Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 71
1
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 23, 2020, 11:49:51 pm »
Też jestem mocny w dialektyce.

2
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 23, 2020, 11:47:56 pm »
Jest jeszcze ten pojazd którym uciekali bez szyb

3
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 23, 2020, 02:34:22 am »
Jeśli przez opozycję, to skąd spadek poparcia dla rządzących? ;)
Rząd zraził sobie elektorat bo za mało pałuje.
A tu mała galeria foto:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1093506,julki-z-tlitera

4
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 23, 2020, 02:08:00 am »
Tak. Tzn nie.
S02e04
Ciekawe, jak łączą się miłe odczucia z obejrzenia epizodu z dramatem odczuwanym przy destrukcji świata przedstawionego, którą wprowadza.
Mando był fajny bo to była historia jakiś leszczy na głębokich peryferiach, a teraz na siłę próbują wprowadzić go do głównego wątku. Rozumiem, ze nie ma tam googla gdzie mogliby wygóglać Jedi czyli Luka. Ale miałem nadzieję, że moff będzie jakimś lokalnym watażką próbującym ugrać coś dla siebie.
Z LOTRem1 było podobnie: z pobocznej historii jakiś leszczy którzy gdzieś tam walczą z Imperium zrobili kolejny film głównego cyklu.
Oni muszą tak i nie umiom inaczej. Uwikłają serial w te wszystkie absurdy sekłeli.
Niby taka rozwinięta technologia a nie wynaleźli zamkniętej karoserii i klimy. Szyb nie wynaleźli i wygląda to żenująco. Szkoła za to jest taka, jak w Ameryce. Jest robot protokolarny, który się zajmuje uczeniem. Jak trzeba było tłumaczyć żabę to nie było. W sumie te usterki są śmieszne takie. Na poziomie Drużyny A. Ratunek Mando jest czasowo źle rozplanowany. Jdą dookoła całej planety śmigaczem i ile czasu im to zajęło przy komforcie jakim?

5
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Listopad 21, 2020, 07:47:41 pm »
https://www.facebook.com/pawel.reszka.90/posts/1867395730080171
Szczególnie ten pięciogwiazdkowiec bulwersuje. W chlewie powinien mieszkać.

6
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 21, 2020, 06:31:02 pm »
Mają... To może jeszcze dwa sondażyki...

https://wiadomosci.wp.pl/sondaz-sprawy-w-kraju-ida-w-zlym-kierunku-tak-uwaza-zdecydowana-wiekszosc-polakow-6577785728719712a

Jasne, możesz próbować to kontrować, wskazując, że sondaż Kantaru błędnie wskazał ledwo co zwycięzcę niedawnych wyborów prez., ale... czy tych ew. kilka punktów procentowych wiele zmieni w omawianych wypadkach?
A było przy tym sondażu pytanie, przez kogo? Przez opozycję idą coraz gorzej i ludzie dlatego zaznaczali,że gorzej.

7
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 21, 2020, 01:28:32 pm »
Sondaż taki o niczym konkretnym nie informuje. Ludzie mają inne problemy i się nie kierują jednym strajkiem.

8
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Listopad 19, 2020, 07:45:14 pm »
tak oni grają kilka godzin. Tempami 5+1, potem 3+1, potem 1+1. To jest masakracja

9
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 19, 2020, 07:43:24 pm »
Ja jestem za świadomością. Jak idziesz na zadymę to powinieneś być świadomy, że idziesz na zadymę. A nie tak
Stworzyłem wpis o ostatnich wydarzeniach:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1092954,kaczynski-vs-lempart-inaczej-to-sie-nie-moglo-skonczyc
które są uwiecznione na nagraniach:

Mamy tu takie terminy jak podwójne standardy, hipokryzja, wyciągnij belkę ze swojego oka i Bosak przeważa intelektualnie.

Jednolite standardy pałowania a nie cackanie się.

Co do protestów to sztab był rozkręcony i rozbujał nastroje. Lempart została wykreowana przez media na przywódczynię ze swoją tubą. Prze to, że puszczali ją miotającą wyzwiska stała się gwiazdą.

10
Hyde Park / Odp: Z bieżącej chwili...
« dnia: Listopad 19, 2020, 07:25:39 pm »
Duda walczy!!!!!!!
Bezpośrednia transmisja:
https://www.twitch.tv/chesscompl

11
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 19, 2020, 01:14:18 am »
Piekło, piekło i piecze. Lempart
Widać było początkową exstazę, w sensie, że już za chwilę rezim (krwawy) Kaczora obalimy a tu władza jednak nie jest  głucha na oczekiwania społeczne.
Których punktów sprzecznych?

EDIT:
Raport z pola bitwy:
Lempart zarobiła gazem:
https://youtu.be/I8h8Jmjn1bY
Pyta.pl donosi:
Patryk "Skju" Sykut
Ale za to, że policja zamknęła cały plac Powstańców i żadnej osoby nie wypuszcza dopóki ich nie wylegitymuje to wielki szacun!
Stoją grzecznie w kolejce, podają dane, a mandaty i wnioski o ukaranie do sanepidu już idą.
Oj będą mieli fajne święta z mandatami po 30k zł

https://twitter.com/PatrykSykut/status/1329193204990750721?fbclid=IwAR3S9peej5AUKsS8nsG6RlW4G6jHWc8XL4O4rw9uIuGr6NqVPB3-lwfLvIc

Patryk "Skju" Sykut
@PatrykSykut
 · 3 g.
45 sekund przed użyciem gazu. Marta Lempart krzyczała przez megafon "krok do przodu" następnie tłum się posłuchał i jeszcze bardziej napierał na policję, więc użyli gazu.
Na nagraniu widać wszystko. Lemaprtowa ponosi odpowiedzialność za całą sytuację.
https://twitter.com/PatrykSykut/status/1329167424357343239

O tu jakiś bojowy zawodnik:
https://twitter.com/stanczykmaciej/status/1329219198275506186

A tu tajniacy:
https://twitter.com/PatrykSykut/status/1329220431639875585

12
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 17, 2020, 11:56:12 pm »
Osz no.
Lempart przygotowywała akcję od początku października. Jako osoboosoba nie tylko korzystające z Tłitera, ale i z różnych innych mediów dostrzegłem, że jest kreowana podobnie jak Kijowski. Gdyby nie wycia Lempart i inne wrzaski nie doszłoby do eskalacji. Nie miała pomysłu na realny kształt protestu. Takich watażków jest tam zresztą więcej: Kijowski, Petru, Hołownia, Trzaskowski, wszystko nieudane. Nie może być udana bo jakby się pojawił ktoś udany to by się wypisał. Przecież pompowali ją na liderkę no i mają.

Gwałtowne spadki to skutki jej działań.

13
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 17, 2020, 02:45:57 am »
/..../

Kiedy wyraźnie widać, że jeśli nawet miał być to przewrót, to bezkrwawy, trochę a la jeden taki Mahatma. Pokazujemy rządzącym ile nas jest, może zrozumieją, że tracą poparcie i się cofną (albo i kompletnie ustąpią). A nie pucz w znaczeniu znanym z historii dyktatur (wpada się do adekwatnych gmachów i wykańcza wierchuszkę poprzedniej ekipy). Wychodzi na to, że protestujący założyli jednak, że mają do czynienia z przejawiającymi autorytarne tendencje demokratami (jeśli nie będącymi nimi z natury, to z konieczności), nie - z klasycznymi zamordystami (vide Białoruś*).

* Choć, co ciekawe, i tamtejsze protesty były pokojowe, może nawet bardziej niż rodzime. Widać niektórzy bardziej wierzą w tzw. siłę moralną, niż w przemoc.
Z tą bezkrwawościa to bym nie przesadzał jednak. Skupienie się owego strajku na terrorze było widzialne, tylko że okazało się, że jest opór.
2. Protestujący kwalifikowali się momentami do takich akacji: https://twitter.com/PatrykSykut/status/1326687511473778688 które nie zostały niestety przeprowadzone.
Nawet jeśli ktoś myślał o pokojowości to powinien się zastanowić co będzie, jak kaczyści też wyjdą.

Efekt jest taki, że zasięgi strajku spadły o 97% i jego klęska wyczerpała siły opozycji. Do wyborów kolejnego, czwartego ciamajdanu nie będzie. Nie jest to moją winą.

Zresztą strajk kobiet wynajął siedzibę już 6 października i miał dość czasu na przygotowanie postulatów.

3. O tym, że Julki są toksyczne wiadomo było od dawna. Kto się z nimi użerał na Fejsbuniu to wie jak jest od dawna.
4. To jest klasyczny przykład julkizmu i pełną odpowiedzialność ponosi za to Lempart. Puszczenie przez nią "nastolatek" na rozróbę ma charakter zbrodniczy.
Cytuj
Małgorzata Dudek
,,Mówi: hołota, kanalie, przestępcy
Policjanci pałowali wczoraj bezbronnych i spokojnych ludzi. Na moich oczach. Zresztą nie tylko na moich. Robili to w parku za Muzeum Narodowym, przy ulicy Książęcej, tam gdzie zapewne nie ma kamer. Rzucili się także na nas, krzycząc „Który teraz ku**a?!”.
Stało się to chwilę po siłowym rozgromieniu protestu, przy styku Nowego Światu i Placu Trzech Krzyży.
Nigdy nie krzyczałem na protestach: „Zdejmij mundur i kolczatkę, przeproś matkę...”. Miałem świadomość, że nie wszyscy policjanci są tam na własne życzenie. W końcu ta sama policja ochraniała co roku Marsz Równości przed narodowymi amebami.
Mam znajomych policjantów, są pomocni i życzliwi, także na służbie. Wczoraj w oczach Niebieskich widziałem tylko agresję, chęć zadania bólu i cierpienia. I to komu? Chłopakom z tęczową flagą oraz dziewczynom z kawałkami kartonów i bezprzewodowymi głośniczkami? Może tym się miały z wami bić? Wstyd. Hańba. Białoruś Łukaszenki. W Warszawie. Wciąż nie mogę w to uwierzyć.
Na koniec demonstracji, gdy zaczęli siłą wynosić protestujących siedzących na ulicy, rozchodziliśmy się spokojnie po parku. Szliśmy w stronę swoich domów. Grupki po 3 czy 5 osób. Wszyscy byli zajęci omawianiem tego, co się właśnie stało. Kilkudziesięciu policjantów przechodziło obok nas (byłem pewny, że chcą dopilnować, żebyśmy się spokojnie rozeszli). W ogóle nie przyszło mi na myśl, że mam się ich bać. I nagle w ruch poszły pałki.
Dwóch policjantów rzuciło się na przechodzących obok chłopaków. Uderzenia były zadawane z całej siły w plecy. To nie były ciosy „żeby postraszyć”.
Dlaczego nie nagrałem sytuacji? Nawet nie zdążyłem o tym pomyśleć. Musieliśmy uciekać. Rzucili się na nas w tym samym momencie. Kolega został zwalony z nóg. Policjant kolanem przycisnął mu tułów. Drugi uderzył go dwa razy w głowę. Zaczęliśmy krzyczeć „Puśćcie go!”. Puścili.
Wyraźna zmiana taktyki w stosunku do pokojowo protestujących ludzi. Nie zrobiliśmy nic, za co należała nam się ta agresja. To policja cały wieczór prowokowała nas, blokując ulice, którymi szedł protest. To policja podnosiła napięcie. Przyczyniała się do eskalacji nastrojów, zamieniając zwykły pochód z transparentami w poważne wydarzenie. Liczba demonstrantów się zwiększała – od kilkuset na Placu Unii do kilku tysięcy w okolicach sejmu. Dochodzili do nas kolejni warszawiacy, widząc co wyprawiają mundurowi.
Przesłanie do tych zakutych pał, które biją nastolatków: Cały wieczór robiliśmy was w ciula. Blokowaliście Marszałkowską? Zeszliśmy na Trasę Łazienkowską. Odcięliście wejście pod sejm, poszliśmy na Plac Konstytucji. Nas jest więcej! Zamykanie dróg przed nami na pewno wam nie pomoże.
Mamy prawo protestować. A wy nie macie prawa nas bić!
#strajkkobiet "
Wpis: Wiktor Cyrny
Cytuj
Wojna. Mówiąc o wojnie nie można założyć, że mamy do czynienia z wojną. Mówiąc o wojnie podkreślamy, że wojna to jednak nie. A nie tak.

Hmm, takie słówko - przenośnia...
Haiku niemalże to jest
https://pbs.twimg.com/media/Em-TTP7XMAAIRPh?format=jpg&name=4096x4096

14
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 16, 2020, 02:21:34 am »


A tu już, chłopie, pojechałeś... Co mają młode dziewczyny do krasnoarmiejców?
Ja pojechałem?
https://pbs.twimg.com/media/Em5fLHUXUAA2GKe?format=jpg&name=small
https://i.ibb.co/M1QhkcX/116833789-3210615069004409-1242943579344500560-n.jpg
https://i.ibb.co/vXJHxX6/125259311-3445042142270548-7949284793338255698-o.jpg
https://i.ibb.co/Dbphswn/125338931-3444621318979297-8949577662593633101-n.jpg

Fantastyka naukowa tego nie przewidziała.

 
/.../
Normalni ludzie tak nie robią.

I tu mam wrażenie, że przestajemy rozmawiać poważnie, bo zamiast doprecyzowań, widzę latające w powietrzu ogólnikowe kwantyfikatory, proszące się o proste pytanie: tak, czyli jak?

Przecież jest napisane wyżej:
wqurwiona juleczka miotająca wyzwiska, rzucająca kamiorami i butelkami


W każdym razie wiadomym jest, że zwolennicy pisowców nie będą się patrzeć spokojnie na kolejny ciamajdan tylko jak coś to się ruszą.

Znów prosiłbym o precyzję: komu i skąd wiadomo? Robiono sondaże?
To jest wiedza tego samego rzędu, jak taka, że je się mordą a sra zadkiem. Że jak wystartujesz do gościa to może oddać.

Zresztą potwierdziło się to spostrzeżenie

Normalni ludzie tak nie robią.
teraz to jasne?

2. Korwiniści nie robili takiego chlewu.
 
Nie musisz siedzieć im w głowach, wystarczy że posłuchasz przesłania Lempart.

Mówisz? Ja słuchając jej wystąpień słyszę język, którego w tak oficjalnych sytuacjach bym raczej nie używał, ale żeby zaraz szczególny głód krwi, to niekoniecznie... Prędzej już u Ciebie bym się go dopatrzył... ::)
Wojna. Mówiąc o wojnie nie można założyć, że mamy do czynienia z wojną. Mówiąc o wojnie podkreślamy, że wojna to jednak nie. A nie tak.
A nawoływanie do robienia dymu w kościołach to chęć palenia kadzideł. Tak.
Jak wojna to wojna.
W jaki sposób Lempart redefiniuje znaczenie terminu tolerancja? W lewicowy, czyli dialektyczny: tolerancja oznacza nietolerancję.
Cytuj

spierniczania dla spierniczania.

Sądzisz, że reputacja kiboli nie ma z tym nic wspólnego?

Reputacja powinna mieć znaczenie w momencie podejmowaniu decyzji o przewrocie. Wtedy czynnik kibolstwa powinien być wzięty pod uwagę.

https://pbs.twimg.com/media/Em5wolzW4AAVsBe?format=jpg&name=small

15
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 15, 2020, 06:32:43 pm »

Marzy im się przemoc ale predyspozycji brakuje.

Nie wiem, czy im się marzy, bo nie siedzę w głowach, ale predyspozycje w istocie mają mniejsze, niż ci spod Empiku*, co jednak - minimum w moim przypadku - powoduje, że jakoś łatwiej z nimi tak po ludzku - abstrahując nawet od polityki czy postulatów - sympatyzować.
Nie musisz siedzieć im w głowach, wystarczy że posłuchasz przesłania Lempart.
Predyspozycje mają mniejsze ale ambicje większe
A w drugim filmie mamy panikę w zasadzie nie wiadomo dlaczego. Na sam widok.

Może jednak z doświadczenia? Tu przywołam zdarzenia - co prawda - nowsze od omawianych (i do znudzenia wałkowane we wszelkich mediach), ale należące do tych sytuacji, które od iluś już lat na postrzeganie narodowców wpływają:
https://youtu.be/x4UXpyTQex0
(Nawiasem: jak sądzisz, co by się stało gdyby uciekający nie uciekli? Podaliby sobie ręce z tymi drugimi? I poszli na kebaba?)
O tu jest przykład
https://twitter.com/tylko_prawda_/status/1321503556294291457?s=20
spierniczania dla spierniczania.

Cytuj
wqurwiona juleczka miotająca wyzwiska, rzucająca kamiorami i butelkami spotka się z wqurwem normalsów

Dlaczego zakładasz, że owa juleczka nie jest częścią normy?
Normalni ludzie tak nie robią.

W każdym razie wiadomym jest, że zwolennicy pisowców nie będą się patrzeć spokojnie na kolejny ciamajdan tylko jak coś to się ruszą.

I puczyści powinni mieć świadomość konieczności walki na ulicach.

Odnosząc się do uwag na poziomie Kierwińskiego: PiS może liczyć na wsparcie sił antypisoskich, które nie będą się biernie przyglądać kolejnej rewolucji bolszewickiej.
https://pbs.twimg.com/media/Em3Ck46XMAAin5M?format=jpg&name=medium


Strony: [1] 2 3 ... 71