Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 44
31
Hyde Park / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Maj 13, 2019, 02:49:48 am »
Poprawiony trailer do IX:

I oczekiwanie porównanie z Kosmicznymi Jajami


32
Hyde Park / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Maj 11, 2019, 03:20:39 am »
Trochę książek czytałem, trochę nie czytałem. Ważne, żeby się nie przejmować tym, co tam spłodzili i co wywodzą, bo się można przejechać. Skupiam się na filmach zatem, seriale tez pomijam...

33
Hyde Park / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Maj 08, 2019, 04:05:23 pm »
Powrót Jedi: problemy są dwa: pierwszy: co by tam Luke nie nawywijał to i tak  wszystko zależało od Hana i wysadzenia generatora i od Lando i wysadzenia reaktora.
Drugi: Luke nie mógł wykończyć Vadera z przyczyn pozapolitycznych ale Imperatora mógł jak najbardziej.
Trzeci: Yoda nie nauczył Luka radzenia sobie z błyskawicami.

I tu ciekawy jest taki scenariusz, w którym Han z Lando nie dają rady a Luke pokonuje Palpusia. Z jakich przyczyn miałby zająć jego miejsce? Karykaturę tego pomysłu mamy w Ostatnim Jedi i awansie Kylo. I czy w Imperium Vader faktycznie planuje obalenie Palpusia razem z Lukiem, czy go wkręca?

II
Patrzę tu bardziej z punktu widzenia opowieści a nie realizmu. W prekłelach senat jest pokazany realistycznie. Wypisz-wymaluj Unia Europejska. Ale takie pokazanie Republiki kłóci się z opowieścią, gdzie widz powinien się identyfikować z Republika a gdzieś od połowy Ataku Klonów ma ją gdzieś. Jest to twór poroniony więc oczekiwanie, żeby w końcu zdechł jest naturalne. Podobnie jest z Nową Republiką w starym kanonie. Niepotrzebna kompletnie.

Słusznie zatem zrezygnowali w sekłelach z polityki, widz znowu by odniósł wrażenie, ze Republika to kiszka i niech zdycha.

Mamy jeszcze przeciwieństwo Sith-Jedi, które się nakłada na polityke w sposób interesujący, opisany w wykładzie.

Czego tam kompletnie nie kupuję? Że Palpuś steruje sam jeden obydwoma stronami, mając tylko Dooku do pomocy. Tj tylko on był świadomy podwójnej roli Sidousa.


34
Hyde Park / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Maj 08, 2019, 01:48:45 pm »
O mój komentarz tam jest:
 Smok Eustachy
Smok Eustachy
2 lata temu
druga trylogia czyli pierwsza: tam się kompletnie załamała koncepcja co doprowadziło do bezrefleksyjnego powielenia schematów.  A Powrót Jedi? Czemu tam Luke nie mógł załatwić imperatora? Vadera nie mógł ale tego to mógł. Jakiś leszczy mógł a tego nie? Cała Gwiazdę Smierci wykończył i wyrzutów sumienia nie ma.

Można większą polemikę wysmażyć

35
Hyde Park / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Maj 05, 2019, 09:19:56 pm »
Jest mi smutno/ Tak po prostu:
Avengers: połączenie zaawansowanej technologii z magią, mordobiciem i ogólnym popierniczeniem. Jak widać wyszło. Zastanawiam się nad przyczyną sukcesu i wychodzi, że kluczem są bohaterowie. Fabuła jest często słaba i dziurawa.
Popatrzmy na finał Powrotu Jedi w jego części imperatorskiej: walka Luka z Vaderem nie ma sensu bo co by tam Luke nie nawyprawiał to i tak o sukcesie zadecyduje Han wysadzający generator i Lando wysadzający reaktor. To raz. Dwa: Luke nie może zabić Vadera bo ten jest jego ojcem ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykończył Imperatora, który nie był nikim z rodziny. Nie próbował go wykończyć. Po trzecie błyskawice mocy daje się blokować, o czym Yoda go nie pouczył.

W Endgame podobnie pojawienie się Kapitana Ameryki na ławeczce na końcu i przekazanie tarczy dostarcza silnych wzruszeń odbiorcy. I nie przejmujesz się sensem, bo nie o to chodzi. Ale jak masz przed sobą Holdo, z której robili idiotkę to nie masz żadnych wzruszeń i wszelaki absurd tej sytuacji włazi w ślepia. Podobnie jak koniki.

Słusznie zatem ów Ichabod prawi, że Marvel znaczy teraz więcej niż Star Wars. Muszę tu zacytować Kmicica:

„Co bym mu mógł rzec? — mówił sobie — czym, prócz pięści, zanegować? jakie dowody przytoczyć?… Prawdę szczekał… Bodaj go zabito!…

Trójkąt Red Letter Media jak widać przynosi efekty. W sensie sukcesy. Nowoczesna technologia jest w Star Warsach? Magia jest? I co z tym robią?

36
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Kwiecień 22, 2019, 01:42:36 am »
Cytuj
Reakcjoniści wskazywali od dawna, że co najmniej połowa ofiar aborcji to kobiety. I co? I nic.
A druga połowa to faceci?

No. Meskie szowinistyczne świnie

37
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Kwiecień 20, 2019, 01:47:57 am »
A propos aborcji - "deflacja kobiet"
https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/23-miliony-kobiet-nie-przyszlo-na-swiat-ze-wzgledu-na-decyzje-o-aborcji-podyktowanej/rv9bwfl
Reakcjoniści wskazywali od dawna, że co najmniej połowa ofiar aborcji to kobiety. I co? I nic.

38
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Kwiecień 19, 2019, 02:49:49 pm »
Tak sobie to wkleję jako komentarz

39
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Kwiecień 14, 2019, 06:19:12 pm »
Jednak chyba normalnieją powoli:
Insurekcja Niebołaza: Star Wars powtarza wątki za Avengersami
 https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/948876,insurekcja-niebolaza-star-wars-powtarza-watki-za-avengersami

40
Forum po polsku / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Kwiecień 13, 2019, 01:31:45 am »
Ale badziew

41
Forum po polsku / Odp: Odbiór felietonów Lema
« dnia: Marzec 23, 2019, 08:03:02 pm »
Debaty publicznej

43
Forum po polsku / Odp: Odbiór felietonów Lema
« dnia: Marzec 23, 2019, 02:36:22 pm »
Hmm, zgadzam się z olką... Primo: byśmy mogli ocenić reakcję targetu na tekst musielibyśmy wiedzieć więcej o tym targecie,  jego gustach, horyzontach itp. (a tego tematu nam nie przybliżyłeś). Secundo: ew. przyjęcie, lub odrzucenie, przez redakcję danego felietonu (czy autora) nie musi mieć związku z magią nazwiska, ani nawet z upodobaniami, IQ, pułapami percepcji, czy snobizmami, redaktorów; kluczowa może być linia/tematyka pisma, jego domyślni nabywcy/prenumeratorzy, itd.
Wybrałem grupę o ponadprzeciętnym standardzie, a nie memową. Natomiast co do zasady nie rozumie tego nikt. W sensie mało kto. A nawet jak rozumie to się spotkał po raz pierwszy

44
Forum po polsku / Odp: Odbiór felietonów Lema
« dnia: Marzec 22, 2019, 05:27:30 pm »

45
Forum po polsku / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Marzec 22, 2019, 02:09:59 am »
Krupcia kojarzy Star Treka po zaostrzonych uszach i ostrych brwiach. Jak elfy wyglądają. Miała być masakra a wyszła maskara. Ja z kolei olądnąłem dziś film o lądowaniu na Księżycu i bardziej kosmiczny jest niż murzyn w ST z turbanem.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 44