Autor Wątek: Polityczna Rzeźba  (Przeczytany 128091 razy)

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
Odp: Polityczna Rzeźba
« Odpowiedź #315 dnia: Maj 18, 2015, 06:17:53 pm »
Bo ja wiem, na jednego z nich zagłosuję, chodzi raczej o to, że niezrozumiałe jest dla mnie jaka wiedzę miałaby przekazać taka forma jak debata w tej formule, w której można powiedzieć wszystko, pod warunkiem że szybko. To raczej pasuje do wyborów miss piękności niż wyborów prezydenta.
Nie mam racji a i tak maździory witosieją w terpentynie!
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #316 dnia: Maj 18, 2015, 07:36:16 pm »
Mniejsze zło albo większe dobro. Przed taką względnością nie ma patriotycznej ucieczki.
R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #317 dnia: Maj 18, 2015, 10:53:18 pm »
...ale jednak parę punktów na korzyść obecnego.
Też odniosłem takie wrażenie. Wprawdzie po 15 minutach, bo tyle wytrzymałem. Znaczy, 3 wejścia po 5 - inaczej się nie dało.
Aprop konwergencyjny;
Mi, Bronisław coraz bardziej przypomina...Jarosława.
Zwłaszcza kiedy grzmi -  To My mamy rację...!!!
Z jedną oczywista różnicą.
Jarosław grzmiąc, nie musiał czytać z karteczek.
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #318 dnia: Maj 18, 2015, 11:25:11 pm »
Od 4 czerwca 1989, gdy pierwszy raz w życiu wziąłem udział w wyborach powszechnych, wszystkie wrucane do urny kartki wyborcze z postawionym krzyżykiem opatruję dodatkowo własnoręcznym podpisem (Stanisław Remuszko), czynionym ulubionym wiecznym piórem z czerwonym (!) atramentem. A od kilkunastu lat robię również zdjęcie cyfrówką. Chowam te pliki na pamiątkę do rodzinnego albumu - w zasadzie na dowód, teraz widzę, jaki byłem głupi mimo coraz dojrzalszego wieku. No i znów mam problem. Ludu Roboczy Miast i Wsi, podpowiedz, proszę: na kogo zagłosować w niedzielę? Kto jest mniejszym złem (większym dobrem)? To się nazywa rozterka patryjotyczna...
R.

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #319 dnia: Maj 18, 2015, 11:54:19 pm »
...ale jednak parę punktów na korzyść obecnego.
Też odniosłem takie wrażenie. Wprawdzie po 15 minutach, bo tyle wytrzymałem.
Miałam prasowania akurat na całość ::)
I wrażenie przyszło troszkę później - zaczęło się wyciąganie woli Jana Pawła (nie możemy się jej sprzeciwiać tworząc nową konstytucję - czyli że co?), że Brr ma czelność się jej sprzeciwiać, podkreślanie jedynie słusznej rodziny (popieram in vitro, ale proszę mnie nie obrażać, bo jestem ojcem i tak nie można - czyli że co?;), uniki wschodnie, strzały do górników...subiektywności, a podkreśla, że on jest dla wszystkich Polaków, bo to jedna rodzina;)...so:)
Mi, Bronisław coraz bardziej przypomina...Jarosława.
W zeszłym tygodniu słyszałam Brr zradiowo - myślałam, że słucham kazanie w kościele - znaczy ten ton;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #320 dnia: Maj 19, 2015, 01:58:52 am »
Ludu Roboczy Miast i Wsi, podpowiedz, proszę: na kogo zagłosować w niedzielę? Kto jest mniejszym złem (większym dobrem)? To się nazywa rozterka patryjotyczna...
Hamlet polny polski  8)
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2015, 02:05:47 am wysłana przez liv »
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #321 dnia: Maj 19, 2015, 10:03:10 am »
To był wielki malarz.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #322 dnia: Maj 19, 2015, 12:03:47 pm »
Znowu Duda?
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #323 dnia: Maj 19, 2015, 12:12:29 pm »
Panie, niebąć Pan taki Żurdę...

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #324 dnia: Maj 19, 2015, 02:26:34 pm »
Panie Duda, Graj pan dalej - podobnież wpis w księdze pamiątkowej wystawy, który panu D-G przypadł najbardziej do gustu :) .
Ukłony, maziek

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 19, 2015, 04:30:08 pm »
Panie Duda, Graj pan dalej - podobnież wpis w księdze pamiątkowej wystawy, który panu D-G przypadł najbardziej do gustu :) .
;D
Jedna z interpretacji...polnego;
Patrząc na obraz z dzisiejszej perspektywy możemy stwierdzić, że obraz jest antycypacja Powolniaka. Drapie się po tyłku, jest mu wszystko jedno gdzie żyje, nie da się nabrać na żadne misje. A dylemat z jakim musi się uporać, to jak uzasadnić kolejne piwo.
tu więcej;
http://www.goldenline.pl/grupy/Literatura_kino_sztuka/jerzy-duda-gracz/czytanie-dudy-gracza-hamlet-polny-1977,858574/

NEXUS6

• Juror
  • God Member
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 19, 2015, 08:10:18 pm »
A to Ci wredni faszysci-narodowcy!

Domyslam sie, ze o tej sytuacji niezalezne media glownego nurtu az hucza non stop?

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 19, 2015, 10:21:15 pm »
Kto będzie huczeć na 0,52% poparcia? Media poinformowały, wszystkie. W ramach ciekawostki przyrodniczej. Pewne sprawy trzeba niestety brać na wiarę. Nawet powiedziałbym, że samo dopuszczenie niektórych myśli do głosu burzy psychę ;) . Dlatego ja raczej interesuję się nauką.
Ukłony, maziek

wiesiol

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 19, 2015, 10:36:37 pm »
Pewne sprawy trzeba niestety brać na wiarę. Nawet powiedziałbym, że samo dopuszczenie niektórych myśli do głosu burzy psychę ;) . Dlatego ja raczej interesuję się nauką.
Bardzo popieram, zwłaszcza jak rzeczywistość zdaje się nie współgrać z własnym światopoglądem. Trochę to trąci tym cytowanym Powolniakiem, ale jest komfortowe i bezpieczne  8)  PS Mam nadzieję , że nikt się nie obraził, to tylko taka forma praktycznej antynomii, do przemyślenia na spokojnie  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2015, 12:09:36 am wysłana przez wiesiol »
jak się mać skoro tego nikt nie pamięta

Terminus

• Global Moderator
  • God Member
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 22, 2015, 06:32:00 pm »
A ja tylko nieśmiało dodam, że z głosowaniem jest wiele zabawy na emigracji:) Nasza kochana paryska Ambasada daje -formalnościami- tyle powodów do radości...  Z zazdrością myślę o tym jak to wspaniale, i trywialnie prosto, było kiedyś po prostu wyjść w niedzielne popołudnie z domu i pójść do jakiejś udekorowaniej flagami szkoły, machnąć podpisik, dwie kreski i dowidzenia.
Choć z drugiej strony: na wychodźstwie o wiele łatwiej niż w Kraju jest głosować korespondencyjnie (choć słyszałem, że właśnie od prezydenckich '15 to się zmienia na +).
Have fun...