Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - HokoPoko

Strony: [1] 2 3 ... 134
1
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Październik 21, 2019, 11:14:10 am »
Q,
ale to H, to nie ja, co? Jeszcze kto pomyśli, że jestem sympatyczny.

Z innej beczki. Dawno liści nie było.


2
Lemosfera / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Październik 10, 2019, 05:30:25 pm »
Nie chwalił się, tylko odpowiedział na pytanie w wywiadzie - jakie książki Tokarczuk czytał; i powiedział, że kilka zaczynał, żadnej nie skończył. Ale na Placu Czerwonym podobno rozdają rowery...

3
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Październik 09, 2019, 04:47:47 pm »
Hy, hy, aż założyłem słuchawki i sprawdziłem, jak to brzmi. Efektownie, ale cokolwiek sztucznie. Jak to elektronika. Mówiłem, że do kotleta  :)

Z innej beczki

4
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Październik 07, 2019, 11:25:30 am »
liv,
modern jest modern, to już jednak trochę inna stylistyka, rozmaite wpływy współczesne też słychać, kiedyś nikt by tak nie zagrał. słucha się przyjemnie, ale to w sumie taka muzyka do kotleta :)
ten kawałek może nie tak retro-oczywisty

5
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Październik 05, 2019, 07:33:31 pm »
Z innej beczki. Fajna nowość

6
Lemosfera / Odp: Wokół Lema się dzieje
« dnia: Październik 04, 2019, 11:39:13 am »
Nie pomnę, czy już tu ktoś o tym nie wspominał, ale w dokumentarium nie ma  :)

https://lyric.co.uk/shows/solaris/

7
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Wrzesień 14, 2019, 10:22:20 am »
Z innej beczki

8
Akademia Lemologiczna / Odp: Akademia Lemologiczna [Niezwyciężony]
« dnia: Wrzesień 11, 2019, 05:27:17 pm »
Skoro N. wyjęto z hibernatora, to mnie nasunęło się pytanie: Po co decydent (lub decydenci) wysłał duży (wielki) statek z osiemdziesięcioosobową załogą, na pustynną planetę?
PIERWSZY statek, czyli Kondora.
Sto razy taniej byłoby wysłać małą, bezludną rakietę, z czterema czy sześcioma arktanami, żeby zebrały tysiąc (albo i dziesięć tysięcy) próbek gruntu i odesłały do bazy, do analiz.
Więc, PO CO?
Czyżby, tradycyjnie, w celu wbicia flagi?

To pytanie można zadać w odniesieniu do niemal każdej powieści Lema. A może nie tylko Lema - czy w innych książkach sf z tamtych lat na obce planety latają automaty? Takie czasy były. Zresztą i dziś chyba nie jest bardzo inaczej - fabuła domaga się ludzi, i tyle, bez nich trudno o napięcie. Dlatego fabularnie to bajki są  8)

9
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Wrzesień 02, 2019, 06:49:20 pm »
Do kolekcji. Cała płyta (Mission One) poświęcona Lemowi. Jak ktoś lubi ostre granie, to polecam, bo to kawał solidnej roboty.


10
Lemosfera / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Lipiec 28, 2019, 05:35:23 pm »
Ponieważ rozmawiamy o obiekcie materialnym, to ja stawiam na "uszkodzić". Może faktycznie "uszkodzić właściwości" wyszło mi niezręcznie, ale w tym sensie, że obiekt ma jakieś właściwości, cechy, dajmy na to oddycha, i jak mu się tę właściwość uszkodzi, to nie będzie oddychał. Ale IMO "unieważnić" obiekt (materialny) to jeszcze gorzej. Unieważnia się raczej informacje i to na poziomie świadomości a nie fizycznie.

Ba... wcale nie jestem pewien, o czym rozmawiamy. "unieważnienie obiektu (bytu) jako odrębnego" - taka przenośnia w znaczeniu, że obiekt przestaje być (w sposób nieodwracalny) odrębny od otoczenia.

