Autor Wątek: Książki obowiązkowe (różnych autorów)  (Przeczytany 127034 razy)

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 19, 2004, 09:23:57 am »
Cytuj
Niewatpliwie najwięcej czytałem Lema.  Wy także powinniście: coś mi się w ogóle wydaje, choć nie mam pewności, że panowie UmiN i dzi nie tylko się znacie, ale jesteście ,,zbiegami'' z jakiegoś forum o szerszej tematyce... prawdopodobnie ze scifi.pl. Tak to jasno wynika ze stylu waszego pisania, i z tego że najpłodniej pisze wam się o wszystkim nie związanym z Lemem. Pękam z ciekawości. Mam rację?
jesli o mnie chodzi to nie ale rozumiem sugestie...  :-/

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 19, 2004, 02:57:43 pm »
Cytuj
jesli o mnie chodzi to nie ale rozumiem sugestie...  :-/


Nie ma żadnej sugestii. Nie obrażaj się :)
Nikt nie krytykuje Waszej tu obecności ! Przecież macie takie samo prawo pisać cokolwiek chcecie, jak ja!
Jak już mówiłem, żadnym moderatorem nie jestem ani być nie chcę.
Tak tylko po prostu napisałem, bo mi się wydawało że schodzimy z tematów. No ale może tylko mi się wydawało.

UmiN

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 22, 2004, 10:40:49 pm »
Jesli o mnie chodzi to nie przyznaje sie do zadnej glebszej znajomosci z dzi :) A na forum wcale nie trafilem przypadkiem tylko wprost z www.lem.pl

UmiN

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 22, 2004, 10:43:36 pm »
A ksiazek Lema przeczytalem ok 15 i caly czas czytam, choc nie wszystkie sa dla mnie zrozumiale przez to ze mam troche za mala wiedze ale mysle ze wszystko przedemna bo mam dopiero 19 lat.

Terminus

  • Gość
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 23, 2004, 02:37:21 am »
No to cudownie. Piękny wiek. No widzicie Panowie jak wam zapału przybyło :) Tak trzymać.

UmiN

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 23, 2004, 03:58:59 pm »
Jak milo otrzymac slowa otuchy od starszego kolegi :)

qrld - tym.

  • Gość
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 29, 2004, 05:42:15 pm »
A co ja mam powiedzieć?? Mam 16 lat i jestm w trakcie czytania ostatniej z nieprzeczytanych przeze mnie książki Lema, którą są Dialogi. Nie mam zielonego pojęcia co zrobię potem. Staram się wyrobić u siebie sympatię do innych autorów, ale wszystko wydaje mi się chłamem :( . Gdy skończę czytać świat już nie będzie tak intersujący jak dawniej...

UmiN

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 30, 2004, 01:39:09 am »
To zacznij czytac jeszcze raz poprzednie ksiazki. Mozna w nich odkryc rzeczy ktore wczesniej pominales. Wiem to po sobie bo niektore ksiazki mistrza, chocby "Solaris", "Opowiesci o pilocie Pirxie" czytalem chyba z 10 razy i za kazdym razem zwracalem uwage na cos innego.

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopada 30, 2004, 09:42:32 am »
Cytuj
A co ja mam powiedzieć?? Mam 16 lat i jestm w trakcie czytania ostatniej z nieprzeczytanych przeze mnie książki Lema, którą są Dialogi. Nie mam zielonego pojęcia co zrobię potem. Staram się wyrobić u siebie sympatię do innych autorów, ale wszystko wydaje mi się chłamem :( . Gdy skończę czytać świat już nie będzie tak intersujący jak dawniej...
to znaczy przeczytales w wieku 16 lat "summa technologiae" albo "pamietnik znaleziony w wannie"?  :o

This user possesses the following skills:

Terminus

  • Gość
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopada 30, 2004, 12:38:21 pm »
No właśnie, mnie tez to dziwi.

Powinien przeczytać je jeszcze raz za 10 lat, niewątpliwie odkryje, jak mało zrozumiał za pierwszym razem.

skrzat

  • YaBB Administrator
  • Senior Member
  • *****
  • Wiadomości: 357
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopada 30, 2004, 01:25:12 pm »
Cytuj
Mam 16 lat i jestm w trakcie czytania ostatniej z nieprzeczytanych przeze mnie książki Lema, którą są Dialogi.


hmm, czytałem Twój wywód na temat świadomości  i jestem pod wrażeniem inteligencji oraz erudycji. Szesnastolatek używający brzytwy Ockhama, który przeczytał wszystkie książki jednego z nabardziej wymagających pisarzy XX wieku? Wpędzasz mnie w kompleksy ; )

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopada 30, 2004, 01:25:18 pm »
chyba ze taki łeb ma...  :o

czekamy z niecierpliwoscia na odpowiedz...

This user possesses the following skills:

gumiska

  • Juror
  • YaBB Newbies
  • *****
  • Wiadomości: 42
  • cytcyt:)
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 30, 2004, 01:57:25 pm »
oj smiejecie sie tylko, zauwzcie moze wielka dramatycznosc wypowiedzi qrdla:X ehh....swiat juz nie bedzie taki jak dawniej mmm... sentymentalnie

dzi

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 3114
  • Profesja: Negat Charakter: Neutralny neutralny
    • Zobacz profil
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 30, 2004, 02:49:24 pm »
my sie nie smiejemy tylko nas zatkalo i sie pochowalismy po kątach ;)

This user possesses the following skills:

nt-qrld

  • Gość
Re: ksiazki obowiazkowe (poza Lemem)
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 30, 2004, 05:12:15 pm »
Cytuj
To zacznij czytac jeszcze raz poprzednie ksiazki. Mozna w nich odkryc rzeczy ktore wczesniej pominales. Wiem to po sobie bo niektore ksiazki mistrza, chocby "Solaris", "Opowiesci o pilocie Pirxie" czytalem chyba z 10 razy i za kazdym razem zwracalem uwage na cos innego.


Ja też :D Tyle, że Pirxa, Cyberiadę, Eden i Dzienniki gwiazdowe. A te książki dlatego, ponieważ te są moje. Resztę wypożyczałem.

Cytuj
to znaczy przeczytales w wieku 16 lat "summa technologiae" albo "pamietnik znaleziony w wannie"?  :o


Summę doczytałem w tym roku, a Pamiętnik...
już ze 2 lata temu. Czytanie Summy polegało na tym, że jedną stronę czytałem po parę razy korzystając często z leżącego obok Słownika Języka Polskiego, tak więc czytanie 1 strony zajmowało mi z 10-15min. :D Wydaje mi się, że jednak udało mi się - przynajmniej większość - zrozumieć. Ale kompletne dno było przy czytaniu Fantastyki i futurologii. Z tego naprawdę prawie nic nie zrozumiałem. Pamiętnik to bardzo ciekawa książka (klimacikiem przypomina Proces Kafki :) ). Bardzo ciekawy jest tam opis deszyfrowania (szczgólnie jak wyciągali z dzieł Szekspira jego podświadome myśli). Koncepcja możliwości odczytywania wszystkiego jako sygnału, informacji skierowanej do bohatera jest naprawdę porażająca.
Cytuj
chyba ze taki łeb ma...  :o

czekamy z niecierpliwoscia na odpowiedz...


Nie no :D, jakiegoś super łba nie mam (z matmy 3jki, 4rki)
I przestańcie mnie tak chwalić, bo wpadnę w samozachwyt (Jeśli już nie wpadłem :D).
A tak na serio to Lem zdeterminował moje zainteresowania i poglądy na świat. Nie jest chyba wielką zasługą, że przeczyta się ileśtam książek i na ich podstawie powie się coś mądrego. Na temat wielu sporów poruszanych na tym forum Lem już coś napisał, a to, że ja jeszcze w miarę dobrze to pamiętam i owijam wypowiedź wokół rdzenia jakim jest Lem :D, jest niczym w porównaniu z dojściem do tego samemu tak jak to udało się Mistrzowi.  

pzdr