Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hoko

Strony: [1] 2 3 ... 134
1
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Grudzień 04, 2019, 03:55:28 pm »
Nic nie szukam, schowałem do szafy  ;D

Z innej beczki. Niedawno czytałem książkę napisaną przez założyciela tego zespołu - śpiewa i gra na gitarze. Reszta muzyków też naukowcy.


2
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopad 29, 2019, 03:51:15 pm »
olka,
coś mi mówi, że znasz to wielu rozmaitych utworów :)

ale, huhu, trafiłem przeglądając Exodusy, a nie słuchałem tego od niewiadomokiedy :)


3
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopad 29, 2019, 11:10:01 am »
olka,

ale ta "Wyspa" to w zamierzeniu kompozytora ma ilustrować coś kosmicznego czy po prostu tylko ktoś dodał takie zdjęcia do muzyki? Swoją drogą, w muzyce elektronicznej, na której się nie znam, takich nawiązań będzie pewnie multum, ale takie odniesienia to banał i się nie liczy :D

A Titina... bo ja wiem. W tego typu melodiach zawsze można znaleźć jakieś podobieństwa. Co nawet jest badane naukowo ;)
https://www.sciencealert.com/music-could-be-a-universal-language-we-all-understand

A Feidmana mogę słuchać cały dzień :)4
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopad 28, 2019, 10:40:14 am »
Ten nasz Exodus miewał ciekawe teksty, ale muzycznie nigdy mnie to nie ruszało, dużo elektroniki i w ogóle taki prawie pop.

Kosmiczne tematy w tekstach polskich piosenek rzeczywiście trudno zdybać, przynajmniej w roli głównej, a nie jako jakiś artefakt w rodzaju, że "planety wirują". To mi się przypomniało:


5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Listopad 26, 2019, 01:44:11 pm »

Wybacz mi, maźku, ale zdaje się, Ty wyważasz otwarte drzwi, udowadniając, że wybuch w Czarnobylu nie był „klasycznym” wybuchem nuklearnym. Jasne, że nie był i, jak słusznie pisałeś, nie mógł nim być. Z pięciu czynników rażenia – fali uderzeniowej, promieniowania przenikliwego i świetlnego, impulsu elektromagnetycznego, skażenia miejscowości – mieliśmy w praktyce do czynienia jedynie z tym ostatnim.


To też nie to samo. Hiroszima i Nagasaki się nie wyludniły, kilka lat po bombach miasta już w miarę normalnie egzystowały. Czym innym jest opad radioaktywny z bomb, a czym innym radioaktywne odpady z reaktora.

6
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopad 24, 2019, 06:57:11 pm »
Trochę smęcicie Panowie  :)


 ::)
dobra, koniec smęcenia
7
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopad 21, 2019, 10:15:58 am »
Richter ujdzie, choć raczej  nie jest to jego szczytowe osiągnięcie  ;) Ale pretensje może bardziej do dyrygenta, bo to w sumie on ustawia całość, w tym przypadku w typie "tylko się nie wychylaj".

No, do nagrania tej pani, tamtemu troszki brakuje :)


8
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopad 18, 2019, 04:47:09 pm »
Dobra, może jednak oddajmy Haydnowi, co mu się należy. Nie posłuchałem od razu tej wstawki od Q - a większej piły na YT chyba nie ma. To jakaś orkiestra z trzeciej ligi, grająca głównie tzw. muzykę filmową i rozmaite chałtury typu podkłady smyczkowe do produkcji pop i rock. Jeszcze kto pomyśli, że to tak ma brzmieć  ;D

Pierwsza z tamtejszych symfonii w dwóch wykonaniach, całkiem różnych, ale oba z klasą
9
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopad 17, 2019, 09:22:45 am »
Beethoven skomponował tylko 9, no góra 10 symfonii, a Haydn aż 106. Kto był pańskim zdaniem lepszym kompozytorem symfonii - Ludwik czy Józef?

Nie odpowiem za Remuszkę, ale wyrażę swoje zdanie. Otóż ja preferuję symfonie Haydna od tych skomponowanych przez Beethovena.
Klasyk Haydn działa na mnie kojąco, w przeciwieństwie do porywczego romantyka Beethovena. Spotkałem się z humorystyczną opinią, iż Beethoven był pierwszym heavymetalowcem, gdyż z powodu swojego namiętnego stylu, ale i stopniowej głuchoty, uderzał w klawisze fortepianu, niczym współczesny gitarzysta w struny wiosła elektrycznego. Coś w tym jest.

Gitarzysta to raczej szarpie niż uderza. A wysilać się mnie musi, bo ma wzmacniacz. Jak się spoci, to od podskakiwania  ;D

Q,
a co to - drugie - za prostoduszny kiczor?  ::)


Z innej beczki


10
Hyde Park / Odp: Forumowe zmiany
« dnia: Listopad 14, 2019, 05:57:47 pm »
Stare po liftingu to jeszcze nie nowe  :)

11
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Listopad 06, 2019, 11:25:08 am »

Mam wrażenie, że Sulic się hamuje - zaraz wejdzie na wyższe obroty i skończy na thunderstrucku:))


No, obawiałem się, że będzie to jakaś pop-klasyka, ale spoko, jestem pozytywnie zaskoczony. Nie tylko Sulic z klasą, ale i reszta, i interpretacja oryginalna, a nie tylko któreś tam tysiączne odwalenie Pór Roku.

Jeszcze trochę jesieni12
Lemosfera / Odp: Pochodzenie Lema
« dnia: Listopad 05, 2019, 03:45:25 pm »
Z tego, że Lem nie odczuwał dumy z tego, że Polak odniósł sukces sportowy, wynika jasno, że ‎nie uważał się on za Polaka.

Mam to samo. Co więcej, uważam, że odczuwanie dumy z zasług innych niż własne, to tania kompensacja. A i z własnymi nie należy przesadzać, bo łatwo popaść w urojenia.

13
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Październik 26, 2019, 06:27:46 pm »
Mnie chyba nie w każdym, zwłaszcza gdy mam wysłuchać kilku w krótkich odstępach czasu. Wątek listny zrobiłem u siebie, chociaż bardziej obrazkowy:

https://www.hokopoko.net/2019/10/autumn-leaves.html


To jeszcze jesień klasyczna z nowej płyty


14
Hyde Park / Odp: O muzyce
« dnia: Październik 21, 2019, 11:14:10 am »
Q,
ale to H, to nie ja, co? Jeszcze kto pomyśli, że jestem sympatyczny.

Z innej beczki. Dawno liści nie było.


15
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Październik 10, 2019, 05:30:25 pm »
Nie chwalił się, tylko odpowiedział na pytanie w wywiadzie - jakie książki Tokarczuk czytał; i powiedział, że kilka zaczynał, żadnej nie skończył. Ale na Placu Czerwonym podobno rozdają rowery...

Strony: [1] 2 3 ... 134