Autor Wątek: Ja, Remuszko :-)  (Przeczytany 159457 razy)

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
Odp: Ja, Remuszko :-)
« Odpowiedź #1230 dnia: Czerwiec 26, 2020, 09:43:56 pm »
@ maziek

Powtórzę:
Czy istnieją tak samo absolutnie pewne i niewzruszalne dane dotyczące rozkładu wieku kowidowych nieboszczyków oraz towarzystwa innych chorób w tej ich ostatniej drodze?

R.
Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem : - )

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1231 dnia: Lipiec 04, 2020, 05:13:35 pm »
Gdybym był GIS-em, to bym na swojej stronie umieścił trzy okienka i codziennie aktualizowałbym ich zawartość:

1. - liczba zakażeń w ciągu ostatniej doby

2. - liczba zakażeń w ciągu ostatniego tygodnia

3. - liczba zakażeń w ciągu ostatniego miesiąca

Inna sprawa, że GIS nie jest dla zwykłych obywateli-internautów, tylko - według wiki - dla PIS: (https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3wny_Inspektorat_Sanitarny)

No i każdy porównujący okienka mógłby dojść do własnych wniosków, a to już byłaby samowola, chaos i anarchia. Białoruś i w ogóle Rosja, prawdę mówiąc...

R.   

Stanisław Remuszko

• Juror
  • God Member
« Odpowiedź #1232 dnia: Lipiec 08, 2020, 02:39:28 pm »
Trafiłem na ciekawy dokument Agencji Bezpieczeństwa Publicznego, który poniekąd łączy Poncjusza Piłata z Albertem Einsteinem. Stare pytanie rzymskiego namiestnika „czym jest prawda?” przeszło poniekąd do historii, ale teza o względności absolutnie wszystkiego nabiera rumieńców dopiero sto lat po swoich narodzinach. Mam na myśli fejkniusy [poręczna wikipedyczna definicja: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fake_news]. Fałszywe wieści są wprawdzie stare jak świat, lecz w XXI wieku nabrały całkiem nowego życia, wręcz narodziły się na nowo, a to dzięki internetowi i jego okolicom (mejle, SMS-y, smartfonia, także bezkonsekwencyjne plotkarnie-maglarnie, zwane dla niepoznaki "mediami społecznościowymi i "dziennikarstwem obywatelskim").

Tekst w „Przeglądzie Bezpieczeństwa Wewnętrznego” (Emów, 2018) nosi tytuł: „Środki aktywne jako rosyjska agresja hybrydowa w retrospekcji”. Tekst przeczytać można w podanym wikipedycznym haśle po kliknięciu w drugi przypis, a cały dowcip polega na tym, że żadnych opinii zamieszczonych w tym materiale prasowym ABW nie sposób zweryfikować! Tytuł tytułem, ale o podłych podstępnych Rosjanach i rzekomej ich agresji nie ma tam ani jednego konkretnego słowa. Trzeba ALBO wierzyć autorce (Jolanta Dalczewska, służbowego stopnia nie znam), ALBO potraktować jej artykuł jako przykładowy instruktażowy klasyczny fejknius.
Tertium non datur!!! To jest numer co się zowie!

R.