Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 49
1
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Dzisiaj o 12:28:07 am »
/../
Dzięki za polecankę, bo co tu kryć - lubię (ale tylko takie, które dorzucają do mordobić szczyptę azjatyckiej filozofii, i więcej-niż-szczyptę tamtejszego kolorytu).
To zacznij od pierwszej części. Jest walka z Japończykami

2
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Luty 26, 2020, 07:13:28 pm »
Nie wiem czy  datacja się zgadza, może to już prawnuczka powinna być? Mieliśmy mieć chyba teraz wysyp opowieści o nieoczekiwanych wnuczkach, prawnuczkach, szwagrach, kuzynach Luka, Obi Wana, Yody, Mace Windu itp. ale coś nie zatrybiło.
A tu o Luku - jaka jego kreacja powinna być:

Wyszedł właśnie Ip Man 4 i nie jest to zupełny offtop, gdyż Ip Man wystąpił on w Rogue 1. Mamy zatem ostatnią, czwartą część trylogii. tak wyszło bo jest to zrzynka fabularna z części drugiej. Czyli powtórka, ale z Bruce Lee.
Powiem krótko: Ip man to Luke jakiego chcieliśmy obejrzeć w sekłelach. Zawsze ma jakieś problemy z rodziną, staje wobec obiektywnych wyzwań ale spokojem i siłą moralną rozwiązuje w końcu problemy. Mistrz stanowiący oparcie.

Jeśli chodzi zaś o zrzynkę to problem jest taki, że w odróżnieniu od sekłeli Ip Man 4 jest poprawiony: bardziej kameralne walki, mniej przeciwników. Bardzo trudno jest zrobić wiarygodną walką dwudziestu na jednego, najczęściej wygląda to tak, że przeciwnicy czekają cierpliwie na swoją kolej i pojedynczo atakują padając od jednego kopa. Jak jest trzech to jeszcze ujdzie. Dodatkowo przeciwnicy też jacyś tacy randomowi: wcześniej Ip walczył z japońskim generałem, potem z mistrzem boksu z Anglii, potem z Mike Tysonem a tu z sierżantem walczy. Także tak.

Jak ktoś lubi filmy z chińskim boksem to mu się spodoba. https://youtu.be/LNaIewXwLHs

3
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Luty 24, 2020, 02:22:37 am »
Maul zginął w.Mrocznym Widmie

4
DyLEMaty / Odp: Petecki, rywal Zajdla
« dnia: Luty 21, 2020, 09:17:21 pm »
Rubina mam. Coż

5
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Luty 17, 2020, 05:15:58 pm »
No i gitara. Ocieplenie spowoduje oziębienie i wszystko wyjdzie na zero.

7
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Luty 16, 2020, 11:21:10 pm »
Jak w maju było lodowate zimno i deszcz to nie było, że globalne oziębienie nadciąga. A nadciąga.

2. GLOBCIO jest wywołane przez patriarchalizm i kapitalizm czyli walczysz z GLOBCIEM poprzez zwalczenie kapitalizmu. A jak zwalczać kapitalizm to my wiemy z autopsji.

Mamy fory typowe dla PRL jak zwalczanie aut i prywatnej własności. Mamy brak mięsa. Skończy się to głodem na skalę taką samą jak głód na Ukrainie albo większą.

Matriarchalizm+Feminizm+Weganizm.

– Jestem weganką i feministką i jestem europarlamentarzystką – mówi Spurek w nagraniu, które umieściła na swoim Facebooku. – Kiedy w PE mówię o wegańskim jedzeniu to tak naprawdę nie mówię o jedzeniu. Mówię o wartościach, mówię o empatii jednych zwierząt – ludzi, do innych, mówię o katastrofie klimatycznej. Kiedy mówię o feminizmie to mówię o szacunku dla zwierząt których los, np. los krów mlecznych, jest zdeterminowanych przez ich płeć.

8
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Luty 14, 2020, 08:53:27 am »

9
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Luty 11, 2020, 02:33:48 am »
Puki jest ktoś kto trzyma towarzystwo za mordę jakoś to działa.
Zwracam uwagę na praktyczne znaczenie postulatu trzymania się kosmicznych odległości, co się kończy sieczką jak w Skywalkerze: pińcset planet w 16 godzin.

10
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Luty 08, 2020, 11:02:42 pm »
A to. Niech se tętnią.

2. Han Solo został zelżony:

https://youtu.be/wWoP8VpbpYI

Blade Runner również i Indiana Jones.
Co za czasy.

11
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Luty 08, 2020, 10:25:43 pm »
Na tle Mandusia nie oceniam bo za krótki fragment.

12
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Luty 06, 2020, 01:29:34 am »
Klonów nie oglądam a zaułek jest taki sobie.

13
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Luty 03, 2020, 11:07:55 pm »
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1017216,gwiezdne-wojny-raczej-sie-skonczyly
Pierwotny tytuł tego wpisu brzmieć miał: "Kumaj chamie dialektykę" bo wymowa tzw zwieńczenia sekłeli czyli "Skywalkera: Odrodzenie" jest dialektyczna właśnie. Wykończenie Skywalkerów nazwane jest ich odrodzeniem. Synteza sprzeczności to jest? Nic dziwnego że naród się burzy bo nie rozumie o co chodzi. Pojawiają się głosy, że sitwa się dorwała do koryta i stąd problemy, bo nie mogą nikogo utalentowanego dopuścić bo ich wygryzie. Różni twórcy zaczęli dawać publicznie głos i epatować  bredniami. Niejaki Chris Terrio, który wsławił się scenariuszem do "Batman vs Superman" nawija, że Rey i Kylo są bliźniakami, czyli rodzeństwem. Rodzeństwem w mocy a ich pocałunek to jest pocałunek siostrzano-braterski tak jak Leia całująca Luka (i to dwa razy). Czy muszę tłumaczyć, dlaczego to jest popierniczone? Leia nie jest jeszcze siostrą Luka w Imperium Kontratakuje i wyszedł zgrzyt. A ci go świadomie powtarzają. Liczne pozytywy pierwszej trylogii przesłoniły wiele zgrzytów, sekłe;e nie maja zaś walorów i wszystko widać jak na dłoni. Muszą tłumaczyć w wywiadach film, bo jest mętny i bezsensowny. Wątek córki Lando.Nie jest wyjaśnione, że jest jego córką. Śmierć Nien Numba też została zapodana w wywiadzie, bo w filmie nie widać. Tantive 4, statek od którego się wszystko zaczęło w Nowej Nadziei ponoć się pojawia, ale film nie wyjaśnia, że to ten i dlaczego. Vader go ścigał i pojmał Leię. Ostatnia scena na Tatooine też nie ma sensu i jest elementem otwartego zakończenia. Nie wiemy co Rey tam porabia, czy zostanie na miejscu? Po co? Czemu miecze zakopała? Wytłumaczenie jest fanboyskie: chcieli pokazać Tatooine i Luka razem z Leią.

Wyciekły też projekty Epizodu IX autorstwa niedoszłego reżysera Colina Trevorrowa. Założenia scenariuszy i jakieś obrazki. Zanim do tego przejdę zajmę się nieszczęsnymi projektami Lucasa:

https://youtu.be/Ym3jjviRkHU


Jakieś bakterie Whillsy, będące mocą i akcja dziejąca się pod mikroskopem. Whillsowie są mocą i używają ludzi do przemieszczania się. Druga sfera akcji to przygody normalnych bohaterów, potomstwa Lei raczej. Może jedno dziecko Lei z Hanem a drugie Luka z kimśtam? Nie piszę o potomstwie Lei i Luka bo to się źle kojarzy. W każdym razie tam pojawiło się sporo bredni które Disnej wykorzystał w sekłelach. Jakieś szukanie Luka, jakieś Sithy, jakieś kopie Vadera. Pokuta Luka na odległej planecie. Dramat. Nie to jest ważne: przyznają tam, że pojawienie się Luka Skywalkera kradło film nowym bohaterom i skupiało uwagę na Luku, co jest oczywiste:

Wcześniej prześledziliśmy losy Luka od Tatoine, poprzez wejście na ścieżkę Mocy, poprzez niszczenie Gwiazd Śmierci, poprzez klęski które ponosi w walce z Vaderem aby w końcu przeciągnąć ojca z powrotem i pokonać Imperium. I chcemy dalsze losy Luka oglądać a nie jakiś nowych bohaterów, którzy nic nas nie obchodzą i są słabi. Sekłele powinny być o Luku, Lei i Hanie a nie o jakimś Finnie czy Poe czy Rey. A ci się uparli czegoś, że nie. I skutki są takie, jakie są. Podobnie John Connor: Poznajemy go w opłakanym położeniu, rodzina zastępcza, matka ześwirowała, generalnie koszmar. Ale pojawienie się terminatorów zmienia jego życie: okazuje się, że matka jego ma rację i zaczyna działać: ratuje matkę i potem od razu ratuje świat. I przygody takiej fajnej postaci widzowie chcieli oglądać, to nie: Albo ginie, albo jest jakimś cyborgiem, albo coś. W następnym filmie ginie w przyszłości od raz a w teraźniejszości jest jakimś bubkiem ( włamuje się do weterynarza po psychotropy?) i chodzi o ocalenie jego przyszłej żony. I w Terminatorze i w Gwiezdnych Wojnach mamy podobny zabieg: kasacja fajnego bohatera na rzecz słabego w imię czego właściwie? Feministycznej ideolo? Nie rozumiem tego kompletnie.

W każdym bądź razie Epizod IX doprowadził do sytuacji analogicznej jak Powrót Jedi: Sithów nie ma i nie ma z kim walczyć. W następnej części ponownie muszą reinkarnować Imperatora Palpatine który wcale nie zginął, tylko teleportował się magią Sithów na planetę Babol gdzie ma tajną flotę Gwiazd Śmierci, których nie potrzebuje bo sam błyskawicami jest w stanie niszczyć planety. Kylo Ren też nie zginął bo cośtam i cała zabawa od początku. Innej rady nie ma.

Wspomniany Trevorrow w swoim projekcie części 9 "Duel of Fates" nie wprowadził Imperatora, co dowodzi że Palpatine to jest radosna improwizacja i że nie było jakiś konkretnych planów całej trylogii. Dodatkowo zrzyna niemiłosiernie z poprzedniej trylogii, która jest pierwszą, która jest drugą: Rey ubrana jest jak Luke w Powrocie Jedi, Leia zakłada strój taki jak w Nowej Nadziei i wiele, wiele innych. Przecież scenę w Powrocie Jedi gdy Imperator kusi Luka pokazując mu klęskę floty i śmierć towarzyszy powtórzyli dwa razy: w Ostatnim Jedi raz i Skywalkerze: Odrodzenie drugi raz.

A gdyby tak przestali zrzynać ordynarnie i wymyślili coś oryginalnego? Czy są w stanie? Chyba jednak nie. Zarżnęli jednak markę i nie ma co liczyć na nowe filmy. Historii Rey nie ma jak kontynuować, a jakaś Stara Republika? Wiadomo, jak się skończy opowieść więc co? Ano nico. Jestem zdruzgotany zaistniałą sytuacją.

14
DyLEMaty / Odp: "Space - The Final Frontier"
« dnia: Styczeń 25, 2020, 08:03:56 pm »
Gdzie można oglądać?

15
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Styczeń 12, 2020, 09:01:38 pm »
Mandalorianin jest najlepszym łowcą ale w szeregach społeczności mandalorskiej jego pozycja jest niska. Hm. Szczenarzysta twierdzi, że Rey i Kylo zostali bliźniakami i ich pocałunek jest braterski. Ponoć w filmie zobaczyliśmy Tantive 4 i zginął na niej Nien Numb.

Nie widza szansy aby następny film był sensowny.

Strony: [1] 2 3 ... 49