Autor Wątek: kłopoty z globalnym ociepleniem  (Przeczytany 177383 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16551
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16551
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2231
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #347 dnia: Kwietnia 24, 2024, 02:06:17 am »
Skończy się tak, że stwierdzą, że naukowy consensus jest ważny, że rzetelne badania przeprowadzili, że ustalili.
Jest tylko jeden mały niuans, ze CO2 trzeba emitować a nie ograniczać.

Tego jeszcze nie widziałem:


Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16551
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #348 dnia: Kwietnia 24, 2024, 09:24:33 am »

Znaczy: gadające głowy (i reklamy hazardu w stopce) zamiast twardych danych i naukowych analiz? Poddajesz w wątpliwość konsensus naukowy, a polityków i redachtorów każesz nam uznać za autorytet? 8)

Tego jeszcze nie widziałem:

Wygląda to na słuszną decyzję:
https://www.donald.pl/artykuly/d8YMj9A4/kanalowi-zero-udalo-sie-zniesmaczyc-wlasnych-widzow-odcinkiem-z-aktywistami-klimatycznymi
https://www.youtube.com/watch?v=w84wXKNyWz4
Zamierzam wziąć przykład.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2024, 09:30:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13635
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #349 dnia: Kwietnia 24, 2024, 07:01:37 pm »
Skasowałem 3 ostatnie posty bo mi się nie chciało przenosić i bardzo proszę, jest rzeźba polityczna inne tego typu i można tam się produkować z tą przyciężką propagandą.
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16551
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16551
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hoko

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3053
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #352 dnia: Sierpnia 24, 2024, 06:56:46 pm »
O tym, ile Niemcy wtopiły stawiając na OZE zamiast na atom
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/14786451.2024.2355642

tu skrótowe omówienie
https://www.youtube.com/watch?v=ESLvK-5c5bY&t=969s
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2024, 07:01:51 pm wysłana przez Hoko »

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13635
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #353 dnia: Sierpnia 24, 2024, 08:20:18 pm »
Niemców to choć stać. Z drugiej strony nacisk na technologię działa cuda. Z trzeciej darwinizm działa. Geny nuklearne byłyby amputowane (wraz z ich nosicielami - politykami) w poprzedniej chwili dziejowej. Nie wiem jak w obecnej, kiedy Putia zakręcił. Ilu tam tak naprawdę nie pragnie, żeby odkręcił i co w zamian mogliby poświęcić (eufemistycznie - oni oczywiście nic a nic, poza kartką papieru w urnie).
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16551
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #354 dnia: Sierpnia 27, 2024, 11:21:44 am »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

akond

  • Junior Member
  • ***
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #355 dnia: Sierpnia 27, 2024, 12:01:20 pm »
Zjawisko istnieje i przeraża, ale przykłady w tekście są dobrane fatalnie. Mam wrażenie, że Autor dawno nie był na żadnej łące ani w lesie.

Bo ja, kręcąc się tu i ówdzie, wciąż widuję łąki pełne motyli, znajduję miejsca rojące się od ważek, często słyszę (i czasem widzę) dzięcioły, a wróbli w ogródku mam wręcz z roku na rok coraz więcej (po wylęgu prawdziwe chmary). Tylko czysta szyba samochodu mniej więcej się zgadza.

Mam więc nadzieję, że przynajmniej naukowe dane zamieszczone w książce są rzetelne, pochodzą z porządnych źródeł, przedstawiają w miarę przekrojowy obraz i próbują na poważnie analizować przyczyny. Bo na poziomie anegdotycznym to można tyko zapracować na etykietkę oszołoma albo, co gorsza, ekoterrorysty.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16551
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #356 dnia: Sierpnia 27, 2024, 12:06:27 pm »
Dlatego właśnie napisałem z przekąsem o straszeniu, bo nie w taki sposób należy o tym zjawisku informować. Skądinąd miałem SmogLab za źródło dość poważne - jak na publicystyczne. Teraz zaczynam się zastanawiać, bo wypracowanie szkolne w/w tekst przypomina. Oby się na tym skończyły wpadki i ich, i - mającego przecież dorobek - autora:
https://smoglab.pl/author/tomasz-borejza/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

xetras

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 1428
    • Zobacz profil
Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« Odpowiedź #357 dnia: Dzisiaj o 03:25:27 am »
Kolejny cykl aktywności słonecznej.
Gęstość i prędkość protonów w wietrze Słonecznym wzrasta.
O korelacji z trzęsieniami Ziemi:
This paper gives the first, strongly statistically significant, evidence for a high correlation between large worldwide earthquakes and the proton density near the magnetosphere, due to the solar wind.
https://www.nature.com/articles/s41598-020-67860-3
"Wspólnota narodu buduje się na kiczu" (Kundera)