Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Smok Eustachy

Strony: [1] 2 3 ... 124
1
Hyde Park / Odp: no nie mogę...
« dnia: Grudzień 01, 2022, 08:51:57 pm »
Zastąpienie kopciuchów będziew proporcji 1 elektryk za 10 kopciuchów czyli cofamy się do czasów Gomułki
Ale ja nie o tym:
otóż kształt Niezwyciężonego jest nieprawidłowy i w ogóle:

https://twitter.com/lenaris1969/status/1598015713603506176
Wszystko to wszystko.

2
DyLEMaty / Odp: Jak żyć - Panie Premierze?
« dnia: Grudzień 01, 2022, 12:35:10 am »
Ale kumacie że jest wojna?

3
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Listopad 30, 2022, 08:58:51 pm »
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1267724,niezwyciezony
Bolał mnie ząb i nie mogłem spać i zrobiłem rewatch Niezwyciężonego.
Proszę oto opinia

4
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 30, 2022, 02:23:53 am »
Hipergamia to nie jest coś złego, taka jest natura

Bardzo lubię argumenty z natury nie biorące poprawki na to, że stan naturalny ulega stałej ewolucji. I tu kłania się np. taka praca:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5421994/

(Swoją drogą: nadal nie rozumiem związku twojego offtopu z tematem. 60-letni degenerat nie da się przecież podciągnąć pod definicję chada czy innego samca alfa nawet na bardzo upartego.)
Zgoda wzmiankowaną i jej brak trzeba rozpatrywac w świetle wyżej wspomnianego gównotestu, który jest jednym z przyczyn przemocy.

5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 29, 2022, 03:24:19 am »
jest kanał Romana Warszawskiego na Jutupce.

Rzuciłem okiem. IMHO to żadne zajmowanie się, a raczej filozofowanie w ich stylu, dowodzące, że chętny do weaponizacji się jednak znalazł.
Cytuj
Kobiety socjalizowane są do bycia grzecznymi i uległymi, co stanowi podstawę patriarchatu,
Nie są socjalizowane tylko musza takie być bo zajmują się niemowlakiem, pieszczotliwie nazywanym gówniakiem. Z gówniakiem nie ma negocjacji i trzeba jego potrzeby zaspokajać. On tylko je, sra i płacze. I nie ma to tamto. Stąd się bierze ugodowość naturalna.

2. Przecież nie chodzi tu o jakiś "inceli" tylko o kobiety:

Hipergamia powoduje że zawsze chcą mężczyznę lepszego od siebie. Jeśli taka zarabia milion to szuka faceta który zarabia dwa miliony.
I teraz jeśli takiej powiedzą żeby szła w karierę itp. to zderza się w pewnym momencie z zegarem biologicznym. I teraz faceci którzy ją interesują nie zwracają na nią uwagi bo jest stara. A oni mają wybór. I to co ona może im zaoferować (kariera, humor, pieniądze) ich nie interesuje bo oni mają wybór i wolą takie ok 23 lat. To jest wiek najbardziej atrakcyjny.
Dodatkowo media społecznościowe pogłębają ich problemy bo dają początkowo dużo darmowej atencji, dodatkowo zachęcają do zachowań w wyniku których ich wartość spada (Tinder, Only Fans). Ego zaś idzie w górę. Przed epoka cyfrową obracały się w lokalnym środowisku a teraz na cały świat się rozszerzyła ta atencja.

Owszem, dostrzegają one tylko górne 20% a może 5% a może 0,01%. Np. feministki domagają się parytetu w radach nadzorczych a nie w śmieciarkach i u kanalarzy bo one nie dostrzegają ich.

Nie przypadkiem nie użyłem powyżej ani razu terminu "incel" bo nie o to chodzi.
2.
Termin redpilowiec wywodzi się z Matrixa i jego czerwonej pigułki. Wbrew propagandzie oznacza on kogoś, kto rozumie sytuację. Hipergamia to nie jest coś złego, taka jest natura i to są tego samego rodzaju kwestia jak konstatacja że w zimie jest zimno a w lecie ciepło. Że w nocy jest ciemno a w dzień jasno.

6
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Listopad 29, 2022, 12:08:45 am »
https://twitter.com/MichalFellaPL/status/1597193583807066113
gen. pułkownik Ołeksandr Syrski jest doświadczonym oficerem wojskowym, który planuje wszystkie ewentualności itd

7
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 28, 2022, 09:28:26 pm »
Kaleki obraz rzeczywistości, który prezentuje ta pani godny jest wynurzeń Galopującego Majora.

Jako jedyna się nad nimi nachyliła, i choćby za to należą jej się cieplejsze słowa. (Choć może dobrze, że ona jedna, a nie ktoś inny, z rydzykoidalnym pomysłem na weaponizację tej grupy wykluczonych.)

Nie jest jedyna bo jest kanał Romana Warszawskiego na Jutupce.
Tu zaś Carrio jedzie po Kaczorze:
https://youtu.be/hWcc39uz1TY

Nieudolne wynurzenia owej autorki wymagają zaś wpisu na blogu, który będzie.

8
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 28, 2022, 04:09:16 pm »
Wprowadzam tu naukową terminologię:

To nie jest naukowe, tylko pochodzi z tzw. incelosfery*. Z - owszem, bazujących na swoistej interpretacji wybranych prac z zakresu psychologii ewolucyjnej - teoryjek którymi ci nieszczęśnicy - bo jest mi ich szkoda - usiłują tłumaczyć swoje niemożności...

* U nas szerzej opisuje wspomniane zjawisko ta pani:
https://krytykapolityczna.pl/kraj/incele-i-przegrywi-cierpia-patrycja-wieczorkiewicz/
/..../
Kaleki obraz rzeczywistości, który prezentuje ta pani godny jest wynurzeń Galopującego Majora. I odległy od rzeczywistości. Tj karykatura to jest.
Tutaj w kontekście zgody ważny jest termin gównotest. jest to test który ma pokazać czy mamy do czynienia z alfa czy betabankomatem.

Fenomen filmu 365 dni wynika z pokazania przez niego kobiecych aspiracji.

A tu film niejakiego Fangottena:
https://youtu.be/m5e1IPKVGrE

9
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 27, 2022, 11:51:27 pm »
Wprowadzam tu naukową terminologię:
1. hipergamia.
2. gównotesty.
3. betabankomat.
4. alfa szmaci, beta płaci.
5. 365 dni x 3.

10
Hyde Park / Odp: Rosja, ZSRR, Ukraina...
« dnia: Listopad 27, 2022, 08:53:19 pm »
Tymczasem były premier Jej Królewskiej Mości przedstawia tezy które już tu prezentowałem:
https://www.rp.pl/polityka/art37473531-boris-johnson-niemcy-chcieli-szybkiego-poddania-sie-ukrainy-berlin-nonsens
Niemcy chcieli upadku Ukrainy,

2. Tym razem zaczynam od katiuszy:
https://www.cda.pl/video/12560502e9
3.
Cytuj
Ciekawie robi się na froncie. Zauważono, że bombardowani z dronów bojcy nie reagują na dźwięk drona (a bzyczy to głośno i charakterystycznie) i grzecznie czekają na upadek granatu. Zero reakcji. Nic. Null.
Zdaniem części lekarzy może to być objaw końcowej fazy hipotermii, kiedy następuje rezygnacja i odrętwienie. Bojcy  nie mają odpowiednich ubrań na zimę, a często nawet rękawiczek, a temperatura na wschodzie Ukrainy wynosiła dotąd około 6 stopni, a na dniach ma zjechać poniżej zera. Hipotermia zbierze śmiertelne żniwo. Z obu stron zresztą, ale Ukraińcy są do zimy znacznie bardziej przygotowani.

https://zapiskiczynionepodrodze.blogspot.com/2022/11/dziennik-wojny-dzien-dwiescie_25.html

11
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 25, 2022, 05:03:36 pm »

12
DyLEMaty / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Listopad 25, 2022, 03:14:11 pm »
Zaczęło się:
https://youtu.be/ry6HYg3AsHA
I like the part where Ciri says “ you have not seen what I have seen”, and Geralt says “ I have seen things”, and she says “ you have not seen what I have seen”!!!! Chills literal chills!!!

13
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« dnia: Listopad 25, 2022, 02:37:33 pm »
Dobrze że są jeszcze ludzie potrafiący w swej twórczości zachować klimat Gwiezdnych Wojen. Ich zaangażowanie daje nadzieję na przyszłość:
https://youtu.be/0SPVvbOwU0Q
A teraz przejdźmy do serialu Andor, który fortunnie zakończył swój pierwszy sezon. Od razu powiem, że ustępuje on startrekowemu Lower Decks. Czemu on zresztą nie ustępuje? Nie ustępuje Kenobiemu i Pierścieniom Władzy, podobnie jak Kenobi jest też przykładem biedaserialu. Pierścienie Władzy Amazona biorąc pod uwagę rzekomy budżet też nie wyglądają dobrze. Prawdopodobnie nie mieli tam deklarowanego pół miliarda dolarów tylko połowę z tego albo nawet jedną trzecią dlatego wygląda to tak ubogo.
Andor słusznie może być sklasyfikowany jako biedaserial bez polotu. Uzasadnienie tego wniosku podam jednak za paywallem, tj. pardon, za spoilerem:
UWAGA SPOILER
zara bedzie
Konstytutywną cechą Andora jest jego amerykańskość: funkcjonariusze w 1 odcinku to typowe typy, czy też archetypy amerykańskiego skorumpowanego policjanta. Orkiestra w ostatnim też wygląda jak amerykańska tradycyjna orkiestra. Przykłady można mnożyć. Kontrowersyjny kałach to próba powiązania Rebelii z Fidelem Castro, tzw ruchami narodowowyzwoleńczymi finansowanymi przez Moskwę (Czerwone Kmery np.) i innymi takimi. I dowodem na brak polotu ten kałach jest. Braku wyobraźni dowodem jest. Kreatywności i rozeznania. Czego jeszcze jest dowodem ów kałach?
Drugą podstawową cechą Andora jest popsuta immersja, czyli światotwórstwo. Tak sobie paczę na Imperium i nie wiem czy to jest potężne imperium obejmujące galaktykę z milionami gwiazd i planet? Nie wygląda. Ilu funkcjonariuszy potrzeba na każdej planecie zaludnionej i zaalienowanej (zaufoczonej) miliardami osobników? Jak rozbudowana musi być ich hierarchia? Nad nimi są jeszcze układowi, sektorowi itp. To jest potężna drabina funkcyjnych i potężna masa ludzi i innych takich tych. Tymczasem ta Dedra żąda w pewnym momencie akt wszystkich incydentów rabunkowych. Powinna dostać a z milion przypadków dziennie. I jak to przeanalizuje i wnioski wyciągnie? Jest ona porucznikiem więc na dnie hierarchii galaktycznej stoi, takich jak ona musi być miliardy. W ostatnim odcinku jakiś imperialny chce pokazać miejscowym potęgę imperium. I parudziesięciu funkcyjnych wyłazi. Żenada to jest. Co najmniej miliona szturmowców powinni użyć.
Schemat stosują taki, że planeta to jest odpowiednik miasteczka na Dzikim Zachodzie. Takiego z westernów. Loty międzyplanetarne są odpowiednikiem podróży dyliżansem i konno między tymi miastami. Planeta Ferrix to jest jedna dziura tak naprawdę z jedny, placem, zamieszkała przez garstkę mieszkańców. Na dłuższą metę taka kreacja światotwórcza jest nie do utrzymania bo jest absurdalna. Żenująca jest. Dlatego wieje nudą bo nie pozwala się wczuć w świat przedstawiony, tak jak Blade Runner/BR2049, gdzie też tempo narracji było powolne.
W odróżnieniu oglądając Orville widać ograniczenia budżetowe, ale widać że starają się wycisnąć jak najwięcej z tego co mają. Kenobi i Andor to jest zaś jakieś przepalanie kasy. Widać różnicę podejścia fachowych twórców fanowskich (Seth MacFarlane, Jon Favreau etc) i jakiegoś nie wiadomo kogo w ogóle.
II
Andora ratuje gra aktorska, ratują go takie wątki jak więzienie. Tam gdzie potrafią złapać odpowiednią skalę działań prowadzonych w świecie przedstawionym to sobie radzą. Bohaterowie są w dużej mierze klasyczni: mają jakieś skrzywienia i traumy, aktorzy będący męskimi szowinistycznymi świniami (Luthen, Serkis) dźwigają ciężar świata przedstawionego. Wątek Mon Mothmy przespałem w większości ale nie zachowuje się ona jak GoGaladriel. Kilka scen jest fajnych oprócz tego. Przeżycia zmieniają ich, często na lepsze.
Pierwszy sezon oceniam w związku z tym 6/10. Jest to szczytowe osiągnięcie obozu Kennedy. Serial jest dobrze profilowany, czyli ci co im się nie podoba nie oglądają go i nie minusują. Stąd dość wysokie oceny. Skutek jest tu taki, że dość mała liczba ocen jest, np. na IMDB. Jeden z drugim biadoli: czemu takiego super seriala nikt nie ogląda.
o Andorze:
https://www.filmweb.pl/serial/Andor-2022-866824/episode/1/12

14
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 21, 2022, 03:54:06 pm »

15
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 20, 2022, 10:17:32 pm »
Nie dałem żadnego komentarza żeby nie było wiadome czy się ciesze czy niecieszę.

Strony: [1] 2 3 ... 124