Autor Wątek: Będąc Młodym Fizykiem...  (Przeczytany 719535 razy)

Lieber Augustin

  • God Member
  • ******
  • Wiadomości: 2902
    • Zobacz profil
Odp: Będąc Młodym Fizykiem...
« Odpowiedź #495 dnia: Dzisiaj o 07:42:55 am »
Sezonowa sprawa.
Na tle fali bieżących upałów warto zapodać kolejną zagadkę z matematycznych czwartków na UJ.
Oto link:
https://www.facebook.com/100064130223715/posts/1442346324579695/?app=fbl
To ciekawa strona z zagadkami ze wszystkich stron świata.

Przy okazji - podobnych testów miałem na wstępnych egzaminach na warszawskie UW 50 na 1½h w 1986 roku. Robota na czas. Stare dzieje.

Takie coś rozwiązuje się w pamięci: 200 do potęgi 4 podzielić przez 100 do tej samej potęgi równa się 16. Pięć z ogonkiem razy 16 daje coś w okolicach 90. A więc odpowiedź D.