Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 769527 razy)

Hoko

• Juror
  • God Member
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3300 dnia: Styczeń 12, 2020, 09:32:28 am »
@Hoko
liv, a co zaskakującego w Rammsteinie? To bardzo dobra płyta.
He, sam nie wiem... w Rammsteinie.. nic zaskakującego.. o, to może toto?
 Ale że tak wyróżniłeś, na tle koneserskiego podejścia do muzyki klasycznej..chyba to najbardziej.
Samej płyty nie znam po całości - od tej kapelą odpadłem gdzieś tak w okolicach Mutter, kiedy już przestałem odróżniać poszczególne kawałki...zaczęły mi się zlewać i jakoś tak uwidzia...uslyszało mi się, że już wyżej nie podskoczą (ale może jest inaczej? hmm..)

No, to mamy podobnie. I mnie ten nowy krążek R. przypomina właśnie pierwsze płyty :)

A skoro mowa o klasyce, proszę bardzo

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3301 dnia: Styczeń 12, 2020, 02:08:47 pm »
A skoro mowa o klasyce, proszę bardzo
Ładny wstęp...całość zostawię sobie na noc. I chyba przez wstępne piano...jakoś zawiało do jedynki ELP. Patrzę - to już będzie 50 latek...pół wieku  :) I wciąż dobrze się słucha. Jako, że nie mam ostatnio faworytów, a chyba ten krążek tu nie gościł - wrzucę dwa numery
klasyczny ich

I nieśmiertelny poduszkowiec  :D
Filutek mógłby niezbicie udowodnić że jest Filutkiem, jednak Filutkowi szkoda życia  na udowadnianie że jest Filutkiem, w końcu to nie jego problem.

Hoko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #3302 dnia: Styczeń 14, 2020, 11:46:32 am »
ELP ssuper, jak zawsze.

Ale...

Rammstein, gdy Merkel jedzie do Putina  :)

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3303 dnia: Styczeń 16, 2020, 12:27:42 am »
@Hoko
Wykrakałeś  ;D
Rammstein, gdy Merkel jedzie do Putina 
Naprawdę dałem się nabrać, i czekałem kiedy przywalą riffem - a tu nic. Myślę sobie, jakie długie intro... ale w końcu nawet ja zauważyłem, że to nie kolejny teledysk do Rammsteina.
Swoją drogą, jak patrzę i słucham, kapela ma rozmach

@ LA
Ta podpowiedź...choć zasadniczo chodzi mi o wariant z Maszą, ale już tam Ty wiesz lepiej  ;D
To tak - na poważnie ::)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2020, 10:30:55 pm wysłana przez liv »
Filutek mógłby niezbicie udowodnić że jest Filutkiem, jednak Filutkowi szkoda życia  na udowadnianie że jest Filutkiem, w końcu to nie jego problem.

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3304 dnia: Styczeń 17, 2020, 11:49:35 pm »
I teraz w ramach łączenia wątków wypada wytłumaczyć się z tej Murki od worona. A, ze ładna to czemu by nie posłuchać? Wersji jest wiele, wybrałem tę

Podobnie, jak wariantów tekstu, kilkadziesiąt, i w jednym z nich, gdzie akurat Murka jest Maszą pojawia się   черны воронята
https://nahalovka.ru/news/Murka_ty_moi_Murenochek--2077.html
A cała historia, jakby to amerykańscy filmowcy napisali - oparta jest na faktach  :)
CzeKa i Feliks w roli...

Trochę długie...ba.
Zerknąłem w polskie wersje - też dużo. To może, by nie odbiegać zanadto od "macierzy" językowej, taki jeden Aljosza.

I wątek bieżący...no, może nie za bardzo on bieżący...postbieżący, ale jeszcze nieśmierdzący.
https://www.wprost.pl/226441/ukraina-prokuratorzy-spiewaja-piosenke-zlodziei.html
I to by było na tyle... w temacie murionoczki, worow, woronow i błaci w sosie keczupowym  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2020, 11:52:08 pm wysłana przez liv »

Hoko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #3305 dnia: Styczeń 23, 2020, 12:57:45 pm »
Tak mnie naszło  ::)

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #3306 dnia: Styczeń 23, 2020, 08:24:03 pm »
I co w niej słychać około 3:30 do 3:46?:)))
No co - przerywnik.
Spirytusowe schody do nieba zagrane jak raz dwa trzy (nie mylić z ich troje :) )
To zrobiłeś lepszą cofkę - mnie się skojarzyło do Comy;)

A mnie tak - naszło - bo właściwie jesień:
https://www.youtube.com/watch?v=rFDy0ohOo-U
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Hoko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #3307 dnia: Styczeń 25, 2020, 10:44:53 am »
Dzień coraz dłuższy, więc jeśli jesień, to tylko dla kontramotów  8)

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #3308 dnia: Styczeń 26, 2020, 02:20:26 am »
Dzień coraz dłuższy, więc jeśli jesień, to tylko dla kontramotów  8)
Jakoś niezauważalnie – dłuższy…zaś ta kontramocja całkiem całkiem – i w teledysku Hindi Zahry (nawiasik: bez video – tylko audio – myślałam, że to Melody G.) i pogodowo zaokienna – znaczy natura w czasoodwrocie…co tam jeden kontramot;)
Miałam jeszcze dodać, że Murka Michaiła jest świetna. Po polsku jakoś nie czuć urklimatu.

