Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Stanisław Remuszko

Strony: [1] 2 3 ... 533
1
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 16, 2019, 10:12:22 pm »
@ LA

Nie istnieje jedyna kategoryczna (tak-nie) odpowiedź na Pana pytanie.

@ Omnes

Właśnie przyszedł mi do głowy (jest taki wątek?) zarys projektu fenomenalnego widowiska pod roboczym tytułem „Sondaż obywatelski”, w którym telewidzowie (dowolnej telewizji) wypełnialiby ON LINE najdrażliwszą ankietę społeczno-obyczajowo-polityczną. Pytania zadawaliby – na zmianę – zaproszeni do studia zwolennicy Rządu i Prezydenta ORAZ Opozycji, a wyniki natychmiast ukazywałyby się na ekranie. Ku konfuzji jednych i zadowoleniu drugich. Niech się schowa „Kropka nad i”, „Warto rozmawiać”, "Alarm", „Tomasz Lis”, "Uwaga" i inne takie. Że to żaden reprezentatywny sondaż, tylko atrakcyjna zabawa? Tak jest!!! Można z tego uczynić telewizyjny przebój.

R.

2
Hyde Park / Odp: Pytam:
« dnia: Listopad 16, 2019, 08:57:46 pm »
Który akt prawny jest najwyższym prawem RP?

R.

3
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 15, 2019, 08:26:55 pm »
Jednak normalny (uśredniony z bodaj już 8 miliardów Ziemian) człowiek ocenia innego człowieka na podstawie CAŁOKSZTAŁTU własnych wyobrażeń o tym innym, ten zaś całokształt kształtuje się - głównie i przede wszystkim - na podstawie konkretnych wypowiedzi tego drugiego, zwłaszcza mierzonych rzymską zasadą scripta manent.

W charakterze merytorycznego komentarza: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1828.msg78513#msg78513

Vale, et me ama :-)

R.


4
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 15, 2019, 06:29:44 pm »
Szanowny Panie LA, dobry wieczór,

Uprzejmie wyjaśniam, że cytowane przez Pana moje pytanie nie było dosłowne, lecz było ironiczne, jako tionkaja aliuzja do tezy, że nie da się porozumieć z kimś, kto uważa, iż 2x2 nie równa się cztery.

Najwyraźniej przesadziłem z tą aluzyjną ironią. Przepraszam.

Z respektem i dobrymi życzeniami :-)

R.

5
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 15, 2019, 05:27:22 am »
Szanowny Panie Szerszeniu,
Nie widzę nic obraźliwego w żartobliwym nazwaniu forumowych porządkowych "strasznym cenzorem i sprzątaczką z mopem". Uważam, że odwrotnie: te słowa dobrze oddają rodzaj, jakość i trud ich ciężkiej pracy sanacyjnej (od sanitas - zdrowie). Mam nadzieję, że nie gardzi Pan widniejącymi w stopce Hydeparkowej moderatorami, których Pan, nie wiedzieć  czemu, ironicznie porównuje do babć klozetowych. Dzięki ich zabiegom, bytujemy w czystym uporządkowanym forum, ostatnio wyremontowanym, wolnym od nienawiści, słownego brudu i pijaków-troglodytów z szemranego półświatka. Zechce też Pan wziąć pod uwagę, że w trakcie prawie trzech lat istnienia mojego schludnego obejścia te służby porządkowe interweniowały w nim zaledwie dwa razy. Dwa razy na trzy lata - mówi to Panu coś?

R.

6
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 14, 2019, 10:40:06 pm »
@ LA

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1786.msg78528#msg78528

Czy Pan  chce się spierać o rezultat wyniku mnożenia 2x2?

R.

7
DyLEMaty / Odp: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Listopad 14, 2019, 09:40:40 pm »
...przed godziną od urologa, że NIE MA farmacji na sikanie skojarzeniowe.
NIE ISTNIEJE TAKI LEK.
Z oglądu internetowego wynika, że kto by temu farmakologicznie zaradził, ten zostałby MULTIMILIARDEREM.
Zmywanie. Strumień wody. Wanna. Klucze domowe. Winda. Świadomość bliskości WC.
Na zwykły zdrowy rozum, to musi być relacja neuronalna między mózgiem a mięśniami, to jasne, ale że tego nie da się powstrzymać pigułką? Niepojęte!

R.

8
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 14, 2019, 05:14:32 pm »
Nie, proszę Pana.

Nie zgadzam się z każdym Pana zdaniem oznajmującym.

Jeśli Pan zamierza się kłócić, demonstrować wrogość do gospodarza, stawiać personalne zarzuty itp., to niech Pan raczej tutaj się nie pojawia. Tu mile widziani są ludzie kulturalni, spokojni, nieagresywni, życzliwi innym, a już najmilej - ludzie dobrzy.

R.

9
Hyde Park / Forumowe zmiany
« dnia: Listopad 14, 2019, 03:35:17 pm »
:-)

R.

10
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 14, 2019, 03:27:38 pm »
Nie, panie miazo.

To jest mój kawałek podłogi, niczyj inny. JA tu jestem gospodarzem. To jest oaza wysokiej kultury.

Jest Pan mile widziany na moim podwórku dopóty, dopóki Pan zachowuje się przyzwoicie wobec gospodarza i innych gości. Tu niedopuszczalne są kłamstwa, insynuacje, oszczerstwa, obelgi, plucie innym na buty, nie mówiąc już o pospolitych przekleństwach czy rzyganiu na podłogę.

Wtedy, owszem, wkracza Straszny Cenzor z nożyczkami i sprzątaczka z mopem. Zechce Pan zwrócić uwagę na fakt, że przez prawie trzy lata istnienia tego wątku oraz przy  setkach/tysiącach  wpisów - nożyczki i mop były tu użyte tylko dwa razy.

R.

11
Organizacja forum / Odp: Usunięcie konta na forum
« dnia: Listopad 14, 2019, 01:02:43 pm »
Uważam aksjomatycznie, że raz napisane (i odczekane) jest nieusuwalne ani niemodyfikowalne nigdy i przez nikogo: ani przez autora, ani przez właściciela pióra, atramentu i kartki papieru, nie mówiąc już o sprzątaczkach i sprzątaczach.
Taki wpis zostaje na wieczność, jako osadzone w czasie wierne świadectwo suwerennej chwilowej aktywności autora. W naszym wszechświecie fizycznym też nie mamy wpływu na przeszłość.
Może temu towarzyszy jakieś prawo (np. prasowe), ale dla mnie nie ma to żadnego znaczenia. Mogłeś zmienić zdanie - to dopisz, że dziś już tak nie uważasz. Ale raz uczyniony (i utrwalony) wpis przestaje być twoją własnością. Straciłeś nad nim swą pierwotna autorską władzę,i ta władza nie przechodzi na kogoś innego. Dlatego autor nie może swoich wpisów zabrać i pójść sobie. Może tylko pójść sobie. Dlaczego tak? Że sparafrazuję Mistrza: bo Forum nie daje na to zgody* :-)

R.

-----------
* z którego dzieła ta parafraza?
 

12
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 14, 2019, 11:48:49 am »
@ olkapolka

Nie chcę obecności pana kagana na swoim podwórku. Chcę jego tu nieobecności.

R.

pjes: uprzejmie proszę także moderatorstwo o usunięcie z mojego podwórka rozmów forumowiczów z panem kaganem

13
Hyde Park / Odp: Ja, Remuszko :-)
« dnia: Listopad 13, 2019, 09:01:48 pm »
Kochany Wiktorze, dzięki za życzliwość.

Uważam jednak, że Twoja opinia o "Korespondencji" jest na wyrost - w tym sensie, że nadal to nikogo nie obchodzi.

Pozdrawiam serdecznie :-)

staszek

14
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 13, 2019, 08:57:28 pm »
@ Kuzynka

Jeśli fraza "w obecnej sytuacji" nie jest jasna, to wyjaśniam, że miałem na myśli rezultaty wyborów parlamentarnych oraz podział władzy w parlamencie po wyborach.

Opuszczając/pomijając tę frazę, podtrzymuję propozycję zakładu. Chętnie wszystko wyjaśnię, jeśli to nadal nasuwałoby wątpliwości.

R.

15
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Listopad 13, 2019, 06:24:03 pm »
Może ktoś się założy o wielką wedlowską z całymi orzechami (200 g), że - w obecnej sytuacji - Duda wygra wybory w pierwszej turze z przynajmniej 10% przewagą nad następnym rywalem (kimkolwiek by on był)?

R.

pjes: trzeba, niestety, zaryzykować 15 zł + wysyłka...

Strony: [1] 2 3 ... 533