Autor Wątek: Coś dla fanów "Star Wars" ;)  (Przeczytany 107458 razy)

Terminus

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 770
  • AST-Pm-105/044 Uniwersalny Naprawczy
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #345 dnia: Listopada 30, 2021, 11:05:29 am »
Ale dziwię się, że wypuścili niedokończony render.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #346 dnia: Listopada 30, 2021, 11:30:11 pm »
Patrząc na ich politykę - filmy kręcone bez cienia pomyślunku i spójnej wizji (nawet relatywnie lubianego "Łotra..." dotyczy - za kulisami był chaos, a scenariusz to pełna improwizacja), legendaryzacja starego materiału, za którą nie idzie bynajmniej zastąpienie jej czymś jakościowo lepszym*, szumne zapowiadanie i ciche cancelowanie projektów (dwie trylogie, samodzielny film, serial) chyba nic już nie powinno dziwić...

* Nawiasem: coś podobnego stało się właśnie na poletku "ST":
https://treknews.net/2021/11/30/review-star-trek-coda-book-3-oblivions-gate/
Acz trzeba przyznać, że - na tle miotającego się Lucasfilmu - CBS/Paramount jawi się symbolem stałości w swoim regularnym karmieniu widzów "Trekiem" niepierwszorzędnej jakości ;).
« Ostatnia zmiana: Grudnia 01, 2021, 01:01:31 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #347 dnia: Grudnia 04, 2021, 06:10:59 am »
Tak sobie mysle o tych nowych SW z ta laska, albo z McGregorem i zastanawia mnie dlaczego efekty wizualne nie robia na mnie wrazenia. Poza tym Lotrem, czy ktory to tam byl, bo sie juz troche gubie. Ten mial charakter starych SW, cos jak Mando i jakos te wizualia sa przyjemniejsze. Ja jestem mocno wzrokowy i nawet glupi film moge zmeczyc, jesli wizualia sa dobre, dla nich wlasnie. Teoretycznie efkty, scenografia, etc. powinny byc duzo lepsze niz w przeszlosci, a jakos mnie nudza w tych filmach. Lepiej mi sie oglada Imperium, niz te nowe. Czy moze to wynikac z nedzy tresci, charakterow, albo aranzacji walk?

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #348 dnia: Grudnia 04, 2021, 08:11:48 am »
McGregora to Ty się nie czepiaj. Był, wraz ze swoją cyfrową kontynuacją, lepszym Obi-Wanem od Guinnessa, śmiem powiedzieć:



Tymczasem jednak odnotujmy, że hotelik starwarsowy powstaje:
https://www.disneyworld.eu/destinations/star-wars-galactic-starcruiser/
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/disney-pokazal-od-srodka-hotel-dla-fanow-star-wars-cena-za-noc-kosmiczna/nyksqsd
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #349 dnia: Grudnia 04, 2021, 08:18:33 am »
Za bardzo mi sie kojarzy z Trainspotting.  ;D  Nie pasuje mi do roli w SW.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #350 dnia: Grudnia 05, 2021, 04:37:36 am »
Skojarzenia to przekleństwo  ;D. Tymczasem odnotujmy świeży, robiący szum w środowisku fanatyków ;), fanfilm ("SW" ofkors) - "The Dark Times":


I kolejne mini-zwiastuny "Księgi Boby...":


« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2021, 12:37:14 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #351 dnia: Grudnia 12, 2021, 01:18:34 am »
Jeszcze jeden zwiastun "Księgi Boby...":

(Przy czym mam wrażenie, że to może być b. odmienny serial od "Mando" jednak. Świat ten sam, i od identycznej strony pokazany, ale bohaterowie, choć obaj w mandaloriańskie zbroje zakuci, b. różni charakterologicznie, i to jest w stanie przeważyć.)

Oraz zapowiedź osadzonej w erze The High Republic gry Star Wars Eclipse:


I - skoro przy grach jesteśmy - drobny dowodzik, jak stare EU - teraz w postaci swojego ostatniego podrygu ;) - TOR - pięknie rozszerza (i niuansuje) obraz świata "SW", wprowadzając na przykład Sithów czystej krwi (i wiernych kodeksowi!) - lightsiderów:
https://www.youtube.com/watch?v=iKqteFpE3eE
https://starwars.fandom.com/wiki/Light_Sith
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2021, 08:29:16 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #352 dnia: Grudnia 26, 2021, 11:09:25 am »
Nowsze bobowe trailery:








I featurette z Filonim do kompletu:


Edit (z innej beczki): Vaderocentryczny fanfilmik "Fallen Angel":
« Ostatnia zmiana: Grudnia 28, 2021, 05:53:30 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #353 dnia: Grudnia 29, 2021, 01:49:17 am »
O, powinni zrobic porzadna, nieanimowana serie filmow, abo serial, krecacy sie wokol Vadera.

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #354 dnia: Grudnia 29, 2021, 03:54:32 pm »
Mogliby. Niby obie trylogie były o nim - jak Lucas zapewnia - a jakoś się nie nudzi... Najlepiej w erze pomiędzy (jak w/w render i wiadoma scena łotrowska), nie? ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #355 dnia: Grudnia 29, 2021, 04:26:07 pm »
Bobuś wporzo s01e01

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #356 dnia: Stycznia 01, 2022, 09:00:47 pm »
Nie dziwię się lakonizmowi, bo trudno w sumie cokolwiek powiedzieć - nie do końca serio ;) wątek główny (taka gangsterka na wesoło wręcz), klimatyczna, ale też generyczna (pachnąca początkiem "Mando") retrospekcja, gdzie to, co miało zaskakiwać, nie zaskakuje (kultura tuskeńska przypomina w sumie mandaloriańską, młody pokazał Bobie, że nosi w sobie honor czy też lojalność, bo próbował mu przyjść z pomocą, poza tym w pierwszych scenach bratniej, starszej, serii widzieliśmy mocno stuskenionego ;) Fetta; no i kto stary kanon zna, ten np. A'Sharada Hetta pamięta). A jednocześnie nie ma nic takiego, co by kazało "Księgę..." na starcie spisać na straty, zwł. że seriale "SW", jak seriale "ST", rozkręcają się wolno...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2177
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #357 dnia: Stycznia 02, 2022, 02:25:31 am »
Lakonizm był spowodowany tworzeniem recenzji:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/1194008,boba-fett-powrocil
przygody emerytów dla wapniaków

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16003
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #358 dnia: Stycznia 02, 2022, 11:12:14 am »
przygody emerytów dla wapniaków

To wygląda na dobre podsumowanie serii. Nie wiem czy nie dlatego emeryt Boba wypada mniej fajnie od Dina, kojarząc się trochę z Kenobim (i Vaderem) z oryginalnego filmu (ruchy nie te, sprawność nie ta), choć twórcy inteligentnie starają się obejść ten problem każąc mu nadrabiać okazjonalną bezwzględnością (to do Biba strzeli, to zamachowca usmaży) i sugerując, że po pobycie w przełyku sarlacca wciąż wymaga bactoterapii ;), czyli jego osłabienie - choćby i trwało do końca serialu - jest chwilowe, a ogólnie to Fett w dobrej kondycji jeszcze wszystkim mógłby pokazać.*

* Acz nie jest to, niestety, jedyny zarzut jaki się da postawić scenom walki z jego udziałem:
https://www.filmweb.pl/serial/Księga+Boby+Fetta-2021-867203/episode/1/1/discussion/Efekt+Mando+-+czyli+jak+łowcy+głów+w+uniwersum+stali+się+niekompetentni.,3272478

(Co nie znaczy, że pokazywanie niemocy i starzenia się bohatera samo z siebie musi być złe. Pewne sceny z "Watchmen" dowodem.)

Cytat: Smok Eustachy
Boba łazi na piechotę a mógłby choćby Trabantem.

Może jest jak diabeł z "Adwokata...", co lubił jeździć metrem. Zresztą takie łażenie to też forma demonstracji siły (i odwagi) - jestem pieszo, z nieliczną obstawą, a i tak mi nie podskoczycie.

Cytat: Smok Eustachy
Potwór też wygląda na takiego generycznego

Przy czym w tej czteroręczności przypominał mi nieco zielonych Marsjan Burroughsa (jeśli to intencjonalne, to mamy mrugnięcie do widza, czyli nawiązanie do korzeni gatunku).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2022, 05:11:26 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Odp: Coś dla fanów "Star Wars" ;)
« Odpowiedź #359 dnia: Stycznia 03, 2022, 04:18:32 am »
Bobik jak na razie na plus. Cale szczescie, ze dalej probuja kontynuowac klimat starych SW i to czuc. Budzet chyba wiekszy niz Mando. Jako pomagiera mogli mu dac jakiegos twardego bad-assa, no ale musieli wcisnac 50kg laske, ktora zreszta przewija sie w kupie innych filmow, jako dokladnie taka sama postac i wszystkim kopie dupy.
Ten potwor skojarzyl mi sie z Goro z Mortal Kombat: