palcyma piszesz z taką pewnością że coś jest albo nie jest, jakbyś był Bogiem Ojcem i sam tę zarazę na ród ludzki sprowadził - ale tak nie ma, nic nie jest pewne. Nawet dokładna znajomość stopnia zakaźności itd nie pozwala wyznaczyć trajektorii zarazy, bo jest zbyt wiele czynników podległych fluktuacji. Nawet durnowatej grypy nikt nie jest w stanie przewidzieć. A w tym momencie wielu rzeczy nie wiadomo, a jeszcze mniej było wiadomo, kiedy zasadnicze decyzje były podejmowane (Ty zaś je komentujesz z dzisiejszego poziomu wiedzy). Przypuszczam np., że modele matematyczne tego dra Lockdowna, które obśmiewasz to jedne z najbardziej wyrafinowanych modeli tego typu i równie dobrze mógłbyś się czepiać meteorologów, że nie potrafią przewidzieć gradobicia w przyszłym tygodniu nad Twoim ogródkiem. Nie mam niestety teraz czasu aby godnie spuścić straszliwą i bezwzględną ripostę na Twe słowa wyżej do mnie skierowane :) - ale na zakąskę taki oto art. z Wybiorczej https://wyborcza.pl/7,75399,26057508,szwecja-wladze-przyznaja-ze-w-sztokholmie-sa-problemy-z-miejscami.html#S.polecamy-K.C-B.4-L.1.maly . Pomiędzy twierdzeniem dra Nie-Lockdowna sprzed chwili, że po OIOMach hula wiatr a troską, że miejsc jednak może zabraknąć, jest, przyznasz, spora rozbieżność. Wydźwięk tego art. pokrywa się z tym, co przekazali mi znajomi (pisałem wyżej) - że w Szwecji nie wezmą cię do szpitala póki nie będziesz miał problemów z oddychaniem - i stąd te puste łóżka.

Dla niepłacących Michnikowi:

Dyrektor stołecznej służby zdrowia Björn Eriksson dotąd przekonywał, że miejsc starcza dla wszystkich pacjentów. Teraz przyznał, że w niektórych szpitalach zaczyna brakować miejsca - pisze dziennik "Dagens Nyheter".
Alarm podnieśli lekarze, którzy od początku pandemii kwestionują wielokrotnie powtarzane przez Erikssona twierdzenie, że w żadnym ze szpitali w Sztokholmie nie ma potrzeby wprowadzania ostrzejszych niż zwykle kryteriów decydowania, którzy pacjenci dostaną miejsce na oddziałach intensywnej opieki medycznej, ponieważ mają większe szanse na wyjście z choroby.

Według medyków jednak związane z pandemią koronawirusa procedury wciąż powodują, że pacjenci, którzy w normalnych warunkach trafiliby na oddziały intensywnej terapii, są kierowani na zwykłe oddziały – by na intensywnej terapii było miejsce dla lepiej rokujących pacjentów.
Temat ma długą historię. Już na początku kwietnia „Dagens Nyheter” opisał wewnętrzną instrukcję szpitala Karolinska Institutet, z której wynikało, że na intensywną terapię nie powinni być kierowani pacjenci powyżej 80. roku życia, ci powyżej 70. roku życia z niewydolnością dwóch lub więcej organów oraz pacjenci powyżej 60. roku życia z niewydolnością trzech lub więcej organów wewnętrznych.

Szwedzki zakaźnik: Lockdown nie ratuje nikogo. W Polsce odsuwacie zgony na później
– Mamy bardzo napiętą sytuację na intensywnej terapii, a osoby starsze chorujące nad COVID-19 i potrzebujące intensywnej opieki medycznej niestety rokują bardzo słabo – tłumaczył wtedy Björn Persson, szef intensywnej terapii w Karolinska Insitutet.
Dochodzenie w sprawie poprawności tej procedury wszczął wówczas Inspektorat ds. Zdrowia i Opieki Społecznej IVO. Dwa tygodnie później telewizja SVT doniosła, że IVO rozszerzyło nadzór na wszystkie szpitale z oddziałami intensywnej terapii w regionie – przyczyną były kolejne zgłoszenia, że pacjenci nie są kierowani na intensywną terapię.

Instrukcja wewnętrznie sprzeczna
Mimo dużego wzrostu liczby miejsc na oddziałach intensywnej terapii 11 maja sztokholmskie służby medyczne wydały instrukcję dla szpitali i lekarzy.
„DN” donosił wtedy, że mimo zaangażowania w proces kosztownego eksperta od komunikacji z zewnętrznej agencji dokument zawiera sprzeczności – z jednej strony głosił, że „region jest w niezwykłej sytuacji”, z drugiej, zalecano stosowanie normalnych procedur przyznawania miejsc na oddziałach intensywnej terapii, z trzeciej zaś odsyłano do dokumentów Narodowej Rady ds. Zdrowia, jeśli wystąpią „lokalne lub regionalne” braki miejsc na OIOM-ach.

– Niejasności dotyczą dwóch najważniejszych punktów. Pytałam: „czy jesteśmy w sytuacji wyjątkowej, czy w niej nie jesteśmy?” oraz „czy szpital może samodzielnie zdecydować o przejściu na procedury Narodowej Rady Zdrowia?”. Cel jest taki, by szpitale i regiony pomagały sobie w zapewnieniu pacjentom równego dostępu do opieki, a to wygląda raczej na dawanie wolnej ręki w wybieraniu między pacjentami – mówiła w rozmowie z dziennikiem lekarka.

W międzyczasie zarówno główny epidemiolog Anders Tegnell, jak i dyrektor stołecznej służby zdrowia Björn Eriksson utrzymywali, że Szwecja i Sztokholm mają wolne miejsca na OIOM-ach i nie ma potrzeby wybierania między pacjentami.
Po kolejnym starciu między władzami a lekarzami, który mówią, że sytuacja w praktyce wygląda zupełnie inaczej, Eriksson nieoczekiwanie ustąpił.

W poniedziałek rano „Dagens Nyheter” opisał e-mail, który szef stołecznych służb przysłał do redakcji. Opisując go, „DN” podał, że „teraz podkreśla on, iż braki miejsc mogą się jednak pojawić”.
Eriksson odwołał się w liście do instrukcji z połowy maja i napisał: „lokalnie lub regionalnie mogą się pojawiać sytuacje, w których potrzeby są większe niż dostępność na oddziałach intensywnej opieki. W takich wypadkach priorytet może być przyznawany w zgodzie z procedurą Narodowej Rady ds. Zdrowia [zatytułowaną] 'Zasady przyznawania priorytetu na oddziałach intensywnej opieki w wyjątkowych okolicznościach'”.

Jako przykład podał ECMO (ciągłe pozaustrojowe natlenianie krwi) – metodę pozaustrojowego wspierania oddychania, w której zamiast w płucach pacjenta to w maszynie podłączonej do krwiobiegu z krwi odbierany jest dwutlenek węgla, a trafia do niej tlen. W Szwecji ta terapia dostępna jest tylko w Karolinska Institutet – i Eriksson przyznaje, że nie wszyscy pacjenci mogą liczyć na dostęp do tak zaawansowanej terapii.
Przyznał jednak, że rację mają lekarze mówiący, że czterokrotne zwiększenie liczby miejsc na oddziałach intensywnej terapii odbiło się na jakości opieki. "Liczba pracowników szpitali na pacjenta nie jest taka jak normalnie, a intensywna opieka medyczna udzielana jest w miejscach, które normalnie nie byłyby używane jako OIOM-y” – pisze Björn Eriksson.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2020, 12:33:16 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13904
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #647 dnia: Czerwiec 23, 2020, 12:29:51 pm »
Ty się Nex nie czepiaj Q, to co wrzuca jest podglądem na działanie nauki. Ustalone prawdy są tylko w podręcznikach, a na froncie nikt nic nie wie i rzuca się granaty na oślep, nieraz trafiając niechcący do własnego okopu.

O, proszę. Bystry od razu zrozumie (że to moje linkowisko to jest skromna próba sporządzania kroniki błądzenia błędów jakim jest walka z obecną pandemijką*) :).

* Zachęcam zresztą wszystkich mających czas i ochotę do włączenia się do tej zabawy (i nie tylko linki naukowe mile widziane, aspekt socjologiczny jest przecież równie interesujący).

Zatem kolejne wieści... U nas spada (do poziomu 200-300 zachorowań na dobę, dziś mieliśmy więcej ozdrowiałych, niż nowych chorych), Niemcom wzrosło, ale i tak są to niewinne igraszki na tle postępów wirusa w Brazylii, USA czy Indiach (przez to, co się dzieje w tych krajach globalny współczynnik zachorowań bije rekordy):
https://www.dw.com/pl/who-rekordowa-liczba-infekcji-nowe-zaka%C5%BCenia-w-niemczech/a-53897321

Tu natomiast mamy relatywnie nowe badania nt. tego co koroniak robi z mózgami:
https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc2008597
Z medialnym streszczeniem:
https://www.bbc.com/future/article/20200622-the-long-term-effects-of-covid-19-infection

I trochę straszenia (bo jest to ekstrapolacja, na bazie tego, jak to wyglądało w wypadku bratnich SARS i MERS, nie - choćby z przyczyn oczywistych - twarde dane), że ok. 1/3 tych, którzy COVID-19 poważniej przeszli, może słabować do końca życia (a minimum latami)*:
https://www.telegraph.co.uk/news/2020/06/22/long-term-effects-coronavirus-body/
https://kobieta.onet.pl/koronawirus-badania-nhs-sugeruja-ze-jedna-trzecia-pacjentow-ma-trwale-slady-po/nwy589n

* Znane są zresztą jednostkowe przypadki, że aż do przeszczepu płuc musiało dojść, np. ten:
https://www.nytimes.com/2020/06/11/health/coronavirus-lung-transplant.html
Więc nie jest to straszenie kompletnie bezpodstawne, acz nadciągające lata pokażą dopiero jak z tymy procentamy jest.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2020, 02:47:59 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 12413
 • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #648 dnia: Czerwiec 23, 2020, 04:50:18 pm »
A tu praca, jak co do jednego atomu wygląda białko, za pomocą którego wirus wyważa drzwi do naszych komórek https://phys.org/news/2020-06-scientists-source-all-atom-covid-spike.html


Konterfekt z pracy - czy to niesamowite, że choć to absolutna mikroskala, to takim czymś doskonale dałoby się przebijać otwory i w makroskali (po prawdzie dawno to wynaleźli - zwie się to dzida, a w zasadzie jej grot). Choć oczywiście mechanizm tak naprawdę jest zupełnie inny.


Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 2788
 • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #649 dnia: Czerwiec 24, 2020, 05:00:05 am »
A co Ty, Maziek taki nerwowy? Lockdown Ci nie posluzyl? Widzisz, mialem racje, sa pierwsze ofiary ;D Nic sie nie czepiam. Zaraz: Czepia sie! ;) Te sensacyjne doniesienia takie, smakie, owakie nie maja wiele wspolnego z nauka. Nauka ma swoje procedury i narzedzia. Te rzucanie granatow, to wlasnie to, co napisales, a dowodem jest to ze sa ze soba tak sprzeczne.
To, ze pisze z pewnoscia Boga Ojca, to juz Twoje ekstrapolacje ;). Tam gdzie cos jest i jest tak jak jest, a nie inaczej, pozwala mi napisac cos z pewnoscia. W zwiazku z tym, jesli chcesz podwazyc jakas z tych konkretnych rzeczy, to podwaz konkretnie.
Cytuj
Przypuszczam np., że modele matematyczne tego dra Lockdowna, które obśmiewasz to jedne z najbardziej wyrafinowanych modeli tego typu
A na czym to przypuszczenie opierasz? Tak konkretnie. I dlaczego, skoro modele byly takie dobre, okazaly sie takie... rozbiezne z rzeczywistoscia? I dlaczego tak bardzo bronisz tego Fergusona, kumpel Twoj jakis?
Mozesz rzucic okiem na te linki, dotyczace jego modelu:
https://lockdownsceptics.org/code-review-of-fergusons-model/
Tutaj jego model zastosowany w Szwecji:
https://www.spectator.co.uk/article/why-can-t-neil-ferguson-s-imperial-model-be-replicated-
W obu artykulach sa odnosniki do kolejnych, jakbys chcial sie wglebiac. Specjalista od kodowania i modelowania nie jestem, ale skoro ktos sie myli kilkukrotnie i bardzo mocno... W dodatku przyznaje sie pozniej do bledu przed komisja... No co mam poradzic, ze rzeczywistosc jest inna niz modele? Winic rzeczywistosc?
   Co do tego z Wybiorczej: Z kiedy sa te dane, o rzekomych brakach miejsc w szpitalach? Nie artykul, tylko te domniemane wypowiedzi?  Tytul dosc sensacyjny, w tresci metnie... miejsc moze zabraknac... ale jeszcze nie zabraklo... ale moze... Typowe. Znajac Wybiorcza "od kuchni", musialem siegnac do goolgla i jeden z pierwszych wynikow:
https://www.icuregswe.org/en/data--results/covid-19-in-swedish-intensive-care/
Wiekszosc po Szwedzku i nie da sie przetlumaczyc na angielski, ale dane na wykresach widac jasno.
Cytuj
Pomiędzy twierdzeniem dra Nie-Lockdowna sprzed chwili, że po OIOMach hula wiatr a troską, że miejsc jednak może zabraknąć, jest, przyznasz, spora rozbieżność. Wydźwięk tego art. pokrywa się z tym, co przekazali mi znajomi (pisałem wyżej) - że w Szwecji nie wezmą cię do szpitala póki nie będziesz miał problemów z oddychaniem - i stąd te puste łóżka.
Proste pytanie: Byl taki okres, kiedy zabraklo (nie : moglo zabraknac) miejsc na intensywnej terapii w Szwecji? Pytam bez zlosliwosci oczywiscie, pomimo przypisywania mi niecnych intencji przez Ciebie. Bo jezeli nie bylo, to na dzien dzisiejszy trafia na intensywna 2.5 raza mniej ludzi, niz w szczycie (2 polowa kwietnia). Wiec jesli wtedy nie zabraklo, to i teraz nie zabraknie. I dlaczego mieli by trzymac ludzi poza szpitalem, skoro mieli cala kupe wolnych miejsc?
Dlaczego mieli by brac do szpitala kogos, kto nie ma problemow z oddychaniem? Przeciez wszedzie tak jest. Ja mialem w college cala kupe koroniakow i takich z podejrzeniem, i po prostu siedzieli w izolacji i mieli sie zglaszac, wlasnie jak zaczynaja sie czuc zle i miec problemy z oddychaniem, albo bardzo wysoka (40') goraczke. Oczywiscie, jako zwolennik teorii spiskowych  ;) chetnie uwierze, ze chcieli sie w Szwecji pozbyc starych i slabych, trzymajac ich umyslnie z dala od pomocy medycznej. Ale czy TY stawiasz taka teze?
A teraz zastanow sie: Jesli faktycznie z jakis powodow, umyslnie pozwalali ludziom w Szwecji umierac, to liczba zgonow jest wieksza niz mogla by byc? Tak? A jesli pomimo takiej eugenicznej polityki Szwecja bez lockdownu jest wyprzedzona przez 4 kraje z lockdownem w ilosci zgonow, to w jakim swietle stawia to koncepcje lockdownu? Poza tym, jestem swiadom, ze w Szwecji zrobili to samo co w UK i Irlandii, czyli nie odizolowali i nie ochronili rezydentow domow starcow i opieki, co oczywiscie podnioslo zupelnie niepotrzebnie liczbe zgonow, w UK ok. 15k, a w Szwecji nie wiem o ile.
Howgh, Maziek i chill out  8) Wiesz, ze Cie kocham  :-*

Q, nie daj sie podpuscic Mazkowi, wcale sie Ciebie nie czepiam  ;D

maziek

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 12413
 • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #650 dnia: Czerwiec 24, 2020, 08:51:59 am »
Kto jest ofiarą (pierwszą), jeśli nie dostrzega ironii ;) ?


Z dr Lockdownem się poddaję. Nie mam czasu grzebać, ale przyznaję, że przejrzany pierwszy art. jest miażdżący, o ile prawdziwy. Wchodzę pod stół i wyję przeciągle. Możliwe, że moje ogólne mniemanie o naukowcach jest po prostu bardzo zawyżone. W zasadzie nie mam już złudzeń co do żadnych grup społecznych może właśnie poza naukowcami.


Co do Szwecji to mów co chcesz, ale jest to zmiana śpiewki. Co do brania dopiero takich, co już mają problemy z oddychaniem to zależy na czym one polegają. Na chrypce, czy na tym, że się dusisz. Z relacji moich znajomych ze Szwecji wynika, że to drugie i  to moim zdaniem trochę za późno.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

NEXUS6

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 2788
 • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #651 dnia: Czerwiec 25, 2020, 04:17:31 am »
Oj, przeciez Wiem... Tez sie drocze.
ALe to:
Cytuj
Co do Szwecji to mów co chcesz, ale jest to zmiana śpiewki.
to sie nie dodaje. Widziales ten szwedzki link, ktory wrzucilem? Rozumiem, ze mogl by tak zmienic spiewke, gdyby to bylo w okresie szczytu przyjec na intensywna, albo chwile przed. Ale teraz? Kiedy maja 2.5 raza mniej przyjec? Mowie, Ci zmien lub czasopismo, bo to Ci jakies kocopoly sprzedaje, byc moze sprzed 2 miesiecy.

Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13904
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #652 dnia: Czerwiec 25, 2020, 01:56:10 pm »
Wracając do kwestii neurologicznych... Ostatnio media:
https://www.medexpress.pl/covid-19-moze-uderzac-w-osrodek-oddechowy-w-pniu-mozgu/78142
https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-uszkadza-osrodek-mozgu-odpowiadajacy-za-oddychanie-naukowcy-maja-pewna-teorie
Wygrzebały pracę z kwietnia (przeszła wtedy bez większego echa), sugerującą, że w najcięższych przypadkach SARS CoV-2 atakuje bezpośrednio ośrodek oddechowy mózgu (co ma tłumaczyć nagłą niewydolność):
https://pubs.acs.org/doi/10.1021/acschemneuro.0c00217
(Przypuszczam, że pójście tym tropem wynikło z nagłośnienia badań, o których pisałem parę postów temu.)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 12413
 • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #653 dnia: Czerwiec 25, 2020, 09:00:06 pm »
Mowie, Ci zmien lub czasopismo, bo to Ci jakies kocopoly sprzedaje, byc moze sprzed 2 miesiecy.
Ja tylko cytuję, może i Gazeta łże, ale żeby aż tak, że ten dr Nie-Lockdown niczego takiego nie powiedział w ogóle - to nie sądzę. Ale nie wiem, nie mam czasu szukać po szwedzku, pominąwszy że w tym języku znam tylko kilka (co prawda jakże ważnych) słów z wymiany harcerskiej, jak "ty psie gówno", "zamknij się" i "sam się zamknij" i inne, których przez przystojność nie przytoczę - więc jakaś bariera językowa jednak jest.


Tymczasem poświęciłem się dla nauki i wyszłem na dzienną liczbę zgonów na covid-19 w Polsce od początku, ale że wykres trochę postrzępiony i nic nie widać, to poniżej są sumy 10-dniowe, to go trochę uczytelniło. Jak widać póki co wygląda niestety na odbicie, aczkolwiek do maksa daleko.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2020, 09:46:02 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

 • 1948-2020
 • In Memoriam
 • God Member
 • *
 • Wiadomości: 8769
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #654 dnia: Czerwiec 25, 2020, 09:28:06 pm »
Panie Profesorze, a jak wygląda rozkład nieboszczyków "kwiecień do czerwca" w 2019 roku?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 12413
 • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #655 dnia: Czerwiec 25, 2020, 09:44:44 pm »
Znajdź dane to zrobię wykres i będziemy wiedzieli. Te wykresy zawierają zgony wyłącznie z powodu covid-19.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

 • 1948-2020
 • In Memoriam
 • God Member
 • *
 • Wiadomości: 8769
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #656 dnia: Czerwiec 25, 2020, 09:53:17 pm »
Skoro jest wolność, to jako idiota wyrażę przypuszczenie/insynuację, że wykres AD 2020 wcale lub prawie nie odbiega od wykresu AD 2019.

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

 • YaBB Administrator
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 12413
 • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #657 dnia: Czerwiec 25, 2020, 09:59:14 pm »
Przez grzeczność nie zaprzeczę inwokacji, natomiast w zeszłym roku nie było covid-19, więc wykres dziennej liczby zgonów z tego powodu byłby linią prostą na rzędnej 0.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

 • 1948-2020
 • In Memoriam
 • God Member
 • *
 • Wiadomości: 8769
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #658 dnia: Czerwiec 25, 2020, 10:07:26 pm »
https://www.jp-petit.org/VIDEOS/guignols_industrie_pharmaceutique.mp4

