Autor Wątek: LGBT  (Przeczytany 19760 razy)

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
Odp: LGBT
« Odpowiedź #300 dnia: Wrzesień 10, 2020, 08:42:21 am »
Mam nadzieję Remuszko, że piszesz filuternie.
Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #301 dnia: Wrzesień 10, 2020, 12:49:24 pm »
@SE

oni tylko chcą się odwiedzać w szpitalach

Po co wrzucasz do jednego wora? W każdej z grup określonych którąś z liter tytułowego akronimu są b. rozmaici ludzie (linkowanego przez Ciebie Jakuboskiego znajdziemy np. pod literką G). A Ty - na podstawie jednej (IMHO kiepskiej, ale może się nie znam, albo za stary jestem) piosenki, w której teledysku wystąpiło naście (może kilkadziesiąt) osób chcesz wypowiadać się o potrzebach, czy oczekiwaniach, całości...?
(Nawiasem: przecież taki choćby W. Krysiak - też spod literki G - deklarował, jakby chcąc współbrzmieć z tym, co tu niedawno pisałem ;), że jego poza prawnie określonymi związkami partnerskimi - a więc w/w odwiedzaniem się - niewiele obchodzi.)
I jeszcze jedno - czy w polityce nie jest aby tak, że często domaga się więcej, by dostać mniej (gdzie owo mniej bywa zwykle rzeczywistym celem)? ;)

Jest zresztą metodologicznym problemem całej tej dyskusji, że nigdy nie zostało jasno określone, czy rozmawiać mamy o tzw. mniejszościach seksualnych, czy też o ich najradykalniejszych reprezentantach czy obrońcach. (A więc o ludziach czy o ideologii, że tak powtórnie nawiążę.)

@maziek

Podziwiam wiarę w (pewnego) człowieka, choć dziwi mnie jej stopień. No, chyba, że piszesz filuternie ;).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2020, 03:46:02 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #302 dnia: Wrzesień 10, 2020, 06:32:00 pm »
Tak Q, wiara w (pewnego) człowieka drogo mnie kosztowała. Słusznie podziwiasz.

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #303 dnia: Wrzesień 11, 2020, 10:55:17 am »
Siedząc na komórce zarysuje sytuację: bolszewicy biją mienszewikow obecnie i jest to szersze zjawisko.
2. W polityce będzie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2020, 03:07:14 pm wysłana przez Smok Eustachy »

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #304 dnia: Wrzesień 13, 2020, 09:02:57 am »
Że niby tacy jak Margot po jednej stronie, tacy jak Ziobro* po drugiej?

* https://oko.press/ziobro-gra-juz-we-wlasna-gre/
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #305 dnia: Wrzesień 13, 2020, 10:59:52 pm »
Aktualizacja wieszcza:

Ogromne wojska, bitne generały
Policje tajne, widne, wielopłciowe...

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #306 dnia: Wrzesień 29, 2020, 02:11:46 pm »
Kultura jako znaki drogowe, czyli system informacji, ostrzeżeń, nakazów i zakazów? Kultura jest oczywiście milionkroć bardziej skomplikowana, niemniej podobieństwo – w zrębach – rzuca się w oczy.

Bardzo stanowczo nie chciałbym jeździć po ulicach, gdzie lewo- lub prawostronność ruchu zależy od wolnej woli danego kierowcy, gdzie można grzać pod prąd, gdzie pasy dla pieszych nic nie znaczą, a szybkość jest nieograniczona. Znajomy Włoch używał bodaj określenia: bordello totale.

A co z wolnością? Z fundamentalnym prawem każdego człaka i obywatela do nieskrępowanego wyrażania siebie? Sądzę, że taka wolność nigdy nie istniała, nie istnieje i nigdy nie zaistnieje.

Przez dwieście lat ludzkość dopracowała się kodeksu drogowego, a przez dwieście milionów lat Ewolucja wykształciła w ludziach podział między hetero a homo w stosunku 95% do 5%. Jedna liczba jest dziewiętnaście razy większa od drugiej i ja bym tę proporcję szanował głównie ze względu na jej naturalne pochodzenie, sędziwy wiek oraz odwieczną kulturową polską tradycję.

Tymczasem zwolennicy nowej światowej mody – LGBTQ – dostali wczoraj pisemne wsparcie od pół setki ambasadorów obcych państw, którzy bez żenady podyktowali Polakom, jak mają meblować swój własny dom. Nie głosowałem na PiS, ale w tej kwestii stoję twardo za premierem, który poradził rzeczonym dyplomatom (z Carycą na czele!), aby się, po pierwsze, odchrzanili, po drugie zaś – by nie wciskali kitu, że u nas Murzynów biją, skoro nikt tego nie robi.

Orientację seksualną uważam za najważniejszą, najdelikatniejszą i zarazem najintymniejszą cechę każdego człowieka. Włażenie z butami w ten wyjątkowy obszar ludzkich uczuć i wartości mam za chamstwo, choćby było odziane w smoking, frak czy nawet akredytacyjny żakiet.

Mój prywatny stosunek do LGBTQ i innych liter zwięźle określa wpis na mojej prywatnej www: i przeciw dyskryminacji, i przeciw reklamie. Ufam Naturze.

R.

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 29, 2020, 02:46:46 pm »
Ale orientację hetero reklamować - choćby "Romeem i Julią" - pozwalasz, choć może komuś to w najdelikatniejszy obszar - wedle twojej logiki - z butami włazi? ;D

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 29, 2020, 04:27:02 pm »
Z ostatniej chwili: koniec z "pan" i "pani" na pokładach niektórych linii lotniczych (japońskich, kanadyjskich, easy...). Rodzimy LOT przynajmniej od zawsze mówił "Szanowni Państwo", choć po angielsku zaraz potem leciało lejdis end dżetelmen.
Informuje o tym zajawowo dzisiejsza "Rzepa":
https://www.rp.pl/Lotnictwo/200929314-Japan-Airlines-nie-bedzie-juz-mowic-do-pasazerow-pan-i-pani.html
tylko trzeba mieć prenumeratę, by dowiedzieć się, jak jest naprawdę. W każdym razie nie usłyszymy już "Toranaga-san"...

Może jakiś wedlowski konkursik na inne pomysły postępowej kasacji płci?
Taka polszczyzna na przykład jest strukturalnie męskoosobowa, i trudno o bardziej wyrazistą i totalniejszą dyskryminację kobiet...

R.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 30, 2020, 04:50:39 pm »
Ja nie wiem. Ale przypadkowo wpadło mi w ucho "myśmy są wojsko", Kołobrzeg '76. I tam stoi "czy też nas poznają panny i dziewczyny". To wydaje mi się dalece niestosowne, bo jaka różnica jest między panną a dziewczyną, zapytam retorycznie? Nie będę tu próbował odpowiedzieć na to chamskie pytanie, zwłaszcza, że każdy wie. Pierwotnie, prymitywnie sądziłem, Boże skaż za wsteczniactwo (biorące się wyłącznie z głębokiego zaprogramowania w niesłusznym dzieciństwie, za co przepraszam w imieniu rodziców), że tekst należałoby zmienić na "czy też nas poznają chłopcy i dziewczyny". Jednak po uświadomieniu sobie wykluczenia, które to by spowodowało, sądzę że "czy też nas poznają wszelkie płcie dziedziny" będzie najstosowniej.

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 30, 2020, 08:12:02 pm »
Nieskromnie przypomnę aktualizację wieszcza:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg84251#msg84251

R.

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 30, 2020, 08:31:34 pm »
Wracając jeszcze do:
Ufam Naturze.

Na twoim miejscu bym się zastanowił, bo 50 krajów to jest więcej niż 1 kraj, a rzeczona - szeroko pojęta - natura, najwidoczniej pozwoliła na to, by tak się w przedmiotowym zakresie proporcje rozłożyły  8).

ps. Dla porządku zlinkuję wspomniany list:
https://pl.usembassy.gov/open_letter/
I wyimki po naszemu:
https://wiadomosci.wp.pl/ambasadorzy-w-polsce-wyrazaja-poparcie-dla-osob-lgbt-jest-list-otwarty-6558642097556320a
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2020, 02:23:27 am wysłana przez Q »

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 01, 2020, 12:09:13 pm »
@ maziek

https://forum.lem.pl/index.php?topic=1735.msg84506#msg84506

Na moje ucho, lepiej gramatycznie byłoby "czy też nas poznają wszelkich płci dziedziny", lepiej zaś jajcarsko "czy też nas poznają wszelkich płci dziewczyny" :-)

R.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 01, 2020, 05:00:38 pm »
Dziedzina występuje tu jako ojczyzna.

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 01, 2020, 05:06:51 pm »
"czy też nas poznają wszelkich płci dziewczyny"

Zabawne (choć niezbyt oryginalne - kłaniają się "kobiety płci odmiennej" z "'Allo 'Allo!"), a przy tym bodaj najbliższe prawdy ze wszystkiego, co tu napisałeś:
https://en.wikipedia.org/wiki/Disorders_of_sex_development#Conditions
::)