Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Stanisław Remuszko

Strony: [1] 2 3 ... 532
1
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Dzisiaj o 06:31:19 pm »
W parlamencie polskim od południa trwa (transmisje na żywo) fascynujące dzielenie się władzą.

Po przemówieniach marszałka-seniora, prezydenta i premiera najtrafniejsze wydaje mi się odwołanie do Dantego: lasciate ogni speranza...

Jako emeryt-patryjota, czarnowidzę na najbliższe kilka lat :-(

R.

2
Organizacja forum / Usunięcie konta na forum
« dnia: Dzisiaj o 06:18:07 pm »
@ Kuzynka Pirxa

Przyłączam się do sugestii maźka, żeby Pani się jeszcze zastanowiła. Uważam, że definitywne odejście tak logicznej osoby zubożyłoby Forum, które i tak ledwo zipie. Może by Pani tylko się zawiesiła na pewien czas? Zawieszony komp daje się zresetować :-)

R.

3
Zaległości forumowe semantyczne:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1522.msg78374#msg78374

Nie zgadzam się. Wszyscy dorośli ludzie na całym świecie znają wynik mnożenia 2x2 lub dodawania 2+2. Umieszczenie tego faktu notoryjnego (gugle) w przysiędze Hipokrytusa widzi mi się bezsensowne, gdyż wszyscy dorośli ludzie na świecie wiedzą, do czego służy lekarz. Sami zaś lekarze - co do jednego - są ludźmi dorosłymi. Cbdo.

R.

4
Hyde Park / Odp: Statystyki
« dnia: Dzisiaj o 05:40:28 pm »
Znakomity, ponieważ czysto statystyczny tekst. Jak to statystyki – wiele mówiący.
 
http://sonar.wyborcza.pl/sonar/7,156422,25305693,powrot-lewicy-do-sejmu-tak-mi-dopomoz-bog-rzadziej-niz-w.html#S.DT-K.C-B.2-L.3.maly

Sympatykom - polecam z przekonaniem :-)

R.

5
Wyszalnia / Odp: Kaganajama
« dnia: Dzisiaj o 02:04:50 pm »
@ olkapolka

Zaprzeczam Twojemu zarzutowi. Głosisz przynajmniej nieprawdę.

Nie będę z Tobą rozmawiał w tym wątku. Do rozmowy trzeba dwóch osób, które aprobują TO SAMO miejsce/sposób dialogu. Mnie ten wątek się nie podoba.

R.


 

6
Wyszalnia / Odp: Kaganajama
« dnia: Dzisiaj o 12:59:29 pm »
@ omnes

Dlaczego pani moderator olkapolka przenosi zaczętą przez nią korespondencję do wyszalni?

R.

7
Wyszalnia / Odp: Kaganajama
« dnia: Dzisiaj o 12:49:34 pm »
@ olkapolka

Cytuj
St jeśli chcesz dyskutować z kaganem - to w wyszalni, proszę.

1. Czemu nie rzekłaś tego maźkowi?

Cytuj
Wysłany przez: maziek
« dnia: Dzisiaj o 07:27:50 » Umieść cytat
Cytat: Kagan w 11 Listopad 2019, 22:42:23
...starała się zrobić z Lemów ofiary i to zarówno nazizmu jak i ‎bolszewizmu (stalinizmu), zamiast napisać uczciwie, że byli oni oprawcami, tak jak to było ‎przecież w rzeczywistości.
Nie masz na to żadnych dowodów. Jesteś kłamcą i oszczercą, w dodatku dotyczy to osób, które nie mogą się już bronić.

2. Nie chcę dyskutować z kaganem. Ale chcę bronić dobrego imienia pana Lema. Taką obronę trzeba zamieszczać w wyszalni?

3. Przypomnę też (z pamięci), że - według olkipolki - "lemosfera to nie miejsce na wygłaszanie opinii jednych forumowiczów o innych forumowiczach".

R.

8
No właśnie o to mi chodzi. Bo list 59 wszędzie jest identyfikowalny, ale o liście 23 pierwsze usłyszałem.

Z doświadczenia wiem, że nieodpowiadanie na przygważdżające pytania jest pierwszą cechą schizofreników:

Cytuj
1. Po czym poznać, że "Samuel Lem złożył podanie o pracę w UB"? Jak to twierdzenie zweryfikować?

Przypomnę też, że schizofrenia, to nie żadne rozszczepienie osobowości, lecz - cytuję z głowy - stan charakteryzujący się nieadekwatnym postrzeganiem, przeżywaniem, odbiorem i oceną rzeczywistości, połączony z upośledzoną umiejętnością samokrytycyzmu

R.

9
1. Po czym poznać, że "Samuel Lem złożył podanie o pracę w UB"? Jak to twierdzenie zweryfikować?

2.Co to jest "List 23", podpisany rzekomo przez Stanisława Lema?

R.

10
Ale źródła tego zapisu (link) Pan nie podaje.

R.

pjes: 
Cytuj
Zasada 1.
Najwyższym nakazem moralnym dla lekarza w wykonywaniu praktyki lekarskiej jest dobro chorego
i zdrowie publiczne.
I każdy rozumny człowiek wie o co chodzi.

To jest taka sama zasada, jakby rzec, że 2+2=4.

11
To jest jednak co innego niż oryginalna przysięga Hipkratesa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przysi%C4%99ga_Hipokratesa

R.

12
Hyde Park / Odp: Patriotyzm polski
« dnia: Listopad 11, 2019, 02:03:12 pm »
Nie ma to jak obalać mity, szargać świętości i kalać gniazdo w dniu największego narodowego święta
W przeddzień tego święta właśnie się dowiedziałem, co zrobił Henryk Dąbrowski – ten, o którym jest nasz hymn. Chyba, że wszystko to łeż, jak rzekłby Gołubiew (rosyjskie nazwisko!):


>>>„Hymnem Rzeczypospolitej Polskiej jest Mazurek Dąbrowskiego” (art. 28 ust. 2 Konstytucji RP). Na podstawie ust. 5 tego przepisu również słowa („tekst literacki”) hymnu określa ustawa z 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Zgodnie z art. 12 ust. 2 tej ustawy tekst hymnu zawiera załącznik nr 4.
 
Nazwisko Dąbrowskiego znajduje się nie tylko w tytule hymnu, ale zawarte jest w czterokrotnym refrenie. Niewątpliwie jego nazwisko jest postrzegane jako najdonioślejsze w hymnie, bez porównania z nazwiskami Bonapartego i Czarnieckiego.
 
Nie wyzwanie, raczej kwestię i to nie przede wszystkim, ale także prawną, upatruję właśnie w tym, że hymn nosi, zaś refren powtarza, nazwisko Dąbrowskiego.
 
Nie sposób sprawiedliwie ocenić kogokolwiek poprzestając na tym, co czynił pod koniec życia. Ale nie można tego, co wówczas czynił, pomijać. Zwłaszcza, jeśli umieszczony został na tak majestatycznym piedestale, jakim jest tytuł hymnu państwowego i jego refreny.

* * *

Natychmiast po abdykacji Napoleona, przebywający w Le Mans Dąbrowski zwołał naradę wszystkich znajdujących się na miejscu wyższych dowódców polskich, w której wyniku sporządzono dwa dokumenty. Pierwszy z nich wystosowano do Napoleona ze słowami lojalności, ale też z deklaracją podjęcia z cesarzem Rosji pertraktacji w sprawie dalszych losów polskiego wojska. Drugie pismo zostało wysłane do cara Aleksandra I i zawierało prośbę o wyrażenie zgody na powrót polskich żołnierzy do kraju. W przeciągu tygodnia nadeszła przychylna odpowiedź od adiutanta cara, księcia Wołkońskiego, od wielkiego księcia Konstantego, i od samego cesarza Rosji. Wyraźnie widać było, że Dąbrowski jest traktowany przez Aleksandra jako najpoważniejszy partner do rozmów o związanych z Polską sprawach wojskowych. Odebrał też Dąbrowski „polecenie zameldowania się w Paryżu u Konstantego, a następnie u Aleksandra” , by potem wrócić do kraju „w celu podjęcia prac nad utworzeniem nowej armii, którą po roku zaprzysiężono Aleksandrowi I jako królowi polskiemu” .

Dąbrowski obowiązków płynących ze stanowiska, na które car go wyznaczył, nie zaniedbywał. „Później objął referat kwaterunków i remontów, aż wreszcie zasiadł w senacie”. Zachowując, „mimo przesunięcia granic, nabytki z doby napoleońskiej i mając rangę generała jazdy został 1 XII 1815 r. wojewodą Królestwa Kongresowego”, by po ośmiu dniach otrzymać od cara rosyjskiego najstarsze i najwyższe polskie odznaczenie: order Orła Białego. Aleksander I uhonorował go też ustanowionym przez carycę Katarzynę II orderem Святого Равноапостольного великого князя Владимира oraz orderem Святой Анны.

Inaczej niż tysiące polskich żołnierzy, których kości zostały rozsypane od Berezyny po Saragossę, od Egiptu po San Domingo oraz tych, którym do końca życia przyszło tułać się na obczyźnie, Dąbrowski nie przymaszerował, ale przyjechał powozem, via Paryż, „z ziemi włoskiej do Polski”. I w pozbawionej niepodległości ojczyźnie, wiernie służąc carowi Aleksandrowi I, realizował imperatorskie polecenia, wynagradzany rangami, stanowiskami, godnościami, apanażami i orderami.

* * *
Hymn Rzeczypospolitej Polskiej należy do chronionego prawem narodowego i państwowego sacrum. Ono powinno być wolne od najmniejszej skazy.<<<

Słów „Mazurka Dąbrowskiego” nauczyłem się w stalinowskiej szkole podstawowej (1954) jako drugich ważnych (po domowym Ojczenaszu).

R.

pjes: zajrzałem na początek tego wątku, i wyszło, że maziek jest geniuszem prekognicji.

13
Lemosfera / Odp: O Lemie napisano
« dnia: Listopad 11, 2019, 12:58:12 pm »
https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg78271#msg78271

Cytat z olkipolki:

Cytuj
Lemosfera jest do dyskusji o Lemie - nie do wyrażania swoich opinii o innych użytkownikach.
 

R.

14
Hyde Park / Globalistyka
« dnia: Listopad 11, 2019, 12:46:54 pm »
Wprawdzie dzieje PRL zdają się nikogo poza mną nie obchodzić

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1780.msg78075#msg78075

ale może zainteresują kogoś sprawy międzynarodowe?

Czy na politycznej planecie dzieje się coś ważnego? Coś, co nie działo się po drugiej wojnie światowej? Czy powstaje nowa jakość? Czy utworzona w 1945 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych (dziś – około 200 członków)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Organizacja_Narod%C3%B3w_Zjednoczonych

ze swą konstytucją i licznymi podkonstytucjami ma jakiekolwiek znaczenie dla realpolitik?

Czy w XXI wieku zachodzą trwałe istotne przeobrażenia w relacjach między państwami?

Czy uchwalone sto lat temu Deklaracje Powszechnej Szczęśliwości

https://pl.wikipedia.org/wiki/Powszechna_deklaracja_praw_cz%C5%82owieka

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowe_pakty_praw_cz%C5%82owieka

obowiązują wszystkich członków ONZ? I co to znaczy „obowiązują”?

R.

15
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 09, 2019, 12:03:02 pm »
Odwołuję niesprawiedliwy zarzut komuszej cenzury i przepraszam zań. Komuszy cenzorzy realizowali wolę władcy, czyli PZPR, natomiast olkapolka oraz maziek postępują jak cenzorzy, ale nie komuszy, tylko najzupełniej prywatni. O tym,  co wolno, a czego nie wolno pisać na Forum, decydują wedle własnych swobodnych upodobań. Są to ich osobiste poglądy typu gust. Ten zaś non disputandum est.

Komuszość szczerze odwołałem i przeprosiłem. Ale cenzuralność podtrzymuję i dodaję do niej jeszcze przemoc. Przemoc i cenzura są - dla mnie - moralnie brzydkie, wręcz odrażające, niezależnie od epoki.

Jestem przekonany, że olkapolka i maziek realizują własną cenzorską wizję - w tym sensie, że władcy Forum - pan Tomasz Lem i pan Wojciech Zemek - nie dali im żadnych cenzorskich wytycznych.

Teraz muszę przestać, bo przyjeżdża gość, ale - jak już zapowiadałem - napiszę więcej o tym specyficznym moderatorskim zarządzaniu cudzymi poglądami.

R.

Strony: [1] 2 3 ... 532