Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hoko

Strony: [1] 2 3 ... 163
1
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Styczeń 29, 2023, 04:11:53 pm »

2
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 26, 2023, 01:27:07 pm »
Albo też racja stojąca za Polakami ;). (O, na tej zasadzie.)

ps. Tymczasem Rogozin odleciał w kosmos ;):
https://www.o2.pl/informacje/ranny-rogozin-zapowiada-odwet-mowi-co-stanie-sie-w-ukrainie-w-lutym-6858906132232832a
(Nie wiem, może to i nie wariaci, ale strasznie histerycznie wypadają wypowiedzi tamtejszej wierchuszki ::).)

No, ja już się dowiedziałem, że ponoć Niemcy mają na Ukrainę dostarczyć komory gazowe dla Rosjan, a Rosjanie będą bombardować Berlin i Drezno  ;D ;D

3
Tutaj jest bardziej szczegółowy opis
https://www.scientificamerican.com/article/how-migrating-birds-use-quantum-effects-to-navigate/

LA,
a dlaczego to ma być alternatywa? Na poziomie "technicznym" mózg jest na tyle skomplikowaną maszyną elektryczno-chemiczną. że te zjawiska mogą być istotne. Ale czy są niezbędne do tego, co wyłania się na poziomie "wyższym"? Pożyjemy, zobaczymy, osobiście wątpię. Robi się z tego wielkie halo, a nikt nie pamięta, że jeszcze niedawno nieprzekraczalną granicą dla maszyn miało być  mistrzostwo w szachach. Okazało się, że bramki logiczne wystarczą  :)

4
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 25, 2023, 03:28:55 pm »
Ale wyszło z tymi czołgami: Niemcy dają, bo ich przymusili Amerykanie; Amerykanie dają, bo ich przymusili Niemcy. A kto pociąga za sznurki? Polacy!  ;D

5
Przemyślałem sprawę i wyszło mi, że jednak woda - mianowicie w powiedzeniu "lanie wody".
Jeśli się dostatecznie zagłębić w proces fizyczny, to zawsze dojdzie się do poziomu kwantowego. Wiadomo też, że splątanie, kiedyś uznawane za coś szczególnego, jest zjawiskiem dość powszechnym. Więc w procesach elektrycznych/chemicznych zachodzących w mózgu musi to też być obserwowalne. Tak samo pewnie jak w działaniu bramki logicznej - czy gdyby nie splątanie, to logika bramki NAND wyglądałaby inaczej?

Ale... Przedostatni akapit z drugiego tekstu. Zauważyliście głębokie konsekwencje zjawiska? Co? Gdzie jest świadomość, gdy jej nie ma?  :)

6
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 23, 2023, 06:03:58 pm »
Przy czym teza o winie NATO też jest wątpliwa, bo nawet jeśliby przyjąć, jak chcą jej orędownicy, że Zachód biedaczka Putina okłamywał i nieuczciwie ogrywał, to i tak wyjdzie on na dziecko, który - w odpowiedzi na to, że inne szachrowały w czasie jakichś zabaw w piaskownicy - rzucił się tę piaskownicę niszczyć i rozwalać łopatką głowę siedzącemu obok, na oko słabszemu, dzieciakowi...

To nie ma wiele do rzeczy. Zachód przedstawia swoją ofertę, Rosja swoją, a Ukraina - wybiera. I tyle. Nikt Ukraińców nie przymusza do wchodzenia do NATO czy UE, sami chcą. A chcą między innymi dlatego, że za sąsiada mają państwo-złodzieja-bandytę. Gdyby Rosja była normalnym krajem, NATO nie byłoby potrzebne.

maziek,
co "za czyim"? Brauna i Michalkiewicza!  ;D
 A swoją drogą - od kiedy z Nexa taki pacyfista?  ;D

7
Po mojemu to ani kamień, ani woda, tylko tzw. fakt medialny  :)

8
Hyde Park / Odp: Wojna
« dnia: Styczeń 23, 2023, 04:23:04 pm »
No, akurat argument "ruska propaganda" mnie w ogole nie przekonuje. Powiem wrecz, ze raczej dowodzi porzucenia argumentacji. To tak jak z odjechanymi "woke", ktorzy kazdego kto nie upada na twarz przed ich pogladami nazywaja "nazi". O moralnym aspekcie nawet nie ma co wspominac, bo dla mnie zbrojna agresja ma przede wszystkim wymiar ludzki: Trupy, sieroty, nieszczescia, upodlenie, etc. I zadne geopolityczne, patriotyczno-podniosle, etc. uzasadnienia mnie nie przekonuja.
To co piszesz jest dla mnie wewnętrznie sprzeczne o ile pisane z pozycji adwokata diabła. Ponieważ Putin zaczął wojnę, w której ludzie są nawet nie tyle mięsem armatnim co mielonką do amortyzacji gąsienic czołgów. To nie jest jego punkt widzenia, ma to z tyłu. Chyba że piszesz w tym momencie od siebie a nie jako adwokat - to także zupełnie Cię nie rozumiem, bo z kolei nie sądzę aby naczelnym zamysłem Putina było wygubienie tylu Rosjan i Ukraińców ile się da. Sądzę, że był jakiś inny powód. Pozostaje więc uzasadnienie geopolityczne chyba że sceduje się wszystko na wygodną tezę, że Putin to wariat. Ale to teza, która niczego nie wnosi.

Tu nie ma sprzeczności - pod warunkiem, że się przyjmie, iż za całym wywodem stoi zawoalowana sugestia, że za "trupy, sieroty i nieszczęścia" na Ukrainie odpowiedzialne jest NATO.

9
Hyde Park / Odp: Upadek Cesarstwa Rzymskiego
« dnia: Styczeń 03, 2023, 11:03:37 am »

 ale że popchnie Pekin w ramiona Moskwy - to jak amen w pacierzu... ::)

Chyba coś przespałeś - przyjrzyj się dobrze, kto ma większe ramiona  :)


Inna sprawa, że wpisuje się to w modną amerykańską doktrynę, że to Państwo Środka jest rywalem numer jeden

To nie jest modna doktryna, to jest doktryna. I wszelkie dane wskazują na to, że słuszna.

10
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Styczeń 01, 2023, 01:24:53 pm »

11
DyLEMaty / Odp: kłopoty z globalnym ociepleniem
« dnia: Grudzień 30, 2022, 01:31:38 pm »
Greta Gretą, ale...

Ze swojego dzieciństwa – a przypadło ono na lata 80. ubiegłego wieku – pamiętam, jak dorośli Brytyjczycy z przerażeniem opowiadali o tym, że Japończycy jadają… surową rybę! Można było odnieść wrażenie, że oceniają to jako skrajną niedorzeczność. Mówili o tym z absolutnym niesmakiem, zupełnie jak gdyby chodziło o połknięcie żywej żaby. Do głowy by mi wówczas nie przyszło, że ci sami dorośli, tyle że z włosem przyprószonym siwizną, będą kiedyś jak gdyby nigdy nic kupować sushi w zupełnie zwyczajnym sklepie działającym przy typowej brytyjskiej ulicy.
Bee Wilson: Tak dziś jemy. Biografia jedzenia.

No, robaki jadano od zawsze, w niektórych kulturach jada się wciąż, szczególnie owady, jeszcze niedawno taka zupa z chrabąszczy majowych była całkiem popularna w Europie. No a żaby, a ślimaki - przypomnijcie sobie z dzieciństwa, jakąż to sensację wywoływało zawsze wspomnienie o jadających je Francuzach. Kogoś to dziś bulwersuje?

Swoją drogą  ;D
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-12-30/rumunia-andrew-tate-zatrzymany-za-handel-ludzmi-wpadl-bo-nagral-wideo-do-grety-thunberg/

12
DyLEMaty / Odp: Korone zawirrowania
« dnia: Grudzień 26, 2022, 12:58:17 pm »
https://academic.oup.com/jpubhealth/article/44/4/e625/6356443

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9589801/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9767367/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12631089/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1569652/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16379336/

Jest tego jeszcze więcej, możesz sobie zrobić metaanalizę  ::)

Cytuj

https://www.endocrine.org/news-and-advocacy/news-room/2020/study-finds-over-80-percent-of-covid19-patients-have-vitamin-d-deficiency

Niedobory tej witaminy są powszechne, więc pacjenci z covid nie są tu wyjątkiem. I suplementacja jest wskazana, ale to nie znaczy, że jak się ma pragnienie, to należy od razu wypić wiadro wody. A tu dochodzi problem, że wit. D jest masowo dodawana, i to w sporych dawkach, do rozmaitych suplementów złożonych, to na odporność, to na serce, to na oczy, to jeszcze na co innego, a taki nałogowiec i/lub histeryk bierze wszystko jak leci.

14
DyLEMaty / Odp: Energetyka termojądrowa
« dnia: Grudzień 21, 2022, 01:56:02 pm »
Instalacja General Fusion też ładnie wygląda, nie tak spektakularnie, ale to mocny prototyp, służący chyba sprawdzeniu mechanizmu "zgniatania", i to bodaj na razie tylko na wodzie, więc właściwa maszyneria będzie pewnie większa, rozbudowana i obudowana.

https://generalfusion.com/wp-content/uploads/2022/03/screenshot-23_900x900_01.jpg

Inna sprawa, że patrząc na to wpadamy w "syndrom laika" - ktoś siedzący w temacie rzuci na taką skomplikowaną maszynerię okiem i na ogół wie, przynajmniej z grubsza, co do czego służy  :)

Strony: [1] 2 3 ... 163