Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hornet

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14
46
DyLEMaty / Odp: Filmy SF warte i nie warte obejrzenia
« dnia: Październik 28, 2019, 04:28:26 pm »
Też myślę, że VR to kolejny krok we wciąganiu ludzi w sieć - uczestnictwo jak najbardziej bezpośrednie, zatarcie różnic między różnymi poziomami życia społecznego (real i wsieciowymi) - meet your - może nie parents - ale friends...
Próbowałam jakiegoś zwiedzania z okularami - całkiem ciekawe doświadczenie.

Zgadzam się z Tobą, Olu. W branży filmowej również tkwi potencjał zrewolucjonizowania tego, jak oglądamy filmy. Widać to na przykładzie trailera VR filmu It:Obserwator przestanie być jedynie oddalonym widzem za szybki telewizora i stanie w samym centrum wydarzeń, niczym główny bohater. To się też tyczy oglądania meczów sportowych z punktu widzenia kibica na stadionie (w przyszłości pewnie też i zawodnika), czy przekazywania wiadomości.

Oczywiście, żeby tak było, technologia VR musi się stać bardziej wygodna dla użytkownika (gogle) i tańsza. Albowiem podobne przewidywania snuto już przy boomie na filmy 3D od czasu sukcesu Avatara. Tak się nie stało, gdyż przeciętnemu konsumentowi przeszkadzały niewygodne, przyciemniające obraz okulary, czy zawroty głowy. Z tymi samymi wyzwaniami musi się zmierzyć rynek VR.

Ja też chciałam o czymś, co nie jest SF, ale z racji tytułu - jest czyli Joker

Jak Joaquin Phoenix w czymś zagra, to nie ma na niego mocnych. Nie oglądałem jeszcze Jokera, ale mam taki zamiar, co się jednak w moim przypadku wydarzy przy okazji wydania filmu na DVD/Blu-Ray.
A propos, przypomnę film Her, który jest mi szczególnie bliski i bym go nawet zakwalifikował do gatunku SF.

47
Hyde Park / Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Październik 27, 2019, 03:41:27 pm »
Była już na forum fotorelacja maźka, z jego wizyty w CERN (LHC), więc i ja sobie pozwoliłem na skromną prywatę.

Głos Pana, trzy zdjęcia (żeby przesadnie nie zamulić posta) z mojej wizyty w NASA Deep Space Communication Complex w Canberze (Australia).


48
DyLEMaty / Odp: Z PEWNOŚCIĄ nie jesteśmy sami..
« dnia: Październik 27, 2019, 03:10:43 pm »
Według mnie, samo hiperboliczne wahadło grawitacyjne (proca) nie do końca tłumaczy zaobserwowanego przyśpieszenia gdy się od nas oddalała, tutaj z pomocą przychodzi wyjaśnienie sublimujących gazów, które dały jej kopa, tak typowe dla komet. Na to są dowody, dokonane na obserwacji i badaniach naukowców, nie renomowanych periodyków, które o tych wynikach tylko napisały.
Rozumiem tych astronomów, którzy kierując się zasadą brzytwy Ockhama, woleliby nie tworzyć bytów ponad potrzebę i kierować się od dawna znanymi klasyfikacjami, nawet w tak trudnych do skatalogowania przypadkach, jak Oumuamua.   

49
DyLEMaty / Odp: Z PEWNOŚCIĄ nie jesteśmy sami..
« dnia: Październik 27, 2019, 02:41:10 am »
Swoje twierdzenie opierałem między innymi na Scientific American. Tłumaczyłoby to jej dziwne zachowanie, wyskoczenie, niczym Filip z konopi i raptowne przyśpieszenie. Owszem, byłaby to zaprawdę przedziwna kometa, ale jednak są głosy za tym, że nią była.

PS:
It was extremely surprising that ʻOumuamua first appeared as an asteroid, given that we expect interstellar comets should be far more abundant, so we have at least solved that particular puzzle,” says Olivier Hainaut of the European Southern Observatory. “It is still a tiny and weird object that is not behaving like a typical comet, but our results certainly lean towards it being a comet and not an asteroid after all.

Interstellar asteroid is really a comet.

Nawet w tym szczegółowym artykule, który wykazuje, że potrzebujemy nowych, szerszych metod klasyfikacji takich obiektów jak Oumuamua - z oczywistych względów - padają podobne zdania Now a study, published in Nature, suggests it may actually be a comet – but an unusual one., czy Instead, they concluded that significant release of gas by sublimation was the main feasible mechanism – and that would suggest it is a comet.

Moim zdaniem, to pokazuje, jak podzielone jest środowisko astronomów, co natury i pochodzenia (naturalnego) Oumuamua-y. Nie jest kłamstwem, ani bzdurą powiedzenie, że wielu astronomów uważa Oumuamua za kometę, bo wykazuje właściwości komety, nawet jeśli nie spełnia wielu innych jej atrybutów. IMO klasyfikacja interstellar object jest bardzo umowna i otwarta, może się jeszcze zmienić.

50
DyLEMaty / Odp: Z PEWNOŚCIĄ nie jesteśmy sami..
« dnia: Październik 27, 2019, 12:42:03 am »
Popuszczać wodze fantazji, a nie bredzić od rzeczy;)

W 2004 Oumuamua znajdowała się daleko. Poza tym, naukowcy raczej nie mają już wątpliwości, że to była jednak kometa.

51
DyLEMaty / Odp: Z PEWNOŚCIĄ nie jesteśmy sami..
« dnia: Październik 27, 2019, 12:09:16 am »
Im robię się starszy, tym mój sceptycyzm wrasta.
Podoba mi się kontrowersyjna teza, jaką ktoś postawił na innym forum, która mówi, że Fravor jest podstawiony (przez rząd USA, nie kosmitów) i celowo szerzy dezinformację - to nie nasze maszyny, nie mamy z nimi nic wspólnego, poza tym, żadna z naszych maszyn nie jest w stanie tak manewrować!. Wiadomym jest, że nowe myśliwce/drony i ich status tajne przez poufne, to rzecz święta w armii USA, a skoro ten incydent przedostał się do prasy, to trzeba wysłać naszego człowieka, żeby gadał bzdury, a w bajki o balonach meteorologicznych nikt już nie wierzy, więc damy im to, czego chcą. 
Niestety, na tak postawiony zarzut nikt nie przedstawił - do tej pory - dowodów, tymczasem na zaistniały incydent są dowody i relacje świadków (pilotów), wykrycie przez radar na lotniskowcu itd. Wątpliwości budzi jedynie opis zdarzenia, zachowanie tych obiektów, niesamowita manewrowość i przyśpieszenie przewyższające znane, najnowocześniejsze myśliwce - tutaj można to wytłumaczyć zwykłym błędem pilotów w ich obserwacji, odczytu przyrządów w kokpicie i komedii omyłek (j/w).
W statki, czy też sondy kosmitów trudno mi uwierzyć. Jeżeli to ONI, to musieli przybyć z bardzo daleka, bo jak wiemy, w naszym Układzie Słonecznym nie stwierdzono obecności innej niż ziemska, zaawansowanej cywilizacji. Jedni tłumaczą to tym, że to nie są istoty pozaziemskie, tylko podwodne, lub z innego wymiaru (i czasu) [sic!]. Dla mnie to jest wszystko zbyt fantastyczne, żeby mogło być prawdziwe, co nie znaczy, że wątpię w prawdziwość zdarzenia, a jedynie w jego przebieg i zgodność z faktami.

Post scriptum. Nikt nie zwrócił uwagi na to, że David Fravor z facjaty, to istny doppelgänger (sobowtór) naszego maźka ;D


52
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Październik 26, 2019, 04:53:34 pm »
Zagrozić? Hornet, czy nie mylisz przypadkiem forumowej koegzystencji z - bo ja wiem - "Gwiezdnymi wojnami"?  8) (No, chyba, że to był żart.)

Nie, to nie był żart. Wbijasz szpile Olce, przy każdej możliwej okazji, jaka się tylko napatoczy, nawet w tym wątku było ich kilka. Miałeś i masz poważne zastrzeżenia, co do jej metod administrowania tym forum, dlatego wyraziłem swoje obawy, co do podwyższenia Twojej rangi.
Nie widzę natomiast większej szkody, w przywrócenia Ci tytułu globalnego moda, bo i tak nim jesteś, tylko nie jest to podkreślone. Tyle.

53
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Październik 26, 2019, 03:21:37 pm »
O ile dobrze rozumiem, Q jest moderatorem incognito, a uczynienie go globalnym zmieni jedynie to, że będzie się świecił na niebiesko, na czym mu bardzo zależy.
Administrator to większy rozmiar butów. No, chyba, że i zwykły globalny mod jest w stanie zagrozić adminowi, to wtedy rzecz jasna jestem przeciw.

54
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Październik 26, 2019, 03:06:41 pm »

Jeśli trzeba coś poprawić/przywrócić/przenieść - dajcie znać.
(mnie trochę ten tytuł "prezentacje maturalne" - może prace pisemne - bibliografia?)

Matury zostawiłbym w spokoju, jest dobrze tak, jak jest, ale jeśli już chcesz zmienić nazwę tego poddziału, to po prostu na matury, lub prace maturalne.

Kilka stron temu Q apelował, żeby zrobić z niego na powrót moderatora globalnego, nie widzę przeciwwskazań. Aczkolwiek, Olu, miej się na baczności, żeby przypadkiem nie pomylić guzików i nie uczynić Q administratorem, bo jestem pewien, że przy pierwszej lepszej okazji i dogodnym pretekście zrzuci Cię z konia. Miej to na uwadze.

Co do przepustowości forum, to jestem podobnego zdania, co maziek (maziek, wróć, prosimy!). Fora internetowe przeżywają jesień życia - wyjątkiem są te na platformie reddit - nic tutaj odkrywczego się nie wymyśli, złoty środek nie istnieje. Aczkolwiek, jeśli coś miało pomóc, to właśnie ostatnia przebudowa.
Poza tym, przykro to mówić, ale Lem i tematy, którymi się zajmował - podróże międzygwiezdne, kontakt z inną inteligencją, sztuczną, bądź obcą, nie rozpalają już umysłów przeciętnych Kowalskich, oni mają Big Brothera, pudelka itd.
Pozostają pasjonaci, tacy, jak my. Niestety, jest nas niewielu.

55
DyLEMaty / Odp: Z PEWNOŚCIĄ nie jesteśmy sami..
« dnia: Październik 26, 2019, 01:56:58 am »
Na początku tego miesiąca, gościem Joe Rogana (amerykański komik, który prowadzi bodajże najpopularniejszy podcast w USA. Jego audycje poruszają tematy z pogranicza rozrywki, nauki - kilka dni temu gościł u niego sam Richard Dawkins - i paranauki, UFO/yeti/duchy itp) był David Fravor, emerytowany dziś pilot US Navv, który dostał w 2004 rozkaz rozpoznania tajemniczych latających obiektów, które - rzekomo - według niego, poruszały się, łamiąc prawa fizyki. Obiekty miały mieć kształt latających tik-taców (miętówki), latały z niezwykłą zwrotnością i przyśpieszeniem.

 

56
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Październik 26, 2019, 01:28:04 am »
Pasuje?

Pasuje. Jest teraz wspaniale, cudownie i błogo. Zasłużyłaś na Order Lenina, pfu, Lema, przepraszam.
Rozumiem liva, jawisz się teraz nam, Olu, niczym anioł stróż tego forum, z aureolą nad głową, skrzydłami na plecach i z wielkim mieczem strzegącym to miejsce dyskusji.
Nie odbieram, oczywiście, zasług wszystkim tym, którzy przyłożyli się do zmiany wyglądu forum, to jest moderatorom i dyskutantom, którzy służyli radą i pomocą. Każdy dołożył swoją symboliczną cegiełkę.

57
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Październik 25, 2019, 08:48:24 pm »
Przeniosłam organizację pod HP

Teraz jest idealnie.

Co do matur, to chyba lepiej je przypiąć pod akademię, jak pisał mazio, albo nawet pod Lemosferę.

58
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Październik 25, 2019, 06:15:30 pm »
1. W ankiecie zagłosowałem na nie zmieniać.
2. Jestem za działem podrzędnym dla matur, który przypiąłbym pod Lemosferę.

59
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Październik 25, 2019, 04:28:46 pm »
LEM-PARK nieźle brzmi, ale nie zapominajcie o pLEMnikach!

Bardzo podoba mi się nazwa LEM-PARK, a o pLEMnikach lepiej zapomnijmy :)

60
Organizacja forum / Odp: [Sprawy dotyczące funkcjonowania forum]
« dnia: Październik 25, 2019, 03:26:23 pm »
Osobiście nie widzę nic złego, w pozostawieniu nazwy Hyde Park, ale jeśli już chcemy zmieniać, to od biedy możemy rozwinąć pomysły, które już padły: poLEMiki przy stole lub poLEMiki od rzeczy, albo sięgnąć do pogranicza SF i fantasy, nazywając ten dział Karczmą pod zardzewiałym robotem/Trurlem?. Nie wiem.

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14