Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Stanisław Remuszko

Strony: [1] 2 3 ... 547
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Dzisiaj o 01:01:01 am »
Najważniejsza dama-profesor Krajowa Konsultantka Zakaźna dziś ogłosiła we wszystkich telewizjach, że 30 000 potwierdzonych wyleczonych przypadków koronawirusa to wciąż ZA MAŁO, by móc wysnuć wiarygodne wnioski statystyczne.
Próby ankiet socjologicznych na 3000 respondentów powszechnie uważa się za nadmiarowe (eufemizm).
Jak to pogodzić na zdrowy rozum?

R.

2
DyLEMaty / Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« dnia: Dzisiaj o 12:41:59 am »
1. Czy Suworow był bez wątpienia autentycznym (szczerym, nieskłamanym, ryzykującym życie = prawdziwym) uciekinierem z GRU?

2. Czy też MÓGŁ być "chytrą zaplanowaną fałszywką", "uciekinierem do specjalnych poruczeń"?                     

Jak Państwo sądzą?

R.

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Luty 26, 2020, 07:04:07 pm »
Z taką aferancją medialną jeszcze się nie zetknąłem.

O strasznym koronawirusie trąbią pierwszoplanowo absolutnie wszyscy, a prezydent RP chce w tej sprawie zwołać nadzwyczajne posiedzenie Sejmu.

Najnowsze (26.02.20) doniesienia są tu:
https://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,zasieg-koronawirusa-covid-19--mapa-,artykul,43602150.html

Podług nich, zakażonych jest prawie 100 000 ludzi. Skoro tak, i skoro patronat nad tą zarazą wzięła ze śmiertelną powagą sama WHO, i skoro rzecz dzieje się już trzeci miesiąc, i skoro WYLECZONYCH są już dziesiątki tysięcy – powinny być znane wiarygodne i miarodajne statystyki.

Gdzie mogę, zadaję dwa elementarne pytania:

1. Jak przebiega typowa infekcja koronawirusem bez powikłań?
2. Jak długo taka wyleczalna infekcja trwa?

Niestety, NIGDZIE nie znajduję odpowiedzi.

Jak to możliwe, we wszechwładnym i wszechmogącym internacie?

Pic na wodę fotomontaż?

R.

pjes: Przez chwilę zastanawiałem się, czy zbytnio nie puszczam wodzy fantazji i nie demonstruję zbyt niskiej, a więc ruskiej kultury, atoli wstępny rzut oka na forumowe nowości 
[ https://forum.lem.pl/index.php?topic=138.msg80171#msg80171 ],
sprawił, że pozbyłem się tych obaw.

Hipoteza jest taka: koronawirus to tajny wnalazek (amerykański, chiński, ruski, inny, niepotrzebne skreślić), który na Boże Narodzenie został chitrze zasiany w Wuhan i od tej pory robi swoje. Jeszcze w 2019  byłaby to klasyczna hipoteza S-F, nadająca się albo do rozważania na Lemowym Forum albo - jako czołówka na pasku - do brukowców lub/i bulwarówek, ale dziś ogłaszam ją jako całkiem prawdopodobny fragment większej całości/przyszłości.

R. 

4
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Luty 25, 2020, 03:11:41 pm »
Muszę, bo się uduszę.

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1583.msg80123#msg80123

Jako agnostyk dbający o szacunek dla innych ludzi, bardzo przejąłem się postsciptum, i dyskrecjonalnie spytałem odrębnymi mejlami pięcioro bystrych starych druhów, czy ta moja żartobliwa opowieść o autentycznej alkoholowej autosugestii mogła urazić czyjeś uczucia religijne?

No i odpowiedzi mnie zaskoczyły. Dwoje respondentów odparło, że ich osobiście ten felietonik nie dotknął, ale troje innych było zdania, że „mógł dotknąć”. Poruszony i zakłopotany taką opinią, zaraz przeczytałem  te parę linijek jeszcze następne razy, nadal niestety nic uraźliwego nie znajdując (wedle swego rozumu i sumienia).

Jedyne wyjście ze swego psychicznego dyskomfortu widzę takie: nie wypowiadać się na tematy religijne nigdy i wcale ALBO ryzykować przynajmniej dąs, jeśli nie utratę przyjaciół. To przykra alternatywa.

R.

Znamienny przedchwilny CBOS:
Społeczna ocena zmian w wymiarze sprawiedliwości wprowadzonych przez rządy Prawa i Sprawiedliwości w poprzedniej i obecnej kadencji jest niejednoznaczna. Wśród ogółu badanych można wyróżnić trzy niemal równoliczne grupy: zwolenników zmian (30%), ich przeciwników (31%) oraz częściowo je popierających, a częściowo im przeciwnych (30%). 
Stosunkowo największe zaufanie badanych w sporze dotyczącym zmian w sądownictwie budzą prezydent Andrzej Duda oraz Unia Europejska. Za najmniej wiarygodne uznawane są Krajowa Rada Sądownictwa oraz opozycja.

Pilne na pasku!
Ruscy sabotażyści dosypali wirusa do kościelnego popiołu, a jutro Środa Popielcowa...

5
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Luty 24, 2020, 07:15:44 pm »
Panie, gdzie jest co? Może byś zaznaczył kółkiem gruzy PW? A ja Ci powiem, jako naoczny, czy to prawda...

R.

6
Hyde Park / Odp: Życzonka
« dnia: Luty 24, 2020, 07:09:10 pm »
Najlepsze ozdobne życzenia dla Solenizanta!

R

7
Hyde Park / Odp: Co tępora, to mores...!
« dnia: Luty 23, 2020, 02:23:51 pm »
@ maziek

No nie mogę... (się powstrzymać).

Cytuj
Panna powinna donieść skarb dziewictwa do ołtarza

Skarb dziewictwa? Raczej koszmar.

R.

8
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Luty 22, 2020, 08:41:28 pm »
Mazurska Kana

Jak powszechnie wiadomo, Pan Jezus pod koniec wesela w Kanie Galilejskiej cudownie biesiadnikom polał.

Dwa tysiące lat później jechaliśmy ze Ślubną pociągiem do mazurskiej Nędznicy (nie mylić z pobliskim Dziadowem).

Na docelową rozpałkę, sporządziłem i zabrałem do plecaka ponad litr sławnego trunku Raz-Dwa-Trzy (ćwiartka spirytusu, dwie ćwiartki soku i trzy ćwiartki wody).

Koło Mławy okazało się, że ktoś po nas wyjedzie, więc postanowiliśmy wzmocnić się już w PKP.

Pociągnęliśmy po łyczku. Minęło parę minut, ale nic człowiek nie poczuł, więc człowiek powtórzył. Po kilkunastu minutach niby cóś, ale nadal słabo. Więc jeszcze raz.

Niby bardziej cóś, ale wciąż za mało.
 
Po czwartym gulu wyraźnie poczuliśmy się wzmocnieni. To co? Jeszcze po jednym? O –  tak. Tego nam było trzeba!

Lekko wbzdryngoleni wysiadamy w Nędznicy i wtedy dzwoni dom. „Tato, co zrobić z tą butelczyną spirytusu, co nie otworzona stoi na stole?”

Skoro urżnęliśmy się czystą wodą z czystym sokiem, to co rzec o Kaneńskim cudzie?

Na pewno: niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

pjes: przed chwilą [23.02.20, 13:13] delikatnie zasugerowano mi, że ta moja z życia wzięta opowieść o sile autosugestii może obrażać chrześcijańskie uczucia religijne jako kpina z Ewangelii. Nie podzielam tego poglądu. Uważam taki pogląd za wielką przesadę. Uważam, że nie kpię z Ewangelii ani z uczuć religijnych. Opowiedziałem autentyk sprzed stu lat, bez najmniejszych złych intencji. Wszystko.

9
Hyde Park / Odp: Kwiz
« dnia: Luty 22, 2020, 03:18:46 pm »
22022020

Co dziś się stanie o 22:00?

R.

10
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Luty 22, 2020, 03:13:00 pm »
Moje LGBT

Z punktu widzenia biologii, seks jest dla wszystkich ludzi najważniejszą wartością wspólną. Zarazem seks – jak żadna inna wartość! – przez tysiąclecia obrósł chyba najbogatszą kulturą, czyli systemem nakazów, zakazów oraz informacji.
 
Biologia nie zależy od naszej woli, kultura jak najbardziej tak. Za sprawą biologii, połowa ludzkości to kobiety, a druga połowa, to mężczyźni. Ta sama biologia, zwana też Matką Naturą, sprawiła zarazem, że orientacjami seksualnymi ludzkość nie dzieli się równo, tylko mniej więcej w stosunku 5% do 95%. Jeden odsetek jest dziewiętnaście razy większy/mniejszy od drugiego. Wszyscy ludzie są równi (ONZ, 1948), ale niektórzy są dziewiętnaście razy równiejsi (Orwell, 1984).

Ludzie mają różny kolor oczu czy włosów, a statystyki podają rozmaite odsetki tych barw (dominujacych i mniejszościowych). Nigdy nie słyszałem jednak, by niebieskoocy czuli niechęć do brązowookich, a szatyni do blondynów (lub na odwrót). Tymczasem w sprawach orientacji seksualnej manifestowane są wyraziste animozje. Hetero sprzeciwiają się autopromocji niehetero, ci ostatni zaś skarżą się na dyskryminację ze strony większościowców.
 
Dlaczego tak się dzieje – dokładnie nie wiadomo. Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia seksualne awersje miedzyorientacyjne wydają się absurdalne, gdyż nikt nie przymusza ani nawet nie namawia jednych by stali się drugimi.

Jako naturalny (!) ojciec dzieciom przypuszczam, że podłożem tych sporów jest nasze podświadome głębokie kulturowe przyzwyczajenie. Przyzwyczailiśmy się przez stulecia, że małżeństwo to związek osobników dwóch różnych płci. Tymczasem środowisko LGBT uważa, że niekoniecznie. Wszystko następne jest prostą konsekwencją tego jednego słowa: „niekoniecznie”.

Mamy wiosnę 2020. XXI wiek. Świat się zmienia. Jednak chciałbym dożyć swoich dni w takim świecie, w którym istnieją ważne rzeczy niezmienne. Dlatego z przekonaniem mówię „tak” dla prawnych związków partnerskich oraz „nie” dla prawnych małżeństw homoseksualnych. Z zachowaniem wolności słowa, jestem osobiście przeciwny promocji LGBT oraz przeciwny dyskryminacji LGBT. Amen.   

pjes: od turystki transkontynentalnej (nie mylić z transpłciowością) przed chwilą dostałem z Mazur taki komętasz:

Ja też. Jestem przeciwko promocji LGBT, oraz przeciwko ich dyskryminacji. Ale za równych hetero uważam homo tylko w takim sensie, w jakim uważam za równych prostych i garbatych. Płeć natura wymyśliła po to, aby się skuteczniej rozmnażać. A do rozmnażania potrzebna jest kobieta (XX) i mężczyzna (XY). Wciąż. Może kiedyś dwie baby będą się mogły rozmnożyć. Bo dwóm facetom byłoby jakoś trudniej. Więc bycie homo jest pewną naturalną ułomnością. Moim zdaniem.

A nie wiem czy wiesz, że w superpoprawnej politycznie Dolinie Krzemowej każdy może być dowolnej płci - takiej jakiej chce. I to nie tylko kobietą czy mężczyzną, ale i czymś, co se sam wymyśli i nazwie (np bumbum). I nie wolno o takim czymś mówić ani on ani ona, tylko trzeba używać zaimka wymyślonego przez tego ktosia.
 
A w San Francisco na lotnisku na własne osobiste oczy widziałam toalety w trzech rodzajach - dla pań, dla panów i dla tych trzecich.


pjes II (do kompletu): w sieci łatwo znaleźć ubiegłoroczne wyniki badań (IBRIS, IPSOS, CBOS), które wyraziście wskazują, iż większość Rodaków jest przeciw legalizacji homomałżeństw oraz przeciw homoadopcji dzieci.

11
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Luty 21, 2020, 10:56:48 pm »
https://wyborcza.pl/7,75398,23946163,nowym-podzial-dyscyplin-naukowych-jest-astronomia-i-teologia.html

Wprawdzie to stare, ale dopiero dziś dowiedziałem się - dzięki temu tekstowi - że Pan Bóg ma twarde podstawy naukowe oraz istnieje ustawowo...

R.

pjes: aha, i nie można Go wyłączyć (konkordat)

12
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Luty 20, 2020, 01:28:53 pm »
Wczoraj ukazał się papierowym drukiem mój felietonik pod tytułem "Robot" (ten od Czapka) i czytelnik przysłał mi pytanie: Było takie opowiadanie SF, gdzie świat dzielił się na proli (leżeli do góry brzuchem, mieli co jeść, prymitywną telewizję i wideo)  i klasę wyższą, nie pamiętam jak się nazywała - co pracowała, wymyślała, opracowywała i te de i te pe. Pamiętasz?

Coś mi się z Zajdlem kojarzy, ale konkretnie nic a nic. Może pamięta ktoś z Forumowiczów?

R.

13
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Luty 18, 2020, 04:27:10 pm »
Dzięki, Panie Neksusie, za znakomitą ilustrację.

Ja mam najnowsze prosto z Moskwy: https://pl.sputniknews.com/swiat/2020021811949133-opublikowano-dokumenty-wywiadu-ws-katastrofy-mh17-sputnik/

Czekaliśmy sześć lat, poczekamy trzy tygodnie :-)

R.

14
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Luty 16, 2020, 03:32:51 pm »
Ciekawy tekst: https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25697628,deepfake-czyli-falszywy-ja-w-kapielowkach-jak-w-przyszlosci.html#S.W-K.C-B.5-L.1.maly

Pomijając "Summę", Mistrz opisał to w "Cyberiadzie" wydanej 45 lat temu (trzecia maszyna opowiadająca króla Genialona o Monalizie).

R.

15
Lemosfera / Odp: Szukam opowiadania
« dnia: Luty 15, 2020, 08:15:22 pm »
Nie no, panie, komórki wtedy nie istniały, nawet te dwukilowe, co je sekretarz demonstracyjnie nosił za prezesem jako widomy znak.

R.

Strony: [1] 2 3 ... 547