Tłumaczenie dialogu, dziennikarza telewizyjnego i Sylwestra Stallone, jako przedstawiciela przemysłu farmaceutycznego.
- Witam wszystkich telewidzów. Dzisiaj rozmawiamy z przedstawicielem międzynarodowego koncernu farmaceutycznego.
- Panie Sylwestrze, odmawiacie wyprodukowania szczepionki przeciwko ptasiej grypie, bo to nie jest rentowne. Czy tak?
S. - Taaa… to my...
- To wszystko co ma pan do powiedzenia?
S. - E… nie. Przepraszam (niezrozumiałe), tak dobrze?
- To przerażające, macie tylko 4 miliony szczepionek, to tylko zaledwie 2 procenty ludności amerykańskiej. To powinno pana zaniepokoić.
S. - Nieeee… Jestem w tych 2 procentach, którzy będą szczepieni.
- A pozostali?
S. - Będziemy ich leczyć.
- Więc zrobicie szczepionki…
S. - Nie. Będziemy ich leczyć… kiedy będą chorzy…
- Dlaczego czekać aż będą chorzy?
S. - Żeby im sprzedać lekarstwa, bananie!
- Najważniejsza sprawa, która zamierzacie, to sprzedawać lekarstwa?
S. - Nie. Najważniejsza sprawa to podwojenie cen tych lekarstw.
- Ależ to…
S. - To pierwsze prawo rynku. Nie należy się temu dziwić, istniejemy żeby sprzedawać lekarstwa.
I żeby sprzedawać ludzie mają chorować. Mamy biznes plan bardzo prosty. Po pierwsze, nie ma szczepionki. Dwa, światowa epidemia. Trzy, lekarstwa nadchodzą z opóźnieniem.
- Dlaczego leki mają być z opóźnieniem?
S. - To jest w biznes planie. Żeby osiągnąć miliony zgonów.
- Cooo?
S. - To genialne, kiedy umarłych jest od groma, sprzedajemy lekarstwa w cenie jakiej chcemy. Kiedy ojciec stracił dwoje dzieci na trzy, na grypę ptasią, w zasadzie nie zastanawia się nad ceną dla ratowania trzeciego. Hm. Facet może sprzedać samochód…
- Okropne!
S. - Nieee… To dopiero potem, ten biznes plan jest genialny, bo dopiero rok później robimy szczepionki.
- A jednak.
S. - To się będzie rozchwytywane jak ciepłe bułeczki. Bo biedni mają gówniane życie i nie chcą umierać. To wielkie pytanie, które sobie zadaję.
- Jak przypuszczam, potroicie ceny!
S. - Pierwszych szczepionek nie! Bo nie będą działać.
- Jak to, mają nie działać?
S. - To jest w biznes planie! Na początku idziemy po omacku, szczepionka jest niedopracowana, bo jest na bazie wody i zużytego oleju.
- Zużytego oleju?
S. - No tak. General Motors jest akcjonariuszem. Ma niedrogie bańki.
- Dotarliśmy do krańca okropności.
S. - I w trzecim roku robimy prawdziwą szczepionkę, nie jesteśmy dzikusami. No i żeby nie zapeszyć, pojawi się nowa choroba…
- Wszystko jest kontrolowane?
S. - Jesteśmy profesjonalistami, byłem w informatyce, to jest biznes plan, z którego często korzystaliśmy. Robimy wirusy, żeby potem wciskać antywirusy.
- Z ptasią grypą to sprawa zdrowia publicznego, prawda?
S. - Prywatne, publiczne, najważniejsze że dobrze płatne.
- Teraz zapowiada pan katastrofę sanitarną!
S. - Nigdy nie byłem takim optymistą jak kiedy pojawił się AIDS w latach 80-tych.
- Jeśli tak liczyć, może to zmniejszy się bezrobocie…
S. - Niech pan liczy raczej na zmarłych.
- To właśnie chciałem powiedzieć… Dziękuję!

R.

pjes: Z pierwszej ręki. Ma się te znajomości. Jeśli ktoś że ne kąprąpa pa francuskij,, to jego kłopot.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2020, 10:24:27 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

 • Juror
 • God Member
 • *****
 • Wiadomości: 13904
 • Jego Induktywność
  • Zobacz profil
Odp: Korone zawirrowania
« Odpowiedź #659 dnia: Czerwiec 25, 2020, 10:33:46 pm »
No to porównajmy wykresiki dla paru krajów...

https://www.visualcapitalist.com/how-many-people-die-each-day/
(Obejmują okres tylko do maja, a i tak widać różnicę.)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2020, 10:58:14 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki