Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: 1 [2] 3 4 ... 46
16
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 17, 2019, 10:53:32 pm »
Z punktu widzenia szefów Disneja pobicie Marvela przez Star Wars nie jest pożądane ewidentnie. Marvel jest ich głównym produktem i na to będą chuchać.
Natomiast ów Robot Head?
Z tempem może nie mieć racji. Mnie takie wolniejsze np. odpowiada w miarę.

2. Zamysł był taki, że legendy się skasuje ale pewne elementy się wprowadzi do nowego kanonu, może pod nowymi nazwami i w innym kontekście.

17
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 17, 2019, 01:14:30 am »
Pierwsza decyzja o skasowaniu starych legend była słuszna

A to dlaczego?
Bo jest tam pełno badziewia, jakieś klony imperatora, nonsensy nie nadające się do ekranizacji.
Cytuj

Star Wars nie powinny konkurować z Marvelem w kwestii dochodów, co jest oczywiste chyba.

Jasne, że nie należy mierzyć wartości dzieła zyskiem jaki generuje (dowodem choćby "Blade Runner"), ale tak się często składa, że najlepsze odsłony popkulturowych franczyz przynoszą największe zyski/najlepsze wskaźniki oglądalności (widać to choćby w "ST"). Zresztą... dlaczego seria od której zaczęło się zjawisko blockbusterów nie ma się i pod tym względem ścigać z młodszą konkurencją?
Nie ma tylko nie może, bo byłaby to wewnętrzna konkurencja. Prędzej wykończą SW niż dopuszczą, żeby stały się konkurencją dla Avengersów
NAtomiast ci goście z tego kanału mają opóźniony zapłon. Dopiero teraz zakumali coś, co dla w miarę rozgarniętych powinno być oczywistością od lat.

18
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 16, 2019, 12:04:49 pm »
Można postawić zarzuty Lucasowi. Owszem, w Powrocie Jedi mamy recykling Gwiazdy Śmierci ale to dopiero drugi raz. Ale nie chodzi o to. Bystrzaki pojęły już kilka lat temu, że LucasFilm nie ma pomysłu na Star Wars a osoby mniej lotne dopiero teraz.

19
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 16, 2019, 01:41:35 am »
Manduś jest zrobiony na wzór Wiedźmina.

20
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 16, 2019, 01:40:41 am »
Lucasfilm nie wie co robi
Wreszcie dotarło.
Nie wiem czemu nie ma tu odniesień do tych nagrań na Youtube. A warto. Że Lucas nie wie co robi to było wiadome od premiery Przebudzenia Mocy. Jakby mieli jakiś pomysł to by nie kopiowali Nowej Nadziei. Pierwsza decyzja o skasowaniu starych legend była słuszna ale kreatywnie ograniczyli się do kopiowania różnych wątków stamtąd. Nie mieli pomysłu a nie udowodnisz, że przez to Star Wars zarobiły ze 2 miliardy dolarów mniej. Star Wars nie powinny konkurować z Marvelem w kwestii dochodów, co jest oczywiste chyba. Kaska im wpadła spora więc się nie przejmują, Ale:
Niech przekonają teraz ludzi, że w 9 Palpuś na prawdę zginie i że w 7 Han Solo zginął. Jak ktoś w okolicy premiery Solo zauważył, że skoro Maul przeżył to może Impuś też to były jaja. I macie teraz swoje. Jak można się cieszyć z przeżycia Palpusia - nie mam pojęcia.
Po czym można było poznać, że nie mają pomysłu?

    Problem Kontynuacji: Powrót Jedi zamknął historię kompletnie wykańczając Palpusia, stąd trudno wymyślić kontynuację. Ów Oskar Rogowski ogarnął bezsens Snołka i za to ma mój szacun, bo inni wierzgali.
    Koncepcja szmacenia bohaterów, Hana i Luka przede wszystkim.
    Zrzynanie pomysłów z Kosmicznych Jajów.
    Wycięcie Nowej Republiki z Przebudzenia Mocy, bo była bez sensu.

Jak szukasz malarza to musisz wiedzieć, czy szukasz malarza pokojowego który ściany ci pomaluje, czy szukasz artysty który ma obraz artystyczny spłodzić. Kennedy nie wiedziała. A może nie ona tylko najwyższe szyszki Disneja. Guzik mnie to obchodzi. Musi być bowiem gościu który piszę historię i nadzoruje pracę reżysera, który raczej pokojowy ma być. A oni usiłowali robić co?
Przecież owa trylogia starodawna nie była związana z nową w żaden sposób, mogli se robić co chcieli. I co? Można tak długo i o Rajanku ale wystarczy. Na koniec link do audycji uzewnętrzniającej ogólną konfuzję:
https://youtu.be/vwxueQ76QaU

21
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 15, 2019, 01:47:54 am »
Rozpisałbyś się cokolwiek, bo nie wiem czy oglądać, a chciałbym podjąć decyzję sięgnąć-czy-nie w miarę świadomie. Tymczasem wikipedyczne streszczenie, choć detaliczne:
https://en.wikipedia.org/wiki/Chapter_1_(The_Mandalorian)#Plot
Mówi o jakości fabuły b. mało (choć sugeruje jej błahość i pewną nijakość*).

* Co jednak w erze disney'owskich "SW" (o "Star Treku: Discovery" nie mówiąc) trudno uznać za okoliczność jednoznacznie skreślającą produkcję stricte rozrywkową.
Uwaga na spoilery:
Początkowa lokacja to lodowa planeta, gdzie pod lodem pływają gigantyczne ryby, przebijają się przez ów lód i zżerają taksówki. Łapią paszczą za statek kosmiczny. Ale jak stoi to nie. Dopiero jak wsiadają Nie wynaleźli tam jeszcze plandeki od Żuka i cabrio taksi wożą pasażerów na mrozie. Niebieski początkowy wygląda żywcem jak ze Star Treka, taki toporny. Pomaluj gościa na niebiesko, dołóż łuski i niech będzie ufem. W lokalizacji pustynnej muszą jeździć takimi śmiesznymi stworkami a nie moga statkiem kosmicznym pomknąć, bo nie. Małpiaty wyglądający jak z Planety Małp bredzi bez sensu aby uzasadnić swoją decyzję pomocy Mandusiowi. Manduś zaś łapie przestępców aby zbierać kaskę na sierotki. Finałowa walka w której we 2 zabijają pińćset wrogów jest bez sensu. Wcześniej Manduś patrzy przez lornetkę i nie zauważa bestii wielkiej jak żubr która go atakuje od czoła. Żenujące.

22
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 13, 2019, 03:35:51 am »
Widziałem.Nie umią w scenariusz

23
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 13, 2019, 12:29:16 am »
Kolejny tryumf Kaczora prowadzi nas do krainy szczęśliwości

24
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 11, 2019, 01:59:20 am »
Rey jako Mary Sue


Konkretne podsumowanie

25
Hyde Park / Odp: AK, AL, GL
« dnia: Listopad 10, 2019, 03:52:21 pm »
Smoku,
AL na 100% NIE kolaborowała z Niemcami. KPP rozwiązano bowiem długo przed wybuchem II wojny światowej, a PPR i GL (później AL) powstały dopiero po agresji III Rzeszy na ZSRR. Natomiast wiadomo, że z III Rzeszą kolaborowały NSZ i wielu dowódców AK.
Kablowanie gestapo to co to jest?

26
Hyde Park / AK, AL, GL
« dnia: Listopad 09, 2019, 09:58:10 pm »
S.R.‎
‎1. Czy AK, AL i GL współpracowały z niemieckim okupantem?‎
/.../
Chyba że AL

27
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopad 07, 2019, 11:33:39 pm »
Smoku,
To, że niewierzący, jeśli powołuje się na Boga/Bogów, NIE jest po prostu wiarygodny.  ;)
Boże, jeśli istniejesz zbaw nasze dusze jeśli je mamy....

28
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopad 07, 2019, 08:29:25 pm »

Tak, tylko że Lem w Boga nie wierzył, a już na pewno nie w Jezusa, czyli miłościwego Boga ‎Chrześcijan.
I co to ma wspólnego?

29
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopad 07, 2019, 03:17:41 am »

Załóżmy, że to co pisze Kagan jest prawdą. Lem nie czuł się Polakiem, wszystko co polskie, jest mu obce (poza językiem ojczystym, w jakim posługiwał się w rozmowach z żoną, myślał i tworzył oraz miejscem zamieszkania, co jest oczywiste).
Potop się mu jeszcze podobał. Poza obroną Częstochowy.

30
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Październik 28, 2019, 10:57:52 pm »
Teraz się trzeba chutnictwem zająć

Strony: 1 [2] 3 4 ... 46