Autor Wątek: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema  (Przeczytany 1393 razy)

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« dnia: Maj 30, 2019, 01:15:17 pm »
Byłby to ten moment, że zagram w kosmiczną strzelankę?;)

Starward Industries poinformowało na konferencji prasowej, że jest właśnie w trakcie prac nad nową grą opartą twórczość Stanisława Lema. Studio ma już pozyskaną licencję od spadkobierców pisarza, która przewiduje także revshare w przyszłości.

Nie jest jasne, na podstawie której z książek Lema powstanie gra. Wiadomo jedynie, że chodzi o bardzo znany i świetnie sprzedający się tytuł. Sama produkcja Starward Industries będzie grą fabularną typu FPP (akcja widziana z perspektywy pierwszej osoby) opowiadającą o losach astronautów, którzy podczas misji muszą poradzić sobie z niespodziewanym niebezpieczeństwem.

Gra zostanie oparta o silnik Unreal Engine 4 od Epic Games. Będzie to gra "indie", a więc zupełnie niezależny tytuł kierowany jednak do gracza premium. Budżet gry jest niewielki (ale typowy dla tego typu produkcji) i ma wynosić kilka milionów złotych. Dla porównania "Wiedźmin 3" kosztował ponad 300 mln zł, a szalenie popularne GTA V 265 mln dolarów (nieco ponad miliard złotych).

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,24843452,po-wiedzminie-kolejna-gra-na-podstawie-ksiazki-tym-razem.html

Gra na podstawie książki Lema dostępna będzie na komputery, konsole, ale i gogle VR. Tworzy ją zespół, który wcześniej pracował m.in. w CD Projekt, uczestniczył w produkcjach firm Bloober Team i Techland. – To będzie gra fabularna, opowiadająca o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła porusza problemy gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie. Całość w oprawie retro-futurystycznej, nawiązującej do lat 50. i 60. XX w. – opisuje grę Marek Makuszewski.
https://cyfrowa.rp.pl/gry-i-esport/34511-po-sapkowskim-czas-na-lema-bedzie-kolejny-hit
Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
Odp: Gra na podstawie powieści Stanisława Lema
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2019, 01:56:45 pm »
Coś czuję, że z Lema to będą tylko litery "L", "E" i "M" na pudełku ;) ...
Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER

liv

• Global Moderator
  • God Member
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2019, 02:47:30 pm »
Czyżby Niezwyciężony?
Mi pasowałby najbardziej. Ale chyba cały (o)sprzęt musiałbym wymienić, lub od jakiegoś dziecia pożyczyć.  :)
Coś czuję, że z Lema to będą tylko litery "L", "E" i "M" na pudełku ;) ...
I Pirx w środku :)
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

maziek

• YaBB Administrator
  • God Member
  • zamiast bajek ojciec mi Lema opowiadał...
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2019, 03:19:03 pm »
Jest wolność, więc każdy ma prawo być idiotą!
© Krzysztof Grabowski, DEZERTER

liv

• Global Moderator
  • God Member
Leniwy wałkoń i wielki waleń mozolnie zgłębiał tajemnice bytu, nazbyt głębokie dla wielkich wałkoni i leniwych waleni.
Winnie the Pooh -  o Wieloryba Polikarpia rozmowach ze śmiercią

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2019, 08:12:53 pm »
Wygląda na Niezwyciężonego – i bardzo dobrze. Nie mogę się doczekać ekranizacji tej książki – to może chociaż doczekam się gry – trochę to komplikuje odbiór, ale komp jest, dzieć też – tylko czy wypożyczy sprzęt ? ;))

Tak-siak ja się cieszę, że będzie "lemówka" - jest kilka znanych tytułów na podstawie książek:
https://naekranie.pl/artykuly/top-10-gry-na-podstawie-literatury/2
...więc - należało się?;)

Mężczyźni godzą się z faktami. Kobiety z niektórymi faktami nie chcą się pogodzić. Mówią dalej „nie”, nawet jeśli już nic oprócz „tak” powiedzieć nie można.
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2019, 01:33:03 pm »
Mnie też wygląda na "Niezwyciężonego" i dlatego nie do końca rozumiem stylizację na lata '50-60. Powieść o muszkach, Rohanie i wymarłym "Kondorze" dałoby się przecie - linkowane ongiś ilustracje Andreyeva* dowodem - zekranizować (cii, komputer też ma ekran ;) ) tak, by nadal na futurologię, nie - na kuzynkę zamierzchłych wizji Verne'a patrzyła. To nie "Astronauci".**
(Przy czym: nie jestem przeciwnikiem stylizacji retro jako takiej. "Bajek..."/"Cyberiady" bez niej nie zrobisz. Z "Pirxem" - i osadzonymi w staroświeckiej konwencji cudownego wynalazku wspomnieniami Tichego - też byłby kłopot. Ale tu wydaje mi się niekonieczna, odsyłająca rzecz na półkę z steampunkami i pastiszami typu "Oka potwora", podczas gdy Lemowi nie o pastisze szło.)

* Nawiasem: PT. Twórcy Gry  ;), jeśli nas czytacie, na Waszym miejscu do Alexa A. bym uderzył. To co stworzył może posłużyć za gotowy, b. bogaty, zestaw storyboardów.

** Choć - prawda - są lata '60 i lata '60... Z jednej strony "Ikarie XB-1", "Milcząca gwiazda" i oryginalny "Star Trek". Z drugiej - "Odyseja...", w której postarzała się głównie data. (Z '50 gorzej.)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2019, 02:00:19 pm wysłana przez Q »
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2019, 08:36:07 pm »
Okolicznościowy wywiad z prezesem Starward Industries:
"Wśród wydarzeń wszechświata nie ma ważnych i nieważnych, tylko my różnie je postrzegamy. Podział na ważne i nieważne odbywa się w naszych umysłach" - Marek Baraniecki

olkapolka

• YaBB Administrator
  • God Member
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2019, 10:15:15 pm »
Uprzejmie przypominam:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=386.msg72474#msg72474
ale żeby zaraz po tym powstawało studio i realizowało pomysł...?!;)))
Też jednak dziwi mnie decyzja o retro...to ma być sentymentalna gra dla 40+?
Nie wiem, może się mylę - wszak fachowcy - i jest zapotrzebowanie na taką estetykę...
Ale gdzieś zawsze widziałam Niezwyciężonego jako coś wybiegającego w przyszłość, nowoczesnego...zobaczymy - może nie będzie przesadnego postarzania...przyszłości;)
S.Lem, "Rozprawa"
Bywa odwrotnie;)

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 18, 2019, 10:59:35 pm »
olka-demolka, jak ja się ekranizacji (filmowej) domagałem:
https://forum.lem.pl/index.php?topic=125.msg30108#msg30108
https://forum.lem.pl/index.php?topic=129.msg28593#msg28593
To nikt nie słuchał ;)

Ale skoro teraz w sprawie retro mój pogląd dzielisz, to może jest szansa, że i tym razem posłuchają? ;)

A propos: pochwalę się (o ile jest się czym chwalić), że skrzatowi nudzę, by Markuszewskiego do rozmawiania z Andriejewem przekonał. Do Starward też maila puściłem. Bo zachorowałem (rosyjskie słówko заболел byłoby trafniejsze ;)) na tego Andriejewa jak jego prace lemolog zlinkował, i trzyma mnie do dziś.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2019, 11:16:41 pm wysłana przez Q »

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 02, 2019, 07:26:24 pm »
Pan prezes M. mi odpisał (i to dość dawno temu, ale - arcyuprzejmy - mail odeń zaginął w skrzynce ;) przysypany korespondencją dot. awarii Phoenixa). Cóż, mam nadzieję, że nie ujawnię zbyt wiele, gdy powiem, że to faktycznie wygląda na "N.", i że p.p.M. uparcie trzyma się swojej retro-wizji ;) (prace A.A. są mu znane, ale woli iść w innym kierunku). Pozostaje trzymać kciuki tak czy owak.

Q

• YaBB Moderator
  • God Member
  • Jego Induktywność
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2019, 12:43:33 am »
Kolejny wywiad z prezesem Markuszewskim: