Autor Wątek: O muzyce  (Przeczytany 587375 razy)

liv

• Global Moderator
  • God Member
Odp: O muzyce
« Odpowiedź #3180 dnia: Czerwiec 29, 2019, 12:22:20 pm »
Coś na leniwa sobotę  :)
Akurat do gotowania obiadu..
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3181 dnia: Lipiec 07, 2019, 11:13:36 am »
W ramach programu wspierania młodzieży  :) , niedawno wpadł w ucho taki oto Janek;

I jeszcze jeden, w duecie i w hiciorze
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2019, 11:15:57 am wysłana przez liv »
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.

freesugar90

• YaBB Newbies
  • **
« Odpowiedź #3182 dnia: Lipiec 10, 2019, 11:03:39 am »
Jak ktoś lubi rap francuski zrobiony przez polaka to polecam

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3183 dnia: Lipiec 10, 2019, 12:35:04 pm »
Milutkie, tylko skąd ja znam główny motyw? Jakiś Skrzek, z Namysłowskim? Ze Stańką?

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #3184 dnia: Lipiec 12, 2019, 09:13:01 pm »
Nie mam pojęcia - też mi coś jakby pogrywa w tej bociej muzyczce...fajny doobiadowy...to na letniaka...czegoś się to dziewczę zaczepiło czyli w ramach młodych:
https://www.youtube.com/watch?v=PUdyuKaGQd4
I starszych:
https://www.youtube.com/watch?v=B9FzVhw8_bY
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #3185 dnia: Lipiec 13, 2019, 05:57:05 pm »
Jedną z rzeczy, których prawdopodobnie nigdy nie zrozumiem, jest że rap zalicza się do muzyki ;) . Skrzek raczej nie.

PS - kto jarzy, kto wykonywał "przeszły konie po betonie jeden przeszedł cztery konie to nie... (albo tonie - różne wersje)"? Że beton był z wody dla ochłody. Myślałem, że Trzeci Oddech Kaczuchy - ale nie mogę namierzyć za nic, poza gołym tekstem tu i ówdzie. Czyżby pieśń ludowa, autor nieznany?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2019, 08:47:47 am wysłana przez maziek »
Nie mam racji a i tak maździory witosieją w terpentynie!
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3186 dnia: Lipiec 15, 2019, 07:18:02 pm »
Jasne, że Kaczuchy.
Pamiętam, poszukam w starych śpiewnikach, może znajdę z autorstwem? Dziwne że wcięło, była bardzo popularna w 1981(?) Ale to na pewno Janeczko. Chyba że jeszcze solo.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #3187 dnia: Lipiec 15, 2019, 07:49:25 pm »
No właśnie bardzo dziwne, że wcięło. Tak, to ten czas był i tym bardziej dziwne, że wcięło. Ja już sobie nie dowierzam, ale wydaje mi się, że pamiętam, widzę znaczy głazami duszy, jak Piwońska to śpiewa.
Z Globalnym uważaj Pan, on tylko udaje tępotę! Potem wciąga do jamy i zagryza!© Remuszko.
Ukłony, maziek

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3188 dnia: Lipiec 15, 2019, 07:57:59 pm »
No właśnie bardzo dziwne, że wcięło. Tak, to ten czas był i tym bardziej dziwne, że wcięło. Ja już sobie nie dowierzam, ale wydaje mi się, że pamiętam, widzę znaczy głazami duszy, jak Piwońska to śpiewa.
To i tak masz dobrze - ja pamietam i widzę temi głazami - jak sam to śpiewałem :D A że głos u mnie tentego nietengi, to zapamiętałem :) Opole już chyba nie...obstawiałbym, że na festiwalu studenckim w Krakowie (81) to śpiewali. Na pewno chodziło w mediach, czyli ówczesnym radiu i tvp.

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #3189 dnia: Lipiec 15, 2019, 09:12:36 pm »
Śpiewać to i ja śpiewałem, znaczy kota dusiłem, z pomocą gitary ;) . Musiało być w tvp, chyba że Piwońska to śpiewająca w zbliżeniu na twarz to czysta imaginacja :) . Bym rzekł po zastanowieniu i przypomnieniu sobie sytuacji rozmaitych - wakacje 1981.
Ukłony, maziek

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #3190 dnia: Lipiec 16, 2019, 12:15:53 am »
Zapytałem większego autorytetu - potwierdza. Miał ten utwór nagrany na szpulowca, z programu telewizyjnego, nazywał sie chyba kwa-kwa, lub to było w refrenie, czas raczej 81, bo oni kilka mieli audycji. W radiu też. Piwońska była wtedy w wysokiej ciąży - w tym programie. A najlepiej to kupić książkę, tam na pewno jest odpowiedź  :) bo Janeczko widzę, wszechstronny;
Atrakcją wieczoru będzie promocja książki Andrzeja Janeczko „Trzeci oddech Kaczuchy o życiu i scenie” Książkę będzie można kupić po koncercie i zdobyć autograf autora. „Książka to nie są kronikarskie zapiski z historii zespołu Trzeci Oddech Kaczuchy. Jest to opowieść prawie beletrystyczna, utkana z anegdot i emocji. Opowiada ona zarówno o czasach młodości artysty jak i początkach zespołu w Olsztynie w Roku Wolności 1981, a potem o pracy na estradzie aż do chwili obecnej z najbardziej popularnymi aktorami i artystami.”
https://aleksandrow-lodzki.pl/zycie-jest/
A co, też się w niej podkochiwałeś?  ;D
Z epoki;
https://pl-pl.facebook.com/tamtapolska/videos/370537280270149/
Co ciekawe - jest to dokonana przez Janeczkę adaptacja wiersza Wiktora Woroszylskiego.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2019, 12:50:08 am wysłana przez liv »

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #3191 dnia: Lipiec 16, 2019, 08:24:08 am »
No to się zgadza. Mnie się zdaje, że ta piosenka zaczynała się zbliżeniem na Piwońską, i ona zaczynała tym kwa, kwa. Może dlatego teraz skasowali ;) . W Piwońskiej to się chyba nie kochałem, takie rzeczy się raczej pamięta ;) . Trochę taka za bardzo hop do przodu była dla zahukanego młodzieńca ze wsi zabitej dechami :) .
Ukłony, maziek

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #3192 dnia: Lipiec 17, 2019, 02:08:53 pm »
Kaczuchy... rok 1981... to dla mnie w pierwszym rzędzie "Kombajnista" jednak ;):

https://vod.tvp.pl/video/opole-sprzed-lat,trzeci-oddech-kaczuchy-kombajnista-1981,4295320
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki