Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
DyLEMaty / Odp: Matematyka krolowa nauk ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 01:40:11 am »
2
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Dzisiaj o 01:37:18 am »
3
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A dnia Dzisiaj o 12:54:48 am »
@ liv

To jest nowość. Książka miała wyjść w czerwcu 2022, a pojawiła się w księgarniach w maju.
4
« Ostatnia wiadomość wysłana przez liv dnia Dzisiaj o 12:29:34 am »
No ta...potrzebuję jeszcze trochę czasu, bom zapomniał kiedyś czytane. Ale obiecuję , że do lata się uwinę z powtórzeniem...przyjemniej pierwszej strony.  ;D
@ A
dlaczego "BN" miałaby nie istnieć? Redaktorem serii jest przecież Stanisław Bereś. He, he...
E, no. Niby wiem. Ale dawno nie wpadło mi w oczy, a już nowość?
To dla mnie nowość.
Widać empiki nie rozprowadzają.  8)
Ale skoro piszesz, że Bereś gwarancją wiecznego żywota niczym duch Lenina? Daj Bozia zdrowie.
Względem rejestracji pewnie masz racje, skoro boty się tak licznie przebijają.
Nagan dla madminów
Tyle że dla mnie każda rejestracja jest trudna, zwłaszcza taka do lekarza.
Ot, rodzaj dysfunkcji. ;)
5
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Pamiętnik znaleziony w wannie, albo Zaczontek]
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A dnia Dzisiaj o 12:24:58 am »
Zachęcony przez Q...

Paweł Majewski w opracowaniu "Pamiętnika..." wydanym przez Ossolineum (Wrocław, 2022) pisze, że "poza echami prozy Kafki i Gombrowicza dają się słyszeć także echa pisarstwa Jaroslava Haska" co chyba nie będzie zaskoczeniem. Ale dostrzega też "parodię powieści szpiegowskiej stylu Johna Le Carre" (ss. LXXXIII-LXXXIV).

Ze szczegółów w lekturze zwróciłbym uwagę na desemantyzację, czyli odbieranie znaczeń. Niszczenie. A to wszystko napisane w 1960 roku. 
6
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maj 28, 2022, 11:55:53 pm »
To zależy m.in. od Ciebie... Zatem - śmiało.
7
Lemosfera / Odp: Przywitaj się
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A dnia Maj 28, 2022, 11:55:52 pm »
Witaj, w końcu nie będę tu jedyny z jednoliterowym nickiem ;).

Opowiedz trochę o swojej przygodzie z Lemem (jak, gdzie, kiedy i co dało początek fascynacji, która Cię do nas zaprowadziła ;)).

Lem to wiadomo: lektura szkolna "Bajek..." itd., ale w moim przypadku tak na serio był to nieżyjący już prof. Bogusław Wolniewicz, który wraz z Czesławem Miłoszem, zaliczał Lema do dwóch najważniejszych polskich filozofów drugiej połowy XX wieku.
8
DyLEMaty / Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maj 28, 2022, 11:54:48 pm »
To tu też powinni wytłumaczyć.

Spora część (jeśli nie większość) fanów stosuje zasadę, że jak długo nowy kanon nie na(d)pisał czegoś wyraźnie po swojemu, wytłumaczenia ze starego nadal obowiązują i w odniesieniu do niego. Zresztą może i tu z ekranu coś podobnego padnie, w końcu serial się jeszcze nie skończył.

ps. Opisy "tajnych" zwiastunów "Ahsoki":
https://www.ign.com/articles/ahsoka-first-teases-ezra-bridger-sabine-wren-and-hera-syndulla
I 3 sezonu "Mandalorianina":
https://www.gamesradar.com/the-mandalorian-season-3-trailer-star-wars-celebration/
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A dnia Maj 28, 2022, 11:50:05 pm »
Jestem zaskoczony, że w wątku o "Pamietniku..." jest tak mało postów. Powinno być więcej.
10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Q dnia Maj 28, 2022, 11:47:22 pm »
"Pamiętnik..." warto prześwietlić, bo to wspaniała powieść.

Coś jakby zaczynaliśmy się do tego zabierać ;):
https://forum.lem.pl/index.php?topic=2178
Dołącz, jeśli masz ochotę.
Strony: [1] 2 3 ... 10