Autor Wątek: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem  (Przeczytany 284691 razy)

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
Odp: Fotokawiarnia pod zardzewiałym robotem
« Odpowiedź #1155 dnia: Lipiec 06, 2019, 10:57:21 am »
Chiny ewoluują w imperium galaktyczne?  :o

Coś w tym jest...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2019, 11:00:33 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Hornet

• Juror
  • Full Member
« Odpowiedź #1156 dnia: Październik 27, 2019, 03:41:27 pm »
Była już na forum fotorelacja maźka, z jego wizyty w CERN (LHC), więc i ja sobie pozwoliłem na skromną prywatę.

Głos Pana, trzy zdjęcia (żeby przesadnie nie zamulić posta) z mojej wizyty w NASA Deep Space Communication Complex w Canberze (Australia).

« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2019, 03:51:50 pm wysłana przez Hornet »
Gwiazdy nie są dla człowieka - Karellen

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #1157 dnia: Październik 27, 2019, 04:44:03 pm »
Fiuuu... super kapelusze.  :)  Prawdziwki?
A znajomi grzybiarze mówią, że to u nas wybitnie ich dużo tej jesieni.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2019, 05:09:37 pm wysłana przez liv »
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #1158 dnia: Październik 27, 2019, 06:56:40 pm »
Pozazdraszczająć...a które to cudeńka na zdjęciach?
Bo o ile czegoś nie mieszam to słynna emerytka DSS 46 tam powinna się znajdować?

Nawiasem...czy to są potencjalni odbiorcy głosu...?;)
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #1159 dnia: Październik 29, 2019, 07:37:33 pm »
Nie macie wrażenia, że te krowy czegoś szukają na łące?
Wyglądają jak brygada ABW w przebraniu szukająca dyskietki z kosmicznym sygnałem. Albo braci w rozumie (swojskim)? Genialne snergowe ujęcie  8)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2019, 07:39:25 pm wysłana przez liv »
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #1160 dnia: Styczeń 21, 2020, 11:06:24 pm »
To ja coś ziemskiego - choć czy ja wiem...

Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #1161 dnia: Styczeń 22, 2020, 01:12:27 am »
To ja coś ziemskiego - choć czy ja wiem...
Gaudi?

A ja "rozbieram" - nomen omen - od kilku dni taką intrygującą niewiastę:

Panna stoi w porcie w Funchal - gapi się w ocean i co? Jedną ręką broni dostępu, a drugą przyjaźnie macha? na pożegnanie? powitanie? I dlaczego ma takie wielkie bary? Wilk?;)) No, niewiemniewiem...
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #1162 dnia: Styczeń 22, 2020, 12:36:01 pm »
gapi się w ocean i co? Jedną ręką broni dostępu, a drugą przyjaźnie macha?

To chyba wyraz ambiwalencji reakcji Europy na kryzys uchodźczy: jedną ręką "welcome!", a drugą - "zawracać łodzie!". ::)
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #1163 dnia: Styczeń 22, 2020, 12:49:48 pm »
Tak, Gaudi :) .

Pani moim zdaniem jest żeńskim księdzem, udzielającym błogosławieństwa odpływającym lub powracającym, filigranowa kratownica pod spodem zaś to symbol, że żeński ksiądz jest niemożliwy jako oderwany od tradycji Kościoła i dopiero nowoczesne, sztuczne konstrukcje próbują nieudolnie ten koncept jakoś umocować do skały (opoki), choć mimo wysiłków każdy widzi, że pod spodem jest pustka, próżnia i hula wiatr. Czapka z dwoma daszkami oznacza niezdecydowanie i niezdolność wyboru co ważniejsze - profanum, czy sakrum, zaś nagie piersi to znak, że niewiasta jak mówi Pismo grzeszną była, jest i będzie. I basta. Gdyby z piersi sikała woda to mógłby to być ewentualnie symbol karmiącej matki witającej powracających żeglarzy, ale jako że nie sika, to powściągnę (z trudem) domysły o co chodzi, ograniczając się do ww. grzeszności niewiasty jako takiej, pojmowanej ogólnie i ugruntowanej w tradycyjnej świadomości.

Mógłbym to też zinterpretować jako marzenie nieudolnego koszykarza, mianowicie pani wygląda, po odwróceniu o 180 stopni, jakby wypadała z kosza, co mogłoby symbolizować uniesienie, jakiego doznaje nieudolny koszykarz, kiedy wreszcie uda mu się wsadzić (piłkę), gdyż naga kobieta często jest symbolem uniesienia - patrz np. obraz pt. "Szał uniesień" niejakiego Podkowińskiego, przedstawiający całkiem nagą kobietę dosiadającą konia stojącego dęba.

I tu może skończę, bo dalej mi się nasuwa...

PS - Hornet, zazdroszczę wizyty na antypodach :) .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2020, 10:51:22 pm wysłana przez maziek »
Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #1164 dnia: Dzisiaj o 08:19:41 pm »
Tak, Gaudi :) .
Mnie zawsze dziwiła nie tyle jego wyobraźnia (chociaż oczywiście - też), co tego, który wyłożył pieniądze na jej zwizualizowanie;)
Super - pozazdraszczam...

Ależ egzegezy ;D ;D
Ot, udane dzieło - skoro dopuszcza taką wielorakość odczytów;)
Jeden z możliwych to także: przybywajcie (jedna ręka), ale! (druga ręka) - ale zastanówcie się  - tutaj wszędzie jest pod górkę (chodzenie pod...= footslog, pchanie samochodu ze strachu przed jazdą= niekontrolowany rozrost mięśni):

Trochę pod kątem, bo z jadącego pojazdu - aż tak prostopadle nie było - ale prawie;)) i zza szyby, ale to nie skocznia, tylko podjazd na punkt widokowy. W każdym razie zdarzyło mi się wyjść zza kierownicy i oznajmić, że metra dalej nie pojadę - jak gugiel pomylił przystań z dzwonnicą na jednej górze;)
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)