Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 103058 razy)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #810 dnia: Październik 11, 2019, 11:16:24 pm »
A prze sekundą kumpel z radia doniósł telefonicznie (ale nie znalazłem przy pomocy gugli), że "Wiadomości" TVP 1 podały jeszcze wyniki firmy INDICATOR: PiS - 45, PO - 26, SLD - 13, PSL - 7, a Kąfederancja przepadła pod progiem.
Jutro na spokojnie dodam na swoim blogu.

R.

pjes [22:45]: https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019/sondaze/news-ogromna-przewaga-pis-i-sukces-konfederacji-prognoza-kantar,nId,3272977
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2019, 11:44:39 pm wysłana przez Stanisław Remuszko »
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #811 dnia: Październik 12, 2019, 10:56:14 pm »
Gdybym miał zwięźle zrecenzować książkę Rosjanina Yeskova, której lekturę właśnie zakończyłem, to rzekłbym, iż opowiadana historia jest nazbyt skomplikowana. Czytelnik (ja) po pewnym czasie przestaje się orientować, kto jest kto, w jakim celu pod kogo się podszywa i co/kogo udaje. A już nazwiska/nazwy przyprawiają pamięć o więcej niż zamęt. Narracyjny oryginał Tolkiena na tym tle jawi sie jak elementarz pana Falskiego. Prócz tego książka zawiera fragmenty grafomańskie, na przykład str. 359 pierwszego wydania, pierwszy odrębny akapit. Brakuje także normalnych dialogów, takich zdanie w zdanie, a nie dwie kartki jednego mówcy, po czym zabiera głos (podobnie rozwlekły) jego interlokutor. Podziw natomiast dla tłumaczy, którzy musieli to wszystko rozumowo ogarnąć: Ewa i Eugeniusz Dębscy :-)
Ale bardzo ciekawe i pasjonujące, nawet przy ograniczonym pojmowaniu!

R.

pjes: tyle, że teraz pan Kurski puszcza mojego ulubionego "Bonda" na TVP1. Sorry...

Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )