Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 136295 razy)

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #615 dnia: Lipiec 10, 2019, 06:04:07 pm »
Przeedytowałem pierwszy post,  teraz się da bez hasła.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #616 dnia: Lipiec 10, 2019, 08:15:03 pm »
Zdjęcie rozstrzygające - wszystko się zgadza. Budynek za synagogą nie ma jeszcze narożnego balkonu, ale reszta pasuje.
Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER

Lieber Augustin

• God Member
« Odpowiedź #617 dnia: Lipiec 10, 2019, 10:12:57 pm »
Myślałem, że dowiem się więcej od Ciebie  ;D W końcu jesteś bliżej źródła.
Tu gadki kręciły się w temacie zemsta oligarchy Kołomojskiego na drugim oligarsze plus produkt medialny. Coś w tym stylu;
https://www.rp.pl/Polityka/303289902-Ukraina-Wolodymyr-Zelenski-czyli-czy-komik-bedzie-prezydentem.html
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/596329,ihor-kolomojski-oligarchowie-ukraina-wolodymyr-zelenski.html
Więc raczej nie o Putina, a kogo innego  ::)
Ufff...odetchąłem z ulgą :)
Właśnie czytałem komentarz pewnego politologa o tym, że Prezydent Z. jest człowiekiem Putina. Wątpliwa teza, moim zdaniem. Choć z drugiej strony diabli go wiedzą. Nikomu nie można ufać. A Ty jeszcze dolałeś oliwy do ognia, nazwawszy go rezydentem. Rezydentem czego? Wywiadu? Czyjego? ;)
Więc myślałem, może masz jakieś dodatkowe, potwierdzone informacje na ten temat. Cieszę się, że nie 8)

A co do Kołomojskiego, można różnie oceniać tę postać. Wszakże przeklinając oligarchę, nie należy też zapominać, iż nie kto inny jak Kołomojski wywalił kupę własnej kasy i uratował Dniepropietrowsk, a poniekąd i Odessę przed separatyzmem w 2014. O czym słusznie pisze autor drugiego z podanych przez Ciebie artykułów.
Oto odwieczny temat, rola jednostki w historii. Prawdopodobnie gdyby nie ingerencja pana K., równolegle z DRL i ŁRL ukazałyby się Dniepropietrowska i Odeska „republiki ludowe”, w ślad za nimi Charkowska, Nikołajewska i Chersońska, a niedługo po tym diabli by wzięli całą Ukrainę. Ale jakoś ominął nas ten kielich...

Dziękuję Ci, livie, za artykuły i za fatygę :)

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #618 dnia: Lipiec 10, 2019, 10:21:07 pm »
Więc myślałem, może masz jakieś dodatkowe, potwierdzone informacje na ten temat. Cieszę się, że nie 8)
A skąd by u mnie takie... liczyłem na Ciebie, byś krótko ocenił - lepiej/gorzej?
Zdaje się że czekają was jeszcze jesienią wybory, więc pewnie sytuacja się uprości bo wszyscy tu przewidują, że partia prezydenta wygra w cuglach.
A Ty jeszcze dolałeś oliwy do ognia, nazwawszy go rezydentem
A to przepraszam, na przyszłość będę bardziej gryzł się w paluszki. Choć po prawdzie (gogolowej), to wszyscy oni rezydenci...nawet ci najbardziej demokratycznie wybrani  8)
Ot, dobrze jak interes prywatny z interesem ojczyzny się schodzą.
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

Lieber Augustin

• God Member
« Odpowiedź #619 dnia: Lipiec 10, 2019, 10:32:45 pm »
Zobaczymy. Pa-ażywiom - uwidim :))

A to przepraszam, na przyszłość będę bardziej gryzł się w paluszki.
Oczywiście nie masz za co przepraszać, livie :)
To raczej ja muszę...

Choć po prawdzie (gogolowej), to wszyscy oni rezydenci...
Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator; ale i ten, prawdę mówiąc, świnia.
 ;D