Autor Wątek: Świat za 127 lat albo za 40  (Przeczytany 330049 razy)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #435 dnia: Lutego 17, 2015, 06:46:43 pm »
I Matka Ziemia musi nosić tego zboka, macanta jednego...
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #436 dnia: Lutego 17, 2015, 07:04:44 pm »
Aliści macanie tyż niepewne metodologicznie - pomacać np. takie drzewo... ani w dotyku miękkie, ani się nie odwinie i nie przywali... ;)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #437 dnia: Lutego 17, 2015, 09:43:35 pm »
Panie Globalny/Drużynowy, to właśnie jest dowód, że nieżywe. Można ściąć, wysuszyć i pogrzać się przy ognisku :-)
vosbm
pjes: https://www.youtube.com/watch?v=9Y0GEkNRIQo
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13369
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #438 dnia: Lutego 17, 2015, 09:49:12 pm »
Pamiętam, że najtrudniej było znieść z godnością wersy:

...każda twarz się uniesieniem płoni
każdy laskę krzepko dzierży w dłoni...


Co słabsze jednostki, do których się zaliczałem, zawsze miały w tym punkcie atak śmiechu ;) .

P.S. Ciebie też można ściąć, wysuszyć i pogrzać się przy ognisku.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2015, 10:11:25 pm wysłana przez maziek »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #439 dnia: Lutego 17, 2015, 09:54:13 pm »
Panie Globalny/Drużynowy, to właśnie jest dowód, że nieżywe. Można ściąć, wysuszyć i pogrzać się przy ognisku

Znaczy: rośliny są produktem nekroewolucji? Lyranie tu byli? Albo Szernowie broń swoją na Ziemię ongi wyekspediowali?
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #440 dnia: Lutego 17, 2015, 09:55:47 pm »
Prowde żekszy (jak będzie po ślunsku, Ol?), to ja tyż tak miałem przy tej strofie...
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #441 dnia: Lutego 17, 2015, 10:05:39 pm »
Coście mi zrobili... Dotąd nie miałem takich skojarzeń (bo śpiewałem machinalnie, a słuchałem piąte-przez-dziesiąte, nie zwracając uwagi na słowa), a tera od nich dozgonnie nie ucieknę (chyba, żeby Alzheimer...)...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #442 dnia: Lutego 17, 2015, 10:14:28 pm »
Excuse le mot (albo jakoś tak), Ol: tak było od Zarania i będzie do Końca. To nie kwestia kultury. To geny. Samce Hs* muszą świńtuszyć, choć z wiekiem im trochę słabnie :-)
vosbm
pjes: gdyby *bonobo potrafiły się wyrażać, to dopiero by Pani się zaczerwieniła!
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16039
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #443 dnia: Lutego 17, 2015, 10:19:55 pm »
Ol.? Żeś mie Pan obabił...;D Chyba ponownie hipopotama użyję...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Stanisław Remuszko

  • 1948-2020
  • In Memoriam
  • God Member
  • *
  • Wiadomości: 8769
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #444 dnia: Lutego 17, 2015, 10:44:20 pm »
Ol nas obserwuje, tylko z wrodzonej (czytaj: genetycznej) BABIEJ skromności - milczy.
vosbm
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #445 dnia: Lutego 23, 2015, 12:26:51 am »
Ol nas obserwuje, tylko z wrodzonej (czytaj: genetycznej) BABIEJ skromności - milczy.
vosbm
O! Prowda godocie!;)
Czyli:
Cytuj
Prowde żekszy (jak będzie po ślunsku, Ol?)
Prowda godajonc śledczych jest mnóstwo...kawałek z dukajowego artykułu:
Aplikacje do czytania e-booków i e-readery zbierają informacje o każdej interakcji czytelnika z ksiązką: kiedy ją otworzył, kiedy zamknął, kiedy przewrócił stronę (a zatem - jak szybko czyta), które fragmenty wyjątkowo mu się spodobały (bo je podkreślał, dzielił się nimi ze znajomymi, zapisywał), które spowodowały trudność w lekturze (bo sprawdzał wtedy słowa w Wikipedii lub słowniku), jaki bohater, twist fabularny, styl przyspieszyły lekturę, a jaki do niej zniechęcił, w którym momencie czytelnik zdecydował się zakupić kolejne e-booki itd., itp.
(..)
Niedawno firma Adobe przyznała, że Adobe Digital Editions 4 równiez zbiera dane o zachowaniach użytkowników programu.
(...)
Stąd wiemy: średni czas lektury trzeciej części "Igrzysk śmierci" to siedem godzin. 18 tys. czytelników kindlowych podkreśliło w nim to samo zdanie: "Albowiem czasami ludziom przydarzają się rzeczy, których znieść nie są w stanie".


Stąd sobie myślę - od dłuższego czasu, że ochrona danych to niezła fiction - bez science;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #446 dnia: Lutego 23, 2015, 11:43:15 pm »
Najgorsze, ze czlowiekowi naprawde trudno od tego uciec. A siec coraz lepiej polaczona i szczelniejsza. Do tego zmiany w prawie...
Kiedy kupilem nowy telewizor, po pewnym czasie dostalem zawiadomienie z TV Licensing, ze musze kupic licencje TV. Dostawalem listy molestujace i grozace juz jakis rok wczesniej, ale nie imienne, tylko "do mieszkanca pod tym adresem". Po zakupie telewizora zaczalem dostawac listy juz na moje imie i nazwisko. Oczywiscie nie kupilem licencji i nie kupie  8). Swoja droga, jak to jest w Polsce? Kto musi kupic licencje TV?

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #447 dnia: Lutego 23, 2015, 11:58:23 pm »
Prawdopodobnie w Polsce odpowiednikiem tej tv licencji -  jest abonament radiowo - telewizyjny:
https://rtv.poczta-polska.pl/?action=Obowiazek
Każdy posiadacz odbiornika Tv i radiowego powinien za niego płacić. Niezależnie od płacenia za kablówkę, satelitę itp. Za sam fakt - posiadania;)
Znaczy donieść na się, że kupił i płacić;)
Był też pomysł - i chyba działa - że za radyjka w autach przedstawicieli handlowych - tez firma musi płacić abonament.
Taki podatek od luksusu;))
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

NEXUS6

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 2878
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #448 dnia: Lutego 24, 2015, 01:39:32 am »
Czyli w Polsce placi sie za posiadanie odbiornika, czy za uzywanie go? W tym linku nie moglem sie tego doczytac precyzyjnie.
Wyglada na to, ze w UK bardziej dbaja o pozory, bo nawet u tych zlodziei z TV Licensing (BBC), w kazdym pismie , choc oczywiscie metnie i pokretnie, to jednak pisza, ze trzeba placic za ogladanie badz nagrywanie programow TV lecacych na zywo. Wiec np. ogladanie w internecie programow TV, ktore sa powtorka (np. Top Gear, ktory jest na internetowym BBC playerze jakas 1h po "na zywo"), nie wymaga licencji. Radio jest zdaje sie zwolnione z oplat.
A w Polsce, w takim razie, o ile placi sie za odbiornik,  trzeba by formalnie rejestrowac i placic za komputery (mozna odbierac TV [ipla np.], radio), komorki (prawie kazdy ma teraz radio wbudowane, plus android i IPhone to praktycznie przenosne komputery). Cos jeszcze?
Staram sie w miare mozliwosci unikac ograbiania mnie, wyszukujac myki prawne i sprawdzajac faktyczne prawo, nie ufajac zadnej instytucji i zakladajac z gory chec ograbienia szaraczka przez instytucje masci wszelkiej. Mandatow, poza wystawionymi przez wladze samorzadowe tez nie place, bo sie okazalo, ze nie musze  8) Dzieki Ci za informacje, o ostojo wolnosci - Internecie!

olkapolka

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 6891
    • Zobacz profil
Re: Świat za 127 lat albo za 40
« Odpowiedź #449 dnia: Lutego 24, 2015, 01:21:30 pm »
Cytuj
Czyli w Polsce placi sie za posiadanie odbiornika, czy za uzywanie go?
Teoretycznie za używanie:
http://www.krrit.gov.pl/abonament/
Praktycznie kupując tv i posiadając go - raczej nie będziesz się gapił w pusty ekran.
Ale oczywiście - możesz się upierać, że to ozdoba mieszkania;))
Stąd trudno egzekwować tę opłatę.
Najprostszą kontrolą byłaby taka, że np. operatorzy sieci kablowych musieliby zgłaszać, że mają czynnego telewizyjnie abonenta.
Wtedy wiadomo, że jest i używany.
Przez ochronę danych - takie info niemożliwe.
Więc może przyjść pracownik poczty i chcieć sprawdzić co robisz ze swoim tv, ale Ty go nie musisz wpuścić.
Stąd napisałam wcześniej, że poniekąd musisz sam na się donieść, że masz, oglądasz i chcesz opłacać abonament.
Za radio płaci się na pewno.
Parę miesięcy temu (i chyba się nie zmieniło) z internetem było tak: masz kontrolę - zgłaszasz, że oglądasz tv w necie, radia też słuchasz via net - przepisów regulujących nie ma - nie musisz opłacać abonamentu.
Co do smartfonów - był pomysł, by wprowadzić opłatę audiowizualną albo jednorazową - przy zakupie urządzenia.
Na razie nie ma takich przepisów, ale licho nie śpi;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)