Autor Wątek: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...  (Przeczytany 526927 razy)

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
Odp: Właśnie (lub dawniej) przeczytałem...
« Odpowiedź #2340 dnia: Grudzień 04, 2018, 10:18:16 am »
Czytam sobie "The Expanse" Corey-a i bardzo sobie chwalę.

Też czytałem (podczytywałem w sumie) i uczucia mam mocno mieszane. W miarę sensowne tło w stylu hard SF - plus. Powrót do tradycji space fiction - plus. Pierwsza fantastyka wewnątrzukładowa z rozmachem od czasów "Pirxa" - plus. Spaceoperowa przygodówka - minus. Spaceoperowa przygodówka wewnątrzukładowa - plus (czytało się Heinleina). Klisza na kliszy - minus. Bohaterowie - choć sztampowi - plus. Brak szczególnej głębi - minus. Zombie (niby czymś tam uzasadnione i more than meets the eye, ale...) - wieelki minus.
Literacko, poza tym, nic szczególnego. No i w sumie nie wiadomo jak ten ich superwydajny napęd podświetlny ma działać.
Stary Clarke - o Lemie nie mówiąc - zjadał takich autorów na śniadanie.

Strona wylądowała w moim kaefie szybciej, niż się spodziewalem.

Szkoda.

Owszem, widać tam inne oblicze chmury niż u nas, na Forum, bardziej... zaangażonane, ale dla mnie lektura w/w bloga była sympatycznym doświadczeniem. Może na zasadzie kontrastu do chmury forumowego? Może wzbogacenia wizerunku dobrze znanego nicka?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2018, 10:20:10 am wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki