Stanisław Lem - Forum
Witamy,
Gość
.
Zaloguj się
lub
zarejestruj
.
1 Godzina
1 Dzień
1 Tydzień
1 Miesiąc
Zawsze
Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
SKLEP LEM MRÓZ
Strona główna
Pomoc
Szukaj
Kalendarz
Zaloguj się
Rejestracja
Stanisław Lem - Forum
»
Polski
»
DyLEMaty
(Moderatorzy:
Forum Admin
,
skrzat
) »
Matematyka królowa nauk ;)
« poprzedni
następny »
Drukuj
Strony:
1
...
116
117
[
118
]
Autor
Wątek: Matematyka królowa nauk ;) (Przeczytany 1836819 razy)
Hoko
Juror
God Member
Wiadomości: 3332
Odp: Matematyka królowa nauk ;)
«
Odpowiedź #1755 dnia:
Dzisiaj
o 08:50:04 am »
fajną maturę maja w Norwegii
https://blogrys.pl/posts/2026/2026-06-24-matura-z-matmy-men-det-er-norge.php
Zapisane
– Dygresje →
maziek
YaBB Administrator
God Member
Wiadomości: 14317
zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
Odp: Matematyka królowa nauk ;)
«
Odpowiedź #1756 dnia:
Dzisiaj
o 10:54:39 am »
Rzeźnia. Obecnie bez książki padłbym od razu na pierwszym
.
Zapisane
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).
Hoko
Juror
God Member
Wiadomości: 3332
Odp: Matematyka królowa nauk ;)
«
Odpowiedź #1757 dnia:
Dzisiaj
o 11:10:00 am »
obecnie ja też, ale przecież to jest całkowy elementarz - a że się reguły przekształceń zapomniało, to dlatego, że się ich nie używa (w przeciwieństwie choćby do wzorów skróconego mnożenia, które czasem sie przydają).
Zapisane
– Dygresje →
maziek
YaBB Administrator
God Member
Wiadomości: 14317
zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
Odp: Matematyka królowa nauk ;)
«
Odpowiedź #1758 dnia:
Dzisiaj
o 02:16:10 pm »
Ta, ale np. że całka z (e^2x) to 1/2(e^2x) a pochodna z tego to na powrót (e^2x) - i tak w koło Macieju można całkować/różniczkować - to już właśnie na pamięć trzeba pamiętać. A śinusy a zwłaszcza całki czy pochodne z nich zawsze zlewały mnie zimnym potem. I przedtem zresztą też.
Zapisane
Człowiek całe życie próbuje nie wychodzić na większego idiotę niż nim faktycznie jest - i przeważnie to mu się nie udaje (moje, z życia).
Drukuj
Strony:
1
...
116
117
[
118
]
« poprzedni
następny »
Stanisław Lem - Forum
»
Polski
»
DyLEMaty
(Moderatorzy:
Forum Admin
,
skrzat
) »
Matematyka królowa nauk ;)