Autor Wątek: Wokół Lema się dzieje  (Przeczytany 86914 razy)

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
Odp: Wokół Lema się dzieje
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 06, 2020, 01:53:03 pm »
"Głos Pana", "Wysoki Zamek", "Niezwyciężony", "Powrót...", "Szpital...", "Dzienniki...". Nie wiem z jakiego klucza, ale solidna lista.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

skrzat

• YaBB Administrator
  • Senior Member
  • I love YaBB 1G - SP1!
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 07, 2020, 12:02:12 pm »
"Głos Pana", "Wysoki Zamek", "Niezwyciężony", "Powrót...", "Szpital...", "Dzienniki...". Nie wiem z jakiego klucza, ale solidna lista.

Klucz dosyć praktyczny: to są tytuły, do których udało nam się odzyskać anglojęzyczne prawa, kontrolujemy też prawa do ich tłumaczenia. Wszystko wskazuje przy tym na to, że MIT wyda również tzw. wielkie eseje, które nie zostały dotąd przetłumaczone na język angielski ("Filozofia Przypadku", "Dialogi", "Fantastyka i futurologia"), "Tako rzecze Lem" oraz np. "Prowokację" i wszystkie opowiadania Lema  :)

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 07, 2020, 02:03:08 pm »
Czyli sprawa jest rozwojowa... Cieszę się (tym bardziej, że jestem poniekąd fanboy'em w/w politechniki, więc połączenie Lem + MIT b. mi odpowiada) :).

(Szkoda tylko trochę, że nie szykuje się wznowienie "Summy..." w tej serii. Wznowień "Summy..." na rynek zachodni nigdy za wiele. Niech poznają anglojęzyczni Mistrzowe prekursorstwo.)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2020, 03:53:42 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki