Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hornet

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14
181
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Wrzesień 19, 2017, 01:10:42 am »
Przepraszam, że kontynuuje off-topic, tylko słów kilka i milknę.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak komicznie - patrząc z boku - wygląda wątek organizacyjny i temat "Ja, Remuszko :-)"

To jest wręcz nieprawdopodobne. Mam ubaw i zakładam, że nie tylko ja.

Pozdrawiam.

182
Organizacja forum / Odp: [SPRAWY ORGANIZACYJNE]
« dnia: Kwiecień 02, 2017, 12:30:39 pm »
Jestem czytelnikiem tego forum dłużej niż użytkownikiem i dyskutantem. Pamiętam gdy Q pojawił się na nim (miał wtedy awatar z Ryu z gry Street Fighter 2). Q był notorycznie tępiony za spam. Padały nawet opinie, że forum byłoby lepsze bez niego. Terminus był jego osobistym nemezis (tak to zapamiętałem). Dlaczego to przytaczam?. Bo dostrzegam podobieństwa do zamieszania związanego z SR. Nie znam lekarstwa na chorobę, która toczy to miejsce dyskusji, nad czym ubolewam, ale chciałbym, żeby niektórzy odnaleźli w sobie umiar, mądrość i rozwagę.

Pozdrawiam

183
Hyde Park / Odp: Polityczna Rzeźba
« dnia: Marzec 19, 2017, 07:31:49 pm »
Nie odnoszę wrażenia, jakoby rząd Tuska/Kopacz i prezydentura Komorowskiego pozostawiła po sobie ruiny i zgliszcza. Paradoksalnie coś na wzór dziedzictwa kopca kamieni i spalonej ziemi dostrzegam w działaniach obecnej władzy i to właśnie po PiSie czeka nas wielkie sprzątanie przez lata.

184
Hyde Park / Re: Patriotyzm: głupota czy konieczność?
« dnia: Luty 15, 2012, 01:40:55 am »
maziek tak z dwa lata temu, w którymś z tematów napisał - to nie będzie dokładny cytat - że kibole to problem współczesnego społeczeństwa, ale w czasach wojny będą solą tej ziemi. Tak à propos dyskusji o patriotyzmie :(

185
Hyde Park / Re: Lepiej z ACTA czy bez?
« dnia: Styczeń 30, 2012, 08:35:47 pm »
Gdyby liberałowie czerpali z dzieł Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, to nie byłoby w ogóle tej dyskusji ;)

186
Hyde Park / Re: Lepiej z ACTA czy bez?
« dnia: Styczeń 30, 2012, 03:41:04 am »
Jo, Homer pocił się i pisał, potem kliknął "wyślij to", i zaraz następnego dnia wszystko już było w sieci i wystarczyło wpisać w googla homer (tylko dodać -simpson) żeby sobie ściągnąć i poczytać za darmo, bo się przecież należy. To były toczka w toczkę takie same czasy jak teraz, ludzie są ludźmi, nic się nie zmienia i krystalicznie wręcz masz rację :) ...
maziek Twoje posty pod względem merytorycznym, fachowym i każdym innym są na poziomie wypowiedzi Kamińskiego i Kurka z programu Sonda. Wal prosto z mostu, że chcesz dostawać tantiemy za ich czytanie na forum i już ;) Żartuję, oczywiście (w kwestii zapłaty :) )

187
Hyde Park / Re: Lepiej z ACTA czy bez?
« dnia: Styczeń 25, 2012, 05:59:54 pm »
Ja jestem za darmowym dostępem do książek, muzyki, czy filmów przez internet. Chciałbym to robić legalnie, bez obawy przed odcięciem mnie od sieci.

188
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Sierpień 01, 2011, 04:25:53 pm »
I jeszcze mnie refleksja naszła po Eichmannie: komiksy, sensacje, popkultury lubują się w przedstawianiu wielkich demonów zła, a tak naprawdę zła dokonują mali ludzie. Przecież ten Eichmann to zwykły gorliwy urzędniczyna był, co ciekawe z zachowaną prywatną moralnością (bo Żydów "jako takich" mordował przepisowo, ale paru znajomych Żydów ocalił). Z "Rozmów z katem" też to wychodziło.
Powielasz tezy zawarte w książce Eichmann w Jerozolimie - Banalność zła, autorstwa Hanny Arendt. Image oddanego, szarego urzędnika na czas procesu Eichmanna w Jerozolimie był pomysłem obrońcy Servatiusa. Moim zdaniem podczas procesu Eichmann okazał się gnidą i tyle. Co to znaczy, że miał prywatną moralność ?. Sam Hitler uratował przed pogromem w przyłączonej Austrii żydowskiego doktora, który leczył przed laty jego umierającą matkę. Eichmann na procesie mówił, że emigracja Żydów z Rzeszy była dla nich wybawieniem z piekła, jakby zapominając, kto był odpowiedzialny za te ognie piekielne.

190
Hyde Park / Re: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« dnia: Styczeń 11, 2010, 10:54:05 am »
Hm...wyglada mi to na prequel The Blair Witch Project;)
Również mam skojarzenia z tym filmem, aż mnie ciarki przeszły! :D

191
Lemosfera / Re: Towarzystwo Obserwatoryjne
« dnia: Styczeń 10, 2010, 10:08:15 pm »
Ja jestem tylko gołowąs i miś o małym rozumku, który wszystkiego może i nie rozumie, ma ogromne braki w literaturze (nadrabiam na bieżąco!), ale którego świat i nasza przyszłość bardzo interesuje. Jeżeli gdziekolwiek palnę jakieś głupstwo, proszę mnie najbardziej wyprostować, jak należy! :). Swoją poprzednią wypowiedzią chciałem "rozkręcić" dyskusję w celu wzbogacenia się o ciekawe opinię szanownych użytkowników forum odnośnie tzw Technologicznej Osobliwości. Mimo, że podobne dyskusję odbywały się na forum wiele razy. Szkoda, że z powodu nerwowej atmosfery wyszło, jak wyszło.

Pozdrawiam.

192
Lemosfera / Re: Towarzystwo Obserwatoryjne
« dnia: Styczeń 10, 2010, 05:56:47 am »
Zaliż to nowość? Czyż nie to samo w "Cyberiadzie", "Odysei kosmicznej", drzewku z "Summy..." i "GOLEMie XIV" było...
Przecież Golem był wspomniany na początku dyskusji przez autora wątku!. Zarówno Lem, jak i Clarke był wizjonerem przez duże W. Dla mnie, to jest oczywiste. Znam mapke Lemowego światopoglądu. Zresztą Shostak czytał Golema i zgadza się z przedstawioną przez Lema wizją przyszłości link.

Uprzejmie pozdrawiam.

193
Lemosfera / Re: Towarzystwo Obserwatoryjne
« dnia: Styczeń 09, 2010, 12:34:22 pm »
Wizję The Singularity nachalnie promuję kanał Discovery programami tego typu. Również Seth Shostak z SETI na wykładzie w Google poruszył ten temat, gdyż wychodzi na to, że życie biologiczne istnieje tylko po to, żeby stworzyć swoich krzemowych następców. Na naszym polskim podwórku na temat wypowiada się Włodzisław Duch (video wykład z 2001 roku!).

Właśnie trwają targi CES w Las Vegas, gdzie pokazano telewizory 3D HD z zintegrowanym internetem, w połowie dekady mają pojawić się odbiorniki TV z funkcjami zapachowymi, dotykowymi itd. W następnej dekadzie pewnie będą w pełni wirtualne środowiska. Wszystko, jak na razie się sprawdza ;).

194
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Sierpień 17, 2009, 11:43:32 am »
Evangelos proszę, zwróć uwagę, że napisałem czasami nachodzą mnie czarne myśli, iż tylko inwigilacja, albo betryzacja, czy system elektrycznych obroży może sprawic, że będzie się nam żyło bezpieczniej a nie należy jak najszybciej zakuć wszystkich obywateli w obroże!. Jest różnica.
W literaturze SF z jednej strony mamy obraz świata bez kradzieży i morderstw, a z drugiej zwykłych ludzi, starających się ukryć przed wszystkowidzącym okiem obserwatora. Zdaję sobie z tego sprawę.
Tak naprawdę, to jesteśmy w mniejszym, lub większym stopniu inwigilowani, już teraz. W internecie (różne instytucje wiedzą w co klikamy) i na ulicy (wspomniane przez Q kamery). Ten proces będzie się tylko rozrastał.

195
DyLEMaty / Re: Właśnie się dowiedziałem...
« dnia: Sierpień 16, 2009, 08:22:38 am »
Tzn. kiedy wszyscy się wysadzimy w powietrze?
Nie, nie to miałem na myśli. Tak, jak maziek napisał, cywilizujemy się, ale wewnętrznie jesteśmy tymi samymi ludźmi, co 40 000 lat temu. Może jest tak, że musimy się kompletnie zmienić, żeby przestać robić sobie krzywdę.

Strony: 1 ... 11 12 [13] 14