Autor Wątek: Przyczyny katastrofy  (Przeczytany 304511 razy)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
Odp: Przyczyny katastrofy
« Odpowiedź #1230 dnia: Październik 08, 2020, 01:12:44 pm »
@ Nikto

1. Myślę, że do tablicy sam się Pan wywołał pisząc ten spójny i logiczny post:

https://forum.lem.pl/index.php?topic=677.msg84606#msg84606

2. Mam inne zdanie na temat - jak Pan to ujmuje - "analizy materiału dowodowego".

3. Jeśli coś jest pewne na dostępnym poziomie poznania, to to, że JK nie miał fizycznych możliwości wpływu na postępowanie załogi podczas nieszczęsnego lotu.

4. Przejrzałem jeszcze raz całą dyskusję z Pana udziałem i nie znalazłem jednego przecinka o szabli oraz pianie na ustach i pysku.

R.

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Nikto

• Junior Member
« Odpowiedź #1231 dnia: Październik 08, 2020, 02:08:02 pm »
I cóż tu odpowiedzieć na to, co Pan napisał? Golono strzyżono. Pozwolę sobie tylko słówko na temat: innego zdania dot. analizy materiału dowodowego. Z racji dobrego wychowania, zwykłej porządności i w ogóle z logiki należy szanować i brac pod uwagę inne zdanie rozmówcy, to oczywiste jest. Jednak sa wyjątki.  Jeśli ktoś ma inne zdanie na temat wyniku działania 2+2, to tego zdanie, uprzejmie i bez inwektyw, ale jednak trudno  pod uwagę wziąć.
Jeśli Pan stwierdzi, że miał dostęp do wszystkich materiałów, analiz, dokumentów, w tym materiałów wywiadów, wojskowych również i kontrywiadów, a także potwierdzi Pan swoje doświadczenie i wykształcenie z zakresu inżynierii lotnictwa oraz doświadczenie ( tu musiałobyć wieloletnie na najwyższym poziomie) i umiejętności analizy informacji zebranych wokół tak wyjątkowo rozległego informacyjnie zdarzenia, to natychmiast odwołuję powyższe 2+2 i z uwagą sie pochylę.
Żyjemy by śnić i śnimy, by żyć.

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1232 dnia: Październik 08, 2020, 03:57:50 pm »
@ Nikto

Podzielam wszystkie Pana opinie z pierwszego Pana akapitu. Osobiście jednak nie szanowałbym poglądu, że 2+2 jest różne od 4.
2. Drugiego akapitu nie rozumiem, ale chętnie go pominę.
3. Byłbym natomiast wdzięczny za komentarz do moich punktów 3 i 4 z poprzedniego wpisu. 

R.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2020, 12:15:17 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »

Nikto

• Junior Member
« Odpowiedź #1233 dnia: Październik 08, 2020, 04:15:39 pm »
I stała się jasność. Nie rozumie Pan prostego zdania. I jak Pan nie rozumie, to Pan pomija.
I Pan chce cokolwiek analizować?

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1234 dnia: Październik 08, 2020, 05:29:08 pm »
@ Nemo

Nie rozumie Pan prostego zdania. I jak Pan nie rozumie, to Pan pomija.

Uważam zupełnie inaczej niż Pan.

3. Byłbym natomiast wdzięczny za komentarz do moich punktów 3 i 4 z poprzedniego wpisu. 

R.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2020, 05:36:44 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »

Nikto

• Junior Member
« Odpowiedź #1235 dnia: Październik 08, 2020, 05:37:21 pm »
1."2. Drugiego akapitu nie rozumiem, ale chętnie go pominę."
2. " Nie rozumie Pan prostego zdania. I jak Pan nie rozumie, to Pan pomija.

Uważam zupełnie inaczej niż Pan."

?

Nikto

• Junior Member
« Odpowiedź #1236 dnia: Październik 09, 2020, 12:36:55 am »
No tak myślałem.

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1237 dnia: Październik 09, 2020, 12:38:31 pm »
@ Nikto

Nadal byłbym wdzięczny za rzeczowy komentarz do moich punktów 3 i 4 z wczorajszego wpisu (08 Październik 2020, 12:12:44).

R.

Nikto

• Junior Member
« Odpowiedź #1238 dnia: Październik 10, 2020, 11:41:06 am »
Trudno dyskutować z kimś, kto niewygodne dla siebie kwestie pomija udając, że ich nie rozumie, a pytania konstruuje tak, że w nich zawarta jest odpowiedź.
Z dobrego wychowania odpowiadam jednak: pkt. 3: nidgzie nie sugerowałęm fizycznych możliwości wpływu J. Kaczyńskiego. Pytanie 4 jest bez sensu.

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1239 dnia: Październik 10, 2020, 01:15:01 pm »
Zauważę, że ten wątek mojego pomysłu – „zbędny”, jak wynika z pierwszych wpisów po jego zainicjowaniu – doczekał się ponad 1200 odpowiedzi i prawie 300 000 wyświetleń, czego życzliwie życzę 99% pozostałych Forumowych wątków.

Przypomnę inicjujące sedno pomysłu: "Chętnie porozmawiałbym w tym miejscu o hipotetycznych przyczynach smoleńskiej katastrofy. Ale TYLKO o przyczynach twardych, konkretnych, potwierdzonych przez jawne weryfikowalne źródła, rozsądnych fizykalnie i technicznie. Bez polityki."

Pan Nikto – jak informuje Forum – pojawił się 1 października, i dotychczas zamieścił 27 postów, chyba wszystkie w tym „przyczynowym” wątku.

Mój spór z panem Nikto zaczął się w tym miejscu:

W odróżnieniu od Pana, którego nic nie dziwi i nic nie jest nowe (6 wpisów), mnie zdziwiła ta Pana opinia: >>>Kaczyński do dziś, wiedziony freudowską metodą wyparcia, przyczyn szuka wszędzie, byle nie znaleźć ich u siebie<<<.
Tematem niniejszego wątku są przyczyny katastrofy. Pan zdaje się sugerować, że przynajmniej część tych przyczyn to sprawka JK. Czy mógłby Pan życzliwie objaśnić bliżej, o które/jakie kaczorowe przyczyny chodzi?

Gdyby to kogoś interesowało, to odpowiedź i w ogóle całość wymiany zdań z panem Nikto jest do literalnego przeczytania w ciągu paru minut. Informuję również, że ciągu dalszego tej rozmowy nie będzie, ponieważ – mówiąc eufemistycznie – nie odpowiada mi kindersztuba pana Nikto, a w każdym razie to, co on nazywa „dobrym wychowaniem”. Mam również marne wyobrażenie o jego logice.

R.

Nikto

• Junior Member
« Odpowiedź #1240 dnia: Październik 10, 2020, 02:24:01 pm »
Spadł mi kamień z serca. Dziękuję.