Autor Wątek: Re: Kobiety  (Przeczytany 79736 razy)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #90 dnia: Października 04, 2020, 12:06:23 am »
https://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,26332042,niektore-kobiety-widza-100-milionow-barw-zamiast-jak-inni-ludzie.html
No, to już rozumiem dlaczego obrazkowy wątek "Akademii..." jest tylko dla Pań...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #91 dnia: Października 25, 2020, 10:51:59 pm »
Pomyślałam, że gdzieś bym jednak napisała…słówko i patrzę wątek „kobiety” - więc: rzeź polityczna już była, teraz mamy rzeź religijną i obyczajową.

Wielkim plusem  jest to, że młode pokolenie pokazuje, że potrafi żyć społecznie, potrafi się zmobilizować i mam nadzieję, że łatwo wolności nie odda ( i nie, nie chodzi o aborcję "na życzenie").

Na marginesie: archikatedra w  Katowicach - obrazki muru z policjantów na schodach, zniczy przed nimi -  kojarzą się tutaj prawie wszystkim jednakowo.

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16038
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #92 dnia: Października 26, 2020, 01:56:34 pm »
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 05:01:44 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #93 dnia: Października 26, 2020, 08:03:41 pm »
Cytuj
Wielkim plusem  jest to, że młode pokolenie pokazuje, że potrafi żyć społecznie, potrafi się zmobilizować i mam nadzieję, że łatwo wolności nie odda ( i nie, nie chodzi o aborcję "na życzenie").
Ciekawe, którą część młodych masz na myśli? Tą?  ;)
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/aborcja-narodowcy-powoluja-straz-narodowa-w-obronie-kosciolow/l5wm3gr,79cfc278
A poważniejąc, bo wiem, że raczej inną - niestety, odnoszę wrażenie, że jest to element gry politycznej i ciąża, aborcja, kobiety są tylko jej chwilowym decorum. W dodatku aktywiści zachowują się zgodnie z przewidywaniami "organizatorów".
Wszystko to razem układa mi się w taki obraz, który przypomina starą taktykę strażacką gaszenia pożaru, pożarem - gdy pożar i kontrpożar się zetkną - nagle zwiększa się spalanie tlenu i oba gasną.
W tym sensie rządzący  mieli kilku wrogów - antykowidowców (Konfederacja) i lewicowców (teraz proaborcja ale nie tylko). I właśnie oni teraz się brutalnie zetną (dlatego zalinkowałem powyższe). Na to wszystko uruchomi się jeszcze spanikowanych kowidowców i będzie gwałtowny ale krótki wybuch, który wszystkich radykałów skompromituje w oczach przeciętnej większości (już kręci się stosowne filmiki, którymi medialny epat będzie przez najbliższe miesiące) i rządzący objawią się jako zbawiciele.
Jest to dość ryzykowna gra w modnym tonie "zarządzania poprzez kryzys" - ale w odwodzie jest jeszcze jedno narzędzie pacyfikujące wszystkich - lockdown i stan wyjątkowy, oczywiście z powodu wirusa.
To oznacza, że rządzący nie przewidują w najbliższej perspektywie "odwrotu wirusa", bo to jest argument ostatecznej pałki, gdyby coś nie poszło po myśli... Tak czarno to widzę. 8)
O wolności trzeba raczej zapomnieć, przynajmniej w tej tradycyjnej wersji. Podkopała ją walka z terroryzmem, walka z wirusem dobije.
Na młodzież bym nie liczył - to nomen omen, słomiany ogień.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 08:08:58 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #94 dnia: Października 26, 2020, 08:39:15 pm »
Chyba nie rozumiem Twojego wpisu.

Rządzący mogą się objawić jako zbawiciele? Dla kogo? Dla widzów TVP1?

Ja jednak liczę na młodzież. Bo to ich przyszłość. I Twoja jako dziadka. Od wieków gdera się na młodych - a świat idzie dalej.

« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 08:51:32 pm wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

miazo

  • Juror
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 433
  • Ken sent me.
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #95 dnia: Października 26, 2020, 08:47:59 pm »
Cytuj
[...] lewicowców (teraz proaborcja ale nie tylko) [...]

Dlaczego użyłeś słowa "proaborcja"?

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #96 dnia: Października 26, 2020, 08:52:44 pm »
Chyba nie rozumiem Twojego wpisu.

Rządzący mogą się objawić jako zbawiciele? Dla kogo? Dla widzów TVP1?
Ok. powiedzmy, że byłem w chwilowej malignie  :)
Cytuj
Ja jednak liczę na młodzież. Bo to ich przyszłość.
Jeszcze, żeby oni to wiedzieli
To mam najwyraźniej mniejszy poziom optymizmu.  :)
Cytuj
[...] lewicowców (teraz proaborcja ale nie tylko) [...]

Dlaczego użyłeś słowa "proaborcja"?
Skrót myślowy, jasne że nieprecyzyjny ale nie o tym był wpis.
« Ostatnia zmiana: Października 26, 2020, 09:05:35 pm wysłana przez liv »
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #97 dnia: Października 26, 2020, 09:19:08 pm »
Chyba nie rozumiem Twojego wpisu.

