Autor Wątek: Bracia mniejsi  (Przeczytany 29428 razy)

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
Odp: Bracia mniejsi
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 29, 2021, 09:54:19 am »
NEX, Hoko, maźku (przepraszam jeśli kogo z nieświadomości pominąłem) - urodzonych morderców hodujemy:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ewolucja-malpy-empatia-rozmowa-z-etologiem-dr-maciejem-trojanem/wl41tss,79cfc278
A skoro o nich, i ich dzikich kuzynach, mowa... Popatrzmy na tego krwiożerczego typa:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

NEXUS6

• Juror
  • God Member
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 30, 2021, 03:59:55 am »
NEX, Hoko, maźku (przepraszam jeśli kogo z nieświadomości pominąłem) - urodzonych morderców hodujemy:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ewolucja-malpy-empatia-rozmowa-z-etologiem-dr-maciejem-trojanem/wl41tss,79cfc278
A skoro o nich, i ich dzikich kuzynach, mowa... Popatrzmy na tego krwiożerczego typa:

Moj kot to nawet jakby chcial mordowac, to cienko by mu szlo. A nie chce. Typowy Garfield. Wszyscy mowia, ze wyglada jak pluszowa zabawka, milusi, spokojny, grubasek.
Trojan troche racji ma, a troche sie myli.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 03, 2021, 02:26:18 pm »
No cóż, ja mieszkam w drewnianym domu, więc to że koty są bezwzględnymi zabójcami bardzo mi odpowiada. Zawsze o tej porze mam najazd myszy. Choć ze względu na to, że są najedzone czasami wychodzi to trochę słabo - niedawno jeden z kotów złapał mysz na dole po czym unikając obławy i pogoni wypuścił na górze. Na szczęście była trochę trzepnięta i złapałem ją ręcznie. Zeszłego roku był jakiś obłęd, zanotowałem 6 mysich fal migracyjnych. Pewnego dnia jeden z kotów zwymiotował i córka mówi: co to takie jest w tych wymiocinach, mysz? Patrzę, nie mówię, nie mysz. Ale tak mnie tknęło, bo jakiś taki drucik wystawał - patrzę inspekcyjnie bliżej - a to ogon wciąż jeszcze przytwierdzony do mysiej dupy ;) . Natomiast aby nie szkodzić koty nie wychodzą oraz są wysterylizowane. Mam bardzo dużo regularnie gniazdujących ptaków w ogrodzie - kosy, rudziki, sikory, pokrzewki i sporo innych. Apropos od tygodnia mam kolejnego kota, piąty w stadzie, nr 10 narastająco, nie licząc przedmałżeńskich. Darł się płaczliwie na drzewie przy oknie klasy, w której uczy małżonka - i serce jej nie wytrzymało. Machnąłem ręką, cóż znaczy 1 marny kot, przy 4 plus pies piąty? Zresztą cholera wie, kto w razie czego spałby w garażu, ja, czy ten kot...
Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 03, 2021, 02:42:50 pm »
Taa, ochrona przed myszami - pragmatycznie rzecz biorąc - dobra rzecz, ale czasem kociska przesadzają. Raz kiedyś całą podłogę w korytarzu z krwi trzeba było czyścić, bo sobie z zapałem ukatrupionego gryzonia wyrywały, drąc go na sztuki. A kiedy indziej Czarnuszek - brat wspominanego Ogona (który mi teraz nogi okupuje) - chcąc uczcić mój powrót po dłuższej niebytności naznosił mi do wyrka mysich trupów (3 czy 4 sztuki) w ofierze. No, nie okazałem się zbyt dobrym mzimu dla niego, i nie doceniłem ;) . Przeciwnie - krzykiem potraktowany po kątach się potem chował.

Lieber Augustin

• God Member
« Odpowiedź #125 dnia: Październik 03, 2021, 06:59:46 pm »

NEXUS6

• Juror
  • God Member
  • MISTYK WYSTYGŁ, WYNIK: CYNIK
« Odpowiedź #126 dnia: Październik 07, 2021, 03:38:02 am »