Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 519860 razy)

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #735 dnia: Listopada 23, 2012, 01:04:02 am »
http://wyborcza.pl/1,75478,12909442,Smolenska_katastrofa_polskiej_nauki__Sztuczna_mgla_.html
[Szkoda że całość płatna. W tak ważnej patriotycznej sprawie "GW" mogłaby dać to czytelnikom gratis. W każdym razie ja bym dał]
VOSM
pjes: vide czołowe komentarze
« Ostatnia zmiana: Listopada 23, 2012, 01:05:58 am wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #736 dnia: Listopada 23, 2012, 02:00:41 am »
http://wyborcza.pl/1,75478,12909442,Smolenska_katastrofa_polskiej_nauki__Sztuczna_mgla_.html
[Szkoda że całość płatna. W tak ważnej patriotycznej sprawie "GW" mogłaby dać to czytelnikom gratis. W każdym razie ja bym dał]
VOSM
pjes: vide czołowe komentarze
Powtarzam po raz kolejny, że do póki nie odpowiedzą na konkretne zastrzeżenie: Czy  na wyświetlaczu owego spektrometru pojawia się napis "materiał wysokoenergetyczny mogący wchodzić" czy może konkretna nazwa wykrytej substancji? Np trotyl lub Semtex. Bo mówiąc szczerze nie znalazłem. Nauka radziecka nie odkryła?
A Gugała mija się z prawdą bo wisieli cały czas na 2-3 gościach, jak Hypki, Osiecki, Klich. Nawet w tak prostej kwestii prawdy nie powie? Co za upadek dziennikarstwa.

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #737 dnia: Listopada 26, 2012, 09:59:04 pm »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #738 dnia: Listopada 26, 2012, 10:20:40 pm »
Przypomina mi to rozpaczliwe robinsonady kreacjonistów, że ateizm to też wiara ;) ...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #739 dnia: Listopada 26, 2012, 11:20:22 pm »
A nie???
No przecież dyskutowaliśmy o tym. Widzę, ze muszę wrócić, żeby Cię wreszcie wyprowadzić z mylnego fideistycznego błędu. BTW: rozmawiałem przed chwilą z Kasia na temat wieku apostatów, i zgodzilismy się oboje (na intuicję), że 90 gaussowskich procentów to będzie koło 15-25 lat.
Ale teraz raczej lulu, bo jutro mam trudny dzień.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Peterek

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 38
  • Cóż to za Robot piękny i młody.
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #740 dnia: Grudnia 02, 2012, 11:00:08 pm »
http://wyborcza.pl/1,75478,12909442,Smolenska_katastrofa_polskiej_nauki__Sztuczna_mgla_.html
[Szkoda że całość płatna. W tak ważnej patriotycznej sprawie "GW" mogłaby dać to czytelnikom gratis. W każdym razie ja bym dał]
VOSM
pjes: vide czołowe komentarze
Powtarzam po raz kolejny, że do póki nie odpowiedzą na konkretne zastrzeżenie: Czy  na wyświetlaczu owego spektrometru pojawia się napis "materiał wysokoenergetyczny mogący wchodzić" czy może konkretna nazwa wykrytej substancji? Np trotyl lub Semtex. Bo mówiąc szczerze nie znalazłem. Nauka radziecka nie odkryła?
A Gugała mija się z prawdą bo wisieli cały czas na 2-3 gościach, jak Hypki, Osiecki, Klich. Nawet w tak prostej kwestii prawdy nie powie? Co za upadek dziennikarstwa.

WYKRES - Wynik działania spektrometru masowego. Na podstawie maximów, komputer (procesor) MOŻE podać KILKA wersji PODOBNYCH związków chemicznych. Oczywiście są nowocześniejsze które podają prawdopodobieństwo podpowiedzi. Oczywiście można to skrzyżować jeszcze z chromatografem, detektorami etc.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spektrometria_mas
« Ostatnia zmiana: Grudnia 02, 2012, 11:03:37 pm wysłana przez Peterek »

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #741 dnia: Grudnia 05, 2012, 08:32:18 pm »
Gorący nius:
- Jeżeli spektrometr i jeszcze jakieś inne urządzenie wskazują, że był to trotyl, to prawdoodobieństwo, że go tam nie było jest dla mnie równe zeru - powiedział w Sejmie producent spektrometrów prof. Jan Bokszczanin. Uczestniczący w posiedzeniu komisji sprawiedliwości i praw człowieka ekspert dodał, że jeżeli taki materiał został wykryty, to jest mnóstwo metod - m.in. spektrometria masowa - za pomocą których można w ciągu 1-2 godzin to sprawdzić.
http://www.tvn24.pl/jezeli-spektrometr-wykryl-trotyl-to-prawdopodobienstwo-ze-go-nie-bylo-rowne-zeru,292841,s.html

Co było oczywiste od samego początku.

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #742 dnia: Grudnia 06, 2012, 12:04:47 am »
Gorący nius:
-
Taa,tylko ja już nie wierzę w przypadki dotyczące śledztwa smoleńskiego.Podejrzewam przygotowanie do następnej wpadki dziennikarskiej.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #743 dnia: Grudnia 06, 2012, 01:24:25 am »
A jaka była poprzednia?
Gmyz prawdę powiedział.
2:
« Ostatnia zmiana: Grudnia 06, 2012, 01:54:44 am wysłana przez Smok Eustachy »

wiesiol

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 1014
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #744 dnia: Grudnia 06, 2012, 11:51:35 am »
A jaka była poprzednia?
Gmyz prawdę powiedział.
A czy to takie ważne?Ważne,że nie ma i nie będzie w takiej formie Rzepy i UważamRze.Luka na rynku prasowym zapewnie sie wypełni, ale na to trzeba czasu i pieniędzy.I o to chodzi, aby opóżniać poczynania drugiej strony.A jaka jest prawda i  czy w ogóle jest,to w tej konfiguracji politycznej raczej się nie dowiemy.
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #745 dnia: Grudnia 06, 2012, 01:15:19 pm »
http://www.cbos.pl/PL/home_pl/cbos_pl.php
Oto list, jaki, po przeczytaniu powyższego, wysłałem przed chwilą do druha zawiadującego Cebosem:

Cytuj
Januszu Kochany,
Czy uważa Pani, że prezydent Lech Kaczyński mógł ponieść śmierć w wyniku zamachu?
Skoro pytanie zostało tak sformułowane, to warto byłoby poznać rozkład odpowiedzi również na inne pytanie:
Czy uważa Pani, że prezydent Lech Kaczyński poniósł śmierć w wyniku zamachu?
Na mój rozum, to jest różnica bardzo ważna dla oceny obecnej opinii społecznej. Ze względu na wagę sprawy - może uda się to zmierzyć następnym razem?
sługa
Staszek
Zwracam uwagę P.T. Forumowiczów na fakt, że pierwsze pytanie też jest jak najbardziej sensowne.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #746 dnia: Grudnia 07, 2012, 01:00:26 pm »
Sądzę, że nikły procent rozróżniłby te dwa pytania a znacząca większość odpowiadała, tak, jakby pytanie było tym przez Ciebie zaproponowanym. Sam bym tak odpowiadał, bo moim zdaniem dostępne odpowiedzi oznaczają, że tak miało ono brzmieć, tylko zostało niechlujnie sformułowane. Ja zdecydowanie sądzę, że mógł ponieść śmierć w zamachu ale odpowiedziałbym, biorąc tę poprawkę, że zdecydowanie nie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #747 dnia: Grudnia 07, 2012, 01:46:49 pm »
Zwracam socjometryczną uwgę maźka na fakt, iż maziek, nie wspominając już o Terminusie, też mógłby ponieść śmierć w zamachu.
VOSM
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #748 dnia: Grudnia 07, 2012, 02:27:38 pm »
Tam było mógł. Zanim zginął w katastrofie, mógł zginąć w zamachu. Istnieje też niezerowa szansa, że katastrofa była zamachem. Bardzo niejednoznaczne sformułowanie.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #749 dnia: Grudnia 08, 2012, 02:50:42 pm »
Czy ma ktoś link do całej wypowiedzi Bokszczanina?
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).