Rządzący mogą się objawić jako zbawiciele? Dla kogo? Dla widzów TVP1?
Ok. powiedzmy, że byłem w chwilowej malignie  :)
Czyliżeco? Bo dalej nie rozumiem.
Skoro chwilowa to chyba przeszła, hę? I dasz radę zrobić wykładnię;)
Cytuj
Ja jednak liczę na młodzież. Bo to ich przyszłość.
Jeszcze, żeby oni to wiedzieli
To mam najwyraźniej mniejszy poziom optymizmu.  :)
Oni nie muszą o tym wiedzieć - grunt, że jednoczą się wokół czegoś i to coś wyrwało ich z VR.
Mam wrażenie, że zobaczyli jak działa zaniechanie w demokracji. Nie pójdę na wybory, bo to mnie nie dotyczy.
Dotknęło. Dotknęło tego, co mieli na tacy od urodzenia: wolności. Nasze pokolenia nie miały tego. Ot, tak - z urodzenia.
Ciężko oddać stan posiadania.
Poza tym na ulicach nie jest tylko młodzież, która porobi zadymy - jutro wypije piwo i znajdzie sobie inną rozrywkę.
Oczywiście, że skrajna proaborcyjna (w sensie "aborcja na życzenie") lewica ugrywa swoje - ale ta decyzja TK jest ponad skrajnościami, bo dotyczy wszystkich nas. Ciebie też.
Pytanie czy to była zagrywka mająca przykryć nieudolność rządzących w sprawach epidemii, czy spłata kościelnych długów, czy inne racje  - jest drugorzędna. Stało się. Pękło.

Dodam, że mnie jest wyjątkowo niezręcznie zabierać w tym temacie głos - jako jedynej kobicie na forum - żebym nie została wrzucona w skraje. Ale kurczę - same w ciążę nie zachodzimy 8)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #98 dnia: Października 26, 2020, 10:14:17 pm »
No więc to co napisałem nie odnosi się do werdyktu TK (zgodne/niezgodne), jak już, to do tego:
Cytuj
Pytanie czy to była zagrywka mająca przykryć nieudolność rządzących w sprawach epidemii, czy spłata kościelnych długów, czy inne racje  - jest drugorzędna. Stało się. Pękło.
Jeśli zostało to odpalone teraz celowo, a takie opinie dominują, to po coś. I tak mi się zgrało, że dotychczas  walczące z Pisem, teraz będą walczyć ze sobą. Oczywiście to wyłącznie luźne domniemanie. Być może jest już totalny chaos decyzyjny.
Wyjątkowo agresywna i wulgarna forma tych manifestacji, bardziej zniechęca do popierania demonstrujących, niektórych wręcz przeraża,  nawet potencjalnych ideowych sojuszników. Dlatego mniemam, że władza zaciera ręce.
Cytuj
Dodam, że mnie jest wyjątkowo niezręcznie zabierać w tym temacie głos - jako jedynej kobicie na forum
Nie uważam, by to było niezręczne, raczej pożądane. Wal.  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #99 dnia: Października 26, 2020, 10:30:19 pm »
No więc to co napisałem nie odnosi się do werdyktu TK (zgodne/niezgodne), jak już, to do tego:
Cytuj
Pytanie czy to była zagrywka mająca przykryć nieudolność rządzących w sprawach epidemii, czy spłata kościelnych długów, czy inne racje  - jest drugorzędna. Stało się. Pękło.
Jeśli zostało to odpalone teraz celowo, a takie opinie dominują, to po coś. I tak mi się zgrało, że dotychczas  walczące z Pisem, teraz będą walczyć ze sobą.
Mam odwrotne wrażenie. Że przy PiSie został jeno ONR - z różańcami, chroniony przez policję. Na schodach kościołów.
Nooo...od środy dołączy wojsko:)
Mądry ks.prof. Wierzbicki (chyba go wypiszą z organizacji) zapytał nawet dokąd zmierza kościół wspierany tylko przez ONR?

Kto z kim będzie się teraz żarł? Bo nie wiem.
Cytuj
Wyjątkowo agresywna i wulgarna forma tych manifestacji, bardziej zniechęca do popierania demonstrujących, niektórych wręcz przeraża,  nawet potencjalnych ideowych sojuszników. Dlatego mniemam, że władza zaciera ręce.
Owszem, jak tylko zobaczyłam transparent z piątku - duży i zaczynający się na wu, a kończący na ć - pomyślałam, że tylko to zobaczą w TVP1  - nie myliłam się.
I myślałam: źle robicie, wystawiacie się - nie będzie sedna, będą wulgaryzmy.
Ale ostatecznie - kogo zniechęciło? Zniechęconych uprzednio?
Owszem - to nie jest język dialogu. Ale dialogu nie było - uprzejmie przypominam:)
Wyjątkowo agresywna?! Liv...proszę Cię. Think.
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #100 dnia: Października 26, 2020, 10:38:09 pm »
Cytuj
Wyjątkowo agresywna?! Liv...proszę Cię. Think.
Nie ma o co prosić, u mnie jest wyjatkowo agresywnie, bardziej niż niegdyś rolnicy Leppera. Być może u Ciebie inaczej. Atak na kościoły (fizyczny) to imho duży błąd.
Cytuj
Mam odwrotne wrażenie.
I dobrze, przecież różnimy się  :)
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #101 dnia: Października 26, 2020, 10:47:45 pm »
Niczego o Waszych stronach nie słyszałam - co te kobiety tam zdemolowały? Przeszły przez miasto i coś spaliły? Kogoś zabiły? Zraniły? Nie wiem...napisz wprost.

To u nas pod archikatedrą była szarpanka z policją. Policja użyła gazu. Ale nikomu nic się nie stało.

Atak na kościoły - tak, oczywiście to drugi błąd po wulgaryzmach.
Masowy ten atak? Czy jednostkowy? Widzę ciągle tę samą osprajowaną ścianę i te same dziewczyny wyciągane z kościoła. Kilka przypadków - uogólniasz?
Pisałam: skrajna lewica gra swoje. Ale po nich nie sądź większości.

Wspomniany ksiądz Wierzbicki zapytany co by zrobił gdyby ktoś mu w ten sposób przerwał mszę powiedział, że przerwałby ją, wyszedłby na zewnątrz z protestującymi, podał im rękę i rozmawiał.

Różnimy - ok - ale nie napisałeś kogo na kogo PiS poszczuł wg Ciebie?
Na razie wygląda - że my się przepychamy. Bezprecedensowe;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

  • Global Moderator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6612
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #102 dnia: Października 26, 2020, 10:59:16 pm »
Cytuj
Przeszły przez miasto i coś spaliły? Kogoś zabiły? Zraniły
wysoko grasz, sytuacja jest rozwojowa, niestety.
U na demonstrantki ruszyły na kościoły, by je wymalować. Naprzeciw stanęły osiłki z konfederacji chyba, może onr-u nie rozeznaję, zrobili łańcuch - zablokowali dostęp i o mało nie doszło do rozróby, tylko niewielkie przepychanki. Policja nie dotarła. No, było blisko.
Teraz Warszawa
https://niezalezna.pl/360150-lewackie-bojowki-zaatakowaly-kosciol-rzucaja-butelki-pojawily-sie-informacje-o-rannych
to plotki?
https://niezalezna.pl/360148-szok-tak-wyglada-protest-w-warszawie-farba-na-jezdni-polnagie-kobiety-i-festiwal-chamstwa
Wiem, ze te medium jest tu nielubiane - ale nie można żyć tylko w swojej bance. Wszystkie strony przesadzają, ale na ludzi to działa realnie.
Cytuj
podał im rękę i rozmawiał.
Wolny żart - te ekipa nie przyszła się bratać. To kościół, nie Pis został uznany za wroga nr.1.
Cytuj
Różnimy - ok - ale nie napisałeś kogo na kogo PiS poszczuł wg Ciebie?
No przecież napisałem - konfederację na lewicę.
Cytuj
Na razie wygląda - że my się przepychamy. Bezprecedensowe;)
Ale nie w sferach ideowych, a różnicach w postrzeganiu rzeczywistości  8) Wcale nie upieram się przy swojej racji.
Obecnie demokracja ma się dobrze – mniej więcej tak, jak republika rzymska w czasach Oktawiana

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6889
    • Zobacz profil
Odp: Re: Kobiety
« Odpowiedź #103 dnia: Października 26, 2020, 11:01:01 pm »
Wiem, ze te medium jest tu nielubiane - ale nie można żyć tylko w swojej bance.
Nie mam na to żadnego argumentu. Thx.


Psss...jeszcze dodatek o katedrze katowickiej - napisałam o starciach pod nią. Katowicka kuria wydała dzisiaj w tej sprawie oświadczenie - odcina się od wspierania bractwa różańcowego, które za murem z policji okupowało schody archikatedry:

Do Biura Prasowego Archidiecezji Katowickiej napływają zapytania odnośnie rzekomej zgody władz kościelnych, udzielonej przedstawicielom Młodzieży Wszechpolskiej oraz innym, towarzyszącym im osobom, na zgromadzenie w niedzielę 25 października br. na schodach katowickiej katedry. W związku z tym informujemy, że Kuria Metropolitalna w Katowicach nie wydała jakiejkolwiek zgody manifestującym na zajmowanie terenu kościelnego, zarówno wokół katedry, jak i budynku kurii.

Co więcej, w dniu wczorajszym środowisko Młodzieży Wszechpolskiej przerwało kontrmanifestację na wyraźną prośbę przedstawicieli Kurii Metropolitalnej i policjantów z zespołu antykonfliktowego. Kontrmanifestantów wyprowadzono tylnym wyjściem katedry. W efekcie tych działań uniknięto dalszej eskalacji emocji i konfliktu wśród manifestujących.

https://archidiecezjakatowicka.pl/o-diecezji/aktualnosci/1492-kuria-metropolitalna-nie-dzielila-zgody

« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 12:09:23 am wysłana przez olkapolka »
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Smok Eustachy

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2185
    • Zobacz profil
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2020, 02:45:03 am wysłana przez Smok Eustachy »