Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 148446 razy)

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1185 dnia: Maj 19, 2020, 10:43:34 pm »
Tak, to że wychodzisz na (oczywiście "po" - dopuściłam się straszliwego przekłamania - najmocniej przepraszam) piwo to bardzo ważna informacja dla tego forum. Bardzo.

Co do fałszerstw - pomyśl po drodze o tym dlaczego jesteś przenoszony, dlaczego ciągle forum pętli się wokół Twojej osoby (w negatywnym sensie) i dlaczego GW zbanowała Twoje wpisy.

Zaznaczam, że ja nie odpowiem - może Q.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2020, 10:46:31 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1186 dnia: Maj 20, 2020, 11:28:46 am »
@ olkapolka

Głosisz nieprawdę.

1. Nie jestem przenoszony. Jeden raz (pojedynczy przypadek) zostałem wczoraj przeniesiony. Pisałem o tej dobrej zmianie moderatorów ponad miesiąc temu https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg81038#msg81038.

2. Forum nie pętli się wokół mojej osoby (cokolwiek to znaczy). Forum to kilkoro konkretnych ludzi. Z jednym patologicznym wyjątkiem, ci ludzie zachowują się wobec mnie obojętnie lub życzliwie.

3. Nie wiem nic o przyczynach niewywiązywania się "GW" z umowy prenumeraty. Konkrety poda niezawisły sąd.

4. Kto zmienił wątkową przynależność mojego wpisu (zrzut) i nie miał odwagi pod tym literalnym fałszerstwem się podpisać? Nawet urzędowa cenzura PRL takich numerów nie robiła...

R. 
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1187 dnia: Maj 20, 2020, 03:27:21 pm »
Osobliwy wpis pana Q [ https://forum.lem.pl/index.php?topic=1826.msg81729#msg81729 ] zainspirował mnie do przyjrzenia się sobie przez pryzmat twardej statystyki, czyli GDZIE, KIEDY, ILE.

Forum Mistrza jest pod tym względem wiecznotrwałe, przezroczyste i wnioskopędne, a w dziale pozaLemowym panuje absolutna wolność słowa. Powtórzę tu za mądrym livem: kto chce  – czyta, kto nie chce – pomija, a najlemowsiejszy z możliwych wątek „O muzyce” przoduje bezapelacyjnie pod względem zainteresowania (liczba wyświetleń).

Każdy może sam sprawdzić, ale MNIE wyszło, że w ciągu ostatnich 50 dni powiesiłem tu 106 wpisów, czyli nieco ponad dwa dziennie. Dla samotnego starca taka możliwość jest wielką pociechą, zwłaszcza że te moje ple-ple zdaje się czytelników ciekawić.

45% tych notek znalazło się w „Jaremuszku”, a reszta w tym, co mnie bardziej obchodzi [po około 10%  w „Poradni językowej” (polszczyzna jako hobby), w „Młodym fizyku” i w „Edukacyjnej zapaści” (tematyka raczej ścisła), inne zaś zaś rozproszyły się okazjonalnie po aż dziesięciu różnistych uboczniejszych wątkach hajtparkowych, od „Kwizu” przez „LGBT” i „Religię” do „Smoleńska”.

W czas Zarazy dziękuję za uwagę i sanacyjnie życzę jak najszybszego odzyskania oddechowej publicznej wolności!

R.  

pjes: z ciekawości jeszcze zajrzałem do statystyk tła, i one, za ten sam okres, są takie:

LA - 104

ja (przypomnę) - 107

olkapolka - 128

maziek - 146

liv - 164

Q - 252

A propos przypomniało mi się, że kiedyś pan Skrzat życzliwie spytał, czy nie miałbym ochoty zostać jeszcze jednym moderatorem, ale bez wahania odmówiłem.

pjes II: z inspiracji olkipolki mam nadzieję zdążyć napisać, do jakich wniosków doszedłem na podstawie komentarzy zamieszczanych pod tekstami "Gazety Wyborczej".
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2020, 01:51:20 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1188 dnia: Maj 21, 2020, 02:12:33 pm »
@ Kaa

sss, ja i ty jesteśmy jednej krwi, sss, sss...

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1189 dnia: Maj 23, 2020, 09:19:10 pm »
Gdybym był prezydentem RP, to spośród pięciu kandydatów wybrałbym pana sędziego Wróbla.

R.

pjes: a może jednak bardziej umiarkowaną panią sędzię Manowską?

pjes II: wraży NSA prawomocnie przywrócił kluczowej warszawskiej arterii komunikacyjnej - Trasie Łazienkowskiej - komuszą nazwę Armii Ludowej. A miało być sprawiedliwie i patriotycznie: aleja Lecha Kaczyńskiego. Lecz może i dobrze się stało? Jest bowiem w centrum stolicy jeszcze godniejszy obiekt: Pałac Kultury i Nauki, wpisany, notabene, do rejestru zabytków.  Trzeba tylko nadać mu imię tragicznie zmarłego prezydenta.

pjes III: niezwykła maseczkowa subordynacja warcholskiego narodu robi wrażenie. Przynajmniej na mnie.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2020, 07:06:02 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1190 dnia: Maj 24, 2020, 09:36:25 pm »
- Dlaczego kradniesz?
- Nie kradnę.
- To nie jest odpowiedź na moje pytanie. To jest odpowiedź na pytanie "czy kradniesz", a ja pytałem "dlaczego kradniesz".

R.

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #1191 dnia: Maj 24, 2020, 10:06:12 pm »
- Jakie jest czarne?
- Czarne jest czarne
- To nie jest odpowiedź na pytanie moje, tylko na jakieś inne. Najpierw odpowiedz na moje pytanie.
- Czarne jest czarne.
- Twoja odpowiedź jest odpowiedzią na pytanie nie moje, tylko na jakieś/czyjeś inne.

Również ślę uśmiech:)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1192 dnia: Maj 24, 2020, 10:23:29 pm »
W odróżnieniu od pytania o kradzież, uważam - wbrew Tobie - że logiczną i merytoryczną odpowiedzią na pytanie "jakie jest czarne" jest odpowiedź "czarne jest czarne".

R.

Wysokie statki, wysocy króle
Trzy razy trzy
Co też przywieźli z dalekich krain
Przez morskie mgły?
Siedem gwiazdeczek, siedem kamieni...

Kto to napisał? Mała wedlowska :-)
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2020, 10:49:35 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #1193 dnia: Maj 24, 2020, 10:59:27 pm »
Per analogiam:)
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1194 dnia: Maj 24, 2020, 11:10:07 pm »
Powtórzę:
Uważam, że Twoja odpowiedź "czarne jest czarne" jest poprawną (logiczną/merytoryczną) odpowiedzią na Twoje pytanie "jakie jest czarne". W odróżnieniu od przytoczonego mojego pytania o kradzież i przytoczonej odpowiedzi na nie.   
Nie widzę żadnej analogii.
Teraz przepraszam, ale dobranoc :-)

R.

pjes [dzień później]: uważam, że maziek traktuje mnie dokładnie tak samo jak wszystkich innych forumowiczów. Nic nie wiem o adresowanych do mnie przywilejach albo restrykcjach z jego strony, a jestem tu już jedenaście lat.

pjes II: I prezesem SN została pani sędzia Manowska.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2020, 01:11:32 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1195 dnia: Maj 27, 2020, 02:23:39 pm »
Proponuję wybiórczy zakład o małą wedlowską.

Mam dwie propozycje. Pierwsza jest bezwarunkowa. Uważam, że PAD wygra w pierwszej turze.

Druga jest warunkowa. Gdyby doszło do drugiej tury, to uważam, że PAD wygra z przewagą przynajmniej 10% nad tym drugim, czyli będzie przynajmniej 55% do 45% lub większa różnica.

Mogą być niezależne dwa zakłady. Każdy za jedną tabliczkę. Aby w maju.

R.