Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: 1 [2] 3 4 ... 743
16
DyLEMaty / Odp: Eksploracja Kosmosu
« dnia: Maj 30, 2020, 03:13:50 pm »
O marsjańskich planach Chińczyków chyba nikt nie wspominał?
https://www.cnn.com/2020/04/24/china/china-mars-mission-intl-scli-scn/index.html
https://www.rp.pl/Kosmos/200529602-W-lipcu-Chiny-chca-rozpoczac-misje-na-Marsa.html
(Trójstronny wyścig kosmiczny się szykuje.)

17
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Maj 29, 2020, 11:33:12 pm »
A to jest akurat ostatni film z pierwszej, wyraźnie adresowanej dla dzieciaków, serii. Oglądać ma sens tylko jako ciekawostkę, przez wzgląd na to, że jako jedyny z cyklu gościł kiedyś - lata temu - na polskich ekranach (kryjąc się pod wdzięcznym tytułem "Superpotwór").

18
Hyde Park / Odp: Zmiany w Programie III PR
« dnia: Maj 29, 2020, 11:29:00 pm »
Mów co chcesz, ale Rożek jest facet z dorobkiem (już sam tytuł jego doktoratu - "Badanie przyprogowej produkcji hiperonów w oddziaływaniach protonów z protonami w COSY-11" - robi wrażenie ;) ):
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Rożek
I w kwestii tego, że spór polityczny stał się obecnie dość niszczycielski - też ma rację.

BTW. O co chodzi z tym "Gościem..." i rządzącymi, czemu - choć jedni i drudzy do fideizmu się odwołują - im nie po drodze?

19
Wyszalnia / Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« dnia: Maj 29, 2020, 04:22:27 pm »
@liv

Po namyśle... Może i masz (czy też macie z olką) rację, że krytyka jawna jest co do zasady lepsza od zaplecowej.

Inna sprawa, że ani jedna, ani druga nie byłaby potrzebna, w takim stężeniu, gdyby krytykowani choć trochę brali ją sobie do tzw. serca.

20
Wyszalnia / Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« dnia: Maj 29, 2020, 01:45:23 pm »
maźka jeszcze bym zrozumiał (przyjaźń bywa silniejsza od rozsądku), ale czemu Ty w to brniesz - nie mam pojęcia.

Tak czy siak z mojej strony EOT, choć nie tracę cienia nadziei, że przemyślicie jeszcze bilans strat.

21
Wyszalnia / Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« dnia: Maj 29, 2020, 01:13:44 pm »
Fajnie, że pokazujesz tak konsekwentnie, iż możliwość niezakłóconego dyskutowania z trollem jest dla Ciebie wartością najwyższą, ważniejszą niż poziom merytoryczny Forum czy Użytkownicy, którzy przez to stąd odeszli (Cetarian, Luca - wedle ich własnych publicznych deklaracji - i jeszcze jedna osoba, która mi o tym PM-owo pisała; xpil chyba też). Maska do końca opadła.

22
Wyszalnia / Odp: Śmieceniu mówimy nie ;)
« dnia: Maj 29, 2020, 01:06:02 pm »
O, biedacy-administratorzy... Tak Was krytyka boli, żeście możliwość zgłaszania postów dla niektórych działów powyłączali... ;D Słusznie, odciąć alarm przeciwpożarowy, niech uszu hałasem nie rani  ;D.

ps. Przy okazji odnotuję, że dwa dni temu oznaczyłem regulaminową literką [M] i przeniosłem gdzie trzeba parę zabłąkanych wątków maturalnych...

23
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 29, 2020, 11:04:55 am »
Cofając się odrobinę... Z tą potrzebą religijności może i masz rację, skoro handel fałszywymi relikwiami odchodzi ;):
https://www.dobreprogramy.pl/Sprzedawali-pendrivey-anty5G-za-300-funtow.-Sami-zgadnijcie-czy-dzialaly,News,108117.html

24
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Maj 29, 2020, 12:07:27 am »
Dzięki, poprawiłem nazwisko. Nie wychowałem sobie jeszcze nowego smartfona i czasem jego autokorekta cuda czyni.

ps. Żeby nie było na pusto... Dorzucę jeszcze link do e-wersji jednego z numerów pisemka "Creatio Fantastica", w którym poza artykułem znanego nam dukajologa Gorlińskiego-Kucika znajdą się dwa teksty o Lemie ("O trzech zegarach. Relatywistyczne fabuły w polskiej fantastyce naukowej (Lem — Huberath — Snerg)", aut. Szymon Piotr Kukulak; "Stanisław Lem i biologiczna wzniosłość. Biologia, technologia, fantastyka naukowa", aut. Elana Gomel) i jeden o Orszulce ("Redukcja rzeczywistości u Ursuli Le Guin. O narodzinach narracji utopijnej", aut. Fredric Jameson):
https://www.academia.edu/39880793/_Creatio_Fantastica_2_59_2018_Science_fiction._%C5%B9r%C3%B3d%C5%82a_i_kontynuacje

25
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Maj 28, 2020, 11:36:02 pm »
Chyba jeszcze nikt nie odnotował, że, od stycznia, na Riserczgejcie dostępna jest - przywoływana, i zwana oryginalną, w jednym z zamieszczonych na majnsajcie lemologicznych tekstów - praca "Naukowcy słyszą głos(y). O uczonych w "Głosie Pana" Stanisława Lema" Kamili Czai:
https://www.researchgate.net/publication/338388555_Naukowcy_slysza_glosy_O_uczonych_w_Glosie_Pana_Stanislawa_Lema

Która - co ciekawe - też miała mówioną wersję:
http://esk2016katowice.home.pl/web-live/en/node/573

26
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 28, 2020, 10:46:39 pm »
To jest bodaj naturalny efekt demokracji i pluralizmu - my się tylko dziwimy bo...  8) plus może naturalna potrzeba religijności lub tylko zwykłego wierzenia w cokolwiek u sporej liczby lepniaków.
Wiedza wiedzą, a jej nosiciele nie zawsze świeci. Zaś biznes to zawsze biznes.  :)
Kapłani egipscy też mieli wiedzę.

Powiedz tedy jakie rozwiązanie widzisz? Bo z jednej strony demokracja demokracją, ale nie da się zrównać bełkotu szaleńca z równaniami Einsteina, ani ustalić w głosowaniu powszechnym stałej grawitacji. Z drugiej jednak - na ile Cię znam (a znam niby tylko stąd, ale lat ponad dychę) - nie widzę Cię jakoś w roli obrońcy modelu, w którym jakiś arcykapłan Ra czy inny król-Słońce batutą rytm podaje, a inni w takt dworskiej muzyki tańczą (choćby i despota był najoświeceńszy, a kapela pałacowa najpiękniej grała)...

27
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Maj 28, 2020, 09:07:59 pm »
maźku "drogi" policz w swojej uprzejmości posty jakie poświęciłeś na rozmowy z S.R. i porównaj z ilością moich postów doń skierowanych. Jako admin masz zapewne ku temu narzędzia, których ja, jako prosty moderator nie posiadam. Wtedy może w końcu zrozumiesz i moje raporty, i wcześniejsze listy Cetariana. (Choć wątpię czy zrozumiesz, bo najwidoczniej wpadłeś w jakiś straszny tunel poznawczy.*) Poza tym - powtórzę - od dłuższego czasu wcale nie próbuję rozmawiać z S.R. tylko, skoro już jest tu - z niepojętych dla mnie i nie tylko dla mnie przyczyn - tolerowany, jakiej głupoty by nie wywinął, komentuję zamieszczone przez niego treści, za domyślnego adresata mając bynajmniej nie trolla, a całą resztę przytomnych (z lurkerami włącznie). (Podobnie jak komentujący internetowe niusy rzadko zwracają się do ich autora.)

* Dlaczego nie rażą Cię np. trzy posty pod rząd w wątku "Kwiz", czy świeży dubel w "Polityce smoleńskiej" (podczas gdy rażą w innych wątkach)? Boś w tunelu. Więc to chyba ja powinienem się troszczyć o Ciebie... :-\

28
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Maj 28, 2020, 06:11:32 pm »
@liv

IMHO poruszyłeś mimochodem b. istotny problem. Kryzysu zaufania do instytucji, który w skrajnych przypadkach przekłada się na niewiarę nie tylko w rozmaite oficjalne - rządowe czy pozarządowe, to w sumie detal - komunikaty (te zresztą, w istocie, nie zawsze są wiarygodne), ale również w dostępną wiedzę naukową, zaś paradoksalnie owocuje pokładaniem wiary w rozmaite teorie spiskowe (zaiste, człowiek, który we wszystko wątpi, gotów jest uwierzyć we wszystko).
Przy czym jednak na zdrowy rozum trudno pojąć dlaczego bojący się 5G wolą czerpać wiedzę od internetowych pogromców pozaziemskich jaszczurów i iluminatów, zamiast kupić sobie stosowne urządzonko i samodzielnie zmierzyć co trzeba (wyniki mogą być zaskakujące):


ps. Skoro na starty Sojuzów obocznie zeszło... Oczywiście, że da się je oglądać (może bez tak szumnych zapowiedzi, bo stały się rutyną - program Apollo pod koniec coś podobnego spotkało, loty wahadłowców - również; niekoniecznie się z tego cieszę, ale taki lajf; jak Dragony dłużej polatają, też będą obchodzić tylko fachowców i fanatyków ;) ). Na jutubowym kanale ESA znajdzie się bez trudu m.in. kompletne nagranie startowe z wnętrza kabiny MS-09 wzbogacone o ujęcia z zewnątrz statku:

(Skądinąd uważam te staroświeckie kosmiczne ciężarówki, ostatnie dzieci Korolewa*, za nie tylko najbardziej funkcjonalne, ale i najpiękniejsze - choć jest to piękno rodzące się w oku widza z brzydoty - statki kosmiczne jakie realnie powstały. Zawsze przemawiała do mnie ich owadzia - głowa, tułów i odwłok + skrzydełka - forma, aczkolwiek mam świadomość, że przyczyny jej ukształtowania były techniczne, nie - estetyczne. Dragony - choć, oczywiście, trzymam kciuki, także dlatego, że ich sukces będzie oznaczać ponowny start wyścigu kosmicznego - nie mają tej urody, przypominają, za przeproszeniem, jakieś czopki**.)

* Jako ciekawostkę odnotuję, że są tacy, którzy posądzają S.K. o pożyczenie tego czy owego z odrzuconego projektu Apollo, który przedstawiło General Electric:
http://www.astronautix.com/s/soyuzwasthedesignstolen.html

** Inna sprawa, że ich kształt to - patrząc najogólniej - stara forma Sojuza zubożona o - niepotrzebny w dobie, w której wszystkie loty wykonuje się i tak na ISS - бытовой отсек. Podobieństwa do Apollo CSM też da się wychwycić.

Nawiasem: zainteresowanym tematem polecam książkę "Soyuz: a Universal Spacecraft", której autorami są Rex Hall i Dave Shayler; panowie wyśpiewują chwałę tytułowego pojazdu lepiej niż ja bym potrafił ;):
https://www.amazon.co.uk/Soyuz-Universal-Spacecraft-Springer-Praxis/dp/1852336579

29
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Maj 28, 2020, 04:21:16 pm »
Komentuję wyrok. A Ty znów szukasz zaczepki 8). (Acz miło, że nazwałeś w końcu trolla - trollem.)

30
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Maj 28, 2020, 04:12:20 pm »
Wyrok jest oczywiście - z całym szacunkiem dla sądu - głupi (aczkolwiek wsparta nim linia obrony dość błyskotliwa), i pewnie będą od niego odwołania. Cóż, widać przyszło nam żyć w czasach, w których skazani jesteśmy na potykanie się o głupotę, jak nie tu, to tam.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 743