Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Q

Strony: [1] 2 3 ... 759
1
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Dzisiaj o 09:38:48 pm »
PKW ogłosiła oficjalne wyniki:

Andrzej Duda - 51,03%
Rafał Trzaskowski - 48,97%

Frekwencja 68,18%

https://tvn24.pl/polska/wyniki-wyborow-prezydenckich-2020-pkw-podala-oficjalne-wyniki-2-tury-wybory-prezydenckie-4636845

2
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Dzisiaj o 08:21:55 pm »
Odcinania kuponów od "TCW"/Prequeli (i ogólnie od tego, co wyszło) ciąg dalszy. Disney zapowiedział serię animowaną "The Bad Batch" poświęconą - jak sam tytuł wskazuje - jednostce specjalnej złożonej z niestandardowych klonów, którą wprowadził siódmy sezon "Wojen...":
https://www.starwars.com/news/star-wars-the-bad-batch-series-announce
Jej ekranowy debiut wyglądał tak ;):

3
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Dzisiaj o 08:05:32 pm »
Patrząc szerzej, niż dosłownie, zdajesz się mieć rację w tym zakresie... Onet (od pewnego czasu b. wyrobili się jako portal informacyjny, czyżby zasługa tych Niemców, co ich kupili? ;) ) zamieścił b. ciekawe mapki pokazujące nie tylko rozkład głosów, ale i strategię kampanijno-podróżniczą obu panów:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wybory-prezydenckie-2020-jak-duda-pokonal-trzaskowskiego-szesc-waznych-elementow/g53vds5,79cfc278
I widać z nich wyraźnie, że Duda jeździł tam, gdzie miał małe poparcie (czyli usiłował przekonywać do siebie niechętnych - jak widać, z efektem, choć wystąpienia miał raczej odpychające i mało profesjonalne*), podczas gdy Trzaskowski wolał objeżdżać bastiony opozycji - co dało b. ładną mobilizację elektoratu, ale nie dość ładną. Jest pół na pół, na dłuższą metę wygra ten, kto zrobi z połówki trzy czwarte, czyli zjednoczy ludzi wokół jakichś pomysłów, idei, planów wykraczających poza obecny, ostry, podział**. (Na krótką metę można również wygrać jeśli obóz przeciwny ulegnie erozji. Ale tylko na krótką - elektoraty, grupy interesów, zestawy potrzeb, światopoglądy, które dość mocno się wykrystalizowały znajdą sobie nowe partyjne emanacje.)

* Acz nie wykluczam, że była w tym metoda... Możliwe, że co dla mnie niesmaczne, dla targetu owych przemówień było pociągające. A pewna - w takim wypadku wykalkulowana - niechlujność była odbierana przez kogo trzeba jako naturalność.

** O ile podział ów nie ulegnie zatarciu, lub proporcje - zmianie, w wyniku czynników zewnętrznych, co też być może.

4
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Dzisiaj o 03:29:48 pm »
Może założymy się o czekoladkę?

Jestem gotów przyjąć zakład, a nawet podbić stawkę do dwu i pół czekolad (połówka niech zostanie przegranemu na pociechę). Z tym, że obstawiam tak: wątpliwości co do uczciwości przeprowadzenia wyborów będą - owszem - podnoszone. Ale, żeby rządzący zrobili coś bardziej spektakularnego, niż w wypadku - z całą świadomością odmienności kalibrów - Trójki czy sądów, nie spodziewam się. Raz - są jednak pod presją struktur unijnych i zachodniej opinii publicznej, dwa - mają świadomość, że druga, tylko nieznacznie mniej liczna, połówka krajowego społeczeństwa patrzy im na ręce. I wiele razy to już widzieliśmy - co przegną, to się cofają - ostatnio Elekt w sprawie gejów:
https://polskatimes.pl/andrzej-duda-o-sasiadach-gejach-sympatyczni-kulturalni-normalni-ludzie-normalni-ludzie-z-wielkim-szacunkiem/ar/c1-15076135
Może i chcieliby bardzo pójść w kierunku monopartyjnej dyktaturki, ale co spróbują, to jakaś ściana. Twierdzę, że się to nie zmieni do przyszłych wyborów parlamentarnych.

Wyszło na moje jednak.

W tej kwestii - tak. Jeśli chodzi o późniejsze wypowiedzi (gdy zwątpiłeś w szanse staro-nowego prezydenta) - już niekoniecznie.

5
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Dzisiaj o 01:17:22 pm »

7
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Dzisiaj o 12:31:07 pm »
Jak dobry, to sięgnij kiedy po co lepsze odcinki (hehe, musiał ze mnie wyjść nie dość, że fanatyk, to podejmujący próby nawracania misjonarz ;) ), listę mogę przygotować ;).

Tymczasem pokazał się trailer "Lower Decks" i jakoś mini-entuzjazm mi opadł:

8
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Dzisiaj o 12:25:57 pm »
Przy tak niewielkiej różnicy głosów proponowałbym obu stronom wyciągnięcie nauki z lekcji, jakiej bezlitosna rzeczywistość udzieliła wieki temu Ramzesowi i Muwatallisowi (obu II):
https://www.fahrenheit.net.pl/publicystyka/felietony/adam-cebula-mnostwo/

9
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 12, 2020, 10:35:53 pm »
Dam link do tego eksitpóla, bo jest sensacyjny (by kandydaci szli do samego końca tak bardzo eb w eb ;) sobie nie przypominam):
https://tvn24.pl/wybory-prezydenckie-2020/wybory-prezydenckie-2020-sondazowe-wyniki-wyborow-prezydenckich-exit-poll-o-godz-21-druga-tura-4635573
Przypuszczam - jak maziek - że to oznacza drugą kadencję Dudy.

Edit:
Nie będzie podawania wyników cząstkowych.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wyniki-wyborow-2020-konferencja-pkw-kiedy-ostateczne-wyniki/ycwmxly,79cfc278
Naczekamy się.

10
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« dnia: Lipiec 12, 2020, 10:28:23 pm »
Fajny (choć b. prosty) teścik. Piszą - matematyczny, to tu wrzucę, choć raczej z historii mat., bo wzór zawiera jeden (i zresztą wszystko w nim to czysta pamięciówka):
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/13,168310,13135,cccxxix-copiatkowy-quiz-wiedzy.html

11
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Lipiec 12, 2020, 09:47:06 pm »
To nie była demonstracja kręcenia, ino sposobu filmowania 8) (tu - również pierwsze sekundy) masz kolejne takie ujęcie:
https://www.youtube.com/watch?v=97f8KAFIaN4
Co ciekawe doktor Crusher podobnie nie przysłaniali*, może dlatego, że zwykle kroczyła jak przysłowiowy żandarm (na jej tle, przypuszczam, w istocie wyszedłbyś na wężającą mambę ;) ) - jak widać w późniejszej scence, gdy z pomocą wpada.

* https://www.youtube.com/watch?v=ypeBea3VwrM

12
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 12, 2020, 09:33:03 pm »
Hehe, zaczęli się tłumaczyć, zanim posta zamieściłeś:
https://www.newsweek.pl/polska/wybory-prezydenckie-2020-kiedy-beda-wyniki-late-poll-co-to-jest-exit-poll/6x987rb
Mają Pciucha na usługi, czy używają chronocykli?

13
Hyde Park / Odp: Wybory prezydenckie 2020
« dnia: Lipiec 12, 2020, 08:28:50 pm »
Mogę podać jedno przewidywanie, a w zasadzie moje spostrzeżenie na podstawie wieloletnich obserwacji naszych wyborów: Trzaskowski dostanie ostatecznie mniej, niż powiedzą wyniki exit poll.

Wydaje się to prawdopodobne... acz... po tylu latach rządów PiS skłonność do nieprzyznania się, że głosowało się na tę partię, czy jej nominatów, mogła się zmniejszyć. Ba, skłonny jestem zakładać, iż mogą już pojawiać się ludzie deklarujący jej wspieranie (bo po co narażać się rządzącym), a myślący (i robiący) co innego.

ps. W kwestii frekwencji z 17:00: wyniosła 52,1, więcej niż o ta pora w pierwszej turze:
https://www.pb.pl/pkw-frekwencja-wyborcza-na-godz-17-wyniosla-521-proc-996464

14
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Lipiec 12, 2020, 08:19:58 pm »
Wiele tam nie ma do pokazania, bo zwykle tak filmują, że jak kręci - widoczna jest nie tylko od przodu, ale na drugim planie, i często ją jeszcze coś na wysokości bioder przesłania - a to konsola, a to czyjś łokieć, w poniższym przypadku (pierwsze sekundy filmiku) - suwak puzonu:
https://www.youtube.com/watch?v=FWDwQxdE25c
Ostentacyjne epatowanie żeńskimi (i nie tylko żeńskimi) wdziękami zaczęło się na dobre dopiero wraz z "Enterprajsem" (choć i wówczas przemycane było w otoczce... rutynowej dekontaminacji):
https://www.youtube.com/watch?v=O4J9UDw6oiA

15
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Lipiec 12, 2020, 06:55:31 pm »
Tej całej doradczyni zabrali miniówę i dali jej spodnie, ale i tak wycinają sceny na których wychodzi z mostka.

Bo to jest ogólnie postać, na którą zabrakło pomysłu. Miała wpisywać się w stare jak burroughsowa Dejah Thoris (a stanowiące chyba SFowe odbicie historycznej Malinche, zmityzowanego wyobrażenia Pocahontas, itd.)*, stereotypy pozaziemskiej księżniczki, czy innej obcoplanetarnej egzotycznej piękności, a jednocześnie - by trochę ów kicz osłodzić, i od seksizmu się odciąć - Roddenberry postanowił dać jej konkretną robotę pokładowego psychologa i bieda-telepatki**. Przy czym niewiele z tego wyszło - księżniczkowatej otoczki (mało zresztą pasującej do realiów służby na statku kosmicznym) rychło ją pozbawiono; jako psycholog zaś miała okazję wykazać się dopiero... w "Voyagerze" i "Picardzie" (co mówi samo za siebie)... Choć dali jej zabłysnąć w "Face of the Enemy".

(Długo wyjaśniać czemu robi za Romulankę.)

* Polskiej fantastyce naukowej praktycznie - na szczęście - nieznane (żuławska Marta, z ziemskim, lecz hinduskim, rodowodem, była chyba ich najbliżej).

** Nawiasik: co zabawne, twórca "ST" był zasadniczo przeciwny wątkom parapsychicznym, które uważał nie dość, że za nierealistyczne, to jeszcze zdolne rozłożyć fabułę. Mimo to wprowadzał je, od drugiego pilota "TOS" ("Where No Man Has Gone Before") począwszy.

TOS zaś jest strasznie krwawe: w każdym odcinku praktycznie są tam rzezie.

Prawda, jak wyliczyli więksi ode mnie fanatycy ;), ginie tam 0,7 załoganta na odcinek (do czego dochodzą uśmiercani poza ekranem*, a także załogi siostrzanych statków, rozmaici Obcy i zasiedlający inne planety koloniści):
https://www.ex-astris-scientia.org/database/redshirt_deaths.htm
W trzy sezony więcej trupów, niż w ciągu siedmiu "Voyagera" (który i tak jest krwawszy niż "TNG"):
https://www.ex-astris-scientia.org/inconsistencies/voyager-crew.htm

* Na ekranie widzimy mniej niż 60 zgonów; według samego G.R. (kłania się powieściowa wersja "TMP") Kirk stracił łącznie 94 podkomendnych.

Miniówy są tam jednak fajniejsze niż w TNG.

Mówisz, że wersja unisex Ci nie podeszła? ;)

Tej blondi z ochrony tez dali spodnie i jeszcze wyeliminowali ją w 1 sezonie. Nie wiem czemu ale bardzo silnie się mi ona kojarzyła z TNG.

Czemu Ci się kojarzy? Raz - pewnie dlatego, że pamiętasz (jak ja ;) ) dawną emisję "TNG"; człowiek nie wiedział, że szybko zginie, to się do niej przyzwyczajał, zwł., że była ciekawsza/bardziej wyrazista od koleżanek (żywa postać, nie damulka w mundurku, jak one); no i urwali wtenczas wyświetlanie serialu przed czasem, to i jej ekranowa obecność wydawała się procentowo dłuższa. Dwa - bo aktorka jeszcze powróci (co może Ci na dnie pamięci tkwić), najpierw jako alternatywna wersja Tashy, potem jej córka.

Strony: [1] 2 3 ... 759