Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Hoko dnia Dzisiaj o 05:19:05 pm »
https://www.facebook.com/pawel.reszka.90/posts/1867395730080171
Szczególnie ten pięciogwiazdkowiec bulwersuje. W chlewie powinien mieszkać.

A co, jakby był trzygwiazdkowy, toby się do roboty nikt nie zgłosił? Nawet jeśli hotele stoją teraz puste i rząd płaci mniej niż płaciłby zwykle, to za pięciogwiazdkowy płaci pewnie i tak więcej. To może warto by się zastanowić, kto miał interes w tym, żeby zarobił akurat ten hotel.
2
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 12:24:00 pm »
No bez przesady, że "superkomputer", porządna stacja robocza CAD czy do grafiki kosztuje 10% tej kasy (bez oprogramowania, które kosztuje jeszcze pół tego albo i tyle samo), przy czym oczywiście górnej granicy nie ma. Gracze zresztą też chyba też w okolicy tych 20 patyków najmarniej się kręcą, jeśli chcą mieć prawdziwe cieniowanie i móc odczytać godzinę z własnego zegarka w odbiciu w okularach przeciwnika ;) .
3
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MarcinK dnia Dzisiaj o 11:05:52 am »
Udawanie że przyczyna jest nieznana to ich uzasadnienie
4
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez miazo dnia Dzisiaj o 10:22:42 am »
W chmurze płacisz najczęściej proporcjonalnie do konsumpcji zasobów (czasu CPU, przysyłu danych, przestrzeni dyskowej). Jak w danym momencie nie używasz, to nie płacisz, albo płacisz istotnie mniej. Niekoniecznie też są to jakieś nie wiadomo jak mocne maszyny. Inna sprawa, że w tym artykule za mało jest informacji, by stwierdzić, czy użycie superkomputera jest uzasadnione (poza ogólnym wrażeniem, że "problem jest złożony").
5
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Dzisiaj o 09:49:08 am »
ale chyba mniej
Bo ja wiem? Jeśli 2 lata ma trwać projekt to niekoniecznie mniej. Poza tym to niecałe, marne 5% wartości grantu. Pomyśl, na co idzie reszta ;) . Czyż nie na zamożność badaczy, a więc w konsekwencji, statystycznie, nie na ich zeświecczenie? Eureka, cnd.
6
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Dzisiaj o 02:34:22 am »
Jeśli przez opozycję, to skąd spadek poparcia dla rządzących? ;)
Rząd zraził sobie elektorat bo za mało pałuje.
A tu mała galeria foto:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1093506,julki-z-tlitera
7
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Dzisiaj o 02:08:00 am »
Tak. Tzn nie.
S02e04
Ciekawe, jak łączą się miłe odczucia z obejrzenia epizodu z dramatem odczuwanym przy destrukcji świata przedstawionego, którą wprowadza.
Mando był fajny bo to była historia jakiś leszczy na głębokich peryferiach, a teraz na siłę próbują wprowadzić go do głównego wątku. Rozumiem, ze nie ma tam googla gdzie mogliby wygóglać Jedi czyli Luka. Ale miałem nadzieję, że moff będzie jakimś lokalnym watażką próbującym ugrać coś dla siebie.
Z LOTRem1 było podobnie: z pobocznej historii jakiś leszczy którzy gdzieś tam walczą z Imperium zrobili kolejny film głównego cyklu.
Oni muszą tak i nie umiom inaczej. Uwikłają serial w te wszystkie absurdy sekłeli.
Niby taka rozwinięta technologia a nie wynaleźli zamkniętej karoserii i klimy. Szyb nie wynaleźli i wygląda to żenująco. Szkoła za to jest taka, jak w Ameryce. Jest robot protokolarny, który się zajmuje uczeniem. Jak trzeba było tłumaczyć żabę to nie było. W sumie te usterki są śmieszne takie. Na poziomie Drużyny A. Ratunek Mando jest czasowo źle rozplanowany. Jdą dookoła całej planety śmigaczem i ile czasu im to zajęło przy komforcie jakim?
8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 01:03:27 am »
Czytam "Campo Santo" Sebalda i w tytułowym tekście dla mnie dosyć zaskakujący model pochówku z Korsyki - tym bardziej, że nie tak odległy w czasie:

"...cmentarze na Korsyce zaprowadzono oficjalnym zarządzeniem dopiero w połowie ostatniego stulecia i jeszcze długo potem instytucja ta nie była przez ludność akceptowana. W raporcie z 1893 roku czytamy na przykład, że z miejskiego cmentarza w Ajaccio korzystali jedynie ludzie ubodzy oraz protestanci, zwani tu luterani."
(...)
"Ci, którzy nie mieli na własność ani skrawka ziemi - pasterze, wyrobnicy, włoscy robotnicy rolni i inni biedacy - przez długi czas, gdy umierali, zaszywani byli po prostu w worek i wrzucani do dołu zamykanego pokrywą. Taki wspólny grób, gdzie zwłoki leżały zapewne jak groch z kapustą, nazywał się arca i w niektórych miejscowościach był kamiennym budyneczkiem bez drzwi i okien, a zmarłych spychano do środka przez otwór w dachu, na który trzeba było się wspinać po stopniach na zewnętrznym murze. W Campodonico pod Orezzą (...) bezrolnych strącano po prostu do jaru, co wedle słów zmarłego w 1952 roku w wieku 85 lat bandyty nazwiskiem Muzzarettu w gminie Grossa praktykowano jeszcze za jego czasów."

Nie wiem jak to pogodzić z:

"Żałobę noszono przez 5 lat i dłużej, w wypadku śmierci małżonka - przez całą resztę życia. Nic dziwnego więc, że zapiętą po szyję czarną suknię z czarną chustą na głowę i garnitur z czarnego prążkowanego welwetu aż po wiek dwudziesty brano za korsykański strój narodowy."

Wyrzuty sumienia?;)
9
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez olkapolka dnia Dzisiaj o 12:37:24 am »
W związku z tym powstaje pytanie: czy da się uzyskać uderzeniową dawkę witaminy bez pigułek, za pomocą, dajmy na to, lampy kwarcowej?
Wg tego tutaj:
https://sanatoria.medme.pl/zabieg/lampa-kwarcowa-w-zabiegach-leczniczych-jakie-ma-dzialanie
...da się:
Ta odmiana helioterapii jest także zalecana w profilaktyce krzywicy oraz demineralizacji kości.
4iu to dawka optymalna dla dorosłych. Dużo badań, etc. Można przedawkować wszystkie vit rozpuszczalne w tłuszczach, więc nie za dużo. A że była kiedyś na recepte, to pamiętam... Stare przesądy.
Jeśli chodzi o zalecane dawki, to stary sposób obliczania tych dawek polegał na tym, że sprawdzali poniżej jakich dawek zaczynają się problemy zdrowotne i to były te dawki. Nie są to więc dawki optymalne, a minimalne.
Wygląda na to, że masz rację - w każdym razie rozejrzałam się tu i ówdzie i faktycznie każą uzupełniać te niedobory - jeśli nie da się dostatecznie wystawiać na słońce (czy kwarcówkę;) -  można kupić D3 w różnych preparatach i faktycznie bez recepty. Na receptę to przy dramatycznych niedoborach - wtedy pod okiem lekarza.
Nawiasem - może po prostu badanie poziomu D3 powinno zostać włączone do podstawowych badań.
Od kilku tygodni znajdując się rodzinnie w kotle zarażonych, skwarantannowanych, w poczuciu bezpośedniego zagrożenia przeczytałem, obdzwoniłem i sprawdziłem w praktyce wszelkie czynności, obowiązki i uprawnienia związane z izolacją i kwarantanną. I nadal nic nie rozumiem. W   skrócie:  Izolacja: 10 dni. Po ich upływie wraca się do pracy.
I wygląda, że tego należy się trzymać - jeśli wszystkie objawy ustąpią.
Gorzej z tymi domownikami, którzy nie mieli testu i siedzą ze stestowanym...10 dni + kolejne 7? Ten pierwszy może już wychodzić, a ten drugi siedzi? W tym tropie może miesiąc strzelić.
Z opowiadanych historii wynika, że większość siedzi w domu pod 3 tygodnie.
Cytuj
Chciałbym nieskromnie spuentować, że stworzenie spójnego systemu opartego na checklistach, uzupełnianego na bieżąco to nie jest przedsięwzięcie wymagające geniusza.
Jak nie wiadomo o co...pewnie na tych listach nie da się zarobić;)
10
DyLEMaty / Odp: Religijna Rzeźba
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Listopad 22, 2020, 11:20:00 pm »
Swoją drogą... Czy administratorów chmury nie powinno zwać się płanetnikami?

(NMSP.)
Strony: [1] 2 3 ... 10