Tanaka II
Dałem oddzielnym, nie poprawiając Tanaki. Wersja rosyjska ma obrazki inne, a oryginalnego nie ma (jest dopiero w komentarzach). Spróbuję dokleić, bo na stronie rosyjskiej obrazek ten jest z bukietu maźka, a ten z kolei czemuś się mi blokuje. Już.. antyreklam mu przeszkadzał.
Zatem bonusowe obrazki z linki lemologa, a jedyny oryginalny to ten z proszkiem.
Hmmm...autor tłumaczenia dokonał pewnych drobnych skrótów. Nie, żebym za bardzo wnikał, ale te zauważone w sumie nieistotności, co ich nie ma, na czerwono.
wizzz.......//////////////
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////Również pozdrawiam
A przepisywanie było po prostu przyjemne, nie ma mowy o żadnym kłopocie.
**************************
Autor: Stanisław Remuszko
Dar stulecia!Niemal wszystkie stacje radiowe i telewizyjne na całym świecie podały na czołowych miejscach doniesienie PAP z Krakowa o przyjęciu przez Stanisława Lema prezentu w postaci kontrolnego pakietu akcji koncernu FIAT. Włoskie źródła informują, że prezes koncernu Giovanni Agnelli - zagorzały wielbiciel Lema - nosił się z tym zamiarem już od kilku lat, a całą operację, starannie przygotowaną notarialnie, sfinalizowano w pełnej dyskrecji (i przy całkowitym zaskoczeniu Lema) w Krakowie. Obdarowany, który uchodził dotąd za jednego z najzamożniejszych polskich twórców, stał się tym samym najbogatszym Polakiem i wszedł do ścisłej elity finansowej Starego Kontynentu.
W Turynie z udziałem setek biznesmenów i dziennikarzy odbył się ekskluzywny bankiet połączony z promocją przygotowywanych w tajemnicy nowych produktów włoskiego (włosko-polskiego?) koncernu.
I tak jesienią ukaże się na rynku sportowy bolid „LEM 99 superturbo”, o zachwycającej sylwetce projektu Pininfariny. Furorę w całej Europie robi (patrz zdjęcie) rewelacyjny proszek do prania „Nuovo LEM”,
wprowadzony masowo do sklepów
równocześnie w państwach EWG i byłej RWPG. Mężczyźni w USA i Wielkiej Brytanii dosłownie oszaleli na punkcie włoskiej wody kolońskiej „LEMale”, której zapach działa ponoć zniewalająco na płeć piękną. Spośród innych wyrobów pokazanych na turyńskiej fieście, publikatory wymieniają najczęściej wyśmienite pierożki „TorLEMmini”, przeciwpancerny siedemnastostrzałowy pistolet „Don CorLEMone” kaliber 50 z tłumikiem i celownikiem laserowym, oraz fluorowaną pastę do zębów „DiLEMmato”.
Stanisław Lem, renesansowy geniusz XX wieku, zdobył światowy rozgłos jako autor książek z gatunku SF, które przełożono na 50 języków, gwar i narzeczy oraz wydano w 50 milionach egzemplarzy. Pisarstwo SF zarzucił Lem wszakże dawno, oddając się filozofii, uprawiając intensywne życie towarzysko-intelektualne oraz prywatną politykę. Od lat niekwestionowany polski kandydat nr 1 do literackiej nagrody Nobla. Mieszka w Krakowie na Klinach, dokąd właśnie zmierzają istne pielgrzymki dziennikarzy i ludzi interesu z całego świata, a listonosze ciężarówkami zwożą wory poczty (wśród depesz z gratulacjami znalazła się i taka: „FIAT voluntas Tua stop gLEMp”).