1
DyLEMaty / Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 08:02:00 pm »Nie stawiałbym na to, gdyż mimo wszystko pole tej elipsy będzie niewiele różne od koła w typowym sznurku. Musiałaby oś wielka być półtora raza większa od średnicy sznurka, żeby półtora raza zwiększyło się pole powierzchni i adekwatnie wytrzymałość. To splot musiałby mieć względem osi powrozu kąt blisko 50 st. Mam zaś na myśli taki byle jaki, gdzie to jest może 20 st. Poza tym poszczególne sznurki pracują w powrozie, jeśli można tak rzec, raczej jako cięgna, czyli siła jest przenoszona wzdłuż nich, bo nie są sztywne. No nie do końca, bo...

Ostatnie wiadomości
.