Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Hyde Park / Odp: SKLEP LEM MRÓZ
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 02:43:39 pm »
Fajny sklepik, zwłaszcza dział książkowy dobrze wyposażony ;).
2
Hyde Park / SKLEP LEM MRÓZ
« Ostatnia wiadomość wysłana przez skrzat dnia Dzisiaj o 12:13:32 pm »
Próbujemy uruchomić coś w rodzaju sklepu firmowego, może kogoś z Szanownych Forumowiczów zainteresuje nasza oferta:

www.allegoria.pl

Gdyby ktoś zdecydował się na przedświąteczne zakupy, wpiszcie w koszyku kod FORUM-LEM ;-)
3
Hyde Park / Odp: Pożegnania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 03:30:56 am »
Nie żyje Kirstie Alley, która zaliczyła, u progu kariery, występ w "Star Trek II: The Wrath of Khan" (tym z fachowcami od zemsty, co to się na nich - prawdopodobnie - Tichy powoływał).
https://trekmovie.com/2022/12/05/star-trek-ii-actress-kirstie-alley-has-died/
4
Hyde Park / Odp: Wojna
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Smok Eustachy dnia Dzisiaj o 03:15:19 am »
https://youtu.be/avdKmDqjqeY?t=3707
Zakup Abramsów to pierwszy kompleksowy zakup czołgów w historii Polski.
?!?
6
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Grudzień 07, 2022, 10:23:43 pm »
Cóż, zwróć uwagę, że choć przyjmuje się, iż wirusy z czasem mutują w kierunku mniejszej zjadliwości (mógby to ktoś powiedzieć eboli? ;)), to trudno było w ciemno przewidzieć, że omikron będzie tą właśnie łagodniejszą mutacją. W omawianym momencie prof. H. widział tylko wariant idący jak burza i omijający szczepionki (tak, gdzie adekwatnych narzędzi brak, tam ekspert niczym nie różni się od laika - obaj są w sytuacji pijanego dziecka we mgle*). W dodatku był pewnie w specyficznym stanie nerwów zrozumiałym u faceta, który - jak sam przyznał w linkowanej wypowiedzi - musiał codziennie patrzeć na pacjentów wędrujących do kostnicy. Wreszcie, odnotujmy, że przy znacznie mniejszym nacisku na testowanie i izolację (i łagodniejszym, bezrespiratorowym przebiegu wykrywanych mimo to przypadków) - co też tłumaczy dlaczego stadiony nam się nie przepełniły - uwzględnionych w ewidencji aktywnych infekcji wciąż jest niemało:
https://pulsmedycyny.pl/covid-19-w-polsce-liczba-zakazen-koronawirusem-i-zgonow-aktualizacja-984368
(Nawiasem: zauważmy jak elegancko podobne są wykresy ilości chorych i testowanych. Oczywiście, wnioski stąd mogą płynąć rozmaite...)

* Tu dodam, że rozchodzenie się prywatnych, choć publicznie głoszonych, opinii fachowców, czy nawet stawianych z zachowaniem wszelkich rygorów hipotez, z rzeczywistością wydaje mi się znacznie bardziej naturalnym i zrozumiałym - w wypadku nieznanego dotąd bakcyla - niż ich nieomylność. Ta ostatnia dodawałaby mocy teoryjkom spiskowym głoszącym, że oto mityczni Oni wypuścili coś celowo w świat (a że dobrze wiedzieli co, to się i tą wiedzą ze swoimi pachołkami podzielili).
7
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Grudzień 07, 2022, 09:20:58 pm »
Prognozowanie ? Trendy ?
Zbyt łatwo w tym ulec zmyłce, jak szacował np. pan Horban. Tak sugerował  (poniekąd poczułem się zastraszony), jak poniżej. Wielu innych (mniej zorientowanych) również.
[Staroć sprzed roku]
https://pulsmedycyny.pl/prof-horban-o-fali-z-omikronem-to-bedzie-tsunami-zabraknie-nawet-stadionow-1137041

8
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Grudzień 06, 2022, 08:11:57 pm »
Czyli - tłumacząc z pytiowego na nasze ;) - masz po prostu na myśli, że temat zgonów covidowych (abstrahując od ich tegorocznej liczby) przestał być nośny medialnie (i politycznie), bo inne są priorytety?
9
Hyde Park / Odp: Przyczyny katastrofy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xetras dnia Grudzień 06, 2022, 12:08:43 pm »
Przede wszystkim autopsji wszystkich ciał dokonano bezpośrednio po wypadku, i to jest materiał źródłowy.

Nie zwracałem uwagi na to (raczej - zapomniałem po tylu latach).
Wycofuję swój wtręt do tematu.

10
Hyde Park / Odp: Przyczyny katastrofy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maziek dnia Grudzień 06, 2022, 11:47:57 am »
Co zwolnij? Piszesz jak nie przymierzając Pytia, to są skutki. To wątek techniczny a nie W poszukiwaniu utraconego czasu ze zmoczeniem magdalenki (ciastka, dalibóg) ;) .


Co do trumien to chyba trochę dałeś się uwieść propagandzie. Przede wszystkim autopsji wszystkich ciał dokonano bezpośrednio po wypadku, i to jest materiał źródłowy. Prokuratura grzebała w tym w celu znalezienia dziury w całym i jestem pewien, że cokolwiek nie pasowałoby w zakresie przyczyn śmierci - zostałoby nagłośnione tak, że na biegunie polarnym byłoby słychać. Ale wszystko, czego dało się czepić to pomyłki pochówków (lub identyfikacji). Z punktu widzenia przyczyn śmierci nieistotne, chyba się zgodzisz. Można nie wiedzieć, jak denat się nazywał, co nie przeszkadza dowiedzieć się, dlaczego zmarł. Głównie ponieważ w efekcie wybuchu, pomijając kontaminację charakterystycznymi zw. chemicznymi dochodzi do wielomiejscowego rozerwania narządów wewnętrznych, poprzez różnicę ciśnień, zwłaszcza płuc, ale nie tylko. Obraz obrażeń wynikających ze zderzenia jest inny. Kwestia ewentualnego rozczłonkowania ofiar nie stoi na przeszkodzie wykrycia tych różnic. Pominąwszy oczywiście podstawowy problem - brak "prochu" (którego ślady są trwałe).


PS co robi TVN czy inna telewizja to kwestia odrębna i podlegająca subiektywnej ocenie - dla jednych TVP łże a TVN jest ostoją prawdy, a dla drugich odwrotnie. To jednakże nie wpływu na fakty, przynajmniej o ile w końcu przebijają się na powierzchnię.
Strony: [1] 2 3 ... 10