Swoją drogą i z innej beczki ciekawe, jak Term znosi francuskie upały. Ja przy trzydziestu najchętniej bym się nie ruszał za próg, a tam dychę więcej  :)

11
Hyde Park / Odp: LGBT
« dnia: Lipiec 28, 2019, 05:23:04 pm »
Oto obiecany cytat z  Mistrza:

Cytuj
..., nie cierpię pederastii (dziwne, że akty lesbijek jakoś mniej mi dolegają), widok całujących się namiętnie brodaczy wywołuje we mnie obrzydzenie, ponieważ z pozaosobniczych przyczyn jestem "nastrojony" heteroseksualnie, znajduję się więc w zachowaniach po stronie większości, ...   

"Sex Wars", NOWA 1996, s. 205

Każdy normalny heteroseksualny facet na akty lesbijek chętnie sobie popatrzy. I  wychodząc z tego rozróżnienia można wydedukować przyczyny całej reszty. Ale Lem od razu stanął tu po stronie większości. Nie zapytamy go już niestety, a ciekawie by było, jakie odczucia wzbudzają w nim np. akty hetero tłustych staruszków. Nie żebym przeciwko takowym cokolwiek miał - tylko, jako się rzekło, gdy rozpatrzy się problem z rozmaitych stron, wiele się wyjaśni.

12
Lemosfera / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Lipiec 27, 2019, 09:21:11 pm »
Na gruncie j. polskiego "uszkodzenie właściwości obiektu" jest bez sensu. Ja przyjąłem "unieważnić", ale dopiero wtenczas, gdy sprawdziłem, że to "inwalidować" w polskim nie występuje, tedy musi to być kalka z angielskiego. Z tym znaczeniem z psychologi to ostrożnie - zobacz źródło. Coś mi mówi, że to poradnik jak "fizyka dla humanistów" wiadomego profesora teologa  8)

"unieważnienie opisu bytu" jest straszne, ale "unieważnienie bytu" tylko trochę lepsze. Z tym "obiektywnie odrębnym" też mam kłopot, raz, że mówienie tu o czymkolwiek obiektywnym wydaje się być nie z tej bajki, bo o żadnej absolutnej obiektywności mowy byc nie może, a dwa - "odrębnego": czy trup nie jest czymś odrębnym? No jest. A chwilę po śmierci nie różni się przecie zbytnio od tego chwilę przed śmiercią.

Nad resztą pomyślę jutro  ::)

13
Lemosfera / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Lipiec 27, 2019, 08:01:43 pm »
Q,
ale to wynika z tekstu, czy sobie dopowiadasz?

Cytuj
definiujesz implicite jako nieodwracalną inwalidację opisu bytu jako obiektywnie odrębnego

O to mi dokładnie chodzi, zapomnijmy na moment o całej reszcie.

Jest jeszcze trzecia możliwość - że Term tak dla jaj derriduje.

14
Lemosfera / Odp: Właśnie zobaczyłem...
« dnia: Lipiec 27, 2019, 05:17:24 pm »

 Mam tu na myśli, że to, co nazywasz śmiercią, definiujesz implicite jako nieodwracalną inwalidację opisu bytu jako obiektywnie odrębnego.

To ja proszę o wytłumaczenie, co to znaczy. Może nie samego Terminusa, bo pewnie następny raz zajrzy tu za rok, ale pozostałych dyskutantów - wszak odnieśli się do tego, to pewnie wiedzą. Bo z przebiegu dyskusji domyślam się, co może znaczyć, ale chciałbym mieć pewność.  :)

A swoją drogą ciekawe, czy to wpływ przesiąknięcia obcym językiem, czy też Term się Derridy naczytał  ::)

15
Lemosfera / Odp: Humor uczonego albo niebieskie pająki
« dnia: Lipiec 21, 2019, 04:25:54 pm »
O tych periodykach Lem wspominał chyba gdzieś jeszcze, ale nie pomnę, co to było.

Strony: [1] 2 3 ... 134