Autor Wątek: Z bieżącej chwili...  (Przeczytany 39855 razy)

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
Odp: Z bieżącej chwili...
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 24, 2020, 08:18:13 am »
S.E. posługuje się skrótami myślowymi, czy też zbitkami językowymi popularnymi po prawej stronie rodzimego Internetu, mając na myśli politykę Sanacji i ogólnie elit przedwrześniowo-londyńskich (poza, jak mniemam, endecją), oraz politykę PiS, jako kontynuację tamtej. Mówiąc więc o milionach, ma na myśli ofiary II wś. (w tym dyskutowanego już Powstania).

Stąd też odpowiedź na pytanie:
czy ja TEŻ uiściłem opłatę?
W świetle poniższego:
Cytat: Stanisław Remuszko
Mama – sanitariuszka powstańcza – była prawdziwą bohaterką, zostawszy w wieku 43 lat wdową z dwojgiem maleńkich synów, z maturą, bez zawodu.W zawierusze wojennej i powstańczej zginęli wszyscy trzej jej bracia. Została sama jak palec.
http://www.remuszko.pl/blog.php/?p=6015
Powinna być (umiarkowanie) twierdząca.
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 25, 2020, 01:16:54 am »
W kontrapunkcie mamy doktrynę wzmożenia moralnego, za którą zapłaciliśmy milionami ofiar.

Panie Smoku, skąd te milijony (kogo ma Pan na myśli?) i czy ja TEŻ uiściłem opłatę?

R.
Druga Wojna Światowa, powstania, takie tam.

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 25, 2020, 04:06:24 pm »
S.E. posługuje się skrótami myślowymi, czy też zbitkami językowymi popularnymi po prawej stronie rodzimego Internetu, mając na myśli politykę Sanacji i ogólnie elit przedwrześniowo-londyńskich (poza, jak mniemam, endecją),
Po wszystkich jadę.
2.
Czyli mówisz, że ponieważ cosi fan tutte, pozostaje krakać jak i ony, sugerując zarazem, że dalej Ci do obozu rządzącego, niż się na pierwszy rzut oka zdaje?
Tłumaczyłem wielokrotnie, że w skali od jednego do stu PiS ma 17 punktów a PO 3.

Podobnie niezależność prezydenta po wyborze Dudy się zwiększyła, bo 9 ustaw zawetował a Komorowski 5.

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 25, 2020, 11:09:18 pm »
Tłumaczyłem wielokrotnie, że w skali od jednego do stu PiS ma 17 punktów a PO 3.

Ścieka-w-ości: czy istnieją jakieś siły polityczne (przeszłe lub obecne), którym skłonny byłbyś dać notę wyższą, w okolicach 100? (Możesz wymienić i zagraniczne, jeśli widzisz w nich wzór dla polskich.) Oczywiście, wdzięczny byłbym za uzasadnienie...
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 26, 2020, 01:08:20 am »

Ścieka-w-ości: czy istnieją jakieś siły polityczne (przeszłe lub obecne), którym skłonny byłbyś dać notę wyższą, w okolicach 100? (Możesz wymienić i zagraniczne, jeśli widzisz w nich wzór dla polskich.) Oczywiście, wdzięczny byłbym za uzasadnienie...
Konfederacji bym dał więcej, z 60 a Orbanowi nawet 80. Orban nie tylko kłapie paszczą ale podejmuje konkretne działania. Konwencję przemocową wypowiedział. Ale to wykracza wszystko poza bieżącą chwilę

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 26, 2020, 02:13:06 pm »
Ale to wykracza wszystko poza bieżącą chwilę

No to przenieśmy się do "Rzeźby...", będę miał kilka pytań.

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 27, 2020, 12:49:36 am »
To po 1 turze

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 27, 2020, 10:49:28 am »
Dobra.

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 29, 2020, 01:49:55 pm »
Nie no w komisji orałem.

Q

• Juror
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 29, 2020, 02:29:07 pm »
Też się tak bawiłem ze 20 lat temu...No, dobra, chodźmy się rzeźbić do politycznej ;).

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #115 dnia: Lipiec 07, 2020, 08:14:45 am »
Przeczytawszy "Chama niezbuntowanego" Rafała Ziemkiewicza stwierdzam autorytatywnie, że książka treści antysemickich nie zawiera.
Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER

Smok Eustachy

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #116 dnia: Lipiec 07, 2020, 02:54:33 pm »
Przeczytawszy "Chama niezbuntowanego" Rafała Ziemkiewicza stwierdzam autorytatywnie, że książka treści antysemickich nie zawiera.
Dlatego zadymę robili bez czytania

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #117 dnia: Lipiec 07, 2020, 09:02:25 pm »
Jakby przeczytali, to by zrobili (zrobią?) jeszcze większą, bo choć zawiera ona treści antysemickich w sensie treści nieprawdziwych, a szkalujących - to zawiera treści niemiłe dla Żydów.
Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER