Autor Wątek: Zagraniczne wydawnictwa, które wydały powieści p. Lema  (Przeczytany 418 razy)

Michale

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Zagraniczne wydawnictwa, które wydały powieści p. Lema
« dnia: Sierpnia 22, 2024, 12:26:58 pm »
Cześć wszystkim! - jestem nowy :D

Czy można gdzieś odszukać listę wszystkich Wydawnictw lub wszelkich wydań Książek p. Lema, które pojawiały się na przestrzeni lat w różnych krajach?
Wiem, że w wielu najpierw były fragmenty w różnych czasopismach, a dopiero pełne wydania, dlatego z tym może być kłopot.

Ew. może można się z kimś, kto ma prawa autorskie do dzieł p. Lema skontaktować. Być może posiada taką listę.

Pozdrawiam ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13585
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zagraniczne wydawnictwa, które wydały powieści p. Lema
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 22, 2024, 12:54:16 pm »
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).

Q

  • Juror
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 16450
  • Jego Induktywność
    • Zobacz profil
Odp: Zagraniczne wydawnictwa, które wydały powieści p. Lema
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 22, 2024, 04:00:21 pm »
Cześć wszystkim! - jestem nowy :D

Witaj :).

Ew. może można się z kimś, kto ma prawa autorskie do dzieł p. Lema skontaktować.

skrzat mnie kiedyś zapewniał, że - wraz z Adminem (czyli Synem Mistrza) - wbrew pozorom regularnie Forum czytają. Jest szansa, że jak zechcą to się do Ciebie odezwą. Ale chyba Lemopedia wystarczy... Zresztą, poza Lemopedią mamy tu i żywą encyklopedię - lemologa.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Michale

  • YaBB Newbies
  • **
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Zagraniczne wydawnictwa, które wydały powieści p. Lema
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 23, 2024, 12:12:23 am »
Najbardziej zależy mi na pierwszych wydaniach, ale też na nietypowych jak właśnie te pierwsze publikacje w różnych czasopismach.

@maziek znam wiki, ale tam są tylko właśnie wydania książkowe, a takich czasopismowych nie ma. Dziękuje Ci za odpowiedź.

@Q staram się sam na własną rękę szukać, ale są w tylu językach wydaner że to wręcz niemożliwe nawet uwzględniając współczesna technologie tłumaczącą wszelkiej maści tekst czy strony www.
Również dzięki za odpowiedź ;)

maziek

  • YaBB Administrator
  • God Member
  • *****
  • Wiadomości: 13585
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
    • Zobacz profil
Odp: Zagraniczne wydawnictwa, które wydały powieści p. Lema
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 23, 2024, 10:15:07 am »
Szukaj tu: https://forum.lem.pl/index.php?topic=1751.0
Pisz PM do ojca założyciela ww. wątku. Prawdopodobnie lepiej poinformowany od samego Lema ;) .
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).