The Mirror Black - a wygląda na Back - fajne zdjęcie z okładki - taki Borges z tym i tamtym. Muzyczka też przenosi w klimaty sprzed pary dekad:)
Skoro taki czasodrift - to trzeba dostroić częstotliwość:
https://www.youtube.com/watch?v=gbrxyb5k2SM

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3309 dnia: Styczeń 27, 2020, 03:39:14 pm »
fajne zdjęcie z okładki - taki Borges z tym i tamtym.
Albo Myśliwy znad igielnego ucha...  :)
Dzień coraz dłuższy, więc jeśli jesień, to tylko dla kontramotów 
A mnie kontragrzmotnęło bardziej, aż w sierpień, co tu strugać borysa, cza iść do lekarza gdy się widzi uciekające białe myszki ... w dodatku te myszki latające i z takimi dłuuugimi czerwonymi dziobami, już pomijam, że grane przez niebiesko-czarnych na czerwonej gitarze z trzech koron ale bez tronu...

w teledysku Hindi Zahry (nawiasik: bez video – tylko audio – myślałam, że to Melody G.)
Rzeczywiście  :D Z Hindi Melodia jak talala... to jeszcze jedno, te bardziej przybojowe. lubi falować...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2020, 04:26:52 pm wysłana przez liv »

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #3310 dnia: Styczeń 27, 2020, 03:51:12 pm »
Z innej beczki, w nawiązaniu do:
naukowcy doszli, iż Mona Lisa była w ciąży, z kim i w którym miesiącu

"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3311 dnia: Styczeń 29, 2020, 01:32:05 pm »
I tak mi odleciało tymi bocianami w trzy korony, że aż patrzę - a tam nowe wersje, dłuższe niektore o drugie tyle co było. I słyszę, że jedna z moich ulubionych rififi z tego longa po dodaniu całkiem ostrej solówki... no no, na ten moment (1971) chyba nikt tak tutaj  nie wycinał.

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #3312 dnia: Styczeń 30, 2020, 11:14:43 pm »
A ja trafiłam na taką mieszankę z kawałka Marillionu - utaplaną w Pendragonie - w sumie wynik: przeciętny - podobny do innych - ale czegoś czepliwy - może coś w wokalu? w tempie? lubię, bo znam?
https://www.youtube.com/watch?v=gFcdmq2ArPY
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3313 dnia: Styczeń 31, 2020, 12:03:53 am »
z kawałka Marillionu - utaplaną w Pendragonie - w sumie wynik: przeciętny - podobny do innych - ale czegoś czepliwy - może coś w wokalu? w tempie? lubię, bo znam?
Sympatyczne.
 Aprop Pendragon właśnie wydaje nową płytę i rusza w trasę..skoro lubisz, bo znasz...no, gdzie będzie koncertował w marcu tego toku? Gdzie?  :D
https://www.ebilet.pl/muzyka/rock/pendragon/?gclid=EAIaIQobChMIwabwqaes5wIVD8reCh0Q8Al0EAAYASAAEgIi4fD_BwE
A skoro już...wrzuciła mi się w odtwarzacz płytka, z dawnych lat trochę przypadkiem, ale co się wypierać...tego słuchałem. Teraz się lekko uśmiecham

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #3314 dnia: Styczeń 31, 2020, 12:34:56 am »
A skoro już...wrzuciła mi się w odtwarzacz płytka, z dawnych lat trochę przypadkiem, ale co się wypierać...tego słuchałem. Teraz się lekko uśmiecham

Piosenka o naczosach?;)
Aprop Pendragon właśnie wydaje nową płytę i rusza w trasę..skoro lubisz, bo znasz...no, gdzie będzie koncertował w marcu tego toku? Gdzie?   ;D
:o
Biletów brak.
Ale - w październiku kto gra na Andzie? no kto?
https://okandaluzja.pl/?cat=17
 ;D
To jeszcze jeden:
https://www.youtube.com/watch?v=1kLhPzSxyHk

Pss
fajne zdjęcie z okładki - taki Borges z tym i tamtym.
Albo Myśliwy znad igielnego ucha...  :)
Spotkanie z igielnego, ale okładka bardziej z rozdania?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2020, 12:42:27 am wysłana przez olkapolka